Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
31. črc 2009

Ahoj holky,
tak jsem snad úspěšně dočetla 😉
Koukám, co se všechno probíralo 😅

Ivčo, držím pěsti, ať Vojtovka zabírá, já si ji taky trošku vyžádala sama a určitě nám pomohla v pasení koníků, bo ještě v 6. měsíci nesnášela ležet na bříšku a vůbec koníky nepásla, ale už tape sama, tak cvičení úspěch určitě mělo.

Moni - to autíčko taky máme, sice s ním jezdí jen po bytě, ale taky si to užívá - jen mám všude obouchané rožky a jak se vzteká, když ho přetahuje přes práh 😀 A u nás vedou jahody - jen sme u dědy, chytneho za ruku a tahne na zahrádku - ham ham a když nechce jít, tak se tam vydá sama a trhá si a jí i zelené 😅

Míšo, tak to má kamarádka prekérní situaci, jen mě tak napadlo -gynekolog nemůže už zjistit přesný týden podle ultrazvuku? Pokud mezi nevěrou a manželským sexem bylo aspoň 14 dní - tak by se to snad poznat podle velikosti plodu mělo.

Sajmon - to spaní v podkroví je fakt síla, my už jsme taky přešli do spodní části bytu a je nám tam fajn, ted jsme teda byly na chatě, ale tam malá tak kráááásně spala 😀 po obídku si dala ii 3 hodky a ráno až do 7 vydržela, no úžasné 😀

Jani, tak solná jeskyně dobrá jo? v rodinných pasech je na to akce, že? škoda, že to máme z ruky 😠

POmalu shlídávám albíčka - máte všechny moooc krásné fotky - teda hlavně děti 😀

My dnes večer byli na vernisáži u tchánovců (švagr je umělec) a jejich obec dělá Sochařské sympozium, tak tam letos byly vydařené výtvory a malé se tam velmi líbilo, spoustu lidí, hudby 😅

Tak a už du nakutě, tak brou noc 😵

sajmon113
31. črc 2009

Ahoj holky, nějak nestíhám. 😠
Dneska jsme měli taky nehodu. Vojtovi se nějak mění spaní. Po obědě vydržel spinkat dvě hodiny i déle a teď dva dny jenom po hoďce. Nestíhám v tu dobu ani navařit 😠 . No a tak jsem ho dneska zkoušela ještě uspat na balonu, ale pořád se kroutil, tak jsem ho dala na naší postel a on tak rychle přelezl na druhou stranu a letěl po hlavě dolů. Já rychle skákala za ním a přitom si narazila loket. Tak jsme brečeli oba ☹ . Ale asi to nebylo tak hrozně protože spíš jenom fňukal a jenom chvilku.
Jinak jsme se tento týden taky docela rozmluvili, konečně řekl mama, ale tak krásně, že mi i slza ukápla, taky jsem ze všeho dojatá Jani 🙂 . A taky ještě tata, teta, baba, dada(děda). Zvířátka snad umíme už všechny. A taky se včera naučil pít z hrníčku. I když jsem ho musela dvakrát převlíknout, dneska už jsme to zvládli čistě. Ale po každém napití se kouknul na bříško, jestli není mokrý 😀 . Jo a jakmile se bouchne, řekne aua a přijde za mnou a chce foukat 🙂 . Jak psala Naďa, každý den něco nového. Je to strašně krásné období, nestíháme točit kamerou.

