Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ivulinda
17. zář 2009

sajmon taky bych už nic nevracela,jsem ráda,že už je takhle veliká a né to mimčo co pořád jen leželo a spalo 😉 a z jaké sedačky ti Vojtíšek spadnul?počasí už je na draka tady u nás 😠 už aby zase bylo léééééééto 😀 jak je u vás ve Frýdku?

sajmon113
17. zář 2009

Ivi z gauče, přímo mezi konferák a sedačku, ještě že se nepraštil do hlavy. Tak akorát vylekal mě i sebe 😠 😨 Dopoledne bylo venku příjemně, teplo, po obědě začalo pršet, teď je tam zataženo ale je tam docela teplo, tak jsme venku. 😎 😎

cerstvamama
18. zář 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Od včera jsme v Bukurešti. Let proběhl v pohodě, půlku Adélka "prokecala" se spolucestující a druhou půlku spala. Myslela jsem, že tu bude hezčí počasí. Teplo sice je, ale zataženo a asi bude pršet.
Ta rekonstrukce se prý bude dělat v říjnu a z nejhoršího to vyčistí tchýně a prý si i někoho najme na výpomoc. No a před vánocema přijedeme trochu dřív a budu tak týden šúrovat. Ale hlavně, že už to bude!!!!
Adélka se teď děsně rozběhala, už lítá sama. Taky začala říkat zvuky zvířátek a umí říct kolo, balón a děkuji. Je srandovní.
Zatím pa, jdeme na oběd.

ajvi
18. zář 2009

ahoj, dneska Matýsek sám od sebe udělat asi dva kroky od stolu k židli 🙂 . =pak se ještě několikrát nechal přemluvit, aby párkrát přešel ode mě k babičce. hrozně se u toho smál, hlavně když vyrovnával 😀
simčo - náš malej už taky leze na gauč a na postel - taky už nestojím vyloženě u něj, hlídám z povzdálí, taky čekám, jestli jednou křusne 😖 . protože jinak už bych se od něj nehla, dneska jsem mu musela zadělat přístup ke gauči, protože jsem potřebovala uvařit a to byla 10 minut scéna, jak jsem si to mohla dovolit - brečel slzy jako hrachy a nebyl k utišení

sajmon113
18. zář 2009

Mončo jak dlouho trvá let do Bukurešti?? Tu tchýni ti závidím, mě by tak maximálně prolezla všechny věci a pak mě pomluvila, že mám ve skříních bordel. 😠 😠 Máš moc hezkou fotku v pasu 🙂
My měli zase dneska hroznou noc. Vojta se budil už od 11 v noci a ve dvě se probral úplně, tak jsem si ho proti své vůli vzala k sobě do postele a škrábala po zádech a hladila a škrábala a hladila až nakonec usnul, ale až do rána se budil každou hodinu. Navíc má už dva dny solidní průjem, dneska jsem mu už nasadila dietu, tak nevím co to zase je. Že by nějaké další zuby??? A to bych měla volat k dr. objednat nás na očkování proti zarděnkám atd., ale pořád to odkládám, aby toho pak nebylo na něj moc. 😔 😔

ajvi
18. zář 2009

jé a Moni, my taky teď reagujeme na zvířátka. dřív doma odpovídal jen na otázky "jak dělá...." a teď už to říká sám, když je venku vidí 😀

cerstvamama
18. zář 2009

ajvi
No právě že já jsem Adélce ukazovala zvířátka a vydávala u toho zvuky a ona jen poslouchala a nikdy to nezopakovala. A pak jsme najendou sly do krámu koupit bačkůrky a tam ležela velká plyšová kachna a Adi najednou říká KÁ KÁ (káč káč). Pak najednou říká BŮŮ a já vidím, že se kouká na reklamu na Milku. Prostě ty zvuky umí, ale říká je jen když chce. Jinak taky leze všude, tuhle se sápala na konferenční stolek. Jednu nohu uz na něm, jenže tou druhou co stála na zemi měla přišláplou ponožku. Ta už byla dlouhá asi kilometr a Adi se vztekala, že jí tu nohu něco drží 🙂 Taky jsem se dneska smála, že děkuje výtahu když otevře dveře 😀

