Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

ajvi
21. říj 2009

ahoj,
holky přesně jak píšete. zvykl si být u mě v posteli. včera večer to samý, celý večer vysmátý, jen jsme ho dali do postýlky zase hrozný nářek. takže jsem najela na systém, jako v jeho 7 měsících, kdy jsme ho učili samotzného usínat. přijdu, položím, pohladím, řeknu, že musí spinkat a jdu hned pryč. a pak přijdu až po 3 minutách, podruhý až po 5 minutách, pak po 7 a takhle to protahuju. za půl hodiny usnul, tak snad se to zlepší.
dneska už je mu líp, už to není taková voda. i noc byla dobrá (kdybych ho ve tři neotravovala s Ventolínem, tak by snad spal celou noc, asi už to potřeboval dohnat), tak hurá 🙂
já vím, že každá někdy vypěníme, ale hrozně jsem potřebovala ujistit, že v tom nejsem sama 😀 . i v čera večer při tom usínání už jsem byla v klídku a byla na Máťu milá. je jasný, že i on to pozná a předevčírem, když jsem na něj spustila zhurta,, tak řval ještě víc.
jaja, to mě mrzí s tím zdravím, ale zdá se, že to bereš optimisticky a to je důležité
moni, já zase raději tu ekonomiku 🙂 já při práci taky studovala, to jsem si dělala bakaláře a to byl mazec, protože jsem jezdila z práce domů dlouho a nebyl na nic čas. já mám výhodu, že až bude hodně velký fofr, pomůže babička s hlídáním.
chiwu - to čekání na mimi je šílený, my čekali rok a půl, nedokážu si představit, že by to bylo ještě dýl, asi by mi hráblo 😖
peti - no, já se nervuju s jednou žížalou, s dvěma to musí být mazec. je zajímavý, že ty sourozenci se dohromady nesnesou. to říká švagrová. že se rvou jak koně, ale jak prý jeden dostane na zadek, tak ho ten druhý před mámou brání. 🙂
lenko - jasně, ahoj 😉

coriven
21. říj 2009

Ahoj holky,
du se přidat do klubu 😅
Ajvi my to s tím usínáním měli podobné. Do roku nám krásně usínala sama, pak přišla nemoc, člověku je prcka líto, tak sme ji hojdali, do naší postele dávali no a samozřejmě, že to byl problém se toho zbavit. Snad se nám to podařilo až teď. KOnečně. A ťuk Túk i usínání přes poledne je pohodové, položím pohladím popřeju dobrou noc odejdu a do 5 min. usne sama. A to je u nás novinka, tak snad vydrží.

lenkavano - vítej a jasně, že se přidej 😉

Holky dejte tipa, co ty vaše robátka rády pijí? My s tím pitím pořád bojujem, tak třeba budu muset začít něco inačejšího jí nabízet.

