Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

muminek
10. bře 2011

Ahoj holky, @dzej Martínek taky musel mít potvrzení že je zdravej ale šlo jen o razítko.
@jajabmw A kam jezdíte lyžovat do Polska nemáš třeba internetovou adresu areálu.
Tak si představte že naši kočku asi včerá štípla vosa a má střašně napůchlou tlapku. ☹

dzej
autor
10. bře 2011

ahoj holky
tak jsme dneska se Sabinkou běhaly po školkách pro přihlášky. Byly jsme ve třech a všude je to to samý...100 dětí se hlásí, 16 berou ☹ tak uvidíme... skočily jsme i k té dr. dopoledne totiž měla prevenci a ne marody, tak jsme tam zašly. Nikdo tam naštestí nebyl. A vzala si 40Kč za všechny 3 potvrzení, to je super 😵

@muminek Evi, vosa? Ted? Není na ně ještě brzo?

jajabmw
10. bře 2011

Hojda holky. Teda Dzej s těma školkama to je u vás děs, co? Ale tady taky, teda pokud nechceš dát dítě na vesnici, tak mají zase dětí málo. Jako u nás, na jednu třídu je dětí moc a na dvě málo 😒 . Nechceš dát Sabču k nám 😀 😀 😀 ? Né dělám si srandu, to byste měli sakra z ruky 😀 . Hele ale za to potvrzení to je dobrý, jsem zvědavá kolik bude chtít ta naše 😖 .
Muminku byli jsme lyžovat v areálu Zieleniec. Dej si tohle do vyhledávace a mělo by to vyjet. Je to tam supéér. V sobotu nebo v neděli frčíme zase dokud je sníh.

muminek
10. bře 2011

@dzej tak to je mazec tolik dětí a málo místa u nás to stejný. Sousedka se bojí že jí chlapečka taky nevezmou a když vezmou tak jinam a holčičku už má u nás. 😖 Tak musej čekat jak to dopadne přejem hodně štěstí. Tos Jani platila fakt málo já platila myslím 100kč za jednu.
Já nevím co by to bylo jen mu to napuchlo a dorána splasklo stalo se to na louce kde svítí celej den slunko ☹
Dneska mám nějakou depku asi mě chybí to sluníčko

dzej
autor
10. bře 2011

@jajabmw Jaji, no to bych fakt měla z ruky a asi by se mi to finančně moc nevyplatilo. Leda, že bys ji poskytla přes týden azyl u vás 😀

@muminek Evi, tak tady se na to dívají jestli už má dítě sourozence ve školce...si vem, vozit jedno dítě někam a druhý jinam 😒

dneska u nás taky počasí nic moc, ráno byla ledovka, jak pršelo a namrzalo to. A sluníčko se neobjevilo celej den ☹ příští týden slibují až 15st tak jsem zvědavá...

cerstvamama
11. bře 2011

Ahoj holky, vy jste toho napsaly. My vyřizujeme školku přes babičku a dědu, v úterý vyzvedli přihlášku. Teď to potvrdí u dětský a za 14 dní odevzdají. Pak se uvidí. U nás taky platí, že deti jejichž sourozenci do té konkrétní školky chodí, mají přednost. U nás teď svítí pořád sluníčko a výhledově se to nemá měnit. A teplota pořád stoupá, včera bylo 8 stupňů, dneska má být 10 a o víkendu 13-15. Ale to už budete mít v ČR taky. Zítra se chystáme na výlet do Bulharska. Mám takovou radost, že je jaro!!! A že se Adélce líbí ve školce, už ráno vůbec nepláče.. Teda když zrovna nezapomeneme Káju doma 😉

dzej
autor
11. bře 2011

ahoj holky

tak dneska to vypadá na krásnej jarní den 😵 svítí sluníčko a je příjemně. Celý dopoledne jsem běhala po úřadech a ve městě a bylo mi teploučko.

@cerstvamama Moni, to je super, že ty přihlášky můžou vyřídit prarodiče. Užijte si Bulharsko! 😵
My měli jet lyžovat, ale sníh je blbej.
No a hory nám taky padly ted na jarní prázdniny, takže aspon vypadnem směr Beskydy a budem chodit na jarní procházky. Bude to takovej prima relax....už se těším, jak se bude Jirka věnovat Sabince a já si budu užívat welness v hotelu 😵 🤐
Udělala jsem ted dobrej kup v Intersparu, normálně tam nechodím, ale měla jsem u něho na parkovišti auto, když jsem byla ve městě, tak jsem tam šla udělat nákup a ve slevě jsem koupila maličké overaly na spaní po 99Kč, bodíčka s krátkým rukávem za 39kč, s dlouhým za 29Kč a troje kalhotky za 100. 😵 😵
A na večer jsem si koupila prasečí nožky...to bude Jirka nadávat 😀

muminek
11. bře 2011

Ahoj u nás dnes bylo krásně tak jsme byla celé odpoledne venku až do půl šesté.
@dzej teda Jani tos teda dneska kapla na kup. Hlavně ty bodýčka .
Jé taky bych si dala relax ve welnesu.
@cerstvamama Moni užij si Bulharsko.

