Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
29. zář 2009

Dzej já s sebou všude tahám nočník až jsem s tím u nás na vesnici pověstná 😀 😀 😀 . Jsme taky dost v pohybu tak by to jinak nešlo. Dnes jsme byli atrakce na schůzce rodičů ve školce 🙂 , ale když to jinak nejde. Marťas se mi totiž jinde než na nočníku nevyčůrá 😒 .

chiwule
29. zář 2009

Ahoj holky, díky za přivítání. Moc tu nebudu, páč se přes den nedostanu a takhle večer tu zas nikdo není na pokec 🙂
Jinak Anetka už taky chodí na nočník, když si mamka vzpomene jí dát 😉 , jinak si sama ještě neřekne. Pravidelně po spaní, resp. po probuzení, to funguje, taky před koupáním, no a občas když to chytím přes den. Jenže my jsme hodně venku, takže nevím, jak to skloubit aby toho bylo víc...
Taky přemýšlím, jakou udělat oslavu prvních narozenin, přijedou nám na víkend tchánovci a přivezou dort, to ostatní bude na mě... a já bych chtěla uvařit něco co si dá i malá, aby si to taky užila... Ještě zkusím někde sehnat lampiony, taky bych to tu mohla nějak nazdobit ... poraďte mi některá, nemáte nějaký tip?
Dneska včer jsem vydrhla kočár, byl zaprasený od sušenek a křupek co malá chroupe na cestách, už se to nedalo, jsem ráda, že to všechno pustilo...
no a teď jsem nandala myčku, zašila prádlo co mi tu strašilo už dva měsíce a chystám se konečně do pelíšku... všem přeju dobrou noc 😔

eliotka
30. zář 2009

Ahoj holky, lampiony sháním taky. Nevíte, kde v Praze sehnat? V pompo nemají...

dzej
autor
30. zář 2009

ahoj holky,
tak super Jani, že stěhování máte za sebou. Teď už jen jednou a to do novýho, tak to se bude stěhovat pěkně,že 😀 a co mimi? Ještě nevíte, co to bude??
Jaji tak to seš dobrá s tím nočníkem 😀 to já bych si po Brně netroufla jezdit s nočníkem 😉
Chiwule ty jo tak ty takhle v noci chudino uklízíš a do kolika ráno spíš prosím tě?? Já už jsem se naučila uklízet přes den s malou (něco jde, něco ne) ona občas pomáhá 😀
Eliotka zkus na mimibazaru 😉
Dneska nám hnusně prší. Simčo, ty seš asi ráda, že 😀 Odpo jdeme zaplatit plavání, budem chodit jinam, tak jsem zvědavá jestli to bude lepší nebo stejný. Hezký den 😅

coriven
30. zář 2009

Ahoj holky,
koukám, že sme se rozrostly, vítám nově příchozí...
Jani, to víš že jo, do baráku se půjde s uplně jinou chutí a radostí, to pak asi i půlku věcí rovnou vyhodíme, teď to bylo člověku líto, tak sme přecpali hůru a garáž, ale baráček si budu víc hlídat 😀
Jo a už víme co to bude, klučina a to zrovna se dohadujem o jménu, na holku sme se docela shodli, ale s klukem to bude těžký 😅
Koukám na ty vaše noční časy, to já bych byla teda KO něco večer dělat, já už po 20 nefunguju 😀

dzej
autor
30. zář 2009

jéé Jani tak gratuluju, aspon budete mít páreček 😀 A jaký jména jsou ve hře?? U nás je jasnej David nebo Daniel 😉

coriven
30. zář 2009

no tatínek se nám zbláznil do Bartoloměje, ale snad ho to přejde 😅 Bárte ani Oměji mu říkat nebudu, hi a mně se teď líbí Ondřej. No ale uvidíme co nakonec vyhraje 😀 to pak bude MM Houmer a já Márge - a to teda ani náhodou i když ten seriál můžu 😀

cerstvamama
30. zář 2009

cori
No neříkala jsem, že to bude kluk??? 😉
My měli u Adélky pracovní jméno Ruprt, taky dobrý, ne?
A jeje, Adi právě zapla telku a něco tam ladí. Jdu na ní. Zatím ahoj