jajabmw
21. říj 2009

Ahojky tak jsme doma od zubařky. A byl to teda děs běs, to vám povím ☹ . Copak že mě našli kaz a vrtali to budiž s tím jsem i počítala, ale bohužel ho měla i Lucinka ☹ . A to byl ten správný mazec 😠 . Umrtvili jí to(první šílená scéna) a potom to vrtání. I když nic necítila, tak vyváděla tak že jí museli držet tři lidi ☹ . Ach jo v tom je po manžovi, ten zubaře přímo nenávidí. Martínek brečel taky ale to bylo docela k dobru věci, protože mu doktorka viděla hezky do pusinky. Tak zase za půl roku nás to čeká, ale doufám že tentokrát se to obejde bez vrtání aby Lucinka byla v pohodě 🙂 . Musím jí ještě koupit bolestné, to bude asi drahé 😅 .
Ajvi to zdraví je na prd, ale dá se to. Nejvíc mě štve že jsem to předala dětem. Asi kdybych to věděla dřív, hodně bych se rozmýšlela, jestli děti mít nebo ne. Zjistili mi to totiž až v těhotenství a to už se s tím jaksi nedalo nic dělat 😒 . Čekají nás u obou genetické testy, abysme věděli jak na tom jsou. Ale já ještě věřím v zázrak.
Vy jste čekali fakt na mimčo rok a půl? Teda já bych se z toho zbláznila. Obdivuju všechny ženský co mají trpělivost a čekají na toho svého mrňouska. Ten nápor na psychiku musí být šílený. My jsme ty druzí případi, jak říká moje mamka, že když manža sundá slipy, tak já otěhotním 😀 😀 . A je to pravda. 2x jsme se nechránili a máme dvě nádherné dětičky 😀
A pro všechny co studujete při práci či při mateřské, máte můj hluboký obdiv. Sice jsem s touto myšlenkou taky koketovala, ale nevím jak bych to zvládala a taky jak bych se přinutila učit 😅 A to mám relativně hodné děti.
Jo a s těma dvěma dětičkama to je přesně jak píšete. Když jsou každý zvlášť tak mám ty nejhodnější děti pod sluncem. Ale jak jsou spolu do deseti patnácti minut jsou v sobě, i když zatím to jde Martínek je ještě malý. Ale i tak se už umí bránit, ale jen proti ségře. No a když pak na něj houknu tak Lucka hned ať na něj nekřičím, že je malej 😅 . A když houknu na Lucku tak Marťas ke mě přijde a ručkou naznačí, že mě bouchne(to je asi jeho styl bránění Lucinky 😅 ). Ale jsou chvilky, kdy vidím jak moc se mají rádi. Třeba když Lucka přijde ráno k nám a Martínek začne radostí pištět. Nebo když si spolu prohlížejí knížky, to mají moc rádi. Zkrátka i když jsou občas zlobivý neměnila bych ani jednoho. Mít dvě děti je radost 😀
Mějte se moc hezky holky, Ajvi ať jste brzy úplně zdraví a zdravím nově příchozí Lenku. Paaaa

dzej
autor
21. říj 2009

ahoj holky 😵
opět se hlásím s kafíčkem v ruce a spící Sabulou 😀
Jaji tak ty nemoci mě mrzí 😔 předpokládám, že to je doživotně a na prášcích, že? A myslíš, že to děti mají po tobě? To se přece nemusí zdědit? To vám řeknou na té genetice, že... Jinak nechápu, že Lucinka má už kaz..jsem myslela, že na prvních zubech se to vůbec nedělá. Z čeho to má? Baští sladký?? 😕
Jani naše robátko má nejraději biop (sirup) ale většinou dostává jen vodu nebo čajík. Takhle kdyby ses zeptala co piju ráda já tak ti vyjmenuju určitě pestřejší nápojový lístek 😀
Moni to seš jak moje kamoška, ta když žehlí, tak musí mít u sebe pivo..když má velkou hromadu prádla, tak musí mít i velkou zásobu piva 😅
Ivi tak to je dobrá zpráva, že už je Maty lepší 😉
Chiwi, tak to je super, že vám mimčo nakonec vyšlo a přeju ať je další brzo na cestě..jak se dáš teda do kupy. Já musím říct, že se taky ještě necítím být uplně v poho a to jsem rodila před rokem a půl 🙄
Jiji my jsme na tom tak nějak podobně s těma trenkama 😀 nám se zadařilo na podruhé 😀 Jsem zvědavá jak to bude s druhým mimi. 😎
Leni určitě se přidej a hned nám napiš jaký to je mít 4 děti 😀 jestli se máme těšit nebo nás to má odradit 😉

coriven
21. říj 2009

hi jani, tak ty bys měla bohatší nápojový rejstřík jooo 😀 , teda té malé nic nedopřeješ 😀
Ale my sme taky jen na vodě, čaji a ovocných šťávách, pít nechce, ale jak vidí někoho se skleničkou či hrnkem, tak už očučuje co v něm má a dělá mňamky, mňamky 😅

HOlky děláte už třeba kakao normálně z krabicového kravského mléka?

