Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

nadik
27. črc 2009

Ahojky tak jsme doma.... 🙂 nakonec to všechno dobře dopadlo a nejlíp ze všech to zvládla Terča 😀 . Úžasně se nám rozběla a rozmluvila takže to mělo svůj efekt. Pár výletu proběhlu hrad Kost, Detenice, Zebín atd.... Ter se nosila v krosně, tak byla velmi spokojená.... 😉
Moni: tak hezkou dovču závidím....🙂 Mě bohužel babičky nehlídají.... tak si toho važ, no snad se taky časem dočkáme, furt slibují že už příští rok si jí budou brát sebou, tak jsem nato zvědavá...

dzej
autor
28. črc 2009

Moni, máš pravdu..jsem si neuvědomila, že jste často bez manžela, tak chceš být s ním. Ale určitě to neber nějak špatně, já to tak nemyslela, já jen psala o sobě, že já bych to nedokázala. Hlavně u nás ty babičky žádná sláva..jedna by ji dala nejraději brambůrky a párky a druhá by ji izolovala od světa, takže to beru ze svýho pohledu. Malá taky není závislák, ona je pořád mezi dětma, každý den někde jsme, já se děsím až bude někdy nemocná nebo v zimě a budem pár dní samy doma 😀 😕 to budem mít asi z bytu kůlničku na dříví. Spíš jsem s nadsázkou myslela, že závislák jsem já na ní 😀 že mi chybí když je pryč 😔 Určitě si to moc moc užijte já vám to přeju 😵 😵
Nadi tak už jste doma, jsem ráda, že ste si to nakonec užili a gratulujem Terezce k pokrokům. Budou fotečky?

Jak je holky u vás? U nás bylo ráno vedro a ted se zatáhlo, tak čekám, že začne pršet. Malá spala až do 7.50h tak usla až ted.

ajvi
28. črc 2009

ahoj, nestíhám 😀 ..vás číst.
jen se připojím, že já jsem taky hrozná a neumím Máťu dát někomu na hlídání. byl beze mě max. 4 hodiny, ještě ho žádná babička nehlídala přes noc, i když věřím, že by to zvládly. a věřím jim, ale já prostě nechci :o). takže Jani, já jsem taky závislák. a Moni tobě závidím, že to dokážeš 😀 a moc přeju krásnou dovolenou 🙂 .
tady je dneska zataženo, ale příjemná teplota, včera byl hic. byli jsme s prďolou ráno u kamarádky-kadeřnice, ta má kluka rok a půl, no kluci řádili, jak draci. Jen ten její chodí od 10 měsíců, takže je to už čipera a pořád nutil Máťu, aby s tím skákal na posteli a jezdil na odrážedle a nemohl pochopit proč Máťulka nechce 😀 😉
jo a ta chatička...nevím nevím, koukala jsem, že je to přes 150 km. já to sice běžně jezdila v práci, ale s prckem nevím jestli do toho půjdu.
včera jsme byli na kontrole ve Vojtově centru, jak cvičíme. no a malej má pořád oslabené bříško, proto nemá úplně v pořádku držení těla, má posunuté těžiště a tak proto pořád sám nechodí. takže nadále cvičit, cvičit, cvičit - a je to docela boj, už mě skoro přepere.....ale musíme vytrvat
tak pěkný den papa

nadik
28. črc 2009

Ahojky
Jani: už jsem je tam dala, tak se mrkni, je jich hafo, tak jsem musela vybrat jen pár... jak je nový foťák tak byl manža jak utržený ze řetězu, dřív jsem ho musela prosit o foto a teď mě cvakal až mě to vadilo 😀 .
Holky já jsem taky závislák... 🙂, ale ráda bych to už zkusila dát jí spát k babičce...., ale obě to nemají doma pro malé extrémě zvědavé ditko přizpůsobené a tak fakt zatím nevím....