sajmon113
31. črc 2009

Jani (cori) u nás zase vede rybíz. nechápala jsem jak ty malé kuličky uměl utrhnout a trefit se do pusy. Semtam se mu vykutálela zase ven. No ale už jsme ho všechen obrali, tak dneska jenom chodil k prázdnému keříku a hledal. Ale našli jsme náhradu - hrášek, to se mu líbí ještě víc, protože je schovaný v lusku 😀 .
Nadi Vojta strčí do pusy od jídla všechno, toho se taky nebojíme. Dneska jsme se museli jít kouknout k psovi do kotce a než jsem se nadála měl v puse granuli, vyjela jsem na něho co to dělá a on na mě HAM 😀 A když vidí pivo, tak se až třese, taky mu musíme dát vždycky ochutnat.
Mončo USA závidím. Nikdy mě to nelákalo, ale ty zážitky musely být super.
Jani (dzej) to je teda Sábula šikula. A hlavně, když jí řekneš, že je to mámy a ona poslechne. U nás právě platí pravidlo nesmíš, tak to najust rychle udělá 😠 😠 😠
No už jdu taky zalomit. Celý večer jsem uklízela (a při tom sledovala Angeliku 😉 , sice jedním okem ale poprvé), jak si hraje Vojta v písku máme ho doma úplně všude, sype se to i z plínky a pak se to nohama roznáší😠 😠 😠 .

cerstvamama
1. srp 2009

Ahoj holky, na chvili se s vama loucim. Zitra brzy rano letim. Nevim kdy se zase dostanu na net. Mejte se! 😉

coriven
1. srp 2009

Moni, tak krásnou svatební cestu, užijte si to a třeba si přiveze jeden malý dárek na památku 😀
Taky tak máte všude vedro? Tady je to k zalknutí 😝

sajmon113
2. srp 2009

Nějak to tu chcípá 😠 😉
Dneska zas byl hyc. Mamina oslavovala narozeniny, tak tu byli brácha se švagrovou a malým Kubíkem, je od Vojty mladší o pět měsíců, ale jsou stejně velicí. Akorát Vojta je už podle něj takový raubíř, Kubík je ještě miminko. A měla jsem v tom vedru ušetřené vaření 😎 .
Koupali jsme se, hráli badbinton, šipky a teď jsme ještě se ségrou a jejím klukem dali vodní dýmku, ale vyhnali nás komáří. To jsou hrozné nálety teď, jsem doštípaná snad úplně všude.
No a teď jdu ještě Vojtovi dělat broskve do skleniček. Včera byla v Kauflandu akce, tak jsem toho využila a sousedka nám ráno donesla taky ještě kýbl broskví, ale jsou hrozně měkké a množí se minimušky, tak to musím zpracovat než mi to sežerou. 😠 😠
Jo a ráno jdu konečně na gyndu. Měla jsem se tam stavit na konci roku, ale nějak mi to pořád nevycházelo, nebo jsem zapomínala, nebo tady byla protivná teta, tak snad mě tam moc nesprdnou. 😖 😖
Tak se někdo taky ozvěte, ať si tu za chvilku nepovídám sama se sebou 😠 😠 😉 !!!!!

dzej
autor
3. srp 2009

ahoj holky 😵
Jindři jo Jihlava? My tam byli a moc se nám to líbilo, ale byli jsme jen vevnitř a právě koukali, jak to je venku hezký. Jak říkáš, škoda, že je to tak daleko. ☹ Docela mě štve, že v Brně nebo okolí není něco podobnýho. ☹
Simčo tak taky gratuluju k úspěchům. Ti naši miláčci jsou fakt k sežrání 😵 😵
Moni sice pozdě, ale doufám, že jste dobře dojeli a užijte si svatební cestu 😉
Mě děsně bolí hlava 😒 dorazila tetka a včera jsem si dala trochu víc vína než jsem měla 😢