dzej
autor
21. říj 2009

Jani, malá chce pořád sirup...takže vezmu sirup, kapnu kapičku do vody (někdy jen jako) a ona jak to vidí, tak je spokojená, i když je to jen voda. 😀
Já teda nedělám ani kakao ani kravský mlíko, pořád jsme na Hami banánovým nebo od Nestle v té plechovce bifimlíko. Kravský budu dávat až od 3let. Zatím stačí jogurty, sýry atd s kravským klíkem 😉

lenkavano
21. říj 2009

ahoj holky tak už jsem tu.asi nepřečtu celou vaší diskuzi ale podle toho co jsem stihla myslím že jste fajn baby a mohlo by se mi tu líbit.
Dzey no 4děti jsou asi jako 3děti to už se asi tak nějak ztratí 😀 😀 😀 no někdy je to trošku na hlavičku,ale mám děti celkem hodné|po mamince| 😉 Tak nejstarší Bob mi taky dost pomáhá,na malé Leničce hodně lpí .tatka nám jezdí kamionem tak jsem víc na všechno sama,ale je to v poho.Kubíčka máme doma jen na víkendy,od září nastoupil do speciální logopedické školky tak jsme z toho špatní ale co se dá dělat.
takže holky 😉 vzhůru do rozmnožování,opravdu se není čeho bát,navíc je pořád veselo 😀 😝

dzej
autor
21. říj 2009

Leni, no dobře jsi to přirovnala 😀 já taky říkám, že rozdíl je nic a jedno a pak už je to v pohodě 😀 😀
Ale klobouk dolů, vlastně skoro celá výchova je na tobě 😕 Jak dlouho už manža jezdí? A kam jezdí? Se ptám ptz kamoši jsou taky kamionáci, jeden Itálie, jeden Francie, takže občas mi něco hezkýho dovezou 😀
To je mi líto s Kubíčkem. A to je opravdu školka nebo škola?? 😕 A jak to tam zvládá?

Holky co říkáte na ten seriál na Primě?? 😀 (ted večer)
Já jsem si dala ted posilovnu. Jirka je na tenise, tak jsme s malou uklízely..vysávaly, vytíraly země..jak jsem ji musela ještě u toho hlídat tak jsem se pěkně zapotila 😲 dobrá posilovna zadarmo 😀

lenkavano
21. říj 2009

dzej manža jezdí 6let ,jezdil cizinu,ale i čechy.do září jezdil Spanělsko,Francii atd.ale kvůli Kubovi ted jezdí po čechách abysme pro něho mohli jezdit a odvážet ho.já sice papíry mám, ale chtěla jsem, aby jsme ho vozili spolu.ale stejně ho povětšinou manža vyzvedává kamazem tak Kuba machruje. 😀 Je to škola i školka jsou to dvě budovy s internátem.je to tam moc pěkné a hlavně strašně hodné učitelky,vychovatelky a ředitelka.ve třídě mají 11dětí alogopedickou péči mají od rána do večera.Kuba se tam perfektně adaptoval snáší to líp jak já.naštěstí mám pořád co dělat tak si pobrečím až večer do polštáře. 😢
myslíš Přešlapy?já na to koukám při repríze.mě se to líbí,často se u toho nasměju. 😀
ještěže jsi měla na to vytírání takovou šikovnou pomocnici 🙂

cerstvamama
21. říj 2009

Ahoj holky, prave jsem se vratila z hospy. Manzel dneska koupal a uspaval. Byla jsem na srazu krajanek 😀 Je fajn videt se v cizi zemi s Ceskama a Slovenkama a poklabosit.
Preslapy jsem videla asi jen 2x, ale v tom jednom dile jsem se teda hodne poznavala! Teda myslim v tech zivotnich situacich, ne v konkretni postave 😉

Leni
hlavne, ze je maly spokojeny. Ty se s tim urcite brzy vyrovnas. Kdyby se mu tam nelibilo tak by to bylo i pro tebe mnohem horsi. Na jak dlouho tam bude chodit? Je to nejak dopredu dane nebo se uvidi podle situace? Promin, jestli se nejak blbe ptam, ale nic o tom nevim. Jo a jinak muj manza neni kamionak,ale taky se hodne nacestuje a my jsme obcas s Adelkou v Cechach a on tady nebo i naopak, takze si taky nekdy pripadam na vsechno sama. A obdivuju te, mit to vsechno 4x... I kdyz jak rikas, vic deti to uz se asi tak nejak ztrati.

