Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ivulinda
7. říj 2009

Moni máš fajn účes,taky by se mi takový líbil,ale manžel by mamral,chce abych měla dlouhé vlasy

cerstvamama
7. říj 2009

ivul
u nás je to stejný, manžel není nadšenej a když mu někdo řekne, že mi to sluší, tak odpoví jen že jsme se proti němu spikli 😀

sajmon113
7. říj 2009

Ahojky,
tak já jsem taky slušně ofikaná, ale jsem mooooc spokojená, hlavu mám tak o metrák lehčí. Kadeřnice jak viděla tu kupu vlasů na zemi, říkala, že je toho na tři hlavy. 😀 Naposledy jsem to měla takhle krátké v 7.třídě základní školy 😅 Mě to ale naštěstí manžel pochválil 😵
Jani myslím, že Vojta bude v malé postýlce ještě dost dlouho, jelikož v noci hodně cestuje a to bych ho musela asi pořád hledat na zemi. 😕

cerstvamama
7. říj 2009

Simčo, dodej fotku 😉

sajmon113
7. říj 2009

Holky už jsem vytočená na doraz.
Ten vodař nám to zase odložil na sobotu, ale přísahám, že jestli se pokusí z toho zase vykroutit dojdu si pro něho a ať se teda těší. Už se kvůli tomu hádáme i s manželem, protože se do toho jako obvykle začíná montovat tchýně. Nutí mu vodaře, který dělal u nich. Já o něm nechci ani slyšet, je to starý ochlasta a nepotřebuju aby mi to tady za půl roku někde teklo. Jako jim 😠 . Dneska to teprve taťka obkládal, jelikož musel včera zůstat déle v práci, dopoledne nám dovezli uhlí, které je třeba sklidit, odpoledne jsme jeli s psem na veterinu, zjistili jsme že jí budeme muset asi utratit, trpí chudokrevností a je to v pokročilém stádiu, tak jsem celou cestu zpátky brečela. Pak šel mažel sklízet uhlí a do toho všeho bordelu si dojeli tchánovci, jelikož chtěli vidět Vojtu. A to jim chvilku před tím manžel volal a říkal, že dneska absolutně nestíháme. Ještě že se tady nesmí používát sprostá slova, to by to lítalo. Mimochodem včera odpoledne byl manžel i s Vojtou u nich. 😠 😠 😠
No a aby toho nebylo málo, v noci jsme měli v ložnici komára a Vojta má chudák na obličeji asi 5 štípanců, nevím čím mu to mám namazat aby ho to neštípalo do očí. No a jelikož ho to svědilo, tak byl protivný.
Takže to byl zase den!!!!!
Doufám, že se máte lépe 😉
Fotku dodám, jen co nějakou budu mít, ale jsem čím dál spokojenější. 😵 😵

chiwule
7. říj 2009

ahoj holky, tak se zas hlásím. chřipka už mi odstoupila, už jen vysmrkávám. Ale trápí mě Anet - má pořád řídký kakání, několikrát za den, i 5x, v podstatě má pořád zvýšenou teplotu, už druhý den nechce večeřet, jde spát jen o čaji... no nevím, jestli to není něco víc, ale vypadá to snad na zuby. Uvidím zítra, jestli to bude stejný, tak brnknu pediatričce. Přeci jen už to celé trvá od neděle...
jinak jsem zjistila, že fotky z oslavy má v podstatě jen švagrová, já fotila jen výzdobu a jak si Anet rozbalila jeden dárek od nás... ale nic víc, tak musíte počkat až nám je pošle... to málo najdete na http://picasaweb.google.cz/jendazacek/20091003P...
no a musím jít žehlit, už nemá jediný pižamko ani bodýčko, převlíkám jí několikrát za den... tak zatím páček

ivulinda
8. říj 2009

Moni tak se vyprdni na manžu 😀 moc ti to slušííííííí.fakt máš super učes 😉 ...Chlapi jsou asi všichni stejní,chtějí abychom měli dlouhé vlasy,ale mě někdy už ty vlasy štvou.Taky se dám ostříhat a manžela s toho porazíííí 😀 😀 😀

