Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
16. srp 2009

Ivi jsem tady 😉
No, náročný víkend je za náma a já si asi půjdu dříve lehnout, nějak to na mě spadlo za ty poslední dny. Zívám tady jako divá 🙂 Včera jsme měli oslavu nakupovala jsem už od čtvrtku, celý pátek jsem pekla a uklízela, v sobotu od rána až někde do 2 v noci a dneska jsem řekla, že nedělám nic, jenže se ozvali známí ať se jdeme někam projít no a v tom vedru to taky nebylo moc odpočinkové. Celou dobu jsem se viděla naložená v bazénu 😠. Jo a dopoledne jsme ještě vzali Vojtu na pouť, svezl se na třech atrakcích a byl nadšený a tatínek samozřejmě taky, z autodromu 😀
Ivi gratulujeme k čůrání, to je teda super. Mě zase známá radila, že její malý se naučil čůrat s tatínkem u stromu. Když šel tatínek vzal prcka a evidentně se mu to líbilo a pak už si řekl sám. navrhla jsem to MM, ale ten pohled který na mě hodil znamenal mnoho, jenom né souhlas 😠 😝.
Cori homeopatikum zabralo, protože Vojta byl už pak docela v poho, hlavně teda v noci spal jako vždycky, a teď večer jsem našla dva zuby 😎 😎 . Jeden nahoře a jeden dole. Takže celkem máme UŽ 7 zoubků.
Kolo jsem dostala Merida a jsem spokojená a nadšená, akorát MM se taky hodně líbí, tak ho pořád testuje a před chvilkou se jel projet někam dál. Sedačky se nám líbí taky ty Hamaxy, akorát si asi vybereme tu bez polohování, celodenní výlety se nás netýkají, takže je to pro nás trochu zbytečné 😉
Tak frčím do sprchy a doplnit spánkový deficit 😵 😵 😵
Jo Mončo jak dopadla operace?
A Peti co prckové??

petronilla
17. srp 2009

Dobré ranko,holky 😉

Moni,jak to dopadlo?
Jani,jak to Kájka bez Tebe zvládla?Já mám to samé,když jsem chvíli sama bez nich,tak se mi najednou do toho uklízení vůbec nechce 😀 .
Ivčo-to je super s tím čůráním,já už nevím,jaký zbraně na Aduš použít,vyštrachala jsem mini nočník na panenky,posadím ji na její a panenku na ten malej,jako že mimi taky čůrá,ona ji chytne a začne ji rvát do svého nočníku,takže zatím bez efektu 😔 😒 .
Simčo-tak dodatečně všechno nejlepší!!!!!! 😵 ,to je fajn,že jste to zvládli a že máš radost z nového kola,taky by se mi líbilo jiné,mám svoje už od matury,je dost těžký a když na něm vozím Aduš,tak nic moc 😒 ,ale holt nejsou teď finance 😉 .

No a jinak návrat Adama z dovči byl super,dorazili nad ránem,tak jsme skoro hodinu povídali,pak jsme šli zalehnout,Adam do oběda spal,když vstal,tak už spala zase Aduš,ale když jsme ji slyšeli,že je vzhůru,tak pro ní šel Adam do pokojíčka a to bylo radosti 🙂 ,vlezl si k ní do postýlky a ona ho pořád muchlala 😵 ,a za chvíli pak už dělali pěknej binec a blbiny,lítali,ječeli....no zase bylo veselo v bytečku 😀 .
Ovšem už odpolko Adam perlil-šli jsme k našim,on zdržoval,neoblíkal se,tak jsem na něj houkla a on mi povídal "Tak já myslel,že se na mě budeš těšit a Ty už se zase rozčiluješ!!!",to mi fakt chybělo! 😅 .
Tak hezký den všem 😉 .

