Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
22. led 2011

ahoj holky

jojo Evi..fotku dodej, dokud máš čím fotit 😀 😀 😀 😀 😀 😀
My jsme dneska byli lyžovat v Novým Jimramově na Vysočině a bylo to super. Jsem byla překvapená, že tam byl dobrej sníh. Sice odpoledne už to bylo dost rozjetý od snowboardistů 😠 ale i tak.... tak jsem příjemně unavená. Ted čekáme na maličkou, až ji babička doveze. Včera večer jsme byli po nákupech a koupili jsme malé první lyže ve sportissimu. Jsou plastový. Ale strašně moc je chtěla, tak jsme neodolali a zítra pojedem někam za Brno ji na ty lyže aspon postavit at se s nima seznámí. V noci s nima málem spala 😀

dzej
autor
24. led 2011

ahoj holky,
tak dneska jsme doma. Sabinka celou noc kašlala a už i trochu soplí, tak nechci, aby se to rozjelo 😔
Je to blbý, protože ve středu jdu na první hodinu angličtiny i s hlídáním 😒 tak snad bude dobrá. Radši ani plavat zítra nepůjdem.
Jak jste se měli o víkendu? U nás napadl sníh, je to super!

muminek
24. led 2011

Ahoj holky, tak Martínek taky soplí a i kašle tak jsme byli ráno rači u Mudr protože jedem na hory od 1. února.
Tak jsem zvědavá co se z toho vyklube.

dzej
autor
24. led 2011

@muminek Evi a co ti dala? Já jsem skočila pro jistotu do lékárny a koupila mucosolvan a nějakej vitamínovej sirup..a už pěkně vykašlává. At je Martínek brzo v pohodě...na těch horách se určitě doléčí, hlavně, aby neměl teploty.

muminek
24. led 2011

já dostala hedelix. A jakej máš Jani vitamínovej sirup.

muminek
24. led 2011

šaty

muminek
24. led 2011
muminek
24. led 2011

Nakonec jsem si vzala červený 😀

dzej
autor
24. led 2011

@muminek ty bláho!!!! tak to je super 😵 😵 Multisanostol se to jmenuje. Je to něco na bázi Imunoglukanu, ten jí dávám normálně, ale ted má pauzu, tak jsem dala toto. akorát už je teda podruhé vzhůru tak uvidím, jaká bude noc ☹

cerstvamama
24. led 2011

Evi, ty šaty jsou nádherný. Ta červená ti sluší. Mně se líbí střih těch modrých, ale asi by mi sjížděly jelikož by neměly na čem držet 😒
Dneska nám napadl nový sníh, byli jsme bobovat. Kvído vytáhne na kopec boby i s Adélkou, takže to mám bez práce. Adi pak prospala odpoledne dvě hodiny a teď tu s ní zažívám peklo. Už jí nebudu dávát odpo spát, to mi za to nestojí. Adél má taky pěknou rýmu, snad se to nezvrhne v nic horšího. Dobrou noc všem.

jajabmw
25. led 2011

Ahoj holky. A nezachumelí a nezachumelí 😀 😀. Jste taky u vás zasněžený? Tady sněží s mírnýma přestávkama celý den. Ale jen ať chumelí, je zima, tak má sněžit.
Téda muminku ty šaty jsou úžasný, jak červený tak modrý. Já jsem ujetá na modrou, tak bych si taky vybrala asi ty modrý, ale přesně jak píše Monča jaksi by mi taky sjížděli 😀 .
Koukám, že jste hodně nastydlý, nám se to zatím vyhlo, ale musím to zaklepat na dřevo. Lucinka mi hlásila, že jich je ve škole hrozně málo, že jsou hodně nemocný. Zato s Martínkem si asi užijeme. Byla jsem s ním včera u doktorky, protože nás opět začal trápit ten pindík, no a má zánět ☹ . Do pátka to musíme zaléčit a v pátek nás čeká celkové přetažení, takže si dovedete představit jak to asi bude vypadat ☹ ☹ . No a do toho všeho Martínek kaká jen tak jednou za tři dny a to s velkým pláčem, protože ho to potom bolí ☹ . Takže děs.

cori
25. led 2011

Ahoj holky, tak zase po čase jdu pozdravit 😉

@muminek krásné šatky, já bych brala taky ty červené a tos kupovala nebo půjčovala? Kdy dete plesat ted o víkendu?