sajmon
Přímý let tak hodinu a půl. My teď prvně letěly s přestupem v Budapešti. To byl let 55 minut a 65 minut. Mezi tím necelý dvě hodiny mezipřistání. Adélka se proběhla, najedla, přebalila a celý ten druhý let prospala. Takže pohoda. Ale měly jsme s sebou knížku, plyšáka atd., aby se nenudila.
Díky za pochvalu. To nás fotili na vítání občánků, udělali nám moc pěkný fotky. Hned druhý den jsem šla na krátko 😅

cerstvamama
18. zář 2009

Simčo,
Adélka měla minulý týden asi tři noci, kdy se probudila přesně ve dvě ráno. Jako kdyby měla budíka. Plakala a nemohla znovu usnout. Taky jsem si jí vzala do postele a pak to samo přešlo.

sajmon113
18. zář 2009

A mě se právě zdálo, že na té minulé fotce jsi měla krátké vlasy, a když jsem viděla teď tu novou, tak mě napadlo, že jsi to možná měla v copu 😀 . Jinak na konferák už taky zkoušel vylézt, jednu nohu tam dal, ale neměl se za co přitáhnout, tak ta druhá mu tam nešla. Ale na křeslo si vyleze úplně v poho, máme takové to houpací, Vladkovo 😵 , chytne se za opěradlo a přitahuje se až nahoru. Jo jo, začíná to být fakt už docela veselé. 😅 Zvířátka umíme už snad všechny, máme to jednodušší, jelikož máme většinu doma. Napodobuje i kohouta, akorát koně předvádí jako cválání, ne zvuk a prase se mu špatně chrochtá 😀 . Nejvíc se mi líbí jak dělá kočku, miááám 😀 . Ale všimla jsem si že se snaží dávat dohromady jakoby věty. Dneska mi říká táta, a já na něho, tatínek jel do práce a on zas na mě tata brmbrm papa. 😎 😎

cerstvamama
18. zář 2009

Manžel to skoro obrečel. Chtěl si na tu kadeřnici dojít 😠
Adi taky leze na křeslo, na židli (to se jí nedaři), do schodů, prostě všude. A jak se vzteká když jí to nejde!! Jinak umí ješte hodiny, kymácí se doleva doprava a říká TI TA nebo se snaží výt jako vlk. Máme ho v knížce a sousedovic pes vyje jako vlk a skoro tak i vypadá tak jí ho ukazuju.
Po nasednutí do auta začne dělat motor (jazyk mezi rty a jakoby prdí) a když pak doopravdy nastartuju tak mi poděkuje 😀 No a pejska od malička dělá taky jinak. Neříká haf, ale nakrčí nos a vyfrkne. Asi je to tím, jak jí náš pes jako mimino očuchávat. Má to jednu výhodu - nebudu jí muset učit smrkat. Když udělá pejska tak se jí to skoro pokaždý podaří 😀 😀

sajmon113
18. zář 2009

Vidíš, tak vlka ještě neumíme 🙂 , na hodiny říká bim bam. To vztekání je u nás taky, když něco nejde jak chce on, tak se už naučil i cupat nožkama. Dneska jsme byli u těch známých co mají to malé mimi a něco tam chtěl shodit ze stolu, tak jsem mu odstrčila od toho ruku, cupnul nohou a pak mě normálně přes tu ruku plácnul, zůstala jsem tak vyvalená, že jsem mu na to ani nic neřekla. 😠 S tím pejskem a smrkáním to je dobré. My prozatím ještě neměli rýmu, klepu na dřevo, ale on si nos od malička hrozně nerad čistí, už jen když vidí tu vatovou tyčinku tak řve, tak jsem ho jednoduše naučila dloubat v nose 😵 . Když vidím, že tam něco má, řeknu mu má v nose kozenu, on na mě méé a vytáhne si jí. Pak jí utřeme do kapesníku a ten uděláme bum do koše. No a spokojenost na obou stranách.
A jak se cítíš ty, s krátkýma vlasama? Já bych se taky nechala ostříhat, hned, ale vypadám ostříhaná jako debi 😠 . Mám totiž hrozně husté, tvrdé a nepoddajné vlasy. Takže je nejjednodušší je vrazit do copu. 😝

