Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cori
12. led 2011

@muminek hi tak to dobrý dárek pro mamku 😀

jajabmw
12. led 2011

Ahojky holky. Cori buďto zkus jinou potahovku, nebo dej víc tuku. Ale zabrus na dortomanii a tam je spousta potahových hmot. A nebo zkus přidat vodu jak píšeš ale jen malinko.
Jinak u nás to je děs. Ve čtvrtek minulý týden jsem se dost hustě pohádala se švárou. Naštěstí manža u toho byl a slyšel všechno co mi říkal a zastal se mě, ale to co jsem zažila bych nikomu nepřála ☹ . Byl tak hnusnej, ale já si to taky nenechala líbit. Narovinu jsem mu řekla že je notorik a měl by se jít léčit. A taky že budu dělat vše pro to abysme se odsud odstěhovali. Blbý je že v pátek tchyně napsala barák na manžu a na šváru a ten nás prostě nevyplatí. Jo a když se mnou manža souhlasil a zastal se mě, tak švára prohlásil, že jsem mu vymyla mozek. A prý jsem zlá ženská a městská kráva. No bylo to hustý, vůbec jsem se nemohla z toho vzpamatovat. A představte si, že teď asi čeká, že se mi omluví a bude to ok. Tak nějak to nepobírám. Odmítám s ním mluvit, ten člověk mi nestojí ani za pozdrav.
Mumi křovinořez pro mamku 😀 😀 😀 , tak to jsem ještě neslyšela.
Holky tak jsem zjistila, že se Martínek tak přes zimu vytáhl, že na jaře nebudeme mít téměř co na sebe 😒 . To je mazec jak rostou. Jo a včera jsem absolvovala rodičák a Lucinku učitelka chválila, tak jsem na ni hrozně moc pyšná. Ještěže mám děti, jinak bych se asi zbláznila.

muminek
12. led 2011

@jajabmw tak takové vztahy ti vůbec nezávidím. ☹ Snad se vám to brzo vyřeší .
mamka seká zahradu tak potřebuje křovinák 😀

cerstvamama
12. led 2011

Ahoj holky, moc všechny zdravím. Dneska dopoledne jsem byla u doktroky a odpoledne přepsat auto, protože jsem ho prodala. Jenže jelikož jsme s ním jezdili v cizině a mělo cizí značky, tak kolem toho bylo děsný lítání. Celý odpoledne jsem fakt prostála fronty na úřadech. Zítra jdeme s Adi na očkování TBC a pak jedeme zase na sever za rodinou, kde zůstaneme do neděle. V pondělí a úterý jedu za kámoškama do vých. Čech, mám tam dvě, takže to vezmu na jeden zátah a přespím tam. jajabmw Teda to je fakt pako, ten švagr. Nejlepší ho ignorovat. Jenže to jde asi těžko, když s ním bydlíte 😒 Přeju pěknej večer, snad Adí za chvíli usne, jsem pozvaná k tchánovcům na slámový víno.

dzej
autor
12. led 2011

ahoj holky,
v rychlosti jsem vás dočetla....
Jaji, to je strašný!!! Drž se.... A je super, že Lucinku ve škole chválili 😵
Evi to je náhodou super dárek, taky bych pak na zahradu takovej brala 🙂
Jani, at se ti dort povede.
Moni a ty si užij vínečka...jak pokračuje oprava DVD??
@jajabmw
@muminek
@cori
@cerstvamama

já jsem tu jen v cuku letu...ráno jedu už v 6h na lyže pod Vídeň, tak se musím balit 🙂 Hezký večer holky!!

cerstvamama
12. led 2011

@dzej Jani, hezkou lyžovačku. Kvůli DVD mám volat nejdřív v pondělí. Dám vědět. Foťák bude do konce příštího týdne. Adélka se nám vyplatí 😒 Jo a včera na sebe málem u babičky strhla myčku i s mikrovlnkou, to už by mě asi fakt kleplo.

muminek
14. led 2011

Jani, užij si lyžování. 😀

dzej
autor
14. led 2011

ahoj holky
já už jsme zpět. Byla jsem jen včera a bylo to luxusní 😵 Byli jsme na Stuhlecku, kousek za Vídní. Akorát mě dneska všechno bolí 😀

