Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
4. zář 2011

@dzej hm, já bych si dala nějakou slaninku a sýry taky 😝
ráno jsme napustili bazének tak dnešní odpoledne strávíme na zahradě, v tom vedru nikam nejdu
Před chvílí se vrátil tchán z nemocnice a vypadá to, že tchýni pustí už zítra, takže o den dřív. To je super!

jajabmw
4. zář 2011

Ahoj holky, tak máme úžasné 2. místo 😀 😀 😀 . A jelikož jsme to nečekali, tak z toho máme dvojnásobnou radost. Jelikož ten veteránek co jsme s ním jeli je otevřený, tak jsme byli pěkně sesmahlí, ale užili jsme si to.
@dzej Jani tak já bych tam nechala klobásky ležet, ale ty sýry a slaninka, hmmmm asi bych dopadla jako ty a bylo by mi v noci zle. Neboj to učení zvládneš 😉 .
Moni ani se ti nedivím, že se ti nechce někam chodit, je fakt dost vedro.
Holky musím se pochlubi, dnes jsem poprvé v životě dělala svíčkovou a domácí knedlík a sklidila jsem velké ovace. Tak jsem ráda, ale budu to dělat až zase za dlouho, v tom vedru to bylo šílený.

cerstvamama
4. zář 2011

@jajabmw Gratuluju k 2. místu 😉 Se svíčkovou jsi dobrá, já jsem ještě neměla odvahu to zkusit 😀

dzej
autor
4. zář 2011

ahoj holky
tak my jsme poslední teplej letní den strávili u vody.
@cerstvamama a jak dopadla operace, dobře?
@jajabmw gratuluji ke 2. místu, paráda 😉

cerstvamama
4. zář 2011

@dzej operace dopadla dobře, ale čeká se na výsledky histologie. Tchýně má tvář jako Peyrac, ale to se snad brzy zahojí. Má jizvu od vnitřního koutku oka podél nosu až pod nosní dírky.

dzej
autor
4. zář 2011

@cerstvamama určo budou výsledky dobrý 😉 No vidíš,,škoda, že není chlap, chlapi s jizvou jsou sexy 🙂

Já teda svíčkovou nezkoušela a ani zkoušet nebudu... dělám takový ty napodobeniny a to stačí 😀

dzej
autor
5. zář 2011

ahoj holky
tak jak dnes bylo ve školce? U nás dobrý. Sice když jsem pro Sábu přišla, ještě seděla u plnýho talíře čočky s nešťastným pohledem, ale dobrý. Spíš bylo do pláče mně 😔 nějak si pořád nemůžu zvyknout na to, že už jsme bez sebe. "naštestí" jsem byla v práci, tak to rychle uteklo. Od středy začne chodit se školkou plavat, tak jsem zvědavá 😀 Nějak dneska nemůže zabrat, tak toho aspon využijem a půjdem na poštu, máme tam crocsy 😀
Jo a Sabinka už má kamaráda - Honzíka, prý je velkej a brání ji.
Hezké odpoledne holky

muminek
5. zář 2011

Ahoj tak Martínek byl dneska poprvé vedl ho Tonda a super ani nekvíkl. A mamka pro něj v poledne jela. Tonda ho tam vezl ráno hlavně proto že mu už tam bral i peřiny ať to pak nemusí tahat mamka. A od příštího tydne tam měl spát. A si představte jak tam mamka v poledne přišla tak Martínek už ležel a usínal tak jsme se podkali v autobuse bez něj tak jsem valila oči. A moc se mu to líbilo jen o tom nechce mluvit tak to z něj nedoluji. 😀

muminek
5. zář 2011

svíčkovou už jsem vařila a dobrý i Tonda ji chválil 😀
A s Martínkem jsem zvědavá jak zítra 😀 😀 😀 snad to bude v pořádku

cerstvamama
5. zář 2011

Ahoj holky, u nás taky dobrý. Slzičky sice byly, ale až chvíli po mém odchodu. Učitelka říkala, že s Adélkou chvíli chodila za ruku, pak šly telefonovat kuchařce kvůli něčemu ohledně obědů a pak už dobrý. Dneska jsem přivezla babičku z nemocnice, je šťastná, že může být doma. Představte si, Adélka má ve třídě 2x Huga - ani nevím jak to říct v množném čísle - Huga, Hugy... 🙂
Holky, nemáte zkušenosti s posíláním kočáru poštou? Jak to zabalit a kolik to tak stojí?