cerstvamama
18. zář 2009

Adélka mě ještě neplácla, ale když jí krmím a ona má zrovna něco důležitějšího tak mi důrazně řekne NE. A když jí to jídlo pořád nutím tak mi dost razantně odstrčí ruku, podívá se mi do očí a skoro zakřičí NE!! Jsou fakt vtipný.
Po ostříhání mám hrozně lehkou hlavu a pořád mě to nutí si sahat do vlasů. Byl to dost risk, já mám vlasy zase kudrnatý a neposlušný, takže musím poctivě žehlit. Teď na zimu to asi nebyl dobrý nápad, při vlhčím počasí se mi vlasy hned kroutí. Ale nelituju. Chtěla jsem to zkusit a líbí se mi to. A zase to doroste.

sajmon113
18. zář 2009

Tak to je hlavní, že jsi spokojená ty 😉 . Mě to kadeřnice vždycky hodně prostříhá, taky se mi pak vždycky zdá že mám hrozně lehkou hlavu. Mě hlavně pomáhá, když mám dobrý sestřih. Ale teď mě napadlo, že jsem u kadeřnice byla naposledy asi v únoru 😨 Na léto to vždycky nechávám delší aby mi to všechno vlezlo do copu a nikde nic netrčelo. 😀
Vojta ne ještě neumí, ale když nechce něco co chci já, taky to umí dát krásně najevo 😠 . Jo jsou to fakt malí chytrolíni. Ohledně jídla nemáme velké problémy, většinou sní všechno co mu nachystám, kolikrát to byly blafy, že bych to ani já nejedla 😀 . Ale je pravda, že ho u jídla musím něčím zabavit. Teď vede dřevěný vláček složený z kostek, dřevěné puzzle nebo knížka se zvuky zívřátek. A když nechce tak mu to ani nenutím, to jsem totiž zkusila párkrát a většinou to pak všechno vyzvracel 😔 , takže jsem usoudila, že ví kdy má dost.

cerstvamama
18. zář 2009

Taky Adélku nenutím k jídlu. Ona když dojí tak si zatleská. Pokud je na talíři ještě jídlo tak vím, že už ho nechce. Ale někdy blbne hned od začátku, hledá ze židličky psa, chce něco podat a tak. Musím na ní houknout ať papá a ona se pak právě tahle vztekne. Jinak jí taky chutná, ale holt se na to nechce soustředit.
Kadeřnici mám dobrou, vždycky stříhá dlouho a pečlivě. Taky jsem si to nechávala prostříhat, mám těžký vlasy a jak byly dlouhý tak ty konce dole byly košatý kdežto ty vršky se tou tíhou jakoby natáhly a splácly a měla jsem z hlavy trojúhelník 😀
Dobrou noc, už jdu do hajan. Ráno jedeme na výlet tak ať jsem čerstvá. Navíc tu máme o hodinu víc takže už máme vlastně zítra!! Nějak jsem se začetla do knížky a nesledovala hodinky. Zatím pa.

sajmon113
19. zář 2009

My zase po jídle cinkáme o talíř, ale jen o prázdný, tak se vždycky snaží aby snědl všechno 😵 .
S těma vlasama ještě jenom, jelikož moc neexperimentuju se střihem, tak jsem si to zase vždycky vynahrazovala alespoň barvama. Krom rezaté a černé jsme snad na hlavě měla už všechno. Ale teď bych se ráda vrátila ke své přírodní barvě, jenže jak to mám hodně odbarvované tak to nějak nejde, no. Budu to muset nechat všechno odrůst 🤐 .
Dneska jsem byla po dlouhé době v práci. Měli jsme svatební snídani, přes 40 lidí, tak jsem šla pomoct číšničce do obsluhy. Normálně jsem měla trochu trému. Přece jen, jsem nemakala rok a půl. Chodívala jsem pomáhat manželovi do kuchyně až do porodu, párkrát i po porodu, ale dneska jsem musela mezi lidi, tak jsem měla trochu strach ať někoho neobchlistnu 😀. Teď ještě čekám až se Vojta vyspí a dorazí manžel a chceme jet na výlet do Dinoparku. Počásí je super, tak toho ještě musíme využít. 😎 😎