A co se tyce piti tak Adi pije zasadne bylinkovy detsky caje. Zkousela jsem i stavy, ale nechce to. Jo a pak jeste chce pit vsechno co vidi u ostatnich - kafe, pivo, kolu.... Ale to ji samozrejme nedavam 😉 Dneska jsem ji dala caj do jineho hrnku, takovy ten obyc z Ikey, je pruhledny s cervenym vickem a pitkem. No a jak mela nejaky novy hrnek tak vypila snad litr behem dopoledne!!! Desne ji to bavilo.

Jdu pripravit vodu na ranni mliko a zalehnu. Zatim pa, dobrou noc.

zoubek
21. říj 2009

Ahojky holky. Tak jsem při žehlení 😠 koukla na dům snů- dnes jsem se teda pobavila 😀 Ještě jsem upekla kuře, jelikož zítra trávím celé poledne u kadeřnice, konečeně už vám nemusím závidět 🙂 Chodím pravidelně po 2. měsících. Jo Simčo,když už jsem u toho holiče, pěkná fotka v pasu, změna je dobrá. Jen nepoznám, zda je to již nový účes, nebo ještě ne? 😉 Abych se přidala a pochlubila my jsme s manžou 5 let a svoji 2 roky a 3 měsíce 😀 Ivi, také bych tě podle fotky na tolik netipla. Věčně mladí jako Helča Vondráčků 😀 Ivi, co Matýsek. Už aby ho ty nemoci opustily a mohl si také užívat. Na ten zadeček pomáha Imazol, fakt můžu doporučit. Ivi a VŠE studuješ v J.Hradci? Dálkově? Třeba znáš mého švagra... 😀 V pátek ať Ti to vyjde. Jaja-chudák Lucinka, (je to má jmenovkyně) Doufám, že jsi jí koupila něco pěkného, to si to zasloužila 🙂 Bylo první vrtání? To je asi vždy nejhorší ☹ Jo a co manža, přežil to? 😀 Cori-Jani, co třeba zkusit jinou flašku, né pití. Měli jsme pítko od Aventu, jednou jsem zapomněla pití,(flašku) doma, tak koupila toho jupíka aqua, od té doby nepije Honzík z ničeho jiného a vypije toho podstatně víc než z toho pítka. Poradila jsme to i mé kamarádce, která dlouho kojila a holčička neměla ráda pítko, proto málo pila, teď bez této flašky nedají ani ránu 😉 Jen se z toho musí naučit pít. Honzíkovi to trvalo den a Elišce hned napoprvé, je šikula. Doporučuji to vyzkoušet. Jinak krabicové kravské mléko plnotučné občas dávám,když mi dojde UM, nebo když dělám kašičku. Jen kakao ještě nedávám. Bojím se alergie. Na roční prohlídce mi náš pediatr doporučit obyč.mléko plnotučné. Divila jsem se, ale znovu mi to potvrdil, že na tom nic není, když je kvalitní (třeba od madety) takže se toho nebojím. Leni, vítej. Máš můj obdiv za čtyři dítka. Myslím, že budeme sbírat zkušenosti od malé Leničky, pokud se nepletu, je tu nejstarší 😀 Leni, já myslím, že podle toho co píšeš je tam Kubík spokojenej, kdyby nebyl, určitě by vám to řekl. Tak hlavu vzhůru, je to pro něj asi to nejlepší. Moni to jsi měla fajn večer. Já vyrážím v pátek. Přijedou za mnou holky ze střední a jdeme do koktejlbaru, už se těším, koktejly miluju 😀
Omlouvám se za chyby,ale už nemám sílu to po sobě číst... Jdu do hajan. Dnes mě manža předběhl. Včera (teda dnes) vstával v půl 4, tak je unavený. Měl cestu do Neměcka. Dobrou noc.