eliotka
30. zář 2009

My měli u malýho pracovní název Bert.
Moje sousedka Hugo a když se narodil, i mu to jméno dali. 😀
ALe teda Bartoloměj, to je taky zajímavý. 😉 A Ruprt už úplně, haha. 😀

jana: to je šukulka, když ti tak pěkně čůrá do nočníku. To je dost brzy.
🙂

dzej
autor
30. zář 2009

Jani 😵 tak co, budete Simpsonovi, ne?? Však to je fajn rodinka ☹ Ondra je taky pěkný jméno a ted ho dávají docela často.
Moni tak Ruprt se mi hned vybavil Matěj Rupert z Monkey business a ten je dobrej 😲
My dneska uplně náhodou šli ( i se psem) krásnou procházku lesní cestou a malá ušla velikej kus jen díky tomu, že si vezla ten svůj kočárek 😀 Tak už vím jak na ni. Zítra jdem na ty spalničky...tak nám držte pěsti aby to tam malá nezbořila 😀 😀

coriven
30. zář 2009

Hi Moni, Rupert - tak to je fakt husté - hi. Já kdybych byla kluk tak by mě naši pojmenovali Jarmil a to bohužel bez srandy, děs 😀 ještěže su holka. Já dykcy chtěla Matěje - ale těch je teď taky strašně moc, no a Ondrů asi taky... když mně se líbí takové jména - holt naše generace má děti. Ale Bartoloměje by asi fakt nikdo neměl 😅

ajvi
30. zář 2009

ahoj, když jste u těch pracovních názvů, my měli Kvída 🙂 , no a pár lidí z naší party mu jinak neřekne, takže jsme mu asi zadělali na přezdívku.... 🙂 , ale mě to jméno škaredé nepřijde, tak mi to ani nevadí....

chiwule
30. zář 2009

no jo, funguju spíš v noci, přeučila jsem se díky manžovi, ten je sova. Já bohužel skřivan, takže vstávám v 6-7 s malou a pak jsem samozřejmě hotová... Přes den si naštěstí dopoledne s malou lehnu na 1,5hod nebo 2hod a to mi musí stačit. Nepamatuju, kdy jsem naposled spala 8hodin v kuse, a to jsem byla velkej spáč...
Ale jinak bych manžu vůbec neviděla 🙂
uklízení s malou přes den moc nejde, chce mi moc pomáhat, takže nejde dělat nic... a začala se bát vysavače, musím jí mít při vysávání na rukách a jak uznáte samy, to se moc vysávat nedá 😒
Jméno jsme nějak nemohli vybrat pro holku a nakonec to holka byla 🙂 kluka jsme měli hned, manža chtěl Davida, tak nějak jsem tušila, že to kluk nebude tak mi to nevadilo 😅 mě se líbí Marek, Adam a Honzík...
chodím na aj s hlídáním, je to pro maminy s dětma no a dneska to bylo zlý - Anetka tam vůbec nechtěla být beze mě, hned moc plakala, taky jsem poté zjistila, že jí tentokrát jí paní vůbec za celou dobu nepřebalila ani jí nedala svačinu a hrozně se divila, že Anetka nechce ležet a spát... příště jí to řeknu, malá byla přetažená a mrztá ještě u koupání, měla všechno rozhozený...
objednala sjem pro malou nějakou výzdobu na nazrozeniny, v pátek to jedu vyzvednout, jsem hodně zvědavá, jak to bude vypadat na živo, vybírala jsem to přes net...
jinak den jako každý jiný, nic převratného, prostě jako na mateřské 😎 tak se zatím mějte, jdu koukat na top-star a do pelechu...

cerstvamama
30. zář 2009

dzej
Mám pocit, že to manža psal vždycky Ruppert, takže to je jako ten z MB. 😀

cori
Matěje jsme měli u Adélky v papírech, kdyby se z ní nakonec na poslední chvíli vyloupl kluk. Ale máš pravdu, že jich je hodně. Jarmil je teda fakt drsnej, to by sis užila.

ajvi
Kvído je náš pesan a to jméno se mi moc líbí.

