Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
18. říj 2009

No Ivi docela mě děsíš, my jsme si to se zubama právě taky užívali, takže jestli jsou ty špičáky nejhorší tak to teda potěš koště 😠 . Maťulky je mi hrozně líto, konečně se vyhrabal z nachlazení a zase něco. Tak hlavně ať je to rychle za váma. Děkuji za chválu dortíku. 😵 Hodně hledám inspiraci na internetu, to co peču já je ještě slabý odvar, některé dorty mi vyrážejí dech. A ty postavičky je to jako modelování z plastelíny 🙂 . Trénuju až budeme modelovat s Vojtou 😀 😀

ajvi
18. říj 2009

Simčo, průjmík trvá pořád, ale už nepláče a je docela v pohodě, jen takový klidný a chcepořád chovat.
jo a začal kašlat a když pšíkne, tak mu vyletí nudle, mě asi picne ☹
holky nevíte, mám mu dát večer mlíko, ráno ho neměl, snědl celkem za den asi 1 suchý rohlík, rýži mi nechtěl. ale aspoň docela pije,

ajvi
18. říj 2009

a ještě jsem se chtěla zeptat, máte teploměr do ucha? jste s tím spokojené a funguje jak má?
my jedem furt na klasiku a už je to fakt nepraktický, jen se pořád nemůžu dokopat k tomu zjistit nědo víc

cerstvamama
18. říj 2009

Ahoj holky, zdravim po navratu z hor. Drakula nas nepokousal tak jsme v pohode. Prvni den bylo vsechno zeleny a svitilo slunicko, druhy den snezilo, viditelnost asi 10m a vsude zaveje, no a vcera bylo polojasno a snih pomalu odtaval. Dneska lilo jako z konve. V podstate se da rict, ze jsme behem 4 dni videli ctvero rocnich obdobi. Snad to Adi neodstona.

ajvi
Mame teplomer klasiku. Kamoska ma ten do ucha a desne si to chvali. Nevyhodou je cena a navic musis dokupovat ty gumovy navleky na to cidlo. Mliko bych Matovi zkusila dat. Musi mit hlad, ne? A pri piti nemusi kousat tak treba si da. Kdyz Adi rostly zuby tak taky jen pila mliko. Kolikrat jsem ji ho dala i pres den, kdyz nechtela obed ani svacinu.

Holky, babi s dedou meli vyroci svatby - 60 let!!! A to se brali pomerne v pozdnim veku, na tehdejsi dobu. Toho ja se nedoziju 😀

Zatim ahoj, jdeme s manzou do sauny.

coriven
19. říj 2009

Ahoj holky,

simčo teda zírám, ten dort byl úžasný, hned se mi sbíhají sliny 😀

ajvi, špatně je mi jak kdy, naštěstí břicho už nebolí, ale občas se ji ještě zvedá žaludek, teď se pro změnu přidalo pálení žáhy, brr to sem s Kájou měla až od 8 měsíce, holt tento prcek je fakt nějaký náročný 😅 , ale už je líp, takže pohoda.
Ohledně té nemocenské nevím jak to přesně je, ale asi kdybych ted pobírala nemocenskou tak by se mi pak víše mateřské počítala i z této nemocenstké, což by bylo asi nižší než z výplaty, takže pokud nebude, vůbec mi to nevadí a asi by mi vadilo být limitovaná vycházkama 😅 Ale je fakt, že oni příští rok tu mateřskou stejně strouhnou, takže i tak to bude maloučko 😠

Moni, tak koukám, že jste si víkend pěkně romanticky užili. Téda to je fakt požehnané výročí, toho se asi taky nedožijem. Jak jste dlouho s MM? My 4 roky a představa dalších 56 😅 😀 tak pokud se dožijem aspoň 90-ky tak to třeba stihnem, hi.