lenkavano
21. říj 2009

ahojky 🙂
cer:bude tam do konce školního roku a potom se uvidí jestli tam nebude muset nastoupit ještě do první třídy.ale učitelka říkala,že je pilný,za první 3týdny co tam je ,tak udělal pokrok,tak se modlím,aby to bylo jednou úplně dobré.vůbec mi nevadí ,že se na mě ptáš,jsem ráda,že se z toho můžu vypovídat.dnes budu zase brečet do polštáře.
zoubek:díky též za podporu.sbírat zkušenosti od malé Leničky? 😀 no nevím,ted máme malinko vztekací období,možná trošku brzy na můj vkus.já jsem malé dávala krabicové mléko též od roku a nebyl žádný problém.ale kakao taky nedávám.
jinak holky všem vám děkuju za pěkné přivítání 🙂 🙂 🙂 😉

ivulinda
22. říj 2009

leni vítej do party 🙂 ...tak když už se bavíte o tom soužitítak taky přidám do mlýna.s manželem se známe už asi 8 let,ale dříve jsme se takhle spolu nějak nebavili a když už jsme nahodily řeč tak jen na pár hodin a já zase zmizela protože jsem jezdila k babičce na prázdniny,ale oba jsme poznaly v sobě sympatie.Pak dlouhou dobu jsme se neviděly a jednou mi napsal SMSku.slovo dalo slovo a už jsme spolu chodily!!No a já jsem jaksi zatoužila po miminku jelikož kamarádky v mém věku už děti dávno měli tak já chtěla taky...Ale můj muž moc nechtěl,ale já jsem na něo udělala šmelinu a přestala brát antikoncepci.Takže v lednu jsem spolu začly,v dubnu se ke mě nastěhoval a za vlastně po vysazení antikoncepce jsem hned otěhotněla takže asi za měsíc.a v září jsme se braly to už jsem byla v 5měsíci...takže u nás taky není problém s děláním miminka 😀 jinak jsme manželé 2 roky.

ajvi
22. říj 2009

holky, tak to je mazec, právě mi volali z hygieny, že Máťa má salmonelu ☹ 😢 . naštěstí ho to prostě tolik nezkolilo. pani mě sice uklidnila, že to bude ok, ale stejně. fujfuj, musím jí všechno vydezinfikovat, vanu, nočník, podlahu ...

ivulinda
22. říj 2009

ajvi tak to je mi moc líto.a co ted budete dělat??a s čeho chytnul salmonelu? 😠

ivulinda
22. říj 2009

dzej Sabince přejeme s Adélkou vše nejlepší k svátku 🙂 a posíláme pusinku 😀

cerstvamama
22. říj 2009

leni
tak hlavně aby to vyšlo a Kubík šel do první třídy už u vás. Jak je ten internát daleko?

ajvi
tak to je teda drsný, ale ten průjem jako voda nebyl normální, že jo. Ať je to hlavně brzy pryč. Jak se salmonela léčí? A jak to Máťa snáší?

dzej
všechno nejlepší Sabulce k svátku!

cori
já malý krabicový mlíko nedávám, i do bramborový kaše dávám Nestlé junior.
Už jste se doma usnesli na jméně? 🙂

lenkavano
22. říj 2009

ajvi tak to mě mrzí,že máte takové starosti. ☹ at to máte brzy z krku 😉
ivu díky za přivítání 🙂
cer díky za Kubu.je to od nás daleko kolem 80km.
dzej přeju Sabince vše nej k svátku 🙂 :-
cori mě by jméno taky zajímalo 😉 🙂

coriven
22. říj 2009

Ahoj holky,
tady se brebentí 😅

ajvi, jujda salmonela, ale aspon se ví co to je a ví se už aj z čeho to je? Hlavně ať mu je líp...

Jani, malé taky přejem vše nej k svátku a posíláme hubana 😉

Leni, nejezdí Kubík na Kociánku do Brna? já tam byla na praxi a taky se mi tam stráááášně líbílo, kdyby to bylo blíž tak bych tam chtěla dělat, moc prima prostředí a moc fajn lidičky, tam to s dětma umí.