dzej
autor
8. říj 2009

ahoj holky,
tak my dneska byly u zubaře, přijely jsme pozdě, ptz byla kolona po cestě a u zubaře ostuda, malá si pamatovala z minulýho týdne očkování, u ordinace se otočila a utíkala ven, tak jsme museli násilím. Nepomohlo ani to, že zubař je fakt pěknej chlap 😔 No pak nás teda povozil v křesle, dostaly jsme medvídka do průkazky a jely jsme nakoupit, v DM jsem nechala 1500Kč 😔 díky další kuponové knížečce co ted došla od 18měsíců, jinak by to stálo o 400Kč víc. V Tescu jsem pak já blbe* dala malou do nákupního košíku co je auto a vesele si nakupovala. Při placení mi prodavačka řekla ,že koš musím nechat uvnitř, takže jsem si poskládala pěkně 4 narvaný tašky do ruk, malou jsem uplatila Bebe sušenkou aby šla..jenže ona uviděla ty autíčka, vláčky (jak je to na desetikorunu) a valila k tomu, já za ní s těma taškama, no tam veliká ostuda, neměla jsem ji kam vzít, leda do zubů, tak se mi šprajcla a švihla sebou o zem a řvala 😔 Byla tam jedna hodná paní, která mi ty tašky pohlídala tak já s malou v náručí jsem se vrátila pro normální vozík, dala do toho ty tašky a mohla jsem pokračovat 😠 😠 No fakt děs. Ale šla jsem kolem Kenvela a mají tam kabátek, přesně co potřebuju na podzim. Mám jen samý mikiny a svetry a v tomto bych se cítila jak ženská. Jenže už jsem u sebe neměla peníze a ani náladu po tom výstupu s malou, tak tam večer zajedu 😀 Ted mi zase po "mučení a násilí" usla. Nevím co s ní, zase nechce spát. Musím ji pevně chtit, ona pláče a za 2min spí. A spí třeba 2, někdy 3 hodiny. Jsem z toho zoufalá, bojím se, aby neměla pocit, že ji ubližuju, jenže když to neudělám, tak prostě neusne. 😢 No ještěže je dneska tak krásně, odpo máme sraz s holkama a psama a jdeme na procházku tak budu mít aspon vyvenčeno a utahanou malou 😀
Tak jsem se vykecala... 😔 😅
Simčo co máte za psa a kolik mu je?? Fotečku dodej určo.
Moni díky za IP, hned jdu koukat 🙂
Chiwule jak se vlastně jmenuješ?? To je super ,že nemoc odchází, já mám taky vyzkoušenej coldrex, že funguje.
Ivul kolik už máte zoubků?? Nás už čekají jen pětky.
Tak hezký den holky, já si jdu uvařit kafe a balit na procházku 😵

dzej
autor
8. říj 2009

chiwule mě ty fotky nejdou otevřít, vidím je jen maličký, ale moc krásná výzdoba 😵

sajmon113
8. říj 2009

Jani tak sis to dneska užila. Taky dávám Vojtu do toho autokošíku, ale my s tím můžeme až k autu, do podzemní garáže. V DM taky vždycky nechám dost peněz 😝 , akorát jsem teď měla smůlu, potřebovala jsem vlhčené ubrousky a neměli to velké čtyřbalení na kupony. Jani a nemá to Sabulka po tom očkování? Vojta je taky pořád nesvůj. Hned se kvůli všemu vzteká, je protiva a jakmile není po jeho tak až cupe nohama. Dneska dostal i na prdel, už jsem to fakt nevydržela ☹ .

dzej
autor
8. říj 2009

Simčo no já nechápu proč my s tím vozíkem nemůžem k autu, asi se bojí, že by to někdo ukradl nebo co 😠
A ty nemáš ty kupony do DM?? Já kupuju jen ty velký balení, to se vyplatí a ted je na ně 50Kč sleva. Nemyslím si, že to má po očkování, prostě chtěla na autíčka a já ne, tak se šprajcla 😢 Ona mi to občas udělá i doma, jenže to ji nechám ležet a jdu do vedlejšího pokoje. Jenže v obchodáku jsem odejít nemohla,že.. A s tím uspáváním to bojujem už hodně dlouho...párkrát se zadaří, že usne sama, ale spíš je to násilím 😔
A co ta tvoje noha?? už je to dobrý?? A co ten váš pesan??