Už jsme vytahli i fusak, dneska byl teploměr v mínusu, tak došlo i na zimní věci - bude vůbec ještě podzim? ☹

cerstvamama
19. říj 2009

cori
Mně dal doktor nemocenskou s neomezenýma vycházkama. Říkal, že těhotná ženská zavřená doma je katastrofou, protože prý vymejšlí blbosti (jako co by se tomu mimču mohlo všechno stát atd), takže mi naopak říkal ať chodím ven.
My jsme s manžou spolu bez měsíce 5 let a manželé jsme tři roky a měsíc 🙂
Fusak jsme na horách taky měli a hodně jsme ho používali. Adélce se v něm teda vůbec nelíbilo. Chtěla pořád chodit a když už únavou padala a já jí strčila do kočáru tak ječela. Navíc v bundě a fusaku byla jako koule, nemohla se skoro hýbat a tak ječela. Kde je to loňský miminko co zaplulo do fusaku jako po másle a spalo v něm celou vycházku? 😀

ajvi
19. říj 2009

já měla taky neomezené vycházky.
já budu mezi váma asi rekordmanka. s manžou spolu budeme 13 let, manžele jsme 9 let 🙂

cerstvamama
19. říj 2009

ajvi
tak tos mě dostala, podle fotky jsem si tě zařadila do kategorie 20-25 let 😀

coriven
19. říj 2009

hi ajvi, tak to jste spolu teda dlouhoo a taky mně připadneš podle fotky mladší 😀
my sme spolu taky 9 let a manželé 4 😅 týjo to už je taky let 😀

ajvi
19. říj 2009

jééé, děkujííí, já se vám teda přiznám, v lednu mi bude 31 🙂

coriven
19. říj 2009

ajvi, fakt vypadáš jak holčička na fotce - spíš jak ségra od Matýska 😉
ale já když jsem jezdila se třídama na výlety, tak jsem hoodně zapadala (zvlášť s devátákama), to pak třída vypada jak banda bez dozoru 😀 ajvi, tak budem dlouhooooo mladéééé

ajvi
19. říj 2009

hi cori 🙂 . už jednou jdste tu věk diskutovali a tuším, že jste se všechny, až na pár vyjímek, blížily spíš k té 30, ale na fotkách vypadáme všechny úžasně a mladě!!!! že jo? 😉
manža vypadá taky jako cucáček a to mu je 33. teď má strniště na tváři a to pomohlo a když ho neměl, tak mu lidi tipovali 22 😉 . takže jsme taková věčně mladá rodinka.

jo taky jsme byla dnes s Máťulkou u dr. průjem má totiž pořád. dr si myslí, že to už k zubům být nemůže. ale bříško je ok, už ho nebolí, je i dobře hydratovaný (s pitím nemáme problém). udělat mu výtěr. no ale do toho se nám opět rozjíždí zánět průdušek, takže se z toho asi nevyhrabem.
kdybyste viděli tu lékárnu co mám na stole. už ani nevím, co mu kdy mám dávát ☹

coriven
19. říj 2009

ajvi 😅 jednou se to bude hodit - věčně mladá rodinka 😀
zase vás zlobí průdušky ☹ , snad se to nerozjede a bude brzo líp...

my dnes byly na kontrole v 1,5 roce, tak měříme 81 cm a vážíme 10,5 kg, hlavička ještě srostlá uplně néni - tož nevím snad to nevadí... a hned při pohledu na dr. sme začly řvát (teda malá) 😅 a my zas naopak bojujem s pitím, mlíčka si dá i půl litru, ale pak do ní něco přes den dostat 😠 to si dá tak 3 dcl a to jedost málo (ale zase polívky sní aj 4 klopky 😅 ) a ovoce baští taky furt, takže snad má tekutin dost 😉