ajvi
3. srp 2009

ahoj holky, tak máme za sebou docela pekelnej víkend. teda dny byli docela dobrý, ale noci ... ☹ začalo to v pátek na večer, teplotka 38,5. v noci malinko přes 39. budil se, plakal. ráno byl bez teplot, tak jsme na plánovaný víkend ke známým odjeli. celý den byl dobrý, jen vypadal unaveně, po poledni spinkal 3 hodiny, večer opět teplota, v deset večer měl 39,7 😖 . zkoušela jsem mu chladit alespoň ručičky mokrou plenou, ale strašně u toho řičel - no hrozný, vůbec jsem nespala, celou dobu jsem hlídala jeslti dýchá, no však víte. v půl jedné jsem mu mohla dát další dávku Nurofenu - měl pořád 39,7. říkala jsem si, že jestli mu to do hodiny neklesne tak pojedem na pohotovost. naštěstí kleslo na 39. ráno opět bez teplot.....no a včera večer jsme objevili dvě stoličky nahoře....potvory jedny, ty nám dali. dneska v noci taky jestě plakal a budil se, ale už bez horečky...
tak to je náš víkendový příběh, jestli takhle polezou všechny další, tak to potěš.... 😒 . jo a to my ještě nemáme dvojky dole a už máme stoličky... 😉

ajvi
3. srp 2009

holky, tak jsem si konečně založila to albíko.....ale byla to dřina uffff 😀

coriven
3. srp 2009

Ahoj holky,
Ivčo, jj stoličky sou prevíti, my taky dvojky dole nemáme, ale stoličky už všechny čtyři - no mají to děti rozkošný úsměv, hlavně že jsou teploty pryč, člověk se dycky tak cítí bezradný, co? ☹
Jani, tak popíjeníčko vínečka 😅 , já bych si taky dala, ale když mě to vůbec nechutná, ale burčáček to jo 😀
Hi Simčo, šak si povídej sama se sebou, tady je takový pařák, že se asi nikomu ke komplu nechce 😀 a to prý má být tyto dva dny ochlazení, tož teda nevím kde 😠

Jj pokroky jsou úžasné u těch prcků, se jeden nad nima furt rozplývá - Káju teď baví říkat nejvíc - kolo, auto, ptáček a aba (žába) 😅 a už jsme vzhůru, tka letím

hezký den 😵

nadik
3. srp 2009

Ahojky tak to Ivčo držím pěsti ať ty ostatní už mají lepší průběh. My už taky máme 2 stoličky... mysela jsem, že se Ter budí vnoci kvůli zubům, ale bylo to to kvůli tomu, že měla tmu, tak teď má celou noc malé světýlko a ikdyž se třeba vzbudí tak zase hned usne a ani otom nevíme. 😉
Jdu mrknout na albíčko.

sajmon113
3. srp 2009

No tak jak to tak sleduju, tak se mám s těmi zuby na co těšit. Ivi my jsme takhle teplotkovali už když nám rostly první zuby nahoře. A asi jsme tady ze všech nejméně zubatí, zatím máme pořád jenom 4 zuby.
Jani tak vínečka se ti zachtělo 😎 😀. Mě zase jde vždycky večer chuť zajít si k nám do hospůdky na pivínko po té celodenní honičce s Vojtou. Jenže manža chodí každý večer do práce a sama přece nepůjdu, že. 😠
Ivi zkoukla jsem fotky, Matýsek je moc hezký. Musíme tady tu babskou přesilu taky trochu trhnout 😀 .
Jani mě se taky vůbec k netu teď přes den v tom vedru nechce 😝 . V rychlosti jenom přečtu, co kdo hlásí nového, ale odepisuju až v noci, když mám klid. 😎
Jinak na gyndě jsem dneska ztvrdla skoro dvě hodiny 😠 😠 . Chodím do ambulance v nemocnici a dneska měli na porodním takové fofry, že museli všichni doktoři na sály, kdyby už neměla sestra mojí průkazku, asi bych tam odtud utekla. Ale nakonec jsem byla ráda, že to už mám za sebou a mám na rok pokoj. Akorát mě teda zprudili, že jsem nepřišla už dřív na tu cytologii 😔
No a zase půlnoc 😨 , letím do pelechu 😉