dzej
autor
5. zář 2011

ahoj holky
@muminek Evi vy si nosíte do školky vlastní peřiny? Sabinka taky moc o školce nemluví, tak se vždycky ptám jen mezi řečí. A v šatně jsme se bavily s jednou maminkou a ona říkala, jak ta její holčička pořád doma mluví o Sabince. A Sabinka si ani nepamatovala jak se jmenuje.
@cerstvamama Moni, taky dobrý. Ty učitelky asi fakt ví, jak na děti. S tím Hugem jsi mě dostala..taky nevím, jak se to jméno skloňuje.
Ten kočár chceš poslat ty nebo někdo tobě? Já bych volila asi nějakou PPL nebo DPD, to stačí zabalit jen do igelitu. Vyzvednou si to u tebe a na cenu mrkni na netu. Ale nebude to tak strašný. Hlavně to máš bez starostí.

cerstvamama
5. zář 2011

@dzej kočár posílám já a ta holčina se tváří, že pokud bude drahý poštovný tak si to ještě rozmyslí. Je mi to celkem fuk, mám ještě další dva zájemce, ale ona byla první tak jí nechci vyšachovat a nejdřív to zkusím s ní. PPL asi bude dražší než pošta, ne?
Dneska jsme byly s Adi u kamarádky a její dcery Michalky, holky jsou stejně starý. Adélka Michalku pořád oslovovala Sabinko 🙂

dzej
autor
5. zář 2011

@cerstvamama Moni, to si nemyslím...koukni http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=62&a... hlavně to nemusíš vozit na poštu.
Mě se dneska ptala Sabinka jestli zas někdy pojedem na dovolenou s Adélkou, tak jsem řekla, že když vše dobře půjde, tak zase za rok. A ona hmmm dřív by to nešlo? 😀

cerstvamama
5. zář 2011

@dzej to vypadá dobře, a myslíš, že fakt stačí obalit do průhledný folie? Adélka se na vás taky pořád ptá, třeba to zvládneme i dřív 🙂

dzej
autor
5. zář 2011

@cerstvamama já bych to dala do té kuličkové - jak je na bonbonieře, jestli doma máš. A v tom to může být uplně v pohodě. Jim je to uplně jedno. Jde spíš o poškrabání atd.. No Moni dřív..to bysme musely někdy v zimě, než odjedete do Buku 😉

cerstvamama
5. zář 2011

@dzej tak tu nemám. Máme právě jen tu potravinku. Ona to teda není přímo potravinka, je asi metr široká, od tchána z práce.
Dřív jedině začátkem března, ale to uvidíme až podle situace jak to s malou všechno budeme zvládat.

dzej
autor
5. zář 2011

@cerstvamama já vím co myslíš... no asi to stačit bude, když to obalíš víckrát. Možná ještě bych tu kovovou konstrukci zabalila do novin a pak do folie....
Jo a jak jsme viděly tu nehodu u Potštejna, tak prý to bylo lehký zranění motorkáře 😉

jajabmw
5. zář 2011

Ahoj holky, tak dnes to byl mazec. Zvládla jsem obsloužit 42 lidí, což bych nikdy nevěřila, že zvládnu 🙂 . I ten kamarád co má tu hospůdku, mě chválil, tak jsem moc ráda.
No a Lůca šla dnes sama poprvé ze školy a taky dobrý. Zato pak to stálo za to 😠 😠 . Objednala jsem se tady u nás na gelové nehty, jenom přece v hospodě se mi ty moje hodně ničily, tak jsem si je nechala potáhnout. Kdybych věděla co mi ta paní vytvoří, tak od ní utíkala mílovými kroky 😠 . Nehty jsem měla tak hrozně hrbolaté, že když jsem přišla domů tak jsem si je třičtvrtě hodiny zpilovávala, abych mohla vůbec mezi lidi. Když jsem se ozvala, že ty nehty mám hrozně hrbolatý, tak mi bylo řečeno, že neměla dost gelu na vyrovnání, ale že to není z dálky vidět, jen "trošku" cítit na dotyk, kráva jedna. Prý příště to bude lepší, cha už k ní nepáchnu. Teď jen najít šikovnou nehtařku, která bude pracovat s gelem který mi drží. Chjo chjo.
Moni takhle velký balík teda nevím 😒 .