jindrastraznicka
28. črc 2009

nadik: máš moc roztomilou malou a moc šikovného muže 😉 😉 moc krásné fotečky 🙂 🙂 no prostě super rodinka 🙂 🙂 ta bouřka musela být hrozná ☹ ☹ ☹

coriven
28. črc 2009

Ahoj holky,
no to já bych zase malou klidně na nějaký ten den někde nechala 😀 , babičky mám zodpovědné - leč pracující a vytížené, takže to až tak nejde. Ale zase mám MM každý den doma, takže případně pohlídá on a výletovat sami nemusíme 😀

Ivčo jak dlouho cvičíte Vojtovku? od narození? My jsme ji taky chvilku měly 😒 a věřím, že teď to s malým už musí být opravdu boj, já už kolem 9. měsíce na ni neměla sílu 😅

Jani, takže se to škaredé počasí žene k nám? No tak to musíme rychle jít nakoupit, ale malá taky ještě spí a to jsme ráno vstávaly - světe div se až po 8 hodině 😅 úžasné (ale zase v noci 1,5 hodky řádila 😠 )

nadik
28. črc 2009

ahoj Jindro, díky myslíš,že je šikovný? 😉 no tak asi jo 🙂. No je fakt,že na fotkách to vypadá vždy růžověji než je to ve skutečnosti, ale jinak si nestěžuju. Byli jsme tam s příbuznými, takže to bylo moc fajn a hlavně žádná nuda. Doufám,že tam ještě o prázdninách vyzaríme Prachovky jsme nestihli a taky Trosky. jdu také mrknout na tvé fotečky...

sylvar
28. črc 2009

ahojky po dlouhé době, malou má tatínek na chalupě, já se flákám v práci, za hodinu jdu domů a co budu dělat, to teda nevím...mám žehlení, potřebuju vycídit byt, když je v něm dnes a zítra!prázdno, vyprat jako každý den, převléct peřiny a odpočívat a jít spát v 20hod ať se děje co se děje 😎

jindrastraznicka
28. črc 2009

nadik:myslím to opravdu vážně 🙂 🙂 já tam zatím mám málo fotek,manžel mi musí nainstalovat program na zmenšení fotek a pak tam další dodám 🙂 🙂

nadik
28. črc 2009

já to taky zmenšuju jednu po druhé, ale je to moje hobby fotit a dělat alba, takže chudáček počítač se rychle plní..... Horší je to pak s vyvoláváním... to mě už moc neba vypalovat a někam to do fotolabu to odnést... ☹

jindrastraznicka
28. črc 2009

manžel je nechává na dvd , už toho máme dost a když chci nějakou fotku tak koupime fotografický papír a uděláje sám doma. 🙂 🙂 je to levné a rychlé. 🙂 🙂

nadik
28. črc 2009

no to jsem taky dřív dělala, ale papír mě vyšel dost draho a pak jsem to musela ještě řezat, doma nemáme tiskárnu tak je vymalováno...

jindrastraznicka
28. črc 2009

manžel už jde na to 🙂

cerstvamama
28. črc 2009

Dzej
Já jsem to nebrala nějak osobně 😉 Samozřejmě mám ve skrytu duše trochu výčitky, že Adélku opouštím. Tak jsem asi měla potřebu to tady před všema ospravedlnit.

Babičky sice taky pracujou, ale tchýně pracuje z domova nebo si práci řídí sama. Takže dobrý. A obě jsou spolehlivý, jen moje máma je trochu ze všeho vyklepaná. Tchýně je větší kliďas a umí si líp poradit. A vážím si toho, že jí mám!!! 😀

Tak pěkný večer, jdu se najíst nebo padnu. Nějak jsem to dneska nestihla. Balila jsem a pak jsme se vracely do Prahy.