petronilla
4. srp 2009

Dobré ráno holky!!!!!! 🙂
Moc,moc vás všechny po delší odmlce zdravím!!!!! 😉
Byli jsme na té dovče v Orlických horácch v chalupě,na samotě u lesa 😅 ,byl tam božský klid,jen šuměla řeka a občas ječeli naše děti 😀 ,v noci tam byla taková tma,že jsme si museli zapnout venkovní vánoční osvětlení,protože nebylo v pokoji vidět vůbec nic,takže bych ani nevěděla,jestli Adélce přikrývám hlavu,nebo nohy 😀 .Manža jezdil každé ráno pro křupavé rohlíčky,děti mohli být venku,takže pohoda,občas nějaký ten výlet,ale s naší Aduš to moc nešlo,když jsme šli do kopce,tak šla pěšky s náma a najednou se otočila a běžela zpátky dolů,načež začal Adam bulit,ať jí dáme do kočáru,že jí přejede auto....no adrenalin to teda celý týden byl 😀 😝 .
A teď už jen doma peru,žehlím,peru,žehlím....Adam včera odletěl s našima do Řecka,tak jsem byla lehce na nervy,než se ozvali z hotelu a teď budem 10 dní bez něj,což bude hlavně pro Adélku dlouhý,je na něm závislá a aspoň se s ním zabaví 🙂 .
Jinak Adi vylezli na dovče všechny stoličky,ale kdybych jí nešáhla do pusy,tak ani nevím 🙂.
Budu se snažit všechno dočíst 😉 ,ale bude to náročné 😵 .
Tak se zatím mějte krásně,já jdu zase něco pracovat 🙂

ajvi
4. srp 2009

Simčo,m díky 🙂 jojo, je to tu pěknej babinec.... 😀 . dneska už jsme měli klidnou noc, snad bude od zubu chvilku pokoj, včera si ale šahal i dolů, tak asi něco poleze i tam...zas si říkám, že když jsou drobci starší, tak to možná snáší o trošku lépe.
my si většinou dáme s manžou vínko večer doma, tak ani nemám chutě chodit ven....
simčo -. taky jsem byla včera na cytologii....ale čekala jsem jen chvilku....tak hezký den, papaap

cerstvamama
4. srp 2009

ahoj, zdravim vsechny z hotelu na plazi, maji tu pripojeni pres wifi tak piju frapicko a serfuju po netu. Mejte se fajn, az se vratim tak vas doctu 🙂

nadik
4. srp 2009

Ahojky holky, tak se máte všechny fajn to je dobře. Na mě dnes padala celý den depka... Naše ulice je totálně vylidněná a sousedky holčičky co se starají o Terezčinu zábavu včera odjely, takže to bylo dnes náročné vymejšlet Ter zábavu. Musela jsem si tedy naplánovat výlet a návštěvy, aby to do konce týdne rychleji uteklo. Pak jedu s maminou na chatu to bude taky adrenalinu a hlídání...., tam to pro dětičky takhle malé je samá nástraha a schody...☹ ale musím odsud nebo se zblázním. Jak nejsem mezi lidma pár dní, tak mi z toho hrabe. Dřív jsem to řešila čtením, ale copak se to s batoletem dá? Sotva se začtu tak je vzhůru a já z toho mám prd.... 😀

Moni: tak to je úžasný, že i na dovče sis vzpomněla napsat. Ty jo jak ti závidím mě moře fakt chybí, dřív jsme byli každé léto...., no snad příští rok si taky vyrazíme....tak uživejte pohodu a relax...

ivulinda
5. srp 2009

Taky vás holky zdravím,teda s domova,ale přece jenom 😀 ...my letos asi nikam nepojedem... no nic tak se mějte 🙂

