Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

coriven
23. čer 2009

Hi nadi, dobrá názorná ukázka 😅 a teda taky bych byla napnutá jaké bude překvapení 😉 , tak ať se Ti trefí do noty (no ono je potřeba někdy ty chlapíky naťuknout, že 😅 )
Já právě i co 2 hodky kojila a teď malá co 2 hodky jí, tak jí to asi zůstalo 😅 , ale mohla by dýl vydržet, hi... a v noci časy kdy spala 11 hodinek v kuse jsou pryč, tak ale těch 9 si většninou dá, ale mohla by dýl 🙂

coriven
23. čer 2009

A pořád se s tím naším malým skřítkem snažím ráno bojovat, ale ona pitíčko potřebuje hned po probuzení a jen co odejdu z místnosti, tak spustí ječák 😔 😅
Mám nachystanou i čistou vodu po ruce, ale tu teda většinou nechce a sladké jí dávat nechci (po ránu).

Co pijete přes den? Teda děti 😅

nadik
23. čer 2009

já ke snídani dám granulovaný čajík a pak uvařím do konvičky sáčkový dětský nejraději má bylinkový, ale pije už i ovocné. Sladím je glukopurem.

nadik
23. čer 2009

zkoušela jsem koupit takové ty pitíčka ve skle, ale vůbec nechce tváří se jako by to byl šťovík 😀

coriven
23. čer 2009

A vidíš, Kája zase nechce čajík a jen ty šťávičky ☹ a to bych jí raděj ten čajík dávala 😅

cerstvamama
23. čer 2009

Nadi
to chce klid, chlapi jsou prostě jiný druh.

Adélka pije jen čaj, dřív pila od Lerosu a jiný nechtěla, dneska si dá i Teekanne. Obojí se jmenuje dětský bylinkový. Zkoušela jsem jí naředit nějakou šťávu od Hippu, ale nechtěla to. Není zvyklá.

Teď povykuje z postýlky. Když přijdu tak blbne a nechce spát, když odejdu tak bulí. Usínají vám děti samy?

dzej
autor
23. čer 2009

ahoj holky, tak než jsem vás dočetla tak jsem zapomněla na co jsem chtěla reagovat.
OK, tak Lucka a Nada, snad si vás zapamatuju, kdyžtak mě omluvte ze začátku, mám tu pamět nějakou děravou 🙂 Já jsem Jana.
Tak u nás už svítí sluníčko a bylo 20st tak snad se blýská na lepší časy 🙂
Moni to byla dobrá reakce na čerstvou maminku 😀 😀
Dneska mi došel veliikej katalog se slevama 50% na koupaliště, hřiště atd od rodinných pasů to je super 😲

coriven
23. čer 2009

Ahojte,
Jani ten katalog mi došel taky, ale bohužel většina je Brno, ale zase pro tebe dobrý, co? 😉
Jinak já jsem taky Jana 😀
Moni, do roku Káaj krásně sama usínala (pokud nebyla marod) a teď ani rana, musíme tam být s ní 😠 no tak a jdu přebalovat, jak teď baští plody ze zahrádky, tak kakáme aj 3x denně - kolikrát vy? Teda děti 😅

cerstvamama
24. čer 2009

Holky, vstavejte!
Jeste k tomu piskovisti, segra ho ma taky, je cely dreveny a na okrajich je takova jakoby lavicka. Coz je neocenitelny, protoze jeji mala sedi na te krajnici a neni tolik spinava jako kdyby sedela uprostred pisku. Mohly jsme to porovnat, protoze Adelka sedela zasadne primo uprostred. A taky to ma drevene viko na zakryti. Misto podlahy je takova cerna plachta, ktera se upichuje kolikama do travy. Nevim kolik to stalo, ale meli to z nejakeho Bau (maxu, hausu) ci ceho.