ajvi
19. zář 2009

jé ty vaše dítka jsou šikulky, je to nádhera pozorovat, jak se učí.
my měli dnes noc, my s manžou jsme měli oba sraj..u, takže jsme lítali celou noc a Máťulka měl taky nějaké bolení. Ale dohání to a teď se probouzí po 4 hodinách spánku :o) taky jsem si zdřímla a četla knížku a kromě dietního oběda (rýžovo mrkvové polívky) nedělala nic 😀 . naštěstí břicho už nebolí...
to my zas umíme lva - zakřičí uááá. a jak jsme byli na dovolené, tak tam u jedné chaty měli sochu lva a vždycky když jsme říkali , že půjdem na procházku, tak Máťulka už křičel uááá. 😀

cerstvamama
19. zář 2009

ajvi
Mně zase zabírá černý čaj a suchý chleba. Už je vám dobře?

sajmon
A jakou máš původní barvu? Já byla jednou blondýna a byla to katastrofa.

Vrátili jsme se z celodenního výletu a jsme zralí na postel. Teda Adi už v ní je. Podnikla dnes hodinovou prohlídku jeskyně, přičemž poslední kousek se musel lézt skoro po čtyřech. Bála jsem se co bude té tmě říkat, ale líbilo se jí to.
Tak dobrou, jdu čerpat energii na zítra 😉

nadik
19. zář 2009

Ahoj Moni, jak je už jste pryč? Už jsi nenapsala, kdy se vracíte atd.... tak se pak ozvi ju? Já na diskuzi chodím minimálně spíše náhodou, tak písní do IP. Jinak zdravím všechny papa

misa.cekatelka
19. zář 2009

Zdravím všechny,dlouho jsemt u nebyla......neměli jsme počítač.Máte tu podobně staré děti,tak se musím na něco zeptat.je normální,že mi malá nechce jíst?začalo to jogurtama,jen viděla jogurt,začala se vztekat,lehla si na zem,čelem dolů a řvala.Ale dobrý,baštila chleba s něčím-ten zbožňovala.Teď už nechce ani ten.Vzteká se a řve.Oběd taky nechce,pokud se v něm nemůže vrtat rukama.Pokud jo,zbaští pár soust,ale dnes byla polévka a nic.svíjí se ve stoličce,vzteká....jsem z toho už fakt unavená.

sajmon113
19. zář 2009

Míšo a nejdou jí třeba zuby? Mě tohle Vojta dělal kdysi taky, když nám šly zuby dole i nahoře. Jak ho to bolelo tak nechtěl nic dát do pusy. Při prvních zubech jsem po měsíci krásného baštění příkrmů ( měl 7 měsíců) zase jenom kojila. A u těch nahoře, bylo boj každé jídlo, někdy taky spapal jenom pár soust a někdy ani to ne.

No po dnešním výletě umíme další zvíře, dinosaura 😀. Taky jsem myslela, že se možná bude bát, jak se někteří ti ještěři hýbali a zařvali, ale Vojta z toho měl hroznou radost, až nadskakoval. A hned ty zvuky napodoboval. Krásně jsme si to užili, jenom jsme trochu bloudili, a přijeli tam docela pozdě, takže jsme nestihli všechno projít, ale určitě si tam zajedeme ještě jednou.

Mončo původní barva je taková tmavší plavá. Jako malá jsem byla blondýnka, ale pak mi to trochu ztmavlo, Vojta má vlasy po mě. Manžel má vlasy úplně černé 😵

Ivi asi je něco ve vzduchu, taky jsme doma všichni měli nějakou běhavou. Švagrová dokonce i zvracela a chytla teplotu. A jak vám je? Zabrala polívka?