dzej
autor
17. srp 2009

ahoj holky, vidím, že se máte všichni skvěle 😉 Moni tak at ta operace nebolí a jsi brzo v pohodě. No jo, náš Adámek, aby se nepředvedl, že 😀 😀 😉 A jak se mu líbilo v Řecku??
My se měli na tom táboře skvěle, jen jsem pěkně zničená. Jídlo bylo výborný a program pro děti teda fakt suprovej, ani na chvíli jsme se nenudily. Jak budu doma, tak dodám fotky 😵 Ted jsme si ještě protáhli dovču na chalupě a pak se přesunem ke tchánům, hlídat jim barák co jsou na dovči 😀 a pak už jedem konečně i my 😵 😵 😵 Jinak mě malá na pobytu pěkně zvlčila 😔 chodí spát až po 21h a nočník nechce ani vidět, tak doufám, že se to zas dostane do starých kolejí. A ta vyrážka kolem kotníků zmizela, ale ted se jí to udělalo na lýtkách 😔 takže pořád mažu a bojím se co na to udělá slaná voda 😢

dzej
autor
17. srp 2009

Jinak vše NEJ Peti k dnešnímu svátku 😵 😵 😵

petronilla
17. srp 2009

Ahoj Jani,moc díky za přání 😵 🙂 ,to je fajn,že se vám to vydařilo a byly jste spokojené!Máte taky nabitý program,co? 😉 Adamovi se tam hrozně líbilo,prý jede za rok zase,už to vymyslel,že já půjdu do práce vydělávat a on bude hlídat Aduš,když prý je její bratr 😀 .Pořád má na ruce ten pásek na jídlo a pití z hotelu,vůbec ho nechce sundat,tak jsem ho hned po návratu ujistila,že tady na to opravdu nic nedostane 😀 ,tam se cpal Nuttelou,zmrzkou,špagetama,teplýma rohlíčkama a vyžaduje to teď i doma 😀 .
Tak hlavně ať Sabince ta vyrážka brzo zmizí,třeba ji moříčko pomůže 😉 😉 😉 .

Tak se jdu nachystat a pomažeme k našim do bazénu,je tady 31 st. 😝 😔 😎 .

dzej
autor
17. srp 2009

Peti tak hlavně, že si to tam užil a příští rok už pojedete celá rodina, ne?? My máme taky pařák, malá usla na dece v trávě tak já se chodím v klidu osvěžovat do bazenu a čučím do PC 😀 konečně relax. Ještě mi tu chybí nějakej krásnej číšník s koktejlama a masér 😀 😝

ajvi
18. srp 2009

ahoj,
holky ten můj kluk teď tak blbě spí 😖 . vstává v pět, v šest - ale kdyby aspoň spal do té doby v kuse, ale to on je dvakrát třikrát v noci vzhůru, furt cestuje po postýlce. no a dneska od rána je protivnej jak noc a teď by hrozně spal. doufám, že jsou to zuby a zas to přejde, už bych se ráda zase vyspala.
Simčo - co jsi dávala za homeopatika?
Peťo - máťa snášel nočník od začátku docela dobře - asi nemá cenu to lámat přes koleno

dzej
autor
18. srp 2009

Ivi to vypadá na zoubky. A koukala jsi do pusinky jestli má nateklý dásně?
Já jsem se rozhodla, že nočník zruším a koupím to dětský prkýnko na wc. Malá se opičí a chce sedět na záchodě. Navíc nočník musím složitě vymývat, schovávat, takhle to bude jednodušší 😀

sylvar
18. srp 2009

ahojky, nějak nestíhám, jsem v práci 5 dní v týdnu a když ne, tak si užívám Sofi 😵
a Soífi opět spala do půl deváté, to už jsem měla být dávno na cestě...ty ranní maratony k hlídací tetě fakt miluju 😎

sajmon113
18. srp 2009

Ivi - Chamomilla vulgaris 9Ch - vždycky když jde na něj protivka a večer před spaním preventivně mu rozpustím 3 až 5 kuliček v trošce vody nebo čaje a dám mu to vypít. A musím říct, že nám to fakt zabralo, protože ty první zuby jsme si užívali hrozně. Teploty, nemoci, pláč, v noci vůbec nespal a teď nám vylezly ty dva ani nevím jak a včera jsem mu koukala do pusiny a leze mu další. S homeopatikama mám fakt dobré zkušenosti, když jsme měli moučnivku, dr.mu to léčila na třikrát a pořád se to vracelo a nasadila jsem homeo a do dvou dnů byla fuč a napořád. Zakládám si malou lékárničku 🙂 . Už mám i na teploty, na opary, na bolest. Jo a doktorka nám je doporučila i po očkování, na zmírnění reakcí. Taky nám zabraly, po první hexe jsme teplotkovali a po druhém jsem mu dala Thuyu a už to byl v poho.