sajmon113
5. srp 2009

Ahoj holky,
počasí je už druhý den, takové nijaké, tak musíme sedět doma a nemůžeme to vydržet 😠 . Vojta je protiva a jenom se hrne ke dveřím a chce ven. Asi vemu kočár a někam se projedeme, aspoň.
Peti super, že jste si to tak užili, a hlavně jak vám krásně vylezly ty zoubky. To praní a žehlení znám. My byli jenom na 4 dny, ale museli jsme brát i ložní povlečení, takže jsem taky včera žehlila až do půlnoci. Teda teprve včera, když jsme přijeli už před týdnem, ale v tom vedru se mi nechtělo.
Nadi jak je dneska, depka už utekla? Neboj, na chatě si to určitě užijete, však tam budeš mít na to hlídání pomocníka - babičku 😉 .Čtení s batoletem je fakt nereálné, a hodně mi to chybí, taky jsem byla docela knihomol, ale přes den vůbec a večer už nad knížkou neudržím oči. 😠 😠
Navíc zase dneska Vojta v noci vyváděl. Probudil se v půl jedné, tak jsem ho vzala k nám. Chvilku to vypadalo, že ještě usne, pořád se tulil a chtěl škrábat po zádech, pak jsem asi na chvilku usla a probudil mě ve dvě už s pláčem. Tak jsem mu dala mlíko, co jsem měla nachystané na ráno, vypil to a vytuhnul. Tak nevím, jestli se v noci nebudí hlady. Večer vypije tak 150 ml, víc do něho nedostanu. A pak až ráno kolem 6 necelých 200ml. Zlaté kojení ☹ .
Mončo řádně si to tam užijte!!!!
No Vojta už mi zase hrabe po klávesnici, tak končím. Manža chce dneska s Vojtou ke svým prarodičům, tak je pošlu samotné a já budu mít chvilku čas, tak chci přidat fotky z dovče. 😎

nadik
5. srp 2009

Ahoj Simčo... díky za optání, je to dnes už lepší, včera jsem kontaktovala kamarádky a dnes by měla jedna přijít a zítra další obě s dětma tak to bude pro Ter dobré a v pátek jedem ke kamarádům na chatu na Měřín Slapy mají tam chatu a jejich holčička o rok starší tam prý má skvělé dětské království, takže to snad Ter taky bude bavit 🙂.
Jinak noc taky nic moc Ter mě probudila asi v 1 ráno chtěla se jen napít no a já pak nemohla usnout a tak jsem si ve 3 ráno brala prášek, ráno to je pak děs... spala bych až bych brečela.... ☹

sajmon113
5. srp 2009

Nadi tak to je mi líto s tím spaním. Já prášek nepotřebuju ani náhodou, kolikrát v noci k Vojtovi vstávám, dám pít čaj a přitom spím, protože si to ráno ani nepamatuju, ale vidím podle upitého čaje 🙂 . Ale věřím, že po prášku se ráno vstává určitě zle. A nezkoušela jsi radši než prášek nějaké uklidňující čaje? Nebo zkus tu knížku, to je taky jistý uspávač 😉 .

nadik
5. srp 2009

Kdybych tam svítila ve 3 ráno asi by mě manža trefil 😉 . Nevím spala jsem dobře to až teď furt plná hlava myšlenek a to je špatný..... jsou to nějaké bylinky nic jiného mi bez receptu neprodají..... Snad to bude třeba jen občas. Já jí totiž musela jít čaj udělat, večer jsem nato zapomněla a tak jsem se probudila dokonale. Tak zatím jdu vyhlížet návštěvu 🙂.

sajmon113
5. srp 2009
ivulinda
5. srp 2009

pěkné fotečky sajmon 😀

ivulinda
5. srp 2009

sajmon tak jak jsem četla tak malý se vám taky večer budí 😀 tak to máme stejné...Teda jak kdy.někdy spí celou noc a někdy se budí a to si chce taky póvídat a hrát a já bych spala a spala...My máme postele vedle sebe jelikož mám malou ĺožnici a v postýlce už Adélka nechtěla spát od 9měsíců takže spí s náma,ale mě to vůbec neva,spíš jsem si na to zvykla 😀 a je to fajn ji mít u sebe 😀