sajmon113
8. říj 2009

Psa máme vlčáka, jsme z toho doma dost špátní, na silvestra bude mít 10. Je nám jasné, že už je i stará. Ale je to úžasný pes, dobrý hlídač a hrozně poslušná. Víceméně jsme jí nic nemuseli učit. Měla jsem strach co bude říkat na Vojtu, ale vzala ho hned jako dalšího člena rodiny. Dokonce hlídala kočárek když spával venku. A jakmile zaplakal hned se na něj koukala. Nechala se od něj i tahat za uši. Nejhůř to nese taťka, je jeho miláček, teda teď až po Vojtovi 🙂 . Každopádně zítra s ní máme jet k veterináři na další injekci, ale rozhodli jsme se, že to bude ta poslední. Nemůžeme vidět jak se trápí. Jenom leží, nechce nic žrát, je slabá a my na to nemáme nervy. Dr. řekl, že to moc lepší stejně nebude. ☹ ☹ ☹

dzej
autor
8. říj 2009

tak to je mi moc líto 😔 já se už pomalu taky smiřuju s koncem, my máme staforda, už je mu 12,5 bolí ho nohy, nemůže chodit po schodech k výtahu to je utrpení. Občas má dny, kdy ujde i 2km, ale spíš je rád, když jdem jen kolem baráku 😔 Je taky moc hodnej a Sabinku hlídá, nechá se od ní i mlátit, chudák malej, nejraději ji má, když papá a háže mu svoje jídlo 😵 Já už mám druhýho psa a vím, že dalšího nechci, těžce nesu, když odchází 😔 Budu na vás zítra myslet 😲

ivulinda
8. říj 2009

Dzej to si tak neber s tím spaním...já jsem taky musela malou uspávat násilím aby mi vůbec usla...občas jsem to i obrečela,protože jsem si připadala jako nejhorší matka,že jí dávám spát a ona nechce!!!Já vím,že je to špatný pocit,ale pokud bych to neděla tak by chodila spát až o půlnoci takže se s ní raději jakoby pohádám a křiknu a pak spí jak nemluvně 😉.nechci aby měla pocit,že si může všechno dovolit,je lepší začít ted než bude pozdě...Ale samozřejmě,že ty dělej jak uznáš za vhodné 😉

ivulinda
8. říj 2009

Našim taky před měsícem zemřel pejsek-yorkšírský teriér.měli ho 11 let a zamřel doma na zástavu srdce ☹ brečela jsem jako malá.jesště předtím s ním naši jeli k veterináři a ten řekl,že má vodu na plících a veliké srdce a,že je na operaci pozdě.dal jim léky a po 15min.co byl doma se obulil a umřel 😢 hrozný pohled ☹

dzej
autor
8. říj 2009

Ivul no asi máš pravdu..ale mě malá večer usne v pohodě, jen přes den ne. Tak snad se to časem zlepší.
Tak aspon, že se moc dlouho pejsek netrápil 😔

Holky, poraďte...kde seženu mikinu nebo halenku ted se to nosí, je dlouhá hodně pod zadek a v bocích má šňůrku na stažení. Takže se udělá jako z toho zbytku "sukýnka" nosí se to na rifle. Moc se mi to líbí, ale nikde jsem to neviděla ☹

cerstvamama
8. říj 2009

Ahoj holky, bojuju s nějakou začínající chřipajznou nebo co. Koupila jsem si Coldrex a snažím se to nějak zlikvidovat.

S těma pejskama je to hrozně smutný, nám umřel před dvěma lety. Od té doby máme Kvída, je to zlatíčko a vytáhl celou rodinu z toho splínu. Ono na tom něco je, že je lepší si co nejdřív pořídit novýho. I když má člověk pocit, že toho starýho pejska jakoby zrazuje, tak na druhou stranu další pes je opravdu životabudič.

Jinak spánek přes den u nás taky začíná být boj. Nevím jestli je to tím, že jsme před dvěma dny ztratili posledního dudlíka nebo něčím jiným. Dřív jsem Adélce dala dudu a plyšáka do postýlky, zamávaly jsme si, já odešla a nechala otevřený dveře. Do chvilky byla tuhá. Teď se okamžítě zvedá a ječí. Navíc se snaží přelézt postýlku, jednou už byla na půl cesty!!! Včera třeba hodinu a půl prořvala a pak spala jen 20 minut. Večer taky trochu bojujeme, ale únava jí přemůže a netrvá to tak dlouho.