@cerstvamama Moni a co se stalo s foťákem? 😕
@jajabmw Jaji, jak se daří? Je aspon doma klid? Je dobře, že je manžel při tobě!!! Akorát ted teda to bude hodně těžký s tím barákem 😖 Tyhle spory jsou nejhorší.

muminek
14. led 2011

Ahoj holky,
@dzej Jani Tonda tam taky jezdí a moc se mu tam chválí akorát je pak cele rozbitej.
čeká mě pernej víkend večer jdu dělat na ples a zítra ty narozeniny. Dneska jsme od rána něco kutili u mamky. A ještě jdu dělat před plesem jednohupky. A neteř dělala raut a kanapky. Ráno nachystat sál a tabulu.a hlavně zajet pro dort 🙂 Tak snad to dobře dopadne.

cori
14. led 2011

@muminek tak at vám oslava dobře dopadne 😉

@dzej tam je prý lyžovačka prima, já byla jinde ale lyžuje se tam fakt dobře, se mi líbí ty dlouhé trasy 😉
@cerstvamama teda Ada je dobrá technička 😅

My ted máme patálie s indukcí, už tu byl 2x servisák, ona si klidně jede a z ničeho nic se nerozjede. A servisák dojel a ona jela, takže když to nevidí, tak s tím nemůže nic dělat, tak já každý den kolem oběda trnu, jestli se mi indukce vůbec rozjede. Prej může dojet ještě jednou a pak musí už něco zapsat do záznamů, ale co já za to můžu, že když tu je takjede? Má dojet hned co mu volám, že 😀

dzej
autor
14. led 2011

ahoj holky
jojo je to tam prima, hlavně fakt kousek, jsme tam byli za 2,5h a super služby za dobrý peníze. No o sjezdovkách ani nemluvím, dlouhý, šíroký, dobře upravený a krytý lanovky. Trochu mám pršelo, takže jsme to ocenili 😀

@muminek Evi, tak at to dnes rychle uběhne v práci a zítra si užijte oslavu 😵

@cori Jani to mi ani neříkej, já právě zvažuju, že koupíme na barák indukci a už jsem slyšela víc lidí, že je poruchová ☹ chjo... a to jsou teda patálie s tou opravou, i když toho technika teda chápu....nejlepší by bylo, kdyby se to nerozjelo vůbec..tak by se přišlo aspon na ten problém.

já jdu zítra do práce a vůůůůbec se mi nechce. Měla jsem jít ve čt, ale dala jsem přednost lyžování 😀 tak musím zítra 😠

cori
15. led 2011

@dzej Jani no on ten servisák říkal, že je to holt plné elektriky a tak se to víc kazí, že sklokeramiky skoro vůbec neopravují a indukce docela často - já ti nevím, vědět to dřív, tak snad du jen do tej sklokeramiky, ale zase sestřenka má tu samou a problém žádný, takže jak u všeho - je to kus od kusu.
Jj je fakt, že ted se každý den obávám jestli vůbec dětem stihnu navařit, Káju ještě nějak ukecám, ale Ondru ne, ten potřebuje režim a ne jednou tak a po druhé onak, zatím jede, ale kdoví jak dlouho, že 😒

cerstvamama
16. led 2011

Ahoj holky, jen v rychlosti zdravím a jestli se nám dneska přes velkou vodu podaří dostat zpět do Prahy tak vás večer dočtu 😉

cori
16. led 2011

@cerstvamama projeli jste? teda v Čechách máte zase patálie s vodou? Tady na Moravěnce bylo dneska kráásně jarně. Snad to vydrží 😅

cerstvamama
16. led 2011

Ahoj, nakonec jsme projely. Akorát jsme namísto přímý cesty podél řeky musely zvolit klikatou cestu přes kopce a plno miniaturních vesniček, o kterých jsem neměla ani potuchy. Ale Adi byla hodná,pořád mi něco vyprávěla nebo zpívala,takže cesta pohodová. Jinak tady taky bylo úplný jaro, sluníčko, teplo, ptáci zpívali- jen ta voda se "trochu" vyvalila 😀 @cori Dobrý vědět, až budeme dělat kuchyň tak už vím, že indukci nee 😉 @dzej Jak bylo v práci? No a s foťákem se stalo to, že nezajíždí objektiv a tím pádem to ani nezaostřuje. Předběžná cena opravy je 1600 Kč, kdyby nebyl poměrně nový tak se na to vykašlu a koupím jiný. Teď vybaluju věci a zítra po obědě jedeme na ten dvoudenní výlet po kamarádkách. Ráno musí ještě Adél k zubaři. Jo a minulý týden jsme byly na testu na TBC, protilátky žádný neměla tak jí rovnou naočkovali.