petronilla
24. čer 2009

Ahojky holky 🙂
Nadi-to jsem taky zvědavá,kam Tě manža vyšle 😉 .A s tím vnímáním,to taky znám,ráno se domluvíme,co budem ten den baštit k obědu a on se mě zaptá v 10 h "že se tak ptám,co bude dneska k jídlu?" 😕 😠 😅 ,takže mě ten Tvůj chleba ani nepřekvapuje 😀

Jani-cori-Adélka pije v noci vodu-když se probudí,což už soro ne,přes den čajíky,ty šťávičky mi taky nechce.jo a mamka udělala dětem bezovou šťávu,tak tu taky ráda pila 🙂

Mončo-Adélka usíná ve dne i večer sama asi od 4 měsíců a je to super,Adama jsem si tak blbě naučila,že ještě ve 2 letech jsem musela u něj večer být,než usnul,což teda někdy trvalo.... 😖,to byl děs 🙂.Ale jsou každej jinej,on ještě teď rád spí u mě v ložnici,když má jarda celý týden noční,ale Adélka ta už je radši ve své postýlce a k nám ani nechce.

Jinak jsem byla ráno ve školce,tam sedělo u stolečku 6 dětí,učitelka říkala,že každý den tak 3-4 děti padnou s horečkama,Adama bolí od večer trochu v krku a ucho,tak čekám,co z toho vyleze!
Přejeme hezký den,Adélka šla spát a já jdu vařit 😝 ,až se vzbudí tak vyrazíme na nákupy,je hnusně,tak si to zpestříme 🙂.

nadik
24. čer 2009

Bréééé dopoledne, ikdyž zrovna koukám se mi zastavily hodiny na půl 9 😀. Moni čajíky pijeme stejné jako vy, Leros a Teekanné, taky je má nejraději, maličko jí je sladím Glukopurem, taky je přislazuješ, nebo jen tak jak jsou?
Jinak ke spánku, Ter chodí tak mezi 19-20, už je ve svém pokojíčku má slabé spaní a tak se budila, když byla s námi. Nejprve koupel pak jí dám mlíčko to už pije většinou v pokojíčku, dám jí do pytle a pustím jí na cd pohádku. Miluje Otesánka a tak nikdy neprostestuje. v postýlce sice stojí a nebo sedí, ale nechám jí tam samotnou, pak si sama lehne a usne.Máme tu chůvičku s obrazovkou tak jí šmíruju co dělá. Pár posledních dní se mi budí tak kolem půlnoci jak zjistí,že je tma brečí, tak jen rozsvítím lampičku a zase usne, občas si cucne trochu čaje. Rostou jí teď dolní řezáky tak je to možná i tím. Jinak včera přišli moji rodiče a ta se tak předváděla dělala neskutečné vylomeniny, že konečně moje mamka pochopila z čeho jsem večer unavá, jak jsem na vše puntičkář, tak to je fakt náročně a až začne běhat, tak to bude ještě horší 😀 no už se těším.
Na druhou stranu jsem ráda,že je taková živá, lepší než kam jí posadím tam jí najdu že ? 🙂
Jo a ještě pískoviště máme taky takové plastové jablíčko s víkem, koupeno v OBi asi za 600,- v akci, může to být i jako bazének, tak uvidíme co to počasí. Loni jsme už měli napuštěný velký bazén a letost fakt mega bída.
Jo a to překvápko už vím: koupil mi poukaz na kosmetiku 😅

cerstvamama
24. čer 2009

nadik
Právě jsem tady holkám říkala, že asi trochu přeháním. Adélka prakticky nezná cukr. Nepije nic sladkého, nejí vánočky.. Asi to zavedu, samozřejmě s mírou. Sladit pití jí nebudu když to nevyžaduje, ale nějakou bábovku jí dám 😉 My jsme taky Adélku dali do pokojíčku, protože se vzbudila když jsme šli večer spát nebo i když jsme se jen otočili v posteli. Navíc před spaním rádi posloucháme rozhlasové hry, tak teď už aspoň můžeme 🙂
P.S. taková masáž obličeje to je žrádlo!!