Tak zatím pa, jdu lehnout do postele a pustím si něco v PC.

cerstvamama
8. říj 2009

Ivul
díky za pochvalu. Jsem spokojená, moc se mi to líbí. Je to změna. Ani mi nevadí, že to musím po každém umytí žehlit. Manžel taky má rád dlouhý vlasy, takže i kdybych v krátkých vypadala jako Miss Universe tak jemu by to nebylo dost dobrý 😀

chiwule
8. říj 2009

ahoj holky, jak se vede? Ještě stále bojujeme s večeří, dneska jsem jí to vnutila alespoň půlku lžičkou normální večeře. Asi jí fakt bolí dásně. Taky jsem jí dala ORS a Sinlac, má totiž pořád dost průjem, i když kámoška mě uklidňuje, že k zubům může mít průjem i 14dní. Naštěstí dost pije. No snad nemá angínu nebo jinou bolest v krku...
s usínáním teď máme taky asi třetí den problémy, chodí spát pozdě a pod donucením, musím jí chytit a pevně sevřít a chovat, to ustne do 5min, jinak se převaluje hodiny... Bohužel se se mnou ale pere, musím jí přeprat a pak je během chvíle tuhoš... pereme si přes den na dopo a odpo spaní, je to celý divný...
jinak k holiči taky potřebuju jako sůl, mám konečky roztřepený už děsně a o účesu se vůbec nedá mluvit, byla jsem naposledy v říjnu 😒
přeju všem dobrou noc a ať se máte zítra líp, páček

chiwule
8. říj 2009

no alespoň vidíte, jak už blbnu - samo že jsem chtěla napsat, že jsem byla naposled v červenci a máme říjen... no jo, zkratka do jedný věty 🙂 tak teď už faaakt dobrou noc 🙂

ivulinda
9. říj 2009

Moni taky zvažuju nový účes,ale vůbec nevím jaký 😖 a ti pejsci...no naši si za týden pořídily dalšího jelikož moje mamka to těžce nesla takže potřebovala dalšího mazlíčka 🙂

chiwule s tím praním s malou to bylo u nás taky tak 😒 naštěstí to ted nějak pominulo.večer když měla jít spát tak velikánský řev a hrozně mě byla a pak už jsem musela něco udělat-takže to u nás chvilkama vypadalo jako na bojišti 😀 ale po těch horečkách co ted měla tak si vždycky řekla hají takže nebyl problém...a nějakse uklidnila s tím večerním řevem 🙂

zoubek
9. říj 2009

Zdravím všechny mamči i prcky, co musí trávit dopoledne zalezlé doma, jako my ☹ Venku prší a prší... Dnes jsem byla u dr. nechala jsem se naočkovat proti chřipce, Honzíka jsem nechávala také. Mám tchýni dr., takže by ani nepřipadalo v úvahu se nenechat 😀 Také jsme byli na ortopedii s těma nožičkama, jak má vytočené ven. Bylo mi řečeno, že je ještě brzy, ale vyšetřením zjistil, plochost nožiček. Kontrola za půl roku a když se to neupraví, tak dostane ortopedické vložky do bot. Takže žádná tragédie. Doufám, že se to do toho půl roku upraví samo. Ptala jsem se, zda je lepší nechat doma ťapat v botičkách, nebo v ponožkách s protiskluzem - doporučil kotníčkové bačkůrky s pevnou patou, dnes jdeme koupit, do teď jsem mu nechávala botičky- jmenují se moje první 😀 Sajmon také se těším na foto. U mého manži by kratší vlasy také neprošli, je fakt proti, nepřijde mu to prý přitažlivé.Ať už máte tu přestavbu za sebou a je klid, jinak se z toho asi zblázníte 🙂 Včera jsem byla s Honzíkem jako Janča u zubaře na první prohlídce. Líbilo se mu to, vůbec nezabrečel. Dostal první dětský kartáček oral-b, nesl jsi ho jako cennost. Největší sranda byla, když mu dr. ukazovala to světlo, co s ním svítí do pusy - zhasínala a rozsvicela a on při tom koukal na alarm, co byl v rohu u stropu. To nás fakt pobavilo, jelikož ten samý máme doma po pokojích 😀 Honzík si s tím vždycky hraje - mává ručičkou, aby se rozsvítilo červeně světílko. Tak tam na tom zubařským křesle mával ručičkou na alarm 😀
Chiwu, pěkné fotky, už se těším na další...
Pejsánků je mi moc líto, také jsme měli černého kokršpaněla. Po 5 letech nám umřel na slabé srdce, kupovali jsem mu každý měsíc léky, bylo to náročné. Až bude Honzík větší, už mám zálusk na černého labradora, toho miluji 😀
S uspáváním nemáme problém. Dám jen do postýlky, dulíka, plyšáka a odcházím. Jen máme naučenou pusinku, tu umí dávat krásně. Vztekání u nás také probíhá, někdy více, někdy méně. Když mu opravdu něco zakážu, tak je neštěstí na světě 😀