muminek
17. led 2011

Ahoj holky, tak oslava dopadla dobře, dort chutnal i ostatní se snědlo i vypilo.
Nikdo se neporval. Dětska hráli pinec. Ještě ten den jsem uklidila a ráno jsme jen zametli sál a uklidili stoli a židle.

dzej
autor
18. led 2011

ahoj holky
se hlásím po delší době. Nějak jsem neměla náladu vůbec na nic, tak jsem ani na net nelezla.

@muminek Evi tak to je fajn, že se oslava vydařila a mamka měla radost z dárků

@cerstvamama Moni, to je naprd s tím fotákem. ☹ Malá nám v létě taky utopila ten vodotěsnej - otevřela kryt na baterku a hodila do moře..oprava by stála cca 2000Kč, ale každej říká, že se mám na to vykašlat, že ty fotky už nebudou tak pěkný. Takže jsme bez fotáku, ale nějak to budem muset vyřešit, protože vůbec nefotíme ted. Ani vánoce nemáme ☹
Prosím tě, na jakým testu TBC? Nám žádná pozvánka nedošla... matně si vzpomínám, že už jsme to kdysi nějak řešili, že někdo byl a někdo ne....ale už nevím. A co to DVD? Užijte si výlet za kamarádkama 😵 Já doufám, že ve čtvrtek zas pojedem do Stuhlecku na lyže.
Jinak mám teda ted dost práce, protože mi začíná "sezona" a nemůžu dát dokupy PC. Jsem si tu smazala windows office a nemůžu dělat nic ve wordu a excelu a nemůžu najít instalační CD no je to na posr..í protože bez toho jsem ztracená.

Zítra jdu ke kadeřnici a beru i malou, potřebuju jí nechat něco udělat s vlasama, vzadu se jí to strašně cucká a má jen ofinku, tak vypadá jak kastrolák 😒 Culíčky ani copánky u nás nehrozí.

@cori co indukce? Máte u vás hezky jo? Tady už je dva dny šílená mlha a blatisko. Šílený počasí. A viděla jsem už odlítat vrány a havrany.

Jdem plavat...hezký den holky

jajabmw
18. led 2011

Hojda holky. Téda Dzej to máš naprd s tím PC, ale neboj to zvládneš. Nějak jsem vás holky nestihla dočíst, mám skluz. Teď jsme byli hodně pryč, u našich a o víkendu na výletě, protože to tady nějak nemůžu vydržet. Švára se mě sice omluvil a říkal že mu to je hrozně moc líto, ale já to nějak nemůžu skousnout 😠 . Prostě mi to nejde. Řekla jsem mu že budu dělat hodně pro to abysme odsud odešly, a on se znova urazil. No tak nevím jestli není chyba na mojí straně, nebo či co. Ale řekla jsem mu to jak to vidím já.
Dzej kam jezdíte lyžovat? Uvažujeme že pojedeme do Rakouska, jen na pár dní, ale nevíme kam. Jak můžeme spát v tom obytňáku tak bysme toho využili, a nemuseli bysme si zajišťovat bydlení. Ale nevím jestli i v Rakousku jsou celoroční kempy. Nemáš nějaký tip?
Holky u nás je teda dnes tak hnusně 😝 , byli jsme dopo venku a pěkně jsme zmokli. Tak odpo na to prdím. Tak a jdu si dát kafčo a koukat na Angela na prima cool.