dzej
autor
19. říj 2009

ahoj holky 😵
zdravím vás, dneska bylo sluníčko a docela teplo..no už se ženou mraky.
Simčo ten dort je LUXUSNÍ !!!! Uplně bych se zakousla 🙂
Ivi ať je Maty brzo fit!! 😵
Jani, tak už jsme vás předběhly 😀 Sabula má 11kg a měří 86,5cm. Hlavičku má 46cm. Ona se fakt rozjedla až jsem přestala kojit 😀 Ted už jí normální jídlo s náma tak jsem ráda. Skleničkám jsme dali sbohem 😝 My máme teploměr ten do 10vteřin. Měříme v prcce, ale malé to nějak vadí, začíná se u toho vztekat a popravdě moc příjemný mi to taky není ☹ O ušním teploměru jsem neslyšela.
Jinak Sabula má už asi 4dny přes noc suchou plinku..to prý je znamení, že se jí vytvořil svěrač a můžem začít chodit na nočník cílevědomě. Už čurá mnohem mínkrát za den, za to pořádně. Tak jdem do toho 😀 A dudlík máme opět už jen na spaní, tak jsem ráda..špičáky jsou venku tak se jí asi ulevilo. 😵 Hezké odpoledne 😵

ivulinda
19. říj 2009

sajmon dortík parádní 🙂 Adélka měla podobný jako ten tvůj 🙂 myslím,že ho mám ve fotkách

chiwule
19. říj 2009

Aoj holky, tak jsme zase po dlouhé době zpět, ani nebudu dočítat, to se nedá 😅
Řešili jsme bohužel nepříjemné rodinné záležitosti, byly jsme i mimo Prahu, ale teď už jsme zas konečně doma 🙂
Dneska na angličtině na hlídání prý Anetka celou 1,5hod brečela, protože tam byl chlapeček, ke kterému se vždy přidala znovu a znovu... A to jsem jí tam dávala spící a ještě krásně uložila do postýlky, ach jo. Taky dneska padla únavou už v 6hodin, skoro usínala i ve vaně...
Jinak zoubek žádný, ale už se rýsujou (no já vím, to říkám už od 6m 😉 ) a mě dneska trhali zub, poslední mléčnej to byl, už pěkně opoužívanej, měl mrška 3kořeny tak se mu nechtělo ven... dohodli jsme se s Anetkou, že teď je na řadě ona a už jí můžou růst mléčné zoubky 😀
Zítra ráno musíme na kontrolní stěry na dětskou gyn, doufám, že už to Anet bude mít dobrý, jen zas budeme brzy ráno vstávat, fuj 🙄 ale pak už máme celý den v pohodě...
Víc novinek asi nemáme, Anet dostala k narozeninám spoustu oblečků od ségry z Německa, moc jí to sluší, tak děláme parádu 😵
Tak dobrou noc a páček

ajvi
20. říj 2009

ahoj, my měli zase noc ☹
večer Matýsek usnul v jedenáct po dvouhodinovém breku - asi bříško. v noci to stálo taky za prd, dvakrát jsem ho přebalovala - ale už to bylo trochu tužší (večer snědl banán a vařenou mrkev. ráno ale zase průjem, úplná voda. naštěstí nemá teplotu. zadeček úplně červenej 😒 tak jsem rozfajrovala krb a nechávám ho nahatýho, takže chodím a vytírám 😉
je to mazec - tak dlouho to k zubům asi fakt nebude. do toho chudák kašle, takže vždy zakašle, prdprd a už to teče. naštěstí hodně pije...uf, už aby to bylo za náma...

dzej
autor
20. říj 2009

ahoj holky 😵
tak jsem dítko a psa dala spát a s kafíčkem tu sedím 😀 Musím se zahřát, nějak jsem neodhadla počasí a venku mi byla pěkná zima 😀
Chiwi já to nějak nechápu..ty chodíš na angličtinu s hlídáním? A copak má Anetka za problém, že musíte na gyn? 😕 Hlavně ať je brzo v pořádku 😔
Ivi no nevím, jestli ta mrkvička tomu průjmu nepomohla..možná by to chtělo rohlík a čaj. Ten banán by měl stavit. A nezkoušela jsi dávát hylak forte? To je na spravení mikroflory atd v bříšku..je to pro děti a je to vhodný při průjmech. Koupíš to bez předpisu. Hlavnně to můžeš dát i preventivně, takže malýmu nemůžeš ublížit.