peti
To začala usínat sama nebo máš grif? Adélka usne sama přes den, ale večer musím stát u ní. Otočí se obličejem ke zdi a vypadá to, že už spí, v tom se ale prudce otočí na mně s výrazem ve tváři "teď jsem tě nachytala" a běda jak tam nejsem nebo vidí, že se vykrádám z pokoje. Teď má ty neštovice tak u ní stojím a hladím jí, ale taky večer potřebuju něco udělat a nestát hodinu u ní. I když někdy usne do 5-ti minut, tak s tím problém nemám. Je kouzelný pozorovat jak zavírá oči a pomalu vytuhává 😔

dzej
autor
24. čer 2009

ahoj holky, tak u nás opět prší a to máme jet odpo na výlet ☹
my máme taky to plastový pískoviště a je to super, v jednné části mám písek a ve druhé vodu (když je hezky) večer vodou zalijem zahradu a zaklopíme písek aby tam nechodily kočky. 😵 Ale malá je stejně nejraději ve velkým bazenu, má kolem pasu rybičku a plave si.
Jinak my pijem taky vodu, občas vařím ten teekane čaj, bez cukru. Nebo malé udělám štávu z ovoce a naředím to vodou. Večer ji dáváme kolem 20h do postýlky, ona většinou tam stojí nebo sedí hraje si, nebo vyhazuje dudlík, tak tak vždycky přijdu dám jí ho, pustím kolotoč a zas odejdu. Ona pak usne sama. Jsem za to ráda. V poledne musím s ní do naší postele, obejmout ji a zpívat dokud neusne. 😠

A docela by mě zajímalo jak to máte s tím nočníkem, ptz Ivul psala že už nemají plinky...dítě má prý ty svěrače až v cca 18měsích takže si nedovedu představit, že jsem někde venku a malá se nepočurá. Ona si neumí říct, že se jí chce. Ani na nočníku to ještě neumí. Někdy se vykaká, ale spíš ne. Vy už jste taky bez plinek??

dzej
autor
24. čer 2009

Moni ale v ovoci cukr je...takže uplně bez cukru Adélka není 😉 A nedáváš ani ty dětský sunarky oplatky nebo safari? Tím bych možná začla než bábovkou 😀 Taky se mi líbí když malá usíná je to kouzelný 😀
A ted jsme oba uplně na měkko když blbneme s malou a ona si sedne, podívá se na nás a začne něco brblat - jako by nám nadávala nebo nám něco vysvětlovala, to je božííí 😵 😵 😵

cerstvamama
24. čer 2009

dzej
To Adélka taky dělá, teď si třeba prohlíží knížku kde je velkej pes, něco mu vypráví a pěkně při tom intonuje. Zní to skoro jako písnička.
Myslela jsem cukr jako ne přirozeně se vyskytující. Dávám Adélce kukuřičné křupky ze zdravé výživy. Ty sušenky mám, ale připadají mi hrozně tvrdý. Tady totiž prodává Nestlé takový jakoby dětský piškoty a nejdou mi pomalu ani rozlomit. NEumím si představit, že by je Adélka kousala. To by si ulomila ty svoje zbrusu nový zuby ☹

dzej
autor
24. čer 2009

Moni to je tak schválně ty sušenky, aby si tím rovnou brousili zoubky a masírovali dásně. navíc jak to dá do pusinky tak se to slinama změkčí 😉 ochutnej jednu a uvidíš 😉

nadik
24. čer 2009

Taky jsem měla z těch sušenek strach,ale teď už to neřeším, jak celou piškotu tak safarku to zvířátko strčí celé do pusy a jak to chvilku cucá tak to pak rozkouše v pohodě. Občas jako otevře pusu jako dávicí pohled, ale sama si stím poradí. Dr. říkala ať jí nechám, že se to naučit musí tak jí to dávám asi už od 10měs tak jako s rohlíkem.
Obyč cukr taky nedávám jen hroznový a přesnídávky kde cukr je jen občas spíše ty bez cukru, jsou ale dražší. Taky meruňky a broskve si teď oblíbila, dokonce si tu broskem drží sama a kouše jí.
Na nočníček dáváme zatím jen ráno po mlíčku, protože to kadí pravidelně a byla to hned vyhozená nová plena a zatím ťukám pokaždé se vykaká a přitím říká "ee" občas se i vyčůrá, ale to je asi zatím náhoda.

coriven
24. čer 2009

Ahoj holky, vy teda kecáte 🙂
U nás trošku sprchlo, ale je pod mrakem a docela teplo, tak uvidíme jak se to ještě vybarví...