coriven
5. srp 2009

Ahoj holky,
tak my taky pořád někde poletujem a nějak to tu nestíhám pročítat 😅
Petííí vítej z dovolené - já mám taky pocit, že jen peru a žehlím, nejhorší je asi být někd ejen pár dnů, ale pořád někde, takže se musí furt přepírat 😠
At si Adámek užije Řecko, nechcou babí i mě? já bych se hned přibalila 😀 Dneska sem měla kamarádku na návštěvě, tak básnila jak s MM pojedou do Řecka, jen sami dva - vemou skůtr a budou poznávat krásy ostrova - no hned bych jela taky 😀
Nadi, taky jak nejsem mezi lidma tak bručím a hlavně s malou je k nevydržení, pořád potřebuje zábavu a je fakt, že už jako nesstačím, prostě jsem pro ni nezajímavá, ale jak se objeví někdo nový tak je blahem bez sebe 😅
Simčo, mooc pěkné fotky a jak je u toho akvárka, tak sem myslela, že je malý v něm 😅

sajmon113
5. srp 2009

No Ivi, nechápu to. Už jsem se ptala kdekoho, ale nikomu jinému to prcek nedělá, že by se probudil úplně a chtěl si hrát a povídat. Teď už to není tak často, ale tak půl roku zpátky to bylo dvakrát až třikrát týdně. 😠 😠
V takovou noc vždycky hrozně zuřím, ale ráno si pak řeknu, hlavně že je zdravý 😀 Ale jinak společné spaní jsem zavrhla hned po narození. Mažel taky hrozně chtěl abychom ho vzali k sobě, ale já bych se asi nevyspala. máme trochu menší postele, kdysi jsme neměli ložnici, tak jsme šetřili místem, a když jsem celý den kolem prcka, v noci tolikrát vstávat, tak se potřebuju pořádně aspoň vyspat 😵 😵 . No a každopádně když se chceme s manžou trochu tulit, tak to bych nedala už vůbec 😲 😉 .

jindrastraznicka
6. srp 2009

ahoj holky, jak se máte??? 🙂 🙂 🙂 nejsou z vás spisovatelky??? 🙂 🙂 sajmon: super fotky, jak koukám tak máte ratanové křeslo, já je miluji a taky jsem si ho koupila jenže malá byla rychlejší a už je její. Nikdo nemá šanci si do něj sednout, tvuj malej je tam taky krásně uvelebený 😉 😉 je moc roztomilí 🙂 🙂 🙂

ivulinda
6. srp 2009

sajmon 😀 jj tulení znám a vždycky když ležíme a manža mě hladí po zádech tak Aduš žárlí a dává mu ruku pryč 😀 musím se tomu vždycky zasmát!!!

nadik
6. srp 2009

Ahoj Simčo, moc hezké foto takové akčí no jiné u nás už taky nejsou včera tu byla kámoška a tak jsem taky fotila viz. album dvě poslední fotky 😉 . Terezka žvatlá o sto šest a tak mu furt něco vykládala.... Sam je o rok a půl starší, ale velký jsou skoro stejně 😀 .
Dnes ráno jsem se pustila do převlíkání postele, Terča tam šmejdila kolem a když jsem jí chvilku neviděla zrovna si motala kabel od luxu kolem krku.... ☹ ach jo.... ještě,že občas vydrží chvilku v postýlce sice po mě stříli hračkama dokud je všechny nevyhází a postýlku rasí, ale nebrečí....
Dostala teď takovou dětkou hrací televizi a umí to jen vypnout né zapnout tak mi jí zrovna furt podstkuje.... ještě, že zítra jedem ke kamarádce a ta má taky holčičku tak se snad zabaví 🙂.

nadik
6. srp 2009

Jinak Ter měla od začátku svou postýlku a od roka už je svém pokojíčku mám k ní otevřené dveře a je to naprosto ideální. Večer nevím co je to uspávat. Dám do postýlky dostane pusinku uděláme pá páááá a jdu pryč.... na zprávy už se koukám v klidu. 😉