ajvi
20. říj 2009

Jani nevím, mrkev mi doporučil i doktor. Mrkev, rýži. banány. černej čaj do něj nedostanu, ale pije mi ORS od Hami v lékárně je vlastně rýžovo mrkvová štáva. hylak dávám. ráno měl průjmík, pak asi od půl 11 do půl jedné nic a pak zas voda ☹ ach jo, uvidím odpo - a kdyžtak valíme zase zítra k doktoru. Chudáček na prdelku už si nenechá vůbec šáhnout, jen s obtížema ho umeju a namažu - a to je celé dopo nahatý 😒
a ještě ke všemu nechce spát. noci jsou mizerný, včera mi usnul po přemlouvání v půl třetí odpoledne a teď taky pořád vejská v postýlce. stojí a povídá si, když ho položím, tak ječí. a přitom je na něm vidět, že je unavený.
a já bych se potřebovala učit, v pátek jdu do školy a píšem první test. vždycky jsem na to koukla večer, když šel malej spát, ale teď s těma probrečenýma nocema jsem ráda že lehnu s ním...

dzej
autor
20. říj 2009

Ivi tak asi má teda nějakou střevní virozu. Je to hrozný, chudák malej ☹ tak ho od nás pohlaď ať je mu líp.
Z čeho píšeš test?? Nestuduješ náhodou v Plzni práva?? 😀 😀 😝

ajvi
20. říj 2009

hii, naštěští nee. studuju VŠE a píšu test ze sociologie, je to neskutečná nuda, nedá se to ani číst 😖
Jani víš co je nejhorší, že už jsem nervní a občas uletím a už na malýho zvýšim hlas nebo ho třeba zvednu z postylky nebo položím tak prudčeji.. ☹ třeba včera - brečí v postýlcše, říkám si že ho něco bolí, vezmu ho k sobě do postele a on si sedne a začně se smát na budíka...a když je to po hodinovým breku....prostě pak mě to strašně mrzí a bulim a říkáým si jak jsem hrozná matka.
ach jo furt nespí 😒

ivulinda
20. říj 2009

ajvi a není to třeba tím,že malý už v postýlce nechce být?když pláče v postýlce a pak ho vezmeš a je vysmátý?naše Adélka to taky dělala a od 8 měsíců spala s náma v posteli a po roce jsme ji koupili postel a už má svoji.taky si někdy vyčítám,že jsem hrozná máma když po malé zkřiknu,ale ono to tak nějak patří k té výchově 🙂 tak si s toho nic ajvi nedělej!!!!!!!!!!!!!!!

ajvi
20. říj 2009

ivi, jenže on usínal v postýlce naprosto v poho. co je nemocný, tak spí taky se mnou v posteli, tak si asi zvyknul a teď to vyžaduje.
pořád nespíme....ach jo

dzej
autor
20. říj 2009

Ivi no asi to bude fakt tím, že si zvykl být s tebou. Od maminek co mají starší děti vím, že nemoci jsou nejhorší, to se dětem hodně povoluje a oni toho zneužívají. Tak ted je na tobě, jestli vydržíš nebo povolíš 😔
A určo hrozná matka nejsi, myslím, že každou z nás chytne občas nerv. Mě se to stáva taky, a mám pocit, že v poslední době dost často. Pes začíná být hluchej a když jdem po sídlišti na procházku tak nevím koho mám dřív chytat, každej utíká jinam a ani jeden mě neslyší nebo nechce slyšet. To mám pak fakt nerv ☹ Ted máš určo ještě obavy z té školy....tak se ti to všechno kupí ☹ Přeju ať je brzo dobře 😵