Moni, noo jména to bude ještě boj 😀 , u MM stále vede Bartoloměj hi, mně se líbí stále Ondřej, ale těch je jak máku, takže pořád nevíme, ale už vím, že až budeme mít budď kocoura či pesana tak to bude Kvído 😅 , se mi to začalo strašně líbit 😀

zoubku, flaštičku od jupíku máme taky a pravda z té aspoň něco vypije, jinak si jen usosává 😠 , včera sem Jani zkusila tvoji fintu, jakože jí nalít to co pijeme my a pořádně to naředit - a úspěch, pila jak duha, ale pořád to bylo málo - i když na ni úspěch

lenkavano
22. říj 2009

ahoj cori ne jezdí do Choustníkova Hradiště.jsou tam všichni jak druhá rodina.nemůžu si všechny vynachválit. 😉 kdybyste chtěli holky juknout tak je to na zslogo@specskola.cz.

ajvi
22. říj 2009

holky, prý je to s největší pravd. z jídla (nejčastěji maso, vejce). obojí měl den předtím, ale to se mi nezdá. vždyť to všechno poctivě vařím nebo dusím dlouho a bakterie salmošky prý nevydrží nad 70 st,C. žádné saláty nebo malonézy mu nedávám. jenže nevíte, kde může prcek na něco sáhnout. sice se to šíří jen stykem přímo se stolicí, ale kdo ví. a hlavně všechno jídlo co mu vařím, tak ochutnávám a větžšinou i dojídám a mě nic není.
Máťa to snáší statečně, dneska od rána nekakal. a ráno už to byla taková hromada, už ne voda. a zdá se v pohodě, že ho nic nebolí.
když je to tahle mírná forma, tak není třeba nic měnit v dosavadní léčbě. chce to prý čas a dietku.

jajabmw
22. říj 2009

Nazdárek holky.
Dzej vše nejlepší malé Sabince, ať jste zdravé 🙂 .
Teda Ajvi tak to je to je síla. Chudáček ten si zkusil, ale ješte podle toho co jsi psala, tak to zvládnul dobře. Moje ségra to měla a to byla síla. Za týden shodila 5 kilo a pak ještě další 😕 . Vypadala jako zombi 😝 . Tak ať od vás ta mrška brzy uteče. Vím že ségra měla dietu, co vám k tomu vlastně řekli?
Leni v Choustníkáči byl od nás z vesnice jeden chlapeček a ten vůbec nemluvil. V pěti letech jsem mu rozuměla jen ahoj teto a to jsem se musela soustředit 😒 . A po půl roce se vrátil a docela hezky mluvil, bylo mu rozumět. TAk si myslím, že Kubíček taky zvládne a budete mít doma dřív 😉 .
Cori já malému dávám ráno plnotuč. z krabice a večer Sunar. Kakao ještě taky nedávám. Ale s pitím ostatního byl u nás taky boj. Teď musíme hodně střídat flašky(vede ta od jupíku) a jelikož už se naučil pít i ze skleničky, tak střídáme i skleničky. To pak do něj dostanu i 300ml vody(třeba i samotné) nebo džus s vodou. Ale co mi odmítá jsou čaje(a to jsem mu tam dala i med aby to měl sladší 😠 ). V létě trhnul rekord a pil i 500 ml vody ale to muselo být teplo. Jinak to doháněl melounem(tam je hodně vody taky a počítá se to) a teď prozměnu ujíždí na salátové okurce(je schopný sníst i půlku 😀 ). A čůrá každou hodinu i míň, takže mu to asi stačí. Ale abych uklidnila, co znám maminky tak s pitím bojují taky.
Zoubku bylo to už druhé vrtání 😝 . Poprvé ji vrtali před rokem. Zírala jsem protože jsem myslela že mléčné zoubky se nevrtají. A jasně že za to něco dostala 😀 , i když ne hmotnou věc. Bude u nás na noc její kamarádka a to je pro ni velký dárek 🙂 . Holky si to náležitě užijou 😅 (a já se nevyspím 🙄 ).
Cori ten Ondra je moc hezké jméno, bojuj 😀 ! U nás to byl pokaždý taky boj. Při Lucce jsem byla přesvědčená, že budu mít kluka 😀 a měl to být Michael. A hle máme Lucinku 😀 . No a u Martínka jsem byla přesvědčená ,že to bude zase holka 😀 a byla by to Kateřina. No a kluka jsem chtěla Honzíka. Jenže manža řekl, že než Honza tak ať se radši jmenuje po něm. No tak to má 😀 .
Jo a holky ty Přešlapy jsou skvělý. Je to fakt ze života, ty situace jsou přesný 😀 .