No dokoukala jsem šifru mistra a jdu taky chrnět. Vojta mi dal minulou noc zase zabrat, budil se každou hodinu a dneska jsem tam už taky byla 🙄 , tak to nebude asi o nic lepší 😠

cerstvamama
20. zář 2009

Míšo,
mně tohle Adélka taky teď dělá. Připadá mi, že jí to jídlo prostě nebaví. Tak jsem jí dala do ruky lžíci, ona se s ní v tom jídle hrabe a já jí druhou krmím. Sice je z toho bordel,protože se jí občas podaří pěkněj katapult, ale aspoň něco sní. Zase kdyby to byly zuby tak jogurty by jedla, ne?

Simčo,
tak my jsme zatím u neexotických zvířat. Teda až na toho vlka, ten zase tak běžný není 😀 My tu nemáme Novu, takže se můžu dívat jen na ČT a Primu. No a při té včerejší nabídce jsem radši dala přednost knížce.

Jdu vařit oběd, zatím ahoj.

ajvi
20. zář 2009

ahoj,už jsem v pohodě, běhavku nemáme, asito bylo z chlebíčků, které jsme měli k večeři... 😖 .
s tím jídlem - mě Máťa teď taky stávkuje, jí jen něco, ale je to boj, dokonce mi odmítal i milíované piškoty, přisuzuju to taky zubům, ty nám rostou nepřetržitě už asi dva měsíce...už nám vyrazila po 3 stoličkách i dvojka dole 🙂
dneska jsme měli jet s bandou známých na kole, ale já i Matýsek kašleme, tak jsme to vzdali, poslali jsme jen tátu 🙂 , je to škoda, sice jedeme na víkend na Šumavu, ale to už prý nemá být pěkně, tak uvidíme jestli si ještě vůbec zajezdíme.
hezkou neděli, pa

sajmon113
20. zář 2009

Mončo Vojtovi když rostly zuby tak neotevřel na lžičku pusu vůbec. Měla jsem štěstí, že jsem kojila, protože nechtěl ani flašku, zkoušela jsem mu dát aspoň kaši přes cumel, aby snědl něco sytějšího, ale nic krom kojení prostě nechtěl. Jinak klepu na dřevo, ale momentálně mi Vojta jí hodně a víceméně všechno 😵 😵 . Dneska měl dokonce před spaním dvousložkový oběd, polívku, maso s bramborem a domácí přesnídávku ze švestek. A snědl všechno, co jsem mu nachystala až jsem čuměla, i když už pak u toho pomalu usínal. 😀
Ivi ať jste brzy fit, a užijete si hezký víkend. Prozatím co jsem koukala, hlásí pořád víceméně hezky a hlavně docela i teplo. Což je jenom dobře. 😎

misa.cekatelka
20. zář 2009

Je možné,že jsou to zoubky,dole jí vylezla první stolička.ale zase nechápu,když jsou to zoubky,proč se vrhá na párek,tvrdý sýr,čokoládu.chce vše co by neměla jíst.mám vždy záložní plán na oběd a to jsou suché těstoviny.v těch se hrabe rukama a něco sní,ale třeba dnes nesnídala,neobědvala,pak snědla čtvrtku rohlíku a večer kaši z flašky. ☹

cerstvamama
21. zář 2009

Adélka už má zuby všechny. Nejsou třeba ještě uplně dorostlý, ale už jsou prořízlý. Včera a dneska se jí podařilo samotný naobědvat! Měla z toho takovou radost, že snědla všechno, a byla to teda porce. Udělala jsem jí bramborovou kaši a do toho jí zamíchala zeleninu a kuřecí maso. Vytvořilo to takovou hmotu, která vydržela na lžíci i když jí Adi otočila vzhůru nohama, takže ani nebyl velký bordel 😀