dzej
autor
28. črc 2009

Nadi super fotečky 😉
Ivi prosím tě, já jsem nějak zapomněla odkud ty jsi? 150km je dost 😢 ale můžem klidně vymyslet jiný místo na setkání. To byl jen návrh.
Ahoj Silvar, no vidíš, takže nudit se doma nebudeš 😀

sylvar
28. črc 2009

už mám za sebou papu s babi v pizzérii, vanu, pověsila jsem prádlo, ručně vyžehlila to sundané-malá měla vše na věšáčcích, tak dobrý a trika jsem přelízla rukou

coriven
28. črc 2009

Hi sylvar - dobrý žehlení 😉 , jak ted furt někde sme a jen peru, tak už to občas ani nežehlím 😅 ono když se to dobře pověsí, tak to nejde pak ani poznat 😀

sajmon113
28. črc 2009

Ahoj holky, tak jsme úspěšně doma. Bylo super, jen to bylo mooooooc krátké 😠 😠 . Teď zase zpátky do toho stereotypu.
Trochu jsem vás prohlídla, naštěstí jste toho moc nenamluvily 😀.
Mončo já jsem taky hrozný závislák. Ale je pravda, že jsme na svatebce byli a přivezli si zní Vojtu 😎. Babičky jsou, ale taky pracujou a u mě je to právě naopak. Moje mamina by asi zvládla pohlídat ale tchýně ne.
Nadi já posílám fotky přes internet do DM drogérie. Fotky jsou hezké, levné a je to do dvou dnů. Ale musíš si do PC stáhnout jejich program. Ale mají tam spoustu fotodárků, knížky, kalendáře, hrníčky no je to požírač času. Manželovi jsem právě dělala k třicátinám na památku knížku, v tvrdé vazbě z fotek od malička až po dnešek a mělo to obrovský úspěch. Chci udělat i Vojtovi. A k vánocům kalendáře pro babičky a je paráda že si to uděláš doma v klidu a pak to jen odešleš a dojdeš pro to do drogérky. Nebo si to můžeš i nechat poslat.
No nic mamina měla v neděli svátek tak jdeme blahopřát. Fotek je spousta tak až stáhnu přidám.
Dobrou noc!!! 😉

cerstvamama
28. črc 2009

Ahoj holky, taky jsem žehlila. A vyprala 3 pračky, umyla nádobí, pověsila prádlo, poplatila účty (ať žije internet banking), teď ještě vyřídím pojistku na auto, taky online, a jdu do hajan.

dzej
Iv je z jihu, ne? ČB?

Simčo, nestraš! Nic si z dovči přivézt nechci! I když teď jak jsme byly u mámy tak ona hlídala neteř. Jsou jí skoro tři roky a můžu říct, že v téhle situaci bych si to už dokázala představit. Neteř už je taková samostatná, dokonce se cítila "zodpovědná" za Adélku, chtěla mi pomáhat, dokáže se obout, řekne si co chce, drží se ve městě kočáru - prostě se to zdálo jako pohoda. Tak třeba si to takhle nějak s manžou naplánujeme.

ajvi
29. črc 2009

ahoj,
Jani Cori - vojtovku cvičíme od 11. měsíců, když se mi pořád nechtěl rozlézt po 4. jela jsem sama, bez doporučení. můj dětskej doktor se o to nikdy nezajímal 😢 . je fakt, že se asi týden po začátku cvičení hned rozlezl. a taky mi ta rehab.sestra potvrdila, že doktori nepovažují těl.vývoj a případné odchylky za důležité sledovat. prý už ve třech měsících by bylo poznat, že má Matýsek nějaký problém. takže jsme osm měsíců zaspali 😠 . tak jsem´se ptala, jak já to poznám a že prý laik to nepozná (když to nepoznají ani praktiční doktoři...) a s druhým prý mám přijet hned, ani prý nemusíme čekat po šestinedělí.
Jani Dzej - jojo jsem z jihu Čech - Veselí nad Lužnicí. ono si nevybereš, pořád to bude mít někdo daleko....

včera malej uklouzl ve vaně, i když tam máme podložku, ale on se furt hrebe nahoru a manža ho držel sice za ruku, ale už to nestihl a prcek se břinknul do zubu - tekla trochu červená. no a dneska ho vyháním z koupelny (protože mi furt mačká na čudle na pračce) a jen tak jsem ho trošku popohnala rukou po plínce - byl na čtyřech- a ono ho to nějak rozhodilo a spadl na pusu na dlaždičky, zase na zuby - a tentokrát bylo krve, že jsemsi myslela, že si je snad vyrazil , ale dobrý - jen jsem si teda dala jmen, že za to můžu...

cerstvamama
29. črc 2009

Ivčo, Adélka taky tuhle spadla na kostku a prokousla si ret. To bylo krve. Ani jsem nedokázala rozpoznat odkud to teče, jestli ze zubů nebo co. Nakonec jsem našla dirku ve rtu. Měla na něm pak pěknou modřinu. No hlavně že to není nic vážnýho.