@jajabmw jujda drobek malý a jak to léčíte? A jak je to s přetahováním - kdy je nejlepší začít, vůbec nevím, ale asi mi dr. řekne.

@cerstvamama téda takový Kvído by se nám taky hodil.
My v nedělu karnevalovali - Kája šla za Včelku Máju a odnesla si s tama nějak moc zážitků bo ted měla 1,5 dne horečku, ale už je dobře, teda snad bude klidná noc.
@dzej tak to je super, že malá už začne lyžovat, se taky na to těším až s dětma vyrazím a nebo spíš bojím 😅 já je to totiž asi nenaučím 😅

dzej
autor
25. led 2011

holky, u nás je to jak v pohádce....sněží a sněží 😵 😵 😵 😵
ale my sedíme doma...Sabula má i teplotu..je to na pytel ☹
@cori Jani, Kájce to moc sluší na karnevalu 😉 a rodinou fotku bys neměla?? 😵
@cerstvamama Moni, a trvá to už dlouho to večerní nespaní? Já už taky zvažovala, že se vykašlu na odpolední, protože malá tady do 22h řádila a najednou spí odpo 2h a večer usne do půl hodiny..tj v 20.30h. Ale je fakt, že je ted nachlazená.
@jajabmw budu na vás v pátek myslet...vůbec si to nedokážu představit..chudáček malej 😢 snad to bude brzo OK.
@muminek sluší ti oboje...a mám stejnej názor i problém jak holky 😀 😠 😢

já jdu zítra poprvé na tu angličtinu zdarma z fondu EU, měla jít i Sabinka, hned vedle je hlídání dětí taky z fondu EU. Je to na zbláznění, že je nachlazená.Jirka teda bude dopo s ní doma než se vrátím. Jsem zvědavá, jaký to bude 😀

jajabmw
25. led 2011

Teda holky u nás napadlo takového sněhu. Chtěla jsem jít odpo na koníka a vůbec mi to nešlo 😒 , tak se Dzej omlouvám, že jsem neodpověděla dřív. Taky teď řeším, jestli bych neměla oprášit angličtinu, ale to by znamenalo, že bych musela poprosit tchyni, jestli by jednou týdně dopo nepohlídala Martínka na dvě hodiny 😒 . No uvidíme, ale chtělo by to, protože při hledání práce se to bude hodně hodit.
Jak tady píšete že dětičky moc nespí, tak to máme taky tak. Tak Martínka nechávám 3x do týdne vzhůru. Je ale fakt, že pak občas hůř spí, když nespí přes den. Ale usíná večer tak nejdýl do 21h což docela jde. Kámošce kluk usíná až kolem 23h a to už je docela mazec.
Cori Kájka je krásná slečna. To máte kupovaný nebo jsi tvořila sama? Já jsem na tohle totiž hrozně levá a musím téměř vše kupovat 😅 . No a jak léčíme piňdíka? Jenom řepíkovým odvarem ho omýváme a mažeme 2x denně farmyoinem. A na to přetahování má každý doktor i maminka jiný názor. Někdo ti řekne ať počkáš do tří let a pak to teprve začneš řešit jiní říkají hned po šestinědělí. Já jsem toho druhého názoru. Začít opatrně už po šestinedělí, protože teď mám strach aby z toho neměl Martínek trauma. Každopádně tak týden budeme čůrat jen do vody a abych mu to přetáhla, a to budu muset i když to bude mít citlivé a rozbolavělé, bude ho muset držet někdo další. No mazec.