chiwule
Já za svobodna vyspávala od půnoci až do oběda, samozřejmě o víkendech. To se mi už nestalo ani nepamatuju. Naštěstí Adi většinou spí 11 hodin v kuse a přes den hoďku (kéž by to natáhla). Vysavače doma se bojí, dělá kravál. Ale tady máme tišší a navíc je vodní a jí se líbí jak se tam mele ta voda. Chodí za ním a pozoruje to. Jo a pozor - dnes jsem po dlouhé době chtěla vyčistit Adélce nos vysavačem. Psychicky jsem se připravovala jaký to bude boj a ona mi pak sama nastrčila nosní dírku na ten nástavec! Jsem fakt zírala. Jo ale musela jsem (jako) luxnout i svůj nos.

zoubek
30. zář 2009

Zdravím nové příchozí - jana, chiwu, eli... 🙂 Také mamči. Konečně tady! Vždy mi dost chybíte, je to děsný. Když už jste u těch přezdívek, tak našemu Honzíkovi se říkalo Ludánek a ještě cca 3.měsíce po porodu ho nijak jinak nenazývali (má mamka a sestra) Pak už si manža stěžoval, že je to Honzík, tak ať mu nikdo neříká Ludánek a byl konec 😀 Mně to ani nevadilo, když ale Honzík je jméno po manželovi, tak ho to dost štvalo.

Jani-cori, gratulace.. Super, povedl se páreček, ať vše pokračuje jak má, šetři se.

Na očkování ( zarděnky, spalničky,příušnice, plané neštovice-šetrné) jsme byli před 9 dny a už třetí den má Honzík zvýšené teploty. Nevím, jestli to přikládat očkování, nebo zubům. Myslím, že nám začínají růst špičáky. To je to poslední, co ještě nemáme. Teda když nepočítám pětky stoličky, ty jdou kolem 2 let. Aby toho nebylo málo, tak jsme mu ještě nechali chřipku.

Chiwu - už jsi vymyslela to jídlo pro tchánovce? Jestli jsi myslela klasické jídlo na oběd, tak co třeba svíčková, to by Anetka mohla a jak by se olizovala 😀 Já kupovala klaunské čepice, frkačky, tácky, ubrousky, sáčky na dárky, balonky, nápis vše nejlepší v KIK - celé balení jednoho vzoru, vypadalo to pěkně i na fotkách.

Moni, sluší Ti to. Já vysávám rýmu Honzíkovi už 14 dní a ne a ne se zbavit. Už je na to i celkem zvyklí, takže žádný křik. Ono je to rychlé, tak ho ani moc netrápím. Kdyby jste ale věděli nějaký dobrý lék, sem s ním. 😉 Už mě to moc nebaví. Začíná posmrkávat i manža, tak to je konec. Jakmile chlap dostane rýmičku, tak je pozdvižení v baráku 😀 😀

Ivi, už se Máťá rozchodil? Gratulace k prvním krůčkům. Doufám, že si nepletu malého jméno. 😀

Simčo, jak jsi psala, že závidíš Janče ten kočárek pro panenky, tak jsme na tom podobně. Jen s tím rozdílem, že já si musím hrát i s motorkama a pořád je předvádět 😀 Máme motosalon s příslušenstvím - vše moto, bydlíme přímo u toho, takže Honzík je do motorek a čtyřkolek blázen. Pořád chce vysazovat na velké a vozit se na malých. Ach ty panenky 😀 😀 😀

Jinak jsme se naučili také pár zvířátek teda jen 4,ale i za to jsem vděčná (pes-ha, kočka-ci ci, koza-me, kráva-bu) Ale co mě baví, tak jsme naučila Honzíka houkání sanitky, to mu jde pěkně. 😀 Už ji i sám pozná. Docela začíná opakovat slovíčka, které mu předříkávám, ne úplně přesně,ale už je mu malinko rozumět. Třeba bota, auto, krém, kalhoty, telefon, tady... Snaží se to vždy po mě zopakovat, i lkdyž tou jeho hatmatilkou,ale snaha se cení 😀

Jdu spát. Koukala jsem na dům snů, je to mazec. Pořád se tam hádají. MM říká, že je to ta samá trapárna jako vyvolení 😀 😀 😀 Dobrou noc.

eliotka
1. říj 2009

AHoj holky, chiwu, prosím tě, kde jsi objednávala tu výzdobu?