lenkavano
22. říj 2009

ahojky jaja díky za povzbuzení,Náchod je odtamtud kousek,vid.nedávno jsem jela s manžou Trutnov_ Náchod kamionem a pak jsme se pro Kubu stavovali.strašně jsi mě povzbudila tím chlapečkem,já už zase bulím,strašně se mi po Kubíkovi stýská,myslela jsem si,že to bude lepší a lepší a ono je to spíš horší a horší ☹ .je to asi tím,že jsem ho když tam nastupoval měla ještě plno,ale ted už mi vážně chybí,ten víkend vždycky tak strašně rychle uteče a v neděli v půl 4 už ho zase odvážíme.tam se snažím být před ním silná a pak brečím celou cestu domů 😢 .strašně jsi mě ale potěšila,děkuju.

dzej
autor
22. říj 2009

ahoj holky 😵
děkujeme za přáníčka, jste moc hodný. 🙂
Ivi, tak to jsem fakt nečekala s Matym...a že na to přišli tak pozdě??? 😕 Tak hlavně ať je brzo v pohodě chudáček malej 😔 Ono je možný, že jsi to jídlo jedla taky, ale tvoje tělo si s tím poradilo, Matyho ne, tak proto to má a ty ne.
Jani, tak jsem ráda, že moje rada na Kajku platí 😀 já takhle dělám spousta věcí, přijde mi, že už je až moc chytrá takže já se musím snažit ji vždycky přechytračit 😀 U jídla taky chce moje, tak dělám, že nabírám, přitom naberu z jejího talíře a to pak vidíš jak se olizuje 😀 to samý ponožky atd... 😝 no nevím až moje lsti prokoukne 🤐 Jani tys byla na Kociánce? V jakým roce? Dělal tam Jirkův bratranec na civilce a jeho žena cca 6let zpět..možná 8? ted nevím 🤐 Kociánka je opravdu super, všichni si to tam chválí. Je to taky o tom, že mají hodně dotací, gratů a můžou si dovolit pro pacienty jen to nejlepší.
Leni, takže to znamená, že Kubík nemluví? Nebo má vadu řeči? Mě je taky blbý se ptát. Takže klidně nám povykládej sama, a neplakej do polštáře, jsme tu pro to, aby se ti ulevilo ju??
Jo jo myslela jsem přešlapy 🙂 Mě se to taky moc líbí, prostě ze života 😀 Včera to bylo dobrý 😲
Zoubek - Luci tak konečně jsi nám prozradila svoje jméno 😀 jak jsi spokojená s novým učesem?? Já už se taky pomalu chystám, já chodím každý 3 měsíce, když udělám v práci danový přiznání čtvrtletní tak pak hned běžím ke kadeřnici 😀 Zvažuju, že si zas nechám dorůst ofinu, už mě moc nebaví. Ted mi kadeřnice prodala bělící šampon, že mi pěkně bělí melíry, nemám je hnusně žlutý takže jinou změnu asi dělat nebudem.
Jaji, takže fakt i mléčný zoubky se kazí,,to jsem netušila. ☹ Jinak teda vybrala jsi fakt super dárek za to!!!

dzej
autor
22. říj 2009

jo ještě jsem zapomněla.... Ivi - Ivul no teda ty seš ale darebačka 😀 , takovou lumpárnu udělat na manžela. CO ti pak na to řekl, žes vysadila prášky bez jeho vědomí?? Co kdyby to mimčo nechtěl?? 😕

dzej
autor
22. říj 2009

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-...

holky já jsem tady na jedné diskuzi řešila botky a našla jsem super článek kdybyste chtěly kuknout 😉

ivulinda
22. říj 2009

dzej no právě,že om mimčo nechtěl,ale já jsem ho podrazila 😖 ale vše dopadlo dobře a já mám Adélka 😀 no a abych pravdu řekla moc nadšený nebil s mé podlosti,ale už se nedá nic dělat 😀 😀 😀

coriven
22. říj 2009

Jáji jen sem si včera přečetla, jak malé vrtali zoubek a už mě taky začal bolet 😅 se to nějak přenáší, uááá
NO Bartoloměj určitě nevyhraje (teda, snad si na t nezvyknu, když si z toho furt děláme srandu), tak uvidíme jestli mě ještě hormony neošálí a kdoví jak ho nakonec pojmenujem 😀 u Káji jsme se nemohli shodnout na holčičím a teď bojujem s klučičím, hi no klasika