cerstvamama
5. zář 2011

@dzej prosím tě, tak to je dobře. Ale ten vrtulník vypadal na něco mnohem horšího. Hledala jsem to pak v novinách, ale nikde ani zmíňka. Jak ses to dozvěděla?
@jajabmw co to bylo za fušerku? Mělas jí zaplatit míň a říct, že ona neměla dost gelu a ty nemáš dost peněz. 😀

dzej
autor
6. zář 2011

ahoj holky

@jajabmw jsi dobrá, že jsi zvládla tolik lidí 😉 budou prémie???
a jak říká Monča, já bych jí to nezaplatila, nebo jí dala míň. To byla nějaká začátečnice? To je síla, fakt.

@cerstvamama http://www.tudyne.cz/dopravni-informace/rychnov... já jsem se na to dívala právě hned jak jsem přijela dom... pořád jsem na to myslela. Taky jsem si myslela, že když tam byl vrtulník, že to bude vážný. Ale možná když je to motorkář, tak lítá hned vrtulník, kvůli páteři atd....

dneska ráno zase pohoda....v 5.30 mamíííí jdeme do školky 😝

cerstvamama
6. zář 2011

@dzej Tak to vám závidím. U nás byla dnes ráno ve školce srdcervoucí scénka, Adi brečela a držela se mě za nohu. Říkala jsem učitelce ať si jí vezme, protože jinak chtěla utíkat se mnou domů, ale ona tam furt něco řešila s dětma, tím se to loučení natahovalo a zhoršovalo ☹

cerstvamama
6. zář 2011

Tak hlásím jak to dopadlo s naší herečkou. Adélka prej ve školce plakala zase jen dokud mě viděla a pak úplná pohoda. I když jsem pro ní přišla tak ještě po sobě uklidila hračky a pak teprve šla za mnou.

jajabmw
6. zář 2011

Ahoj holky. Moni vidíš jak s námi ty děti cvičí 😀 ? Akorát nechápu tu učitelku, že si Adélku hned nevzala 😒 .
Jani v 5.30 😕 ? Tak to bych byla celý den vyřízená 🙂 , ale co bysme pro ty naše děti neudělali, že jo.
Úplně jsem vám zapoměla napsat, že jsem si včera rozbila koleno. Běžela jsem s kámoškama na cvičení a jak šíleně pršelo, tak jsem uklouzla po kanálu a spadla jsem na hrubou asfaltovou silnici. No v první chvíli jsem myslela, že pojedem na šití, mám to dost roztržený, ale nakonec jsem to vydržela. Ani to nebolí, jen mi z toho pořád něco vytéká, tak zítra uvidím a kdyžtak pomažu k doktorovi.
Ta ženská to dělá už čtyři roky, ale i začátečnice to udělají líp než ona. No už mě tam neuvidí.
Jo a prémie byli 😀 😀 😀 .

dzej
autor
6. zář 2011

@cerstvamama no pěkně ti Adélka dává...hlavně, že je pak klid jak odejdeš, to je důležitý. Celý dopoledne se trápit jestli pláče nebo ne taky není ideální. Tak držím pěsti at to Adélku brzo přejde.

@jajabmw chudino... vyčistila sis to koleno něčím? Nějakou desinfekcí? Tak to bylo po cvičení, co? 😀
jojo, u nás je ted tak brzo budíček...

U nás dneska zase v pohodě ve školce. Sabinka má novou kamarádku Izabelku, prý byly dopoledne nerozlučná dvojka. A doufám, že přijde co nejdřív ta Sabinčina kamarádka od malička Marička, pořád je nemocná a Sabinka se na ni tolik těší. Tak pak budou asi nerozlučná trojice 😀 Zítra jde poprvé do plavání se školkou, tak jsem zvědavá. Musí mít s sebou plaveckou čepici a musím říct, že sehnat dětskou bylo skoro nadlidský výkon!