sajmon113
18. srp 2009

Jo a ještě i v noci to mám nachystané vedle postele a když se probudí a hodně pláče, tak mu to dám a musím odklepat, že i dobře spinká 😉 .

ajvi
18. srp 2009

Jani, já to taky tipuju na zubáky, on si teda do pusy moc kouknout nenechá, poznám až pohmatem a to riskuju, že me rafne 🙂
Simčo ´- tak chamomillku asi mám i doma - mě to doporučovala porodní asistentka dávat 2x malému v prvních třech měsících proti bolení bříška - preventivně. fakt je, že jsme na koliky netrpěli. nevím, zda za to může právě ten heřmánek - možná jo. tak jdu podívat do lékárny, určitě mi zbyla.
taky jsme měli dobrou story včera večer. Babička chtěla Matýskovi přilepšit a zvětšila mu dirku fe flašce!! - nůžkama....udělala tam lochnu jako kr.va. 😠 . jediná flaška, kterou Máťa vza!!... takže mu to teklo moc až se topil, vyzkoušela jsem asi 4 jiný flašky, co jsme doma měli - řval jak tur, ale mlíko si ze zádný nevzal. pak se trochu teda napil ode mě a úplně hotovej usnul asi o hodinu dýl než normálně. hned ráno jsem musela běžet koupit tu samou, ach ty babičky

coriven
18. srp 2009

Ahoj holky,
tak zase po čase nakukuju, měli jsme na návštěvě sestřenku z Čech s malou treperendou, tak se holky vyblbly, ale teda spolu si moc nehrály, no tak snad za nějaký ten rok 😅
Ivi, myšleno v dobré víře, ale někdy je lepší nic nedělat 😉 , mně Kája taky mlíčko pije jen z jedné flašky - potvůrka - vůbec nechce z hrnku a jinak štávičky z něj pije, ale mlíčko - to jen z flašky 😠

ajvi
18. srp 2009

Jani, my máme právě flašku s takovým pítkem a pije z ní všechno. chtěla jsem mu koupit něco, z čeho bude pít jen mlíčko, ale neuspěla jsem, včera si nevzal ani tu, co měl dřív (vyměnili jsme ji jen kvůli tomu, že byla malá). Koupila jsem mu minulý týden dvě krásné nové, ale zatím ani náhodou... 😒

jindrastraznicka
18. srp 2009

ahoj holky 🙂 🙂 už jsem tu dlouho nebyla a tak valím oči jak jedete 🙂 🙂 vidím, že se máte dobře, děti jsou zdravé a to je hlavní 🙂 🙂 🙂 sajmon: ty homeopatika jsme taky užívali a bylo to super 🙂 🙂 pomáhalo nám to jak na zuby a tak i na sklidnění před spaním 🙂 🙂 dzej: malá taky rači chodí na záchod než na nočník, prkýnko to malé nemáme ale ona se pevně drží a je spokojená 🙂 🙂 nejhorší ale je , že se jí chce když tram zrovna někdo truní a to je pak velký problém 😒 😒 😒 😒

sajmon113
18. srp 2009

Ivi na koliky je tady dobrá, akorát mě mrzí, že jsem se k homeopatii dostala teprve nedávno. My jsme právě na koliky trpěli hrozně. Až do 4 měsíců. Jednou jsme dokonce hnali i na pohotovost, Vojta měl asi 6 týdnů a večer chytil takový záchvat pláče a nepomáhalo nic, pak už se mi začal zalykat až jsem s ním musela zatřepat aby se nadechl. Ani jsme se nepřevlíkali, Vojtu jsem jenom vrazila do zavinovačky, a hnali jsme do nemocnice. Nedala jsem ho ani do sedačky, tiskla jsem ho k sobě abych ho pořád cítila jestli dýchá. No a brouček nám v autě usnul a v nemocnici se na doktorku skoro smál. Ta si málem klepala na čelo, kvůli čemu jsme přijeli, když jsme jí to objasnili tak nám řekla že to mohla být jedině kolika.