cori
18. led 2011

@jajabmw ále ty sleduješ Angela? my hodně kukali na Buffy přemožitelku upírů, Angel je vlastně takové nezávislé pokračování, je to dobrý? To fakt máte blbý podmínky doma, je škoda, že si to ani manža neuvědomuje, chce to vypadnout o tom žádná, ono i děti vycítí to napětí v domě a neboj divná nejsi, on se jednou omluví a pak stejně se znova ozve s výčitkama 😒 alkoholismus nic moc a metla lidstva 😠
U nás je taky inverze, mlhavo, ale víkend byl hezký.
Jani, tak relaxuj, šak aj bez PC se dá žít a ba i líp 😀
Tak indukce si ted šlape jako hodinky, ale kdoví jak dlouho, že. Uvidíme. Ale ty si to chceš pořizovat na tu chalupu či tam budete bydlet jako furt? Možná bych fakt šla jen do sklokeramiky, kamarádky co je mají už xlet tak s nima problémy nemají. Indukce se časem taky vychytají, ale asi to bude ještě nějakou chvilku trvat, máme smolu holt 😠
@dzej

Jinak hezký úterec 😉

muminek
18. led 2011

@dzej Jani co pak sedla na tebe depka. Já jsem taky dneska nějaká zkleslá. Potřebovala bych dobít baterky. Zumba už mě nestačí potřebovala bych nějakej odvaz.
@jajabmw přeju fakt pevný nervy. Se ti ani nedivím že od tam chceš pryč. My bydlíme taky ve společným domě a vím jak je to těžký. A to nemáme problém jak vy.

dzej
autor
18. led 2011

@jajabmw Jaji my jezdíme na Stuhleck, je to cca 2,5h z Brna..kousek za Vídní. A zrovna jsme se bavili o těch karavanech...nevím jak kempy, ale na parkovišti můžeš stát i přes noc zdarma. Hm..ten švára - promin - ale asi má už vypitej mozek... sice se omluvil, ale asi to nebylo upřímný, když se vlastně zas hned kvůli tomu urazil. A určo teda chybu neděláš ty.

@cori Jani, no zatím tam budem jen jezdit na víkendy a až nás malá vyhodí z bytu, tak se tam odstěhujem, takže asi pořídíme klasiku a indukci až na starý kolena 😵 Jani, no já bohužel ted bez počítače žít nemůžu, protože mě živí a mám v něm všechny programy na daně atd... 😒 takže mám docela nervy a nejde mi to pořád nějak spravit 😢 a představa, že to bude někde v opravně několik dnů mě děsí 😖

@muminek Evi a vy bydlíte s kým? Já jak to všude kolem sebe vidím, už bych do společnýho majetku nešla ani omylem..je to akorát o nervy 😝

muminek
19. led 2011

@dzej Jani no my bydlíme u mích rodiču máme tu postaveno k baráku a ještě v přízemí bydlí sestra s rodinou a nad ní její dcera s přítelem. Jako u nás žádnej problém ale nikdy nevíš.
Jani a to nemáš v Brně nějakýho známího co by ti ten program stáhl. ☹

dzej
autor
20. led 2011

@muminek Evi, ty jo...no vás tam je teda taky hodně 😀 tak přeju, ať jste co nejdýl v pohodě 😉
Už to mám instalovaný...jde o to, že na počkání nikdo neměl čas..a já ten PC nemůžu někde nechat týden...víš.
Jinak dneska krásně leze sluníčko. Jsem měla jet zas na Stuhleck, ale nevyšlo hlídání. Je to škoda ☹

cerstvamama
20. led 2011

@dzej Tak DVD je neopravitelný, musím k prodejci a snad mi dají nový nebo peníze zpět. To zase bude dohadování. S tím TBC je to tak, že se zrušila povinnost očkování. Nicméně Adélka tehdy jako mimčo neměla žádnou reakci, takže mi doktorka doporučila, abych jí nechala po dvou letech a všech základních očkováních udělat test na protilátky. Nic nám neposílali, musela jsem na to myslet sama. Ten test měla negativní, takže jí hned znovu naočkovali. Stálo mě to 230 za test a 200 za očkování a nelituju toho, protože tubera tu pořád je, byla pěkná blbost to zrušit. Fajn, že už ti počítač funguje, to muselo bejt stresující. Tak všechno v pohodě stihni. Jo a ke kadeřnici se taky chystáme, protože jsem dřív Adélku stříhala sama, ale vypadala jako chovanec z ústavu 😀 @muminek Teda vás tam je, ale když si rodina rozumí tak to může být fajn - vzájemná výpomoc, grilovačky na zahradě a tak 😉 @jajabmw Taky bych švagrovi tu omluvu nevěřila, asi už má z mozku piva kostku.
My už jsme zpátky z cest, dneska jsem měla dopo nějaký běhání a odpoledne jsme byly s kámoškou a dětma ve městě v obrovský herně, děti se tam pěkně vyřádily a ani nás nepotřebovaly, takže jsme si v klidu poklábosily a vypily kafe. Hezký večer všem, Jani, ty asi sleduješ Zoufalky, co? 😀