Holky, pořídili jsme Adélce takový to auto co má vzadu jakoby žebřík. Adélka si k němu stoupne, chytne se toho žebříku a lítá s ním po zahradě! Paráda! Už jsem si totiž myslela, že z toho věčnýho hrbení jak chodíme za ruku skončím na rehabilitaci. Doporučuju! Odpo si dám na zahradě kafčo a budu jen sledovat, aby nám Adi nesklidila rajčata. Věčně k nim totiž míří a snaží se je utrhnout 😀

dzej
autor
29. črc 2009

ahoj holky,
chudák Matýsek, tak ať ho to brzo nebolí 😢 My teda kromě pár boulí nebo odřených kolínek zatím velkou nehodu neměly. ťuk ťuk ťuk.
Simčo tak vítej zpět z dovolené, to teda uteklo rychle. Fotky budou?? Moni vyfot mi to auto, vůbec nevím jak to vypadá? My malé koupili odrážedlo motorku a jezdí po ulici jak drak 😀
Jinak musím napsat co se dnes ráno stalo---malá se vzbudila už v 5,30h a ne a ne zabrat. Dala jsem jí k nám do postele a ona pořád lezla po mně (hodila mi po hlavě pitíčko, mám pěknou bouli na spánku) a kňourala a já ji říkám, běž do obyváku a přines si nějakou hračku. No a ona šla a donesla si autíčko 😀 😀

cerstvamama
29. črc 2009

dzej
V podstate je to neco jako ta motorka. Akorat ze te motorky se ji spatne drzi. Posilam odkaz na neco podobneho, nez bych to vyfotila a stahla.... 😀

http://www.detskydum.cz/detail/maa-odstrkovadlo...

dzej
autor
29. črc 2009

jo díky Moni, já jsem si nedovedla představit ten žebřík 😵 tak pozor na rajčátka 😀 😀
My jdeme odpoledne do solné jeskyně, tak jsem zvědavá co malá na to 😕

sajmon113
29. črc 2009

Mončo my jeli na svatebku a mimi plánovali, takže to nebyla náhoda 😉 . Odrážedlo máme podobné, ale Vojta se prostě nechce pustit prstu. Dneska vozil i malý kočárek pro panenky, velký kočár, tatru i to odrážedlo ale jednou rukou a druhou se držel mě. No a já jsem z toho na nervy, protože se taky k tomu musím víc shýbat. Ale jakmile ho pustím, nebo mu dám na cokoliv obě ručičky aby jel sám tak zůstane stát a spustí řev 😠 😠 😠 . Dneska jsem říkala mamině, že až začne sám chodit tak se snad půjdu ožrat 😀 . Dneska je to přesně na den, kdy se moje mamka vrátila z porodnice s mým bráchou a já byla tak stará jako je Vojta. No děkuji pěkně, nemám ani malou představu jak bych to zvládla s Vojtou a ještě mimčem. 😒
Ivi posíláme Matýskovi foukanec na bolístku, ať je to co nejdříve zahojené. Já to znám, u nás je to taky každou chvilku. Ale trochu jsi mě postrašila s tou vojtovkou. Mě by to totiž ani nenapadlo jít tam sama. Právě jsem se taky doktorky ptala, jestli je normální, že Vojta neleze po 4, ale uklidňovala mě, že to nevadí. Začal lézt asi v 11 měsících. Ale s tím chozením je mi to nějaké divné. Měli bychom jít co nevidět na očkování, tak se na to zkusím přeptat.
Jani dělám to stejně. Když ráno vstává takhle brzy vrazím ho mezi nás, dám mu flašku s čajem tak se chvilku zabaví a pak má v ložnici hračky, ale taky to není na dlouho. No a mě nedávno praštil baterkou 😠 . Chtěl mě máznout přes obličej, v poslední chvíli jsem aspoň otočila hlavu a schytala to přes ucho. Ale taky jsem měla pořádnou bouli. 😖 Solnou jeskyni závidím. Taky bych si dala říct, ale sama, relax 😉