jajabmw
20. říj 2009

Ahoj holky tak jsem se k vám konečně dostala.
Teda Simi to je mazec, normálně ten dortík je naprosto úžasnej!!! Hned bych si dala říct a to sladké moc nejím 😀 .
Ajvi to usínání znám moc dobře. Mám to vyzkoušené u Lucinky a naštěstí jsem moc nepovolila, takže dál spala v postýlce. Manža by vždycky povolil když byla nemocná, ale já byla neoblomná(měla jsem strach že už by u nás v posteli spala furt). Vím že vám teď holky přijdu jako tvrdá matka a možná i sobec, ale mamka mi vyprávěla jak to měla se mnou a prý to pak byl očistec, když mě dali do postýlky. Takže když jsou děti nemocné tak k nim radši několikrát za noc běžím 😅 . Ale je pravda, že Martínek je zvyklý v posteli u mě spát po obědě 😅 , a to si s ním ráda schrupnu i já 😀 .
Chiwu ty se máš angličtina s hlídáním, to bych taky brala. Já se ale zmůžu jen na cvičení a to musí přijet manža. Ale zatím chodím pravidelně, tak snad to tak půjde dál. Včera jsme dělali výpady, ráno jsem myslela že nevstanu 😨 .
Jo a jak jsem byla na těch testech, no tak žádná sláva ☹ . Cholesterol mám vyšší(ale to máme v rodině, tak co čekám), potvrdila mi šelest na srdci a vypadá to že mi nedomiká chlopeň 😠 . A do toho mám moc řídkou krev, ale to mi snad práškama srovnají. No jak říká manža, jsem hold aušusová 😀 .
Zítra nás čeká ten zubař, tak jsem zvědavá, jak dopadnem 😒 .
Holky když jste se tady bavili o věku, tak mě je krásných 29 a manžovi 32. A jsme manželé 6 let. A než jsme se vzali tak jsme spolu chodili 7 měsíců. Trošku narychlo 😀 😀 😀 .
Tak zatím pa

jajabmw
20. říj 2009

Jo a nejste hrozný mámy ani omylem!! To byste měli slyšet mě, mám občas pocit, že jen křičím 😢 . A to si pak připadám jako ta nejhroznější matka na světě, to mi věřte. Papa

cerstvamama
20. říj 2009

ajvi
teda kdybych si měla vybrat tak radši píšu deset testů ze sociologie než jeden z ekonomie 😉 A s tím křikem jsem to zažila dneska, teda skoro jsem malou plácla. Má teď asi nějaký hysterický období, dnes chytla obzvlášť velkýho nerva, zrudla, začala řvát a rvala si chomáše vlasů z hlavy. Už mi vyletěla ruka že jí plácnu a pak jsem to na poslední chvíli zarazila. A jinak máš můj obdiv, studovat s mimčem. Já studovala při práci a úplně mi to stačilo. Na MD je to podle mně ještě těžší. Dej vědět jak je Máťovi, jestli se to zlepšilo.

dzej
taky se snažím brát Adi do postele minimálně. Jenže dneska jsme byly samy doma, manža je na služebce, a já se ráno probudila s Adélkou vedle sebe. Vůbec nevím jak se tam dostala. Dávala jsem jí spát do postýlky v jejím pokoji. Asi jsem náměsíčná 😀 I když po těch akrobatických výkonech co předvádí bych se ani nedivila, kdyby za mnou přišla sama 😉

jajabmw
každej máme něco 😒 akorát narozdíl od chlapů my s tím něco děláme kdežto oni ty svoje problémy radši nevidí

holky, vy jste tu samý dlouholetý vztahy, tak já na svojí obranu musím říct, že jsem před tím měla taky takový vztah, ale nějak to přestalo být ono a pak jsem potkala mýho současnýho manžela a holt před třicítkou už se na nic nečeká 😀 😀