cerstvamama
25. led 2011

Ahoj holky, koukám, že skoro každý z našich dětí má nějaký zdravotní problémy. @jajabmw proč Martínek chodí na velkou tak málo? Nejde to nějak upravit stravou? @cori To je moc roztomilá včelka, Adélka momentálně Máju sleduje tak jí tu tvojí fotku musím ukázat 🙂 @dzej ty se máš, anglinu zadara a ještě s hlídáním! Máte Čecha nebo rodilýho mluvčího?
Jinak Adi už tak půl roku po obědě nespí, prostě najednou začala dělat scény a tak jsem jí nenutila. Jen dodržujeme polední klid, po obědě se rozvalíme na gauči a každá si děláme svoje - čteme, ona si hraje, kreslí a nesmí na mě půl hodiny promluvit. Já totiž ten odpočinek potřebuju víc než Adélka, zdá se mi. No a když někdy náhodnou usne (většinou proto, že usnu s ní), tak má děsně energie a klidně vydrží do desíti. Pak leží v posteli a když se jí nepodaří zabrat tak takhle vyvádí. Pro mě je to jasný signál - žádny spaní po obědě.

cerstvamama
25. led 2011

Ještě se chci pochlubit s plány na zítra, ráno dorazí ségra s neteří, což je skvělý, ale ještě navíc jdu večer s kámoškou na Jesus Christ Superstar a na to se hrozně moc těším!!! Snad už 10 let 😀

dzej
autor
26. led 2011

ahoj holky

@jajabmw chudák malej..a jak je možný, že na to někdo takhle trpí a někdo ne? No jo..to kakání je taky docela dlouhý. Sabinka chodí pravidelně 1x denně, někdy i víckrát.

@cerstvamama Moni, tak to je jasný, že je blbost Adi nutit spát, vypadá to, že už fakt ten spánek nepotřebuje. Ale je fajn, že dodržujete aspon tu polední siestu na odpočinek. Jéé a moc si ten muzikál dneska užijte!!!

Jsem byla dopo na té angličtině a byla jsem mile překvapená. Hodně tam mluvíme, což já potřebuju. Umím gramatiku a psát, ale mluvit ne. A ta školka je taky úžasná. Tam se bude Sabince líbit. Už at je příští středa 😀

Sabinka sice nespí, jak pořád kašle tak se budí, ale já si jdu uvařit kafe a pustit se do práce ☹
Jo a sníh nám taje. Jsou 3s nad nulou

cori
26. led 2011

@cerstvamama tak hezký večer, pak nás tu navnaď 😅

@dzej jé tak u nás ta angličtina taky je, já se tam též přihlásila, ale zbaběle sem to vzdala, nějak sem nezvládala se připravovat 😔 su na sebe naštvaná, ale jediný volný čas mám večer a to už jsem většinou KO, takže do hlavy nic nedostanu 😒 , ale jinak je to prima projekt 😉

@jajabmw bodíčko jsem měla půjčené a křidýlka a tykadla sem dělala, tož takové co dům dal 😅 Si malý teda užívá 😒 at je mu brzo líp...

U nás se horečkuje na střídačku, ted Ondra měl 38,5 a už po 4té dneska spí 😒 snad mu bude brzo líp, chjoo

dzej
autor
26. led 2011

@cori Jani, tak u tebe je to jasný....2 děti dají zabrat, se ti nedivím, že jsi večer ráda, že jsi ráda. Proto chodím, dokud mám jen jedno 😀 😉
Mám pocit, že mě Sabula trochu nakazila...jak spíme spolu a kašle na mě v noci. Doufám, že budu ráno dobrá, chci jet zas lyžovat.