Jooo, já taky nepamatuju, kdy jsem spala v kuse 8 hodin 🙂
Ale taky si dopo s malým lehnu, jinak bych celý den nezvládla.

dzej
autor
1. říj 2009

ahoj holky, tak jsme doma z očkování. Bylo to pěkně s řevem, malé se nelíbilo, že jsme ji držely se sestrou 😀 Akorát nechápu...dostali jsme Priorix zdarma..ale co vím, tak holky si za to připlácely asi 1000Kč a prej je to lepší, šetrnější než to původní. Dr říkala, že to už se nevyrábí, tak máme ten Priorix. A jsou v tom ty neštovice nebo ne??
Moni tak to je super, že se nechala Adi vysát nos, já jsem taky zvědavá, až přijde rýma jestli se nechá nebo ne. Už má docela sílu a hodně si pamatuje, jen jsme vlezli k dr a už řvala. Ani se nám ji nepodařilo zvážit, ptz dr napřed očkovala a pak dělala prohlídku (bylo tam 10 dětí na očkování tak aby to šlo rychleji) a to malé vadilo. Tak jen vím, že má 86,5cm 😀
Holky, tak třeba si kočárků užijete u příštího mimi 😀 Jirka je automechanik, takže malá si hraje i s autama a jela dokonce i s tatkou na čtyřkolce a líbilo se jí to, tak jsem ráda, že není jen ta růžová princezna 😀 😀
A jinak jsme se rozhodli, že na vánoce dostane od nás malá svůj pokojíček 😀 příští rok chcem pracovat na sourozenci, tak ať máme na to klid 😀 😝
Nějak se nám tu klube sluníčko, tak přeji hezký den 😵

chiwule
1. říj 2009

tak dneska jsme spali jak šípkový Růži celý dopoledne od 10hod do půl1... na mě leze nějaká chřipka a tak jsem to docela uvítala 🙂 vtipný je, že jsem v jednu hodinu ještě v noční košili, to je morálka 😀
věci na oslavu jsem objednávala na www.detska-party.cz, podle všeho distriubuují i na Slovensko... jinak paní velice příjemná, budu si vyzvedávat na půl cesty když půjde pro dítě do školky, takže jsou i vstřícní a mají pochopení pro matky s dětmi 😅
jinak teda nepamatuju, že bych spala byť jen 6hodin v kuse 😉 😀 ale 4 už jo 😀 😀
zoubek - Anetka je teda nějaká povídalka, povídá docela dlouho i když je to taky ta její hatmatilka - tady, kde je, hami, bbbbb (jako brrrmbrmmm-pití 🙂 ), táta, máma, dej, umí pes-ha, kočka-cici, ovečka-be, kráva-bu, pozná a ukazuje na prasátko-chro, koníka, kohoutka a slepičku-pipi a teď si víc nevzpomenu 🙂))
tak já jdu dát sprchu, ve 4 máme dětský cvičení, tak ať tam nejdu v noční košili 🙂))

sajmon113
1. říj 2009

Ahoj holky!!!
Jdu se k vám politovat, sedlo na mě nějaké blbé období ☹ . Střevní tanec mě opustil až včera, tak jsem chtěla dohnat resty na úklidu, praní, žehlení, na vaření atd. Samozřejmě, člověk míní, život mění. Zase byl návštěvní den. Doma bordel, dokonce když přijel tchán kouknout jenom na chvilku na malého ještě jsme obědvali. Z chvilky byly skoro dvě hoďky a ve dveřích se minul se švagrama. Takže zase nic. Chytila jsem se toho až když jsem uspala Vojtu. No a když už jsem to konečně měla hotovo nakopla jsem si palec u nohy. To se mi stává poměrně často, ale tentokrát to mám snad zlomené, bolest hrozná až jsem z toho omdlela 😨 . Navíc zase Vojta v noci hodinu prořval, nemohla jsem k němu ani vstát. Když konečně usnul, zjistila jsem, že je v ložnici myš. Tak jsem rychle budila manžela. Ta mrcha si vykousala v sádroši díru, neuvěřitelné. Tak to jenom něčím zabarikádoval, že se na to dneska koukne, jenže při tom se znovu probudil Vojta. Už jsem byla fakt na prášky, noha bolela. No do rána mi to pěkně oteklo, na nohu se nemůžu ani postavit. Jeli jsme ráno na chíru, ale když jsem viděla tu přecpanou čekárnu, vzdala jsem to, koupila si v lékárně mast a doufám že to přejde. Navíc v sobotu od rána přijde vodař, budeme tahat nové trubky a při jednom bordelu jsme chtěli taky škrábat stěny, Tak teď nevím co bude 😔
Jinak jsem si všimla, že se Vojta už taky snaží opakovat slovíčka. Nově umí říkat děda Eda, děda Jani (janek), teta Hani, na kočku volá auri (Lauri), ujo (strejda), ze zvířátek se naučil iha a dneska stavěl s babi komín z kelímků, hned ho zboural a babi na něho a je to a on to zopakoval 😀 . Bobeček , když mě vidí kulhat, brečí a volá mama aua a chce mi to foukat. 😵
Od očkování utekl týden a klepu na zuby, ale prozatím je to snad ok. Ale dávám mu Thuyu-homeo, tak je to možná i tím.
Vítám všechny nováčky a i když to dělám málokdy, jdu si na chvilku lehnout. Ta noha fakt bolí jako pes 😖 😠