jindrastraznicka
18. srp 2009

ajvi:my máme stejný problém s flaškama, jenže díry si dělá malá sama 😠 😠 kouše do nich a pak to všude teče 😠 😠 dneska vnoci jsem hledala flašku a pna jí mšla pod sebou a tak samozřejmě bylA celá mokrá i postel 😖 😖 katastrofa 😠 😠

jindrastraznicka
18. srp 2009

kolikou si asi musí projít každá maminka, moje holky to měli všechny 😒 😒 nejhorší to bylo u té první 😒 😒 pohotovost jsme taky volali několikrát, pak to samo přešlo 🙂 🙂 u té poslední nám hrozně pomáhal rýžov vývar 🙂 🙂 vřele doporučuji 🙂 🙂

jindrastraznicka
18. srp 2009

holky, kdestéééééééééééé??????????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nadik
18. srp 2009

Ahoj holky, zdravím všechny. Dlouho jsem tu nebyla. Nejprve na chatě a pak doma trochu chaos no však to znáte. Dnes jsme měli odjet do Jičína, ale manža musí zítra do práce sice jen na chvilku, ale až odpoledne tak pojedem asi až ve čt, mají být stejně vedra tak co ve městě. Snad vás večer až malá usne dočtu doufám 🙂

sajmon113
18. srp 2009

Tak mám chvilku a rychle za váma 😵
Peti děkuji za přání a já zase dodatečně všechno nejlepší k včerejšímu svátku 😉 . Včera jsem večer žehlila kvanta prádla a skončila až kolem půl noci, vyplivnutá jako žvýkačka, to je hrozná práce 😝 . Tak super, že se Adámkovi v Řecku líbilo, akorát že teď budeš muset do té práce, aby jste mohli za rok všichni, co? 😎 😀 To je někdy neuvěřitelné, co všechno ti prckové nevymyslí 😉

sajmon113
18. srp 2009

Mě už normálně hrabe, místo odentrovat už jsem ten příspěvek rovnou odeslala 😠
Jani taky super, že jste si to na táboře užili a super že máš Sabulu furt mezi lidma. Vojta je už taky zvyklý na větší počet lidí, ale myaý od bráchy je víceméně pořád sám a docela se ještě pořád hodně bojí. Teď v neděli dělají křtiny, tak jsem zvědavá co to s ním udělá. A hlavně jak to bude v kostele, přece jenom má skoro 10 měsíců, to bude asi veselé 🙂 .
Jinak jsem dneska zkusila dát taky Vojtu na záchod, vysvětlovala jsem mu, že tam chodí i maminka a tatínek, ale ani náhodou. Pak jsem zkusila dát mu nočník ale neposadila jsem ho, zkusili jsme to na stojáka tak se na mě koukal co jako chci, vzal mi ho z ruky položil na zem a utekl. 😠 😠 😠 Tak teda nevím, no. Asi to ještě chvilku potrvá. Ale už by se mi líbilo trochu ušetřit na plínách 😵 😵 😵
Jindři my to máme podobně. Mě taky Vojta všechny dudlíky na flaškách rozkouše. Nestíhám je měnit, ale jinak s flaškama problém není. Máme jich hodně a dost mu to od mala střídám, to mě ani nenapadlo, že by si vybíral. 😲 😨
Nadi jak jste si to užili na chatě, trochu ses bála, že nebudeš stíhat malou hlídat?

ivulinda
19. srp 2009

Ahojky holky 🙂

ajvi
19. srp 2009

Simčo - Máťa zjistil, že když čurá, tak tece ten proud a na to se mu hrozně líbí koukat, ale třeba včera vůbec nechtěl na stojáka čurat, v sedě jo. ale jak jsem mu přistrčila nočník mezi nohy ve stoje, vždycky mi utek a vyčural se za minutu na zem... 😒 bůhví , co si o tom ti prcci myslí. ale jednou an to přijdou to se nebojím 😉
Simčo a myslíš, že když mu budu dávat tu chamomilku preventivně třeba ráno a večer na ty zuby, tak mu neublížím..? no ale vlastně, když jsem mu jí takhle dávala jako mrňouskovi....zas jsem ale četla, že se nemá malým dětěm dávat pravidelně heřmánkový čaj, že snad brání vstřebávání železa či co.....