Az jsou všechny děti brzo zdravý!!! Jani a předávají si ty nemoci Kajka s Ondráškem?
Jsem chtěla jen nenápadně upozornit, že do konce ledna se musí podat daňový přiznání k dani z nemovitosti, pokud jste někdo něco kupoval, dědil, nebo dostal 😉

muminek
26. led 2011

Ahoj holky,
Moni ten muzikál ti moc závidím já měla jet v únoru, ale kvůli plesu jsem to musela zrušit. Práce je přednější. když to hráli naposlad tak jsem na tom byla třikrát. a jednou v Brně ale to nebylo ono.
@dzej Jani seš borec já jsem na jazyky tupá. A mic neumím a to mě moc štve. 😠 ☹
Jinak všem co jsou nemocní tak ať jsou brzo zdraví 😅
U nás se spaním hrůza právě řve jak tygr. Tonda už do osprchoval ve studený tak už aspoň nezuří. A už možná usne. Hůůůůůzáááááááááááá 😖 😖 😖 😖
Ale odpoledne spí ještě hodinu a půl i více

dzej
autor
27. led 2011

@muminek Evi, no zrovna borec nejsem, protože nepoužívám jazyk denně, tak stejně prd vím, ale aspon vím, že se umím dorozumět na dovolené a nejsem tam za debila. Hned je ta dovolená příjemnější a klidnější 😉
Ty jo....Martínek mívá takový záchvaty jo? To je drsný...

já jak jste si všimly, tak nesjíždím kopce na Stuhlecku ☹ ale sleduju pohádky... noc byla hrozná, malá ji skoro celou "proštěkala" ted jsme došly od dr a má zánět průdušek - té levé teda. Takže bude mít poprvé v životě ATB ☹
Naštestí je hodná a nechá si dávat tabletky a vitamíny, ale jíst nechce 😒

holky, dneska budou drsný Zoufalky 😵 🤐 🤐 😵 😵

dzej
autor
27. led 2011

jsem nepozdravila....takže hezké odpoledne 😉

cori
27. led 2011

@dzej jéjda, tak koukám taky marůdkujete 😖 ATB určo brzo zaberou, na ty průdušky to sedá nějak rychle - breberuchy jedny 😠 Mno tak my dneska zase den, Kája se ve spánku počůrala a to byl před spaním nočník skoro plný, tak to bude tím nachlazením a Ondra jak hromádka neštěstí, nechce moc jíst a pít, i mlíčko odmítá a to je co říct 😖
S těma nemocema - když měl Ondra rotavira, tak to Kája nedostala, když ona měla suchý kašel, tak to Ondra taky nedostal, ale třeba ted tu horečku od sebe chytly a rýma ta koluje pořád dokola 😒 asi zítra naklušem k dr. ale stejně asi nic jiného než dáváme nedostanem, jen se mi malého nechce v horečce tahat 😒 venkem....

@muminek jaké malý chytá zuřiváky?

@dzej jo dík za upozrnění s daní, máme tu nachystanou žádost jen vyplnit, stejně houby vím jak na to, snad net poradí 😅 prej letos budou pokuty za nepodání

dzej
autor
27. led 2011

@cori to je strašný s těma nemocema a to jsme si všichni přáli do novýho roku zdraví 😀 😀 😀
Jojo...za nepodání danového přiznání nebo podání později než 5dní po termínu je bez prominutí 500Kč pokuta 🙂

cori
27. led 2011

@dzej ups no paní mi říkala, že to stačí poslat poštou, tak snad jo, bo se ted stejně nikam nedostanu, jen to vyplnit správně 😅

cori
27. led 2011

@dzej a ten formulář může být jen vytisknutý z netu? normálně černobílý?

dzej
autor
27. led 2011

@cori jasně Jani, stačí poštou, nejpozději 31.1. 😉 kdybys něco nevěděla, tak písni. Já jich ted dělala známým 6 takže už to dělám skoro poslepu 😀

dzej
autor
27. led 2011

@cori stačí z netu... nebo mi pošli email na sebe a já ti pošlu program, kterej ti to i vypočítá 😉

cori
27. led 2011

@dzej mno nevím určitě ty výpočet daně ze staveb - ale to snad někde najde - ne¨víš - kde? nějaký odkázek 🙂 by se šikl

dzej
autor
27. led 2011