S tím psaním je to u nás všelijaké 😠 ideál je, když spí jen jednou denně a pak jde kolem 19.30 spát, horší jak se ráno probudí v 5 - to pak musí spát 2x a to jde občas spát až kolem 22 😠

A usínání u nás teď hrůza, dokud sem kojila, tak to bylo lepší, jak sme přešly na flašku, tak usíná u ní ☹ , pokud neusne u pití, tak pak sama už ani omylem, chjoo a to do 1 roku tak krásně usínala... Někdy mám pocit, jakoby jí UM přidalo energii a začne řádit jak péro z divanu 😅 a to na spaní můžem zapomenout...¨

Dáváte UM v postýlce nebo při večeři v sedě?

Cukr zatím nedávám vůbec, krom těch přirozených, ale možná budu muset, aby zase začala pít čajíky, tak je trošku přisladit
😒

Nočníkovaly jsme taky krásně, ale teď jak baští víc zeleniny a ovoce ze zahrádky, tak to tak rychle jede, že nočník nestíháme 😅
Nějak mám pocit, že sme po tom roku zapomněly věci, které už jsme pěkně uměly, no tak ase od začátku budem učit 🙂

Nadi, to je od manži milé překvápko 😉 ale tajemství teda neudržel, co?

cerstvamama
24. čer 2009

dzej
Právě že to nejsou takoví ti brontosauři nebo co. Je to normálně velký podlouhlý piškot. Zkoušela jsem to rozpustit v mlíku a trvalo to skoro 20 min. než to změklo. Zkusit to můžu, ale nevím nevím.

cori
Mlíko před spaní dávám tak, že ležíme v obýváku na gauči (Adélka na mně nebo na tátovi) a držím jí flašku. Jinak ráno už pije sama, ale večer se nechá ráda krmit. Pak si chvíli hrajeme nebo jí dám do ohrádky když už nemůžu. Protože jak říkáš, to mlíko do ní vlije novou energii. Ale je to jen takový poslední záškub, pak jí odnesu do postýlky a tam už je docela hotová. Chce se jí hrozně spát, ale musím u ní být. Pořád mě kontroluje, dokud neusne vyčerpáním. Vyplatilo se mi dávat jí večer zhruba spát ve stejnou dobu, ale když vidím že ještě není hodně unavená tak jí do postýlky nedám. To by bylo trápení pro obě. Jakmile začne brečet, žmoulat si oči, sama si vezme dudlika a víská se ve vlasech tak to je signál jít do hajan 😉

nadik
24. čer 2009

Ahoj Jani, jo přesně tak nevydržel to...🙂 raději se mě zeptal a vypadá to tam fakt krásně je to nové a dělají tam vše možné, tak uvidíme, je pravda,že co nekojím tak se mi zase zhoršila pleť a to si dávám pozor na čokolády a mažu se Garinier Pure, co mi vždy pomáhalo, teď ale ne ☹. Tak uvidíme.
Jinak my mlíčko pijem buď taky na gauči a nebo na posteli v pokojíčku, ale do její postýlky jí ho nedávám, jinak taky si sama už drží lahvičku, tak jí jen podepřu polštářem záda, aby měla pohodlí a je pravda,že je to občas jako by to byl jonťák a né mlíko 😀 .
Si tady brouzdám na netu a malá mi mezi tím vylezla na postel a zkulila se dolu a hlavou o zem, docelá rána, chuděrka ta už je tak omlácena a vždy na hlavu.... Holky taky se vám to stává? Fakt nevím co stím přeci jí nemůžu furt držet, je tak divoká....