dožehlila jsem fůru prádla, tentokrát bez piva, manžel zapomněl doplnit zásoby (k žehlení potřebuju vodu do žehličky a pivo pro Žehličku), tak mastím spát

dobrou noc

chiwule
20. říj 2009

jj, holky, 2x týdně chodím na angličtinu s hlídáním, jediné a hlavní negativum je to, že cesta nám tam trvá hodinu a stejně tak zpátky a navíc nám to vychází do odpoledního spánku, už začínám chytat nerv, jestli nejsem zlá matka, když jí tam nechám nevyspalou a samotnou, když jí byl teprve rok... je z toho vždycky taková rozmrzelá a unavená...
cvičení s hlídáním tu máme okolo taky, jenže hlídání tam mají jen dopoledne a pro změnu zas v čase našeho dopoledního spaní, takže to jsem vzdala, stačí, že jí 2x týdně nenechám vyspat odpoledne... 🙄
jinak já taky podnikala, ještě v těhotenství a na začátku, když se malá narodila, ale nedokážu to skloubit, bylo mi to hrozně líto, že jí nevěnuju ten čas, který strašně letí a nedá se vrátit. takže podnikání převzal manža... naštěstí to šlo, protože zrovna přišel o práci... prostě všechno zlé je pro něco dobré...
o věku mi nemluvte 😅 mě je 35 a manžovi 34, manželata jsme 5 let a stejně tak jsme spolu byli předtím... Anetku se nám podařilo vybojovat až z UO, takže jsme moc rádi, že jí máme a chceme zkusit co nejdřív další, přeci jen už nejsem nejmladší. Jen to zdravíčko u mě dostalo díky tomu všemu dost zabrat, musím se dát alespoň trochu do kupy než do toho půjdeme znovu... 😕
jinak Anet má teď zas změnu ve spaní, chce se vždycky chovat v náručí a pak teprve usne. to naposledy dělala, když jí bylo pár měsíců 😒

petronilla
20. říj 2009

Ahoj holky 🙂
už asi chrupete,já dneska taky žehlila,tak trochu ponocuju.
Tak to rychle shrnu-to je fakt,že děti to umějí při nemoci využít,vědí jak na nás-zrovna při poslední horečce mi Adam řekl "no to je mami zajímavý,že když mě je špatně,že na mě vůbec nekřičíš a jinak skoro furt..." 😅 ,tak jsem ho ubezpečila,že to je proto,že když mu je zle,tak je hodnej a nedělá bordel 😅 .
Jinak mám taky ten pocit,že se pořád jen rozčiluju,jak jsou děti každej sám doma,tak jsou to zlatíčka,ale když jsou spolu,tak nevidí,neslyší,jen lítají a řvou,buď tady lítají balóny vzduchem,Adélčin kočárek nebo hrajou s vařečkou a kaštanama fotbal a dostat kaštanem do nohy,když se náhodou připletu, to fakt docela bolí 😀 😝 .
Takže zopakuju asi 10x Adamovi,ať se uklidněj a hrajou si normálně a když ani po 11.nevnímá,tak to už mám černo před očima a držím ho pod krkem 😀 😀 😀 ,načež mi on řekne,že se odstěhuje k babičce a dědovi,že tam na něj nekřičej 😅 ,ale co nadělám,prostě nemůžu vydržet všechno 🙂 .Ale jinak je fakt miluju a když večer tak krásně spinkají,tak je jdu pohladit po vláskách a v duchu se jim omlouvám za to,jakou mají hysterickou matku 😵 .

Jo a co se týká délky vztahů-tak my jsme spolu celkem 9 let a jako manželé 7let 🙂 .

lenkavano
20. říj 2009

ahoj maminky batolátek můžu se k vám přidat? 🙂