sajmon113
19. srp 2009

Ivi všude jsem četla, že homeopatika neublíží, nejsou návyková, a měly by působit jen na ten daný problém. Ale homeopat nejsem, takže stoprocentně ti to potvrdit nemůžu. Jinak heřmánkový čaj jsem nedávala vůbec, teda vlastně párkrát, když mi došel dětský. Ale jestli je nějaký rozdíl mezi čajem a přímo homeopatikem to taky nevím. No každopádně, když jsem si u dr. stěžovala, že mívá Vojta noci, kdy nechce vůbec spát a víceméně ji prokřičí napsala mi diazepam. No a v lékárně jsem se ptala na šetrnější alternativu a nabídli mi hom.přípravek Sedalii. Sám lékárník mi ji doporučil, že je to určitě lepší než do něj hned cpát takové léky. U sedalie bylo v letáku napsáno nepodávat déle než 10 dní. Tak to tak provozuju i s ostatními homeopatiky. 😉
No a s tím čůráním, Vojta jak teď běhá nahatý venku a začne čůrat, tak se taky zastaví a kouká na to obdivně 😀 , ale ještě nějak nechápe jak to udělal a že by měl upozornit, že se mu chce. Vždycky ho pochválím, ale jak dál nevím ☹

ajvi
19. srp 2009

Simčo, já když Máťovi řekla vyčurej se, tak většinou čural, soustředil se pekelně a začal čurat 😀 . jednou dokonce chudáček pořad tlačil a pak vyčural deset kapiček - brouček asi aby poslechl 😀 . ale jak jsem psala, včera odmítal úplmě, dneska jsem ještě nezkoušela. a číí řekl jen jednou v tom bazénu, ani neukazuje na nočník, nic... 🙂

ajvi
19. srp 2009

jo a ta chamomilla, ráno byl zas protivka, tak jsem mu to dala vypít a šli jsme ven a smál se na všechny a na všechno, vydrželo to celé dopoledne, tak to asi fakt funguje.

sajmon113
19. srp 2009

No to jsem taky zkoušela, řekla jsem mu čůrej, ale skoro se mi vysmál 😝 a od nočníku utekl, holt je to býk, tvrdá hlava. S tou chamomillou je to u nás stejně, když začne být protivný a vím, že je najezený, vyspaný a nemá žízeň tak mu jí dám a taky zabere hned. Teda nedávám mu jí pořád, ale teď v obdodí těch zoubků, je to asi týden. A jsem ráda, že vám to pomohlo 😉

cerstvamama
19. srp 2009

Ahoj holky, zdravim z chalupy kde je tak blby net, ze to ani moc nezkousim abych se nenervovala jak to furt pada. Nicmene uz vidim jako rys a je to uzasny. Jen mam jeste nejaky omezeni, ale to je prdlajs. Druhy den po operaci uz jsem normalne ridila auto, dvouhodinovou cestu.
Mejte se fajn a nejspis az za 14 dni ahoj 😎
P.S. Adelka se po odpolednim spanku uz naucila curat do nocniku!! U nas velky pokrok, nejen ze z nej uz nema amok, ani z nej nezdrha, a naopak tlaci, protoze chce videt ovace - cela rodina je kolem a doslova tlaci s ni a pak tleskame jak v Narodnim, no blazni....

sajmon113
20. srp 2009

Ahoj holky, no kde všechny jste?
Mončo, to je super, že je z tebe zase bystrozraký 😎 🙂 . Já mám brýle taky, ale slabé a jenom na tv a do auta, tak mi to až tak nevadí. Ten nočník vám docela závidím. To už jsem taky zkoušela, když ráno vstane, nebo odpoledne, že ho tam posadím, ale bez úspěchu. Tak to asi fakt ještě pustím na chvíli k ledu.
Mě včera přišla konečně objednaná sedačka na kolo, tak už vesele drandíme. Vojtovi se to líbí, je to rychlejší než v kočáru a stihne vidět více věcí. Tak se za mnou jenom ozývá miaaam, to je kočka, kvokvo, hauhau, brmbrm a ještě se mu líbí, že mě může plácat po zadku 😠 😀 . Před chvilkou jsme přijeli z minivýletu, stavili jsme se za tatínkem do práce a když jsme vjížděli doma do vrátek Vojta skoro spal. Tak jsem ho jenom přebalila a vrazila do postýlky, oběd bude až po spánku 😉 . Ale teď ho musím ještě uvařit 😝