zoubek
1. říj 2009

Ahojky holky. Jani, myslím, že jste dostali klasickou vakcínu priorix - zarděnky, spalničky, příušnice. Ale pak existuje Priorix tetra- za ten se platí a jsou v tom ty neštovice. Takže se obávám, že na neštovice Sabinka očkovaná nebyla ☹ Jen je mi jí líto, to si asi užila. Docela mě zaráží přístup vašeho nebo vaší dr. My jsme vždy objednaný na určitou hodinu, nikdo jiný tam není (myslím nemocní) takže ani Honzík nemůže chytnout nějakou jinou nemoc a očkování má být vždy na závěr, to je jasné. Vakcíny se normálně vyrábí, to by přece nebyl naočkovaný nikdo z našich prcků 😉 Také uvažujeme, že Honzíkovi uděláme vlastní pokojíček, chtěla bych, aby si tam postupně zvykl a začal i spinkat. Jen ho nemáme tak velký,takže se obávám, že tam všechny ty hračky a věci nedostanu 😒 Ani nevím, jestli ho vyzdobit do krtkova, nebo do medvíka pú, nebo prostě jen auta-motorky, nebo zvířátka. Na tohle já moc nejsem. Pokojíček máme vymalovaný do světle modra se žlutou,ale víc mě nenapadá 😀

dzej
autor
1. říj 2009

Simčo tak to je mi moc líto, tak snad palec brzo přestane bolet. 😢 Měla jsi to teda den blbec ☹ Vojtík je šikula, že už skládá slova. Malá zatím nechce, jen se naučila říkat - kde je dudu?? Jinak pořád jen po jednom slovíčku. Simčo, prosím tě, co je to za homeo? TO je nějaký dobrý na to očkování???
Chiwule, tak ani ty nemáš dnes svůj den ☹ tak snad bude aspon cvíčo dobrý 😉

sajmon113
1. říj 2009

Ještě jenom Jani - na to očkování má právě naše dr. zlepšovák. Ona prcka chytí a sestra píchá, hned pak ho dají mamince a prý se rychleji dítě uklidní a není na maminku naštvané, že mu dovolila ublížit. A taky si už pamatuje. Když jsme vešli k sestře, byl ještě v poho, ale jakmile jsme vešli k dr. už začal řvát 😵 . Ten pokojíček je bomba nápad. 😵 😵
Chiwule noční košile v poledne - super!!!!! 😀

dzej
autor
1. říj 2009

Simčo a to ho dr sama udrží? Já držím ruce a sestra nohy a dr píchá. Ale malá je se mnou v pohodě, hned se ke mně hrne a chce se chovat.
Bomba nápad to je, ale ted jsem koukla na netu na ceny pokojíčků a asi teda nevím, kde na to vezmem 😠

sajmon113
1. říj 2009

Jani je to thuya occidentalis 9CH, doporučila nám to dr. při druhé hexa, při první je hodně teplotkovali. Tak jsem mu to pak dávala u každého očkování. A bylo to v poho. Rozpustím mu tak 3 až 5 kuliček do trošky čaje a dám vypít. U tohohle očkování jsem mu to dala už i den předem a teď každý den, deset dní.