jajabmw
9. říj 2009

Čauky holky. Tak jsem tu a nestačila jsem číst. Teda Sajmon ani se ti nedivím, že jsi byla vytočená. To bych byla taky. Jenže já když se naštvu na tchyni tak nemůžu nic říct, když s ní bydlíme a to mě na tom štve(normálně bych použila ostřejší výraz). Včera jsem pěnila podobně jako ty. Martínek mi proběhnul k nim do obýváku a děda mu otevřel. Tak to jste měli slyšet! Že je pitomej(děda), že bude mít kvůli Martínkovi ze soutěže úplné h...o, ať Martínka vyhodí. Teda holky můžu vám říct, že se to ve mě slušně vařilo 😠 😠 . Takže jsem večer řekla manžovi ať se na mě nezlobí, ale že ona mi už děti hlídat rozhodně nebude. To budu radši sedět doma na zadku a nebo je vezmu všude s sebou. A pak mě dorazila Lucinka, když za mnou přišla a že babička(tchýně) povídala, že Martínka nemá ráda a že ho nebude hlídat, protože je moc divoký a pořád by běhal 😠 . Nevím co můžu Lucince věřit, jenom přece děti si rády vymýšlejí, ale jak se tchýně chová, tak bych tomu i věřila.
Chiwu mi měli teď průjem taky, a i když chodí malej na nočník byl chudák tak opruzenej, že jsem ho musela mazat mastičkou ☹ a on vůbec nechtěl. Asi ho to dost bolelo ☹ .
Teda Dzej to martirium v obchoďáku ti fakt nezávidím. Já když nemusím tak s Martínkem nakupovat sama nechodím, ale je fakt, že to je hodně málo. Když je se mnou Lucinka, tak je to lepší už je to šikovná holka a za menší úplatek v podobě bonbónů(je nevýchovný já vím, ale jinak to nejde) mi vezme menší tašky 🙂 . Je pravda , že občas taky vymrzují, ale zatím jsem vždy uspěla s tím že to prostě nejde. Ale uvidíme jak dlouho mi to bude procházet 😒 .
Holky těch pejsků je mi líto. Mi máme u našich nalezenečka a je u nás už 15 let. Teď jsme měli strach, že už je konec a vyklubala se z toho ¨jen¨ artritida. Musí se s tím naučit chodit a bude zase ok. Doktorka nám řekla, že tu bude ještě hodně dlouho. Tak doufám, že to tak bude je totiž miliónová. Vůbec nevyrůstala s dětma a když se narodila Lucinka, tak si ji úplně zamilovala. Ona jediná ji může sáhnout do misky s jídlem, poslechne ji na slovo. Martínka se už trošku bojí, jen přece hůř slyší a vidí a on se k ní vždycky přižene a chce ji dobrák malej hladit. Naštěstí není taková aby ublížila 🙂 .
Jeje když tu píšete o zubaři, tak jsem si uvědomila, že za 14 dní jdeme taky. Mám z toho hrůzu, protože Lucince už před rokem vrtali, a to si poctivě čistí zuby 3x denně. A vůbec nevím jak to zvládne Martínek ☹ . Jemu se doktoři fakt nelíbí. Jdeme celá rodina, tak jsem zvědavá jak dopadneme. Já mám jistý jedno vrtání, bolí mě stolička a manža to zase bude komedie. On se totiž hrozně zubaře bojí, horší než děti. TAk to snad nějak zvládnem ☹ .
S uspávání taky problém nemáme. Dáme večer mlíčko(udělám takové šero), pomazlíme se, dáme do postýlky a pak odejdu. Asi tak za 10 minut se tam jdu podívat a většinou ještě nespí, řekne si na čůrání, vyčůrá se a pak bez problémů usne. Je fakt že máme dudlík 😅 , a ten když mu dám tak ví, že bude spinkat. To vždycky říká didi hají. Měli jsme dudlík skoro furt, ale pak jsem to odbourala jen na spaní.Ještě kdyby spal v noci hezky, ale to on se tak 3 v noci budí. A teď to je vůbec děs, protože má rýmu a kašel 😠 .
Jéje to jsem se zase rozepsala. Holky mějte se moc hezky a já jdu žehlit, fuj 😠 😠 !