Holky řešíte nějak jídlo a pití ve školce? Mně přijde, že tam vůbec nepije. Ptala jsem se učitelky, tak řekla, že jo. Ale když tam přijdu po obědě a natočím jí čaj, tak vypije třeba dvě skleničky. A po cestě dom sní celou svačinu, co má na odpoledne. Tak nevím, jestli jí nemám dát do skřínky vlastní pití at si tam chodí? Mám pocit, že si neumí to pití nabrat nebo si o něho říct. Je to takovej ten barel s kohoutkem...

jajabmw
6. zář 2011

Jani tak my to máme s jídlem a pitím to samé. Přijde mi že Martínkovi ty porce nestačí, protože jak přijde domů tak co hodina to jídlo a vypije asi tak půl litru ještě odpo a to nevypil. Ale taky mi učitelka říká že pije a baští prý opravdu hezky. Tak nevím, asi je víc vylítaný a tudíž hladový a žíznivý.
Ježíš oni se ještě nosí ty šílený gumový čepice na plavčo 😝 ? Naprosto jsem je nesnášela.
Jdu dnes dřív chrupat. Mějte se holky.

cerstvamama
7. zář 2011

Ahoj holky, ve školce dnes prvně proběhlo všechno v klidu. Adélka se převlíkla a řekla "tak jdeme na to", dala mi pusu, zamávala a šla. Když nás viděla paní učitelka tak šla ke dveřím, protože čekala, že mi Adélku zase bude strhávat z nohy, ale nic takovýho se nekonalo. Adi si vylezla na lavičku k oknu ze který se mává rodičům, a když jsem šla kolem tak jsme si ještě (obě) s úsměvem zamávaly. Snad nespustila pláč až potom 🙂
P.S. Kája jel s námi, ale zůstal v autě.
Adélka po odchodu ze školky žízeň ani hlad nemá. Říkala, že tam pije. Ale všimla jsem si, že některý děti mají v šatně v poličce takový ty cyklistický lahve s pitím.
@jajabmw jo, ty čepice byly hrozný, vždycky jsme si navzájem přejížděly rukama přes ty ornamenty na uších a vydávalo to šílený zvuky, bylo to na ohluchnutí. Dneska už jsou myslím hladký, takže tohle nehrozí.
@dzej Adélka si prý včera ve školce taky vytvořila smečku, chodila po zahradě s kočárkem, v patách za ní dvě holčičky a ona je dirigovala co mají dělat 😀

dzej
autor
7. zář 2011

ahoj holky
dneska už jsou silikonový hladký čepice s obrázkama 🙂 na ty, co jsme nosili my, taky nerada vzpomínám 😝
Moni, to je super, že dnešek proběhl hladce!! Asi Adi zjistila, že s tím nic nenadělá, tak to bere tak jak to je.
Já jsem dnes zabalila do batůžku na plavání Jupíka a řekla jsem, at si ho po cestě vypije, tak uvidíme. A asi jí budu nechávat ve skřínce pití. I když ted každý den chodím ráno do třídy a Sabinka mi ukazuje, jak si umí natočit čaj..tak třeba to bude lepší. Dneska mají maso s těstovinama, takže to sní určitě.
Já dnes nemusím do práce, tak se jdu vrhnout na učení 😝

dzej
autor
8. zář 2011

čau holky

kdepak jste všechny???
Tak já jsem Sábu přihlásila ještě do solné jeskyně, budou chodit se školkou. 🙂
Jinak tady je strašná zima, fučí vítr a poprchává. Dneska ani nebyly děcka na zahradě se školkou, ale lepili ve třídě domečky, tak už mám výtvor doma. Koupila jsem pro jistotu vitamíny Martánky s probiotikou a budu jí to dávat at není hned nachlazená.

cerstvamama
8. zář 2011

@dzej Ahoj Jani, já jsem tady. Adélka taky dneska nebyla venku a taky lepili. Tak se chlubila, že stříhala nůžkama. Vitamíny taky koupím, Adi se včera ze školky vracela s nějakou rýmou.
Jinak jsem se právě dozvěděla, že mi za ten můj nedávnej přestupek seberou papíry minimálně na půl roku a ještě dostanu pokutu jako Brno. To je fakt v pr....

dzej
autor
8. zář 2011

@cerstvamama Moni, to si děláš srandu.... jsi jela trochu rychleji ne? Tak ti snad dají trestný body... copak to je na sebrání papírů?? Chjo... proto chtěli vědět, kdo to auto řídil.... 😢