Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
12. lis 2009

Jé teda já slintám, ňam ňam, taky bych si husičku dala. O změně té doktorky dost uvažuju, protože takovéhle chování si přece nemůžou dovolit 😠 . Jinak mi to s tím jídlem taky nemáme nic moc 😒 . Martínek se snad rozhodl držet dietu či co. Marta baští jen polévku a pak už jde spinkat. Dvě jídla bych do něj nedostala 😒 . Pak se vzbudí a má svačinku a druhé jídlo od oběda má většinou k večeři. Nevím jestli to je správně ale jinak by prcek neměl maso. Už tak s tím dost bojujeme, maso vůbec nechce 😠 . Tak trošku mi akceptuje šunku, ale to je celé. Je pravda, že Martínek je polívkovej a Lucka taky. No a co u nás teď frčí je okurka a rajče. Holky normálně by nejedl nic jihého. Ale to taky nejde, protože by ho bolel pupík. Ale hlásím po dvou dnech bzké uspání 🙂 . Vůbec dnes obě děti usnuly brzy, tak jsem si myslela, že budu žehlit nebo něco podobného, ale vůbec se mi nechtělo, tak jsem si dala voraz 😀 . Však ono to neuteče, že jo. Včera mi psala kamarádka z Belgie a nevím jestli to myslela vážně nebo ze srandy, ale prý tam má její syn ve školce prasečí chřipku 😕 . Je to holky možné?

lenkavano
12. lis 2009

ahoj jaja já si myslím,že to možné je