sajmon113
24. čer 2009

No ženské jste fakt hrozně ukecané, ani nevím kde začít 🙂
Každopádně k tomu pískovišti, já jsem myslela, že je to hrozná blbost dát do té druhé poloviny vodu, že to bude jako prase,ale jak sleduju co píšete, možná to taky zkusíme, až bude lepší počasí.
Sušenky máme taky to safari, a taky mi přijdou hrozně tvrdé, Vojta je právě ani moc nechce. Ale dávám ty obyčejné kulaté, tu si vrazí do pusy celou, chvíli cumlá a pak jí rozkouše. Ovoce jí nejraději s mojí ségrou, jak se vrátí ze školy dokáže najednou zblajznout třeba kilo pomerančů a zají to ještě banánem a jabkem. Tak si ho veme k sobě a jedí spolu. Já na ovoce moc nejsem a taky ho hrozně nerada loupu atd, tak mi vyrvala trn z paty 😎 . Čaje střídáme Teekane a Leros, ale musím mu to trochu říznout ovocnou šťávičkou, jinak mi to nechce. To je ale trochu moje vina. Jak měl ty teploty, potřebovala jsem aby hodně pil, tak jsem mu to takhle vylepšila a on si na to bohužel zvyknul.
Usínání máme celkem bez problémů. Většinou si začne sám mnout očička tak vím že je čas, dám ho do postýlky, dostane trochu napít a usne. A je to většinou ve stejný čas. Musí mít plínku, žmoulá jí v prstíkách a přikládá si jí na obličej, to má od miminka. Ale někdy taky bulánkuje. Nejlepší je to v kočáru, stačí párkrát houpnout a je tuhý. Jenže když je hnusně tak to řešíme na gymn.míči. Vemu si ho k sobě a chvíli s ním na tom balonu skáču a když usne tak ho jenom přendám do postýlky. Jo a taky hodně usíná u mlíka. To mu dávám až úplně před spaním. Když jsem totiž chtěla odbourat kojení, tak jsem ho chvilku kojila a pak rychle vyměnila prso za flašku.
Ale dneska máme úplně rozhozený režim. Byli jsme na 4 Hexu, a objednala nás právě na dobu, kdy Vojta dopoledne spí. Byl statečný, chvilku plačkoval ale v čekárně měl stejně starou kamarádku tak tam řádili jako diví 😀. Byla s náma i moje mamina a chtěla si koupit boty, ať jí poradím. Tak jsme šli vybírat a malému jsem koupila gumáčky, když je pořád tak hnusně, a venku mokro tak je využijeme. 🙂 No a místo v 10 šel spát až skoro v 1. Tak jsem zvědavá jak to bude odpo. Navíc chceme jet za známýma na chatu, tak snad nebude žádná reakce.
Ještě se nějak neorientuju v těch vaších jménech, ale každopádně než napíšu cerstvamama, tak pomalu zapomenu co jsem chtěla napsat jiného 😀 🙂
Jo a já jsem Simona 😎

sajmon113
24. čer 2009

Bože já taky vždycky napíšu tak dlouhý příspěvek, že bych to ani já sama nečetla 😠 😝 . To je hrozné, ve škole mi šly hodně slohovky, tak je to znát, no 😀 .
Jen jsem ještě chtěla k těm plínkám. Já to zatím neřeším. Na nočník jsme ho už zkoušeli dávát, hned ráno po vyspání, nebo jak jsem viděla že tlačí. Ale vesměs se mu to vůbec nelíbilo, a dával to hlasitě najevo, Tak mu to nechci znechutit. Až bude teplo, budeme se učit venku čůrat na travičku. Kámoška machrovala, že jí malá od půl roku kaká jenom na nočník. Teď má prďolka 14 měsíců a nočník totálně bojkotuje. Sedí na něm 20 minut a nic a jak sleze, jde se někám zašít a tam se pokadí, asi si vynahrazuje celý ten půlrok 😀 😝