sajmon113
1. říj 2009

Jo jsou to pálky za ty nábytkové sestavy. Ale mě se hodně líbí sestavy ikea. Právě proto, že jsou hodně variabilní, dá se k tomu dokupovat a cenově je to super, akorát nám na to chybí místo, no 🙂. Takže se Vojta asi sourozence nedočká, leda bychom ho vyexpedovali někam na prázdniny 😀

sajmon113
1. říj 2009

Jo udrží, je to taková statnější rázná paní. 😀

dzej
autor
1. říj 2009

mě se hodně líbí http://www.meblik.cz/kolekcje/10/sawanna/ do Ikei mrknu taky to je fakt 😉
Aha, tak já si skočím pro ty homeo..já to mám taky radši než léky.

zoubek
1. říj 2009

Simčo, tak to tě lituju, opravdu se Ti to povedlo. 😀 Myslím, že i kdyby jsi to měla zlomené, tak Ti na to nic nedají. Jen nějakou mast. Musíš být spíše v klidu. Udělej si kávičku, Vojtíška dej taťkovi a odpočiň si. Dobrý nápad ne? 😀 Dobrý je na to fastum gel, ten Ti pomůže, také by Ti ho na chirurgii napsali. Ať to moc nebolí, znám to také. 😉

sajmon113
1. říj 2009

Jani ten nábytek je hezký, hlavně je neutrální jak pro kluka tak pro holčičku. Nemám moc ráda, když je všechno růžové nebo modré 😉 . Taky mám radši homeo než léky, používám jich hodně, pomalu si zakládám takovou malou lékárničku 🙂 .
Zoubek - mě to pak taky došlo, že by mi nic víc než nějakou mast na té chíře nedali. Paní v lékárně mi doporučila Ibu hepa, zatím jsem to mázla jednou, může se to opakovat po pěti hodinách. A ten klid bude určitě nejlepší, dokonce to tatínka napadlo samotného. Vzal Vojtu a šli na procházku na koníky, kousek tady je chovná stanice, cvičí je tam na parkur, tak mám vystaráno 🙂.
Akorát dneska manžel dovezl objednaný obklad do kuchyně, chtěli jsme toho přes víkend stihnout víc, teď to vidím dost bledě. ☹ ☹ ☹

ajvi
1. říj 2009

ahoj holky,
mě teda překvapilo, že se o tomhle očkování vůbec nezmínil, jen že v 18 m dáme čtvrtou Hexu a do dvou let pak ještě Prevenar. tak se budu muset optat.
Simčo - tak držím palec ať bolest rychle přejde a ty Homeo si musím napsat.
Jani - gratulace ke klučinovi
druhá Jani 🙂- no pokojíček taky chceme řešit, ale asi koupíme jen nějakou skříňku, něco máme - celej pokojík novej kupovat nebudem
Zoubek - Máťa se zatím nerozběhal. jsme pořád na tom samém, když ho postavím a poodejdu, dojde ke mě a očividně se mu to líbí, ale sám to nezkoušší (teda zkusil to - ale jen asi dvakrát), a když stojí a já mu ten prst vezmu a jdu pryč, tak začne kňourat - tak ho samozřejmě nenutím. No ale už by teda začít mohl, vím, že bych se na to měla vykašlat,ale trošku mě ty věčné dotazy lidí mrzí 😒
jinak máme pořád asi trápení se zoubkama.- sice už nemáme teploty a noci jsou horší, vrtí se, kňourá, už třetí noc nakonec putuje k nám do postele. za to si to ale vynahrazuje a dneska přes den spinkal od půl jedné do čtyř.
zítra jedu ke kámošce-kadernici (mimochodem jak jste se tu bavili o účesech, potřebovala bych nějakej zázračnej, mám to fakt jak makovec - tak snad zítra Lucka pomůže), malýho beru vždycky s sebou, ona má taky malého klučinu. no ale dneska mi volala, že je její prcek marodný a ať teda radši Máťu neberu. tak jsem si domluvila hlídání s babičkou a docela se těším, že si dáchnu. u holiče si vždycky mooooc odpočinu... 🙂
hezký večer papa