muminek
11. bře 2011

My dneska mame k večeři hovězí stejk

cerstvamama
11. bře 2011

@muminek Pošli mi kus! @dzej To byl dobrý nákup. Já nakoupila Adélce včera, hlavně trička, tepláky a legíny do školky. Pro sebe plánuju nakoupit příští týden, sousedka se chystá se mnou až jí konečně půjde kluk do školky po neštovicích. Jarní počasí úplně svádí k nákupům 🙂 Co jsou prasečí nožky?

muminek
11. bře 2011

@cerstvamama Moni stav se 😀

muminek
11. bře 2011

tak jsem si k vaření otevřela lahvinku Sylvánské zelená pozdní sběr 2001 a můžu jen doporučit 😀

dzej
autor
11. bře 2011

no nic...já valím taky k @muminek tak přidej na plotnu o flákotu navíc 😀

@cerstvamama prasečí nožka je fakt prasečí nožka...to se uvaří a jí se s chlebem a hořčicí nebo křenem... je to moc dobrý, ale hrozně to vypadá 😀 je to vlastně kůže. Ale dám si ji až zítra, Ted jsem dorazila z fitka..takže už nic nebude 🙂

muminek
11. bře 2011

Tak večeře super najezená připitá a jdu chrupat. Na zítra mám naložený koleno tak jsem zvědavá jak se povede mám novej recept. 😀 Dobrou

dzej
autor
11. bře 2011

@muminek jééé Evi, já dneska koupila taky koleno..syrový...hod sem recept, chci ho zítra upéct

jajabmw
12. bře 2011

Ahoj holky. Jak je u vás? Tady máme slunečno, ale vítr. No ale nezabrání nám to jet se projet na kole. Úplně to k tomu totiž svádí 😀 . No a cestou se asi zastavíme v hospůdce a skočíme si na zvěřinové hody. Pa a krásný víkend.

dzej
autor
12. bře 2011

ahoj holky
u nás taky foukal hodně vítr. Ale jinak bylo krásně. Jsem odpoledne dojídala zbytky před dovčou a ted dopíjím 😀 😀 ráno jak se vzbudíme tak vyrážíme směr Beskydy. V televizi nic není 😒

cerstvamama
13. bře 2011

Ahoj holky, my dneska měli 18 stupňů. Taky to podle toho vypadalo, všude bylo lidí jak... Nedalo se ani projít po ulici. Bydlíme v "historickém centru" a za hezkýho počasí je tu spousta kaváren a restaurací se stolkama venku, tak je tu živo. Adi má pořád rýmu, teď i pokašlává, nevím kdy se toho zbaví. Jestli je to tou školkou nebo co. Snad nebude marodit. Jani, pěkný hory!

dzej
autor
14. bře 2011

ahoj holky, v rychlosti zdravim!

muminek
15. bře 2011

Ahoj holky, tak my jsme opět nemocní Martínek má nateklí uzliny. A já jsem nachlazená kdy už to skončí. 😖 ☹
A nejhorší že musíme být doma. ☹

jajabmw
15. bře 2011

Ahoj holčiny. Muminku tak ať jste co nejdřív co zdraví, je takhle krásně a vy musíte byt doma ☹ . Já bych Martínka neudržela. Já se konečně zbavila bolesti v krku ale taky posmrkávám. Na kolech jsme nakonec v sobotu nejeli, ale na zvěřinové hody jsme si došli 😀 .
Dnes tu je krásně, ale vítr. Což se mi nakonec hodí, protože peru jako o život a házím to vše ven a ono to krásně profouká.