Ajvi, já taky měla salmonelosu, nejhorší je asi ten začátek a ten už máte určitě za sebou, pak nějaká dietka a docela dlouho sem sebou nosila savo ve skleničce od parfému 😀 😀 , abych po sobě mohla WC všude zdesinfikovat. Slyšela sem i o salmoneloze z Lipánka a nebo syrového masa - a to ho ani nejdl ten prcek, jen se ho asi chytl a pak si dal ručičku do pusinky.

Jani, máš pravdu, jsou to holky chytrý, taky jí občas jídlo různě natáčím, naposledy sem jí zkusila dát zavařenou broskvu a ona pak už nechtěla jíst ani brambory (barva podobná), tak sem jí na vidličce musela dávat k ní maso a za ním schovaný kousek brambory, byl to boj, ale najedla se 😀
Já byla na kociánce nějaké 3 týdny, na druhém stupni, ale to bylo super učení, ty děti byly zlaté, narozdíl od klasické ZŠ 😀 😀 😀 , bylo to při studiu na výšce, táákže už ani přesně rok nevím.

Leni a Kubík to má zatím jako přípravku a pak nastoupí k vám do ZŠ? ale věřím, mít takového prcka na internátě, to by nám všem bylo smutno, ono u těch pubertáků si jeden řekne - aspoň je na chvíli klid, ale tihle malý školáčci jsou ještě hodnější 😉, ale určitě je to pro něj dobrý, nevím co přesně má za problém, ale aspoň si tam posílí sebedůvěru, což u logopecických problémů bývá háček, stydí se mluvit. Tam vidí, že děti mají i větší problémy a jak jsi psala, přístup pedagogů je určitě lepší - obornější. Hlavně, že se mu tam líbí.
Tak jak se Ti bude chtít zase plakat, tak nám napiš a on tě tu někdo rozveselí a nebo napiš ty - veselé historky z velké rodiny 😉

Petronilka by zase mohla přihodit perličky svého synátora, to se dycky pobavím 😉 😅

Jéjda holky, to dneska píšem slohovky 😀

ajvi
22. říj 2009

jaja - paní z hygieny mi po telefonu jen řekla to nejzákladnějsí, abych pořád všechno dezinfikovala, záchod, nočník, vanu, aby to na sebe malý opakované nepřenášel. a že máme léčit jako do teď. zítra jdeme na kontrolu k našemu dr., tak se budu ptát víc.
jani - v sobotu večer ho začalo bolet bříško, v pondělí jsme byli u dr. a dělal nám výtěr a až dnes volali. dneska jsem objednávala manžu taky na výtěr (protože vozí potraviny-naštěstí balené), a ptala jsem se kdy budou výsledky a prý negativní brzo, ale když vyjdou pozitivní, tak se to prý ještě nějak kříží (asi aby zjistili přesně co to je) a trvá to dýl.

dzej
autor
22. říj 2009

Ivul..myslela jsem co kdyby manža nechtěl Adélku, když už věděl, že ji čekáte? Co bys dělala? To máš teda zlatýho chlapa - nic ve zlým - ale takovej podraz překusnout to je umění 🙂 Doufám, že další mimčo už bude oficiálně 😉
Jojo Janča má pravdu, Adámek od Petky ten perlí tak, že rozveselí snad každýho 😀 Jinak Jani musím řict, že seš fakt zodpovědná, protože si myslím, že většina lidí hledí jen na sebe a určo po sobě wc nedezinfikuje. Kdyby to tak dělal každej, tak by salmonela, žloutenka apod byla ojedinělá nemoc 😲
Ivi aha, tak já to nějak popletla, já myslela, že už to měl minulý týden..a to byl asi "jen" nachlazený nebo jsem to pomotala s někým jiným 😔
Jinak nám tu vykouklo sluníčko 😵 😵 😵 jen ať to vydrží do soboty, jedeme do Hodonína do ZOO 😅