dzej
autor
9. říj 2009

ahoj holky 😵
tak u nás neprší a dokonce leze sluníčko. Byly jsme dneska na novým plavču a malá je zmožená, tak usla sama bez násilí 😵
Zoubek my už byly u zubaře podruhé, poprvé v roce, to se jí moc líbilo, ale ted podruhé už ne. Myslím, že je to tím, že si pamatovala očkování z minulýho týdne. Jinak přeji, aby se nožky upravily samy, určo bych koupila fakt kvalitní botky na ven i na doma.
Jaji..tak to ti nezávidím, co jsi slyšela od tchánů 😠 a toto bych Lucince asi věřila, přece si to ještě nevymyslí v 5ti letech nebo jo?? Uf, není nad to mít bydlení daleko od rodičů a tchánů 😀
Holky nevíte někdo kde bych sehnala tu mikinu jak jsem psala?? Neviděly jste to někde??

ajvi
9. říj 2009

ahoj, jdu vás pozdravit, jen tak jsem prolítla, co všechno jste povídali. koukám, že jsou tu nějaká trápeníčka 😒 , tak přeju ať je co nejdřív zase líp. přidám se k pejskům, taky jsme jednoho pochovali před rokem, tomu bylo skoro 15, máme ještě zlaťáka - tomu je 7, tak doufám, že tu ještě dlouho vydrží. manža taky tvrdí, že pak už nebude žádnýho psa chtít, ale já myslím, že by bylo lepší hned pořídit dalšího. přeci jen k baráčku mi tak nějak pejsek patří a člověk se musí taky pořádně pomuchlat a taky si myslím, že je dobře, když dítě vyrůstá s nějakým zvířátkem.
no já jak jsem psala, že má Matýsek už dva týdny rýmu, tak už jsou to tři a k tomu se přidal kašel, včera už jsme byli u dr. Zase nám naodrinoval všechny léky na alergie, co jsme brali a co jsme vysadili. asi to bude všechno tím. tak to mám zas vyřádkovaný na stole k kuchyni a musím moc přemýšlet jestli jsem mu dala všechno. chudák malej. ale je fakt, že když to začal v červnu začal brát, tak až do teď nezastonal...
dneska je megahnusně, celé ráno pršelo, teď se to snad trošku vybírá. máme jet na víkend ke známým, snad nebudem muset být zalezlí doma.
holky nevíte, jak dlouho je taková rýma a kašel nakažlivá? jde mi o to, že ho pořád nechci dávat k jiným dětem a vlastně už strašně dlouho jsme nebyli v rod.centru, kam jsme chodili každý čtvrtek.

ajvi
9. říj 2009

jo a ještě co jsem zjistila k tomu očkování na zarděnky aspol, nás doktor to očkuje v jednom měsíci a pozve si najednou všechny děti, které jsou okolo toho 15. měsíce. má se to naočkovat do 2.toku s prý to bude někdy v prosinci.
jani taky mám tyhle delší trika přes zadek, kdysi jsem jedno koupila v Kiku, ale popravně asi to nebude nic moc kvalita....

dzej
autor
9. říj 2009

Ivi, jojo k baráčku to chápu, to bych pejska chtěla. Ale my bydlíme v paneláku a už prostě není tolik času na něho co bývalo. Pořád někde jsme s malou a nemůžem ho brát s sebou. A pak dovolený atd... 😔 třeba až nám děti odrostou a zůstanem sami, tak si pořídíme 😀
Já si myslím, že s rýmou jít do centra můžeš, aspon v Brně tak děti chodí, kolikrát jim teče svíčka až je mi z toho zle. 😝 😀 Já bývám doma první 3 dny a pak chodíme ven. U nás teda zabírá les, jdem 2x na delší procházku a rýma je pryč. No a ten kašel, záleží jak je silnej. On Matýsek je určitě oslabenej, takže já bych spíš šla s dětma na procházku než do centra, kde může chytit ještě něco dalšího. A taky bych se zeptala těch kamošek, jestli jim to nevadí.
No u nás to očkování probíhalo v jeden den, dr říkala ,že má tu vakcinu v balíku, kde je 10dávek a že se to musí do 8h spotřebovat, takže si pozvala 10 dětí a očkovala. Zatím jsme v pohodě..zítra je 10 dnů..nevím jestli se teda bere už den očkování jako první.
Jo v Kiku? A myslíš tu samou co já? Je to mikina, v bocích má šňůrku že si to stáhneš a z toho zbytku se ti udělá jakoby sukýnka?