cerstvamama
15. bře 2011

Čau holky, přidávám se do klubu marodů. Adí byla od víkendu nějaká nastydlá, tak ani nešla včera do školky. Dneska jsem jí radši objednala k doktorce, měla jít v pět hodin. Po obědě měla skoro 39 stupňů (po Nurofenu), tak jsem nečekala do pěti a jely jsme hned. Dostala antibiotika, probiotika, Panadol + Nurofen na střídačku, něco jako Hedelix do krku a pak ještě čípky pro případ nouze, jen pokud horečka překročí 39 stupňů. Ve čtvrtek ráno jdeme na kontrolu, tady se chodí už po 2 dnech ukázat jak zabírá léčba. Ale prý do konce týdne si Adi určitě poleží. Nejdřív jí doktorka promačkávala dlouho bříško, jestli nemá slepák. Prý má příznaky - horečka, průjem, bolest bříška. Takže tak. A jak na potvoru je tu 21 stupňů a krásný jarní počasí.
Odpoledne tu Adi ležela jak tělo bez duše, byl to hrozný pohled ☹ Mějte se líp, já jdu spát. Nějak mě to rozložilo.

muminek
15. bře 2011

Ahoj Moni chudák Adelka tak to jste na tom hůř tak snad vám bude brzo dobře. Martínek je jen nachlazenej a naštěstí nám paní doktorka dovolila chodit ven když je pěkně, ale nesmíme mezi děti tak chodíme na zahradu. A to jsme měli dneska domluvenou návštěvu.Tak byl Martínek celej smutnej že mu nepřijeli kamarádi. 😖 ☹

dzej
autor
16. bře 2011

ahoj holky

tak my už jsme zpět. Koukám, že tu všichni marodíte, tak přeju, ať jsou děti brzo v pořádku.
@cerstvamama Moni, kdybyste nebyli tak daleko, tak řeknu, že je to nějaká místní viroza. Sabinčina babička, teta, strýc i sestřenka mají to stejný co píšeš ty. A mají veliký teploty kolem 40 ☹ Radši jsme se tam ted ani nestavovali, abysme se nenakazili. ☹ Odnesla jsem ted ty přihlášky do školek a ted budem čekat do půlky dubna na ortel.... 🙄
Ted si dám kafe a pustím se do toho, co mě vůůůůbec nebaví...vybalování 😒 Jinak to počasí je úžasný!!!
Holky, ještě vám musím říct, v Kenvelu je akce, když nakoupíš za 2000Kč, platíš jen 1000Kč. Já tam nenakupuju, ale v Olomouci jsme šli kolem, tak jsme vlezli do dětskýho a koupili jsme Sabince 2 brutální bundy na jaro, 4 trička, leginy a platili jsme 1000kč. Večer vám to vyfotím a dám sem fotky, ty bundy jsou naprosto luxusní 😵 😵 😵 😵

dzej
autor
16. bře 2011

posílám slíbené fotky, snad to bude aspon trochu vidět 😉

muminek
17. bře 2011

Jani Sabince to moc sluší 😀

cerstvamama
17. bře 2011

@dzej Jani, pekný fotky. Dobrá bunda 😉 Tahle akce se čas od času v Kenvelu opakuje. Držím palce se školkou, my odevzdáváme přihlášky až příští týden. Před chvílí jsme se vrátily s Adél od doktora. Tak už se to lepší, v úterý může do školky. Tady se s tím moc nemažou, když bere antibiotika. @muminek A jak je na tom Martínek, už je to dobrý?

muminek
17. bře 2011

Ahoj holky, od rána lítám Moni dík za optání. Ruším nachlazení aktualizuji NEŠTOVICE ty uzliny byly už příznak. Ve školce to maj už tři děli. ☹ Ale zase jsem ráda že to budem mít zasebou.
A to jsem ještě dneska chystala maso na svíčkovou na sobotu tak to taky trvalo. Tak snad se povede. 😀

muminek
17. bře 2011

@dzej Jani minule jsi chtěla ten recept na to koleno. Nasolit na česnekovat a 24 hodin nechat zaležet. pak dát do pekáče podlít vodou a troškou oleje a píct 3,5hodiny pod alobalem. Pak dopíct tak půl hodiny bez alobalu. Hlavně hlídat vodu. 😀

dzej
autor
17. bře 2011

ahoj holky
@muminek Evi, Martínek má neštovice?? Ty jo, tak nevím, jestli se za váma nevypravíme....já bych chtěla, aby je Sabinka prodělala co nejdřív. Díky za recept. My už jsme to nějak upekli 😀 a bylo to dobrý 🙂

@cerstvamama Moni, tak to je dobrý, že už je Adélce líp. A jaký máte ted počasí? Ty jo..u nás je sice nějakých 12st ale celej den strašně prší 😖

byly jsme dneska plavat a Jirka byl konečně koupit plot na barák!! Ted jsem si byla zacvičit a dávám si Frisco 😀
hezký večer