ajvi
29. črc 2009

Moni, nám tekla krev z dásničky nad jedničkama, ale zdá se to být v pohoděl
Simčo, u nás je problém, že neumí používat břišní svaly. ona to je vlasně mozková disfunkce . zní to hrozně, ale jde o to, že na těch nervových cestách od mozku k tomu svalu je "uzlík" a ta informace nejde dál. jinak je fyzicky naprosto v pořádku, ale to břísko se musí tím cvičením naučit používat. proto nemohl na ty 4 (že neměl sílu ty kolínk a přitáhnout, nikdy třeba naválej sudy (i když se mi přetáčel, jestě mu nebylo 5 měsíců), no a ta chuze....protože má slabé bříško, tak má zadeček vytrčený dozadu a to ho nutí se překlonit, takže se mu pořád předbíhá télo. a tohle zastrčení pánve dopředu prý už má přijít kolem třetího měsíce - no a tam už jsme měli jet.....jenže když nepozná doktor, já těžko. No ale cvičením by se to mělo všechno srovnat.

misa.cekatelka
29. črc 2009

Ahoj holky.Vím že to sem nepatří,ale potřebuji váš názor.
Má kamarádka podvedla manžela,on se to dozvěděl,vyříkali si to,zůstali spolu.Dva dny na to,co ho podvedla dostala menstruaci,pak se svým mužem několikrát spala a teď zjistila,že je těhotná.Je nějaké procento,že dítě není jeho?
A dá se to nějak zjistit,čí to dítě je?

sajmon113
29. črc 2009

Ivi to je mi líto. Nevím přesně co to je ta vojtova metoda, ale slyšela jsem že je to dost bolestivé a hrozně namáhavé jak pro mimčo tak pro maminku. Tak to asi nebudu zbytečně plašit. On totiž vlastně chodit umí, ale je prostě lenivý. S tím prstem se nemusí hlídat a může jenom lítat. Má to jako jištění. Občas má náladu, tak pár kroků udělá, ale jenom aby se všem ukázal. No a když ho všichni pochválí, tak se zase chytí prstu a hotovo 😠 .
Jak dlouho to ještě budete muset cvičit? A tím cvičením se ten uzlík ztratí, nebo jenom posiluje ty svaly? Každopádně to je doktor na hov.., když tohle nepozná. Měli by to víc hlídat, nebo aspoň posílat na preventívní kontroly na rehabilitaci, tak jako se chodí na kontrolu s kyčlemi.

jindrastraznicka
29. črc 2009

nadik: tak už tam mám daný nějaký ty ☹ ☹ fotky, dneska je ten internet nějaký pomalí, dávám to tam celej den

cerstvamama
29. črc 2009

Simčo
Adélka se taky musí držet obou rukou. Jak jí chytím jen za jednu tak spustí. Ale s autem chodí sama, naštěstí. Jo a když se mojí mámě narodila moje ségra tak já byla stará přesně rok, měsíc a dva dny. Takže díky, ale to nikdy!!! Já to naštěstí už nestihnu. I když pro nás se ségrou to bylo fajn, byly jsme jako dvojčata, vzhledově i tím jak jsme na sobě visely.

dzej Jani,
jedno rajče už padlo. Utrhla ho a zahryzla se do něj. Zrovna jsem to nahrávala, tak tím můžu potěšit tátu 😀

Ivčo
nejsem expert, ale podle mého názoru je reálná šance, že to není manželovo. A zjistit se to dá z testů DNA, tudíž až bude prcek na světě. Po otěhotnění totiž můžeš ještě klidně dostat menstruaci, to nic neznamená.