sajmon113
9. říj 2009

Holky, je znát, že je venku hnusně a tady se povídá a povídá. 🙂 Nestíhám to všechno dočíst, teprve jsem uložila Vojtu, byl dneska nějaký čilý. Byli tu před chvilkou brácha se švagrovou a Kubíkem, tak bylo super sledovat, jak si začínají spolu hrát 🙂 . Kubík bude mít za pár dní rok, tak má ještě trochu jiné zájmy, ale občas našli společnou řeč. Tak se asi Vojta trochu rozdivočel a nevypadl unaveně. Jinak my s usínáním problém nemáme. Dám do postýlky, napít, dudlík, plínku na mojkání a odcházím. Ale pak se budí v noci. Holky dneska jsem mu dala v noci na zadek ☹ . Zase byl vzhůru asi hodinu v kuse, pořád jsem ho dávala ležet, a pořád vstával a snažil se fňukat, ale bylo to nucené. Tak jsem ho prvně trochu seřvala, byl chvilku klid a když pak znovu začal, plácla jsem ho přes zadek a on zavřel oči a usnul. Takže si začínám myslet, že je to fakt jenom jeho manýr.
Jaji - teda tchýně je fakt trochu na hlavu, to ti nezávidím.
Teď jdu rychle nabalit věci, jdeme ke švagrovi na narozeniny, máme tam být na 4, ale to určitě nestihneme.
Jinak noha už je docela ok,dokážu se už na ní normálně postavit, ale ten prst co jsem narazila je pořád oteklý a pořád bolí 😠 .
Všem co jsou nemocní přeju brzké uzdravení a krásný víkend, my budeme od rána makat, tak asi nebude moc čas na koníkování.
PS: Vodař dneska dovezl materiál, tak to vypadá nadějně. 😉

ajvi
9. říj 2009

jani to není ta mikina co píšeš, to je delší triko. to co píšeš jsem nikde neviděla.
my taky ven chodíme. doktor to doporučuje, doma zůstat až když je teplota. no a my právě už nikde nebyli tři týdny ☹ . chodíme za dětičkama jen venku.
dneska večer mi přišlo, že už začína trochu sípat, tak jsem mu radši dýchla Ventolin, začínám se obávat, že to zas přejde v zánět průdušek a pak to asi opravdu bude tím vysazením léků. ach jo 😠
tak si užijte pěkný víkend.pa

jajabmw
10. říj 2009

Ahoj holky. Tak dnes proběhla noc hrůzy a to doslova ☹ . Martínek usnul celkem brzy, ale co následovalo potom, no děs. Každou hodinu jsem za ním chodila a konejšila ho protože brečel. Copak to by nevadilo, když jsem byla ještě vzhůru. Ale zrovna když jsem šla spát tak si usmyslel, že bude vzhůru a vesele si tam povídal 😠 . Přestal až ve dvě ráno 😠 . A pak jsem k němu musela ještě 2x vstávat.
Tak to byl fakt děs. Teď to taky pěkně dohání už spí skoro 3,5 hodiny. A do toho má kašel a rýmu ☹ . Holky poraďte něco na rýmu. Já mu dávala Nasivin, ale tam píšou myslím jen tři dny a dost. Ale dávala jsem ho jen večer, přes den jsem mu utírala nosánek. Myslíte, že když jsme měli tak dva dny pauzu, že bych mu to mohla dát zase? Ještě že je na podávání léků milionovej 🙂 . Na kašel mu dávám Stodal a když vidí, že ho nesu tak to je pravá dětská radost 😀 . A při kapání do nosu nos ještě nastavuje 😀 . Kamarádka když to viděla, tak říkala, že to ještě neviděla 😀 .
Hele Sajmon víš že takhle s tou nohou to měla i moje mamka? A nechci strašit nebo něco přivolávat, ale měla to tříštivou zlomeninu 😅 , neměla by sis radši zajít k doktorovi? Gratuluji k vodaři, teď už to dopadne na 1.
Ajvi myslíš že když má rýmu a kašel, že může ven? Teda ne že by to u nás teď šlo, leje a leje. Teploty nemá. Díky za radu holky.
Zatím pa a hezký víkend.