Simčo
já myslela, že by jim ten jogurt mohl chladit dásně a trochu ulevovat od bolesti. 😉

ajvi
21. zář 2009

ahoj, my měli dnes noc 😒 . Máťa furt kašlal, budilo ho to, plakal až jsem mu nakonec dala dithiaden, který náš doktor běžně doporučuje při kašli na noc, ale já ho zatím nedávala. pak teda k ránu usnul a trochu jsme to dohnali. dneska mi prijde, že má tu rýmu teda urputnou, už jsme několikrát odsávali. já nevím, že ta rýma, která má trvat týden (jak se říká) se nás drží vždycky tak dlouho. zatím teda nevypadá, že by chtěla odejít.
Moni, to je malá šikulka. Matýsek se chce poslední dobou taky krmit sám, bere mi lžičku a odmítá jíst ode mě. jenže jen málo co donese až do pusy, takže se vlastně pořád perem 🙂 .
dneska jsme přešli sami celý pokoj. ale to jen když ho postavím a přemlouvám aby šel ke mě. líbí se mu to, směje se a jde fakt krásně. ale samotného ho to asi nenapadne 😀

dzej
autor
21. zář 2009

ahoj holky 🙂
tak my jsme se vyležely a dneska už jsme byly na cvíču, tak snad bude dobře. Vidím, že u vás se taky drží to nachlazení. ☹ Ivi, my máme na kašel Hedelix a je fakt super, hlavně je to přírodní a pro děti šetrný. Za 2 dny je kašel pryč.
Moni tak gratuluji k Adélčině samostatnosti s jídlem. Já z toho měla taky hroznou radost, ted mi spíš přijde líto, že malá "mě nepotřebuje" a ani nechce abych ji nekrmila. Jí už všechno sama a rozčiluje se, když jí chci pomoct. Už se i sama vyslíká, oblíká a jen když jí něco nejde tak přijde a řekne si. Ted už si i sama počítá patra ve výtahu a včera začala říkat oslík a houpačka a kde je dudu? . Takže máme zas rozšířenou slovní zásobu. 😵 Strašně to letí, uplně si říkám, kde je to moje malý miminko? 😲

Holky a co to naše setkání?????

ajvi
21. zář 2009

Jani, díky za tip, zkusíme Hedelix.
jéé holky, na jedničce dávají zase McLoadovky, ten seriál se mi moc líbil, dávali ho když byl Matýsek mrňavej. 😀.
takovej normální seriál, ne žádný telenovely..

cerstvamama
21. zář 2009

ajvi
No my to máme s tím krmením taky tak, to jen že ta kaše to tmelila dohromady a tak se to Adélce dařilo. Ona si tu lžíčku těsně před pusou otočí vzhůru nohama 🙄 Ale je to určitě krok dopředu. A s tím chozením počkej, až se zapomene tak půjde sám a pak už bude lítat jako čamrda 😉

dzej
Tak počítat patra do toho ještě máme daleko! Jak už jsem psala, Adi zatím jen děkuje výtahu když otevře dveře.
Se srazem se mnou nepočítejte, alespoň letos určitě ne ☹

Co dáváte prťatům k svačinám? Nemám vůbec fantazii. Ráno a večer dávám mlíko, tam není co řešit. Obědy různě střídám a odpoledne taky dávám různý druhy ovoce. Ale jinak dávám dopoledne pořád jogurty a navečer pořád kaši. Čím by se to dalo obměnit?

dzej
autor
21. zář 2009

jéé já mám ty McLoadovky mám rada, akorát nemám doma program, malá trošku trhala 🙂 tak kdy je dávají?? Zase každý den?? A je to opakování nebo nový díly??
Moni už letos vůbec nepojedeš do ČR??? No tak malá taky nepočítá, ale na dveřích máme čísla, tak říká jedna, dva, tři, pak to přeskočí na šest a sedm 😀 Moni a co chleba se sýrem, šunkou?? Ten já dávám na snídani. A jinak tak jak ty. A kdybyste chtěly, tak mám super recept, včera jsem ho dělala poprvé a rodinka se oblizovala - couscous povařit s mlíkem a cukrem, pak vmíchat ovoce, hrozinky, kysanou smetanu a nechat to vychladnout a je to výborný, něco jak rýžovej nákyp.