jajabmw
21. led 2011

Ahoj holky. Dělá se nám tu krásně, jak je u vás? Dzej díky za tip, večer to řeknu manžovi, to by totiž bylo super. Jen bysme chtěli kemp abysme se mohli napíchnout na proud a topit o sto šest 😀 . Jak máme nezávislé topení, tak si ho nastavíme na určitou hodinu a pak bysme přišli do vytopeného autíčka 😀 . A taky ještě nemáme ten záchod, a ten je hodně potřeba 😅 .
Cori na Angela se dívám až teprve od září co máme satelit. Ale sleduju ho pravidelně, Buffy se mi taky líbila, ale ten herec je přece jen hezčí na dívání 😀 😀 .
Muminku tý bláho vás tam je víc než u nás 😅 , ale asi máte každý své bydlení že jo? Já se kupodivu shodnu vcelku s babičkou(tchnýní), ale ten švára je na dvě věci.
Dzej Zoufalky byly včera docela dost napínavý. Mazec mazec 😀 .
Moni a to si teď musím taky hlídat to TBC sama? Martínek byl očkovaný normálně a vím že s Lůcou jsme byli na nějaké kontrole.

dzej
autor
21. led 2011

ahoj holky

@cerstvamama Moni zrovna jsem na tebe myslela, jestli sis neprodloužila návštevní týden 😀 To je blbý s tím DVD 😖 snad bude ten prodejce vstřícnej. No díky za přání, počítač žhavím každou volnou chvíli a pracuju až se mi z hlavy kouří 😝

@jajabmw Jaji, já jsem si ted uvědomila, že mi vlastně vypadlo tvoje jméno?? 😕 😔 Zkus kouknout někam na net, tam určitě budou nějaký kempy vypsaný. Ale ten Stuhleck je malý středisko, myslím, že budeme muset jet někam dál... Nezávislý topení je super!!!

No jo, Zoufalky byly včera drsný. Já už tuto řadu předem neviděla, jak to zrušili na iserialech, tak jsem to ani nikde nehledala...tak koukám pravidelně. A to jsem teda nečekala, že vraždí ten Eddie..jsem myslela, že třeba někdo známej ... no uvidíme co se bude dít dál 🙂

U nás mrzne, fučí, ale sníh nikde. Zítra jedem na Dolní Moravu, prý je tam 5cm sněhu. Huráááá

dzej
autor
21. led 2011

@jajabmw jestli to dobře chápu, tak se nás už to TBC netýká. Pokud nám nikdo nic neřekl, tak asi máme děti odolný. Takže budem chodit je na to přeočkování po 10let, ne?? @cerstvamama

cerstvamama
21. led 2011

@jajabmw @dzej Pokud měl Martínek reakci (vřídek, zčervenání...) po očkování, tak zřejmě protilátky má. Já si teda myslím, že už ani přeočkování po 10 letech se dělat nebude. Ledaže bysme to samy jako matky chtěly a zařídily si to.

muminek
21. led 2011

Ahoj holky, tak jsem byla včerá v práci a ně jak se nemůžu vzpamatovat. Dneska jsem byla s tchýní vybítat kuchyň a odpoledne šaty na ples. Až budu mít fotku tak vám pošlu.
@dzej Jani já si myslím že už nám děti očkovat nebudou když už zrušili i očkování miminek v porodnici. ☹

cerstvamama
22. led 2011

@muminek Fotky dodej - kuchyně i šatů 😉 Ať se můžeme inspirovat. My právě ležíme v posteli, snad Adél usne. Byli jsme i se psem venku a je pěkně vymrzlá, to by mohla odpadnout 😎