cerstvamama
24. čer 2009

Tak ja to shrnu

coriven a dzej jsou Jany
petronilla je Petra
cerstvamama je Monika
sajmon je Simona
nadik je Nada

mam to dobre? 😉

sajmon113
24. čer 2009

za mě jo 😉
Teď už jenom si to zapamatovat 😎 😀

nadik
24. čer 2009

správně 😉

nadik
24. čer 2009

Hele Moni ještě jsou dobré sušenky Sunarka, jsou větší asi jako piškota, ale měkoučné až nato,že se drobí, já si nemůžu pomoct, ale piškota je nej. A ty dlouhé co myslíš mám taky jsou fakt tvrdé tak jen do jogurtu ty co mám jsou od Hero's Baby.... no je to jen reklama fakt piškot, jestli jste ještě nedávaly tak zkuste. Naše generace byla jen piškotová 😀

Hele Símo to jste byli ve 13měs na 4 Hexe? Já se nato ptala a my půjdem na 4 až v 18měs. No mě to vyhovuje protože furt nemáme ještě prevenar a taky ty Zarděnky povinné, tak to chudák bude mít zase jedno pígo za druhým. Jo a mimochodem když bude druhé mimčo kluk tak chci taky Vojtíška 😀
Dnes mi zrovna volala kámoška, že byla s malou 2 roky na houbách a měla 3 klíšťata naprosto pidi skoro neviditelné a tak to vůbec nešlo vyndat. Tak to mě zase nalomila my máme chatu na Slapech v lese, letos to ale už nejde tak možná v zimě se poradím s Dr.
Holky jak jste natom budete dávat Klíšťovku? J
Já sama jí nemám dopoju se Béčkem a stříkám repelentem a nic, ale na manžu jdou, tak je očkovanej.

coriven
24. čer 2009

Ahojte,
hi simčo já než to dočetla, tak mě malá 3x odtahla od počítače, má chodivou 😀 ale dobrá slohovka, jen si už zase nic nepamatuju 😅
Nadi - já klištata určitě dám, ale asi až později, tuším se doporučuje kolem 3 roku, bo teď toho očkování mají dost... Ty budeš očkovat na zarděnky?
A proti klíštatům je dobré jíst hodně mrkvičky, pak tak na člověka nelezou - prej 😅 , já sem klíštata nemívala, ale jen co sem se naočkovala, tak na mě začly potvory lozit 😠
Sunarky sou mooc dobré, ty slupnu s chutí i já 😅
A piškoty dáváte jaké? Normálně kulatoučké jako za nás?

Tak a už vřešťálek je u mě zase, tak letím, snad se sem ještě dostanu 😀

petronilla
24. čer 2009

Ahoj holky,
dneska nestíhám dočítat,místo nákupů s Adélkou,jsem mazala v poledne s Adamem na chíru,ze školky volali,ať pro něj dojdem,že mu nějaký kluk skřípl prst do brány u plotu,když se vracely z procházky,Adam bledej jak stěna,celej zpocenej,nehet zespoda téměř odtrženej,naštěstí to nemá zlomený,ale opíchli mu to,nehet servali a dali 2 stehy,v pátek zase na převaz.Chudinka malej 😢 ,to bylo slziček.Dr.mě chtěl poslat do čekárny a já hrdinka,že ne,že jsem zdravotník,on mi říká,že u vlastního dítěte je to ale jiný,já přesto zůstala a držela ho za druhou ruku,no tak jak jsem od rána nejedla,tak jsem tam sebou málem flákla ☹ .
To bude noc,přichází mu to k sobě ☹ .
tak zatím....

coriven
24. čer 2009

Peti au au, chudinátko malinký, hned po čem nic, co? A zítra do školky půjde? Už se mu to krátí a ještě bude mít takové bolavé vzpomínky, přejem klidnou noc 😉

petronilla
24. čer 2009

Jani díky,do školky už nejde,musí to mít v klidu,obvaz nenamáčet,to by vůbec nešlo ☹ ,tak se tam jen půjdem rozloučit s p.učitelkama a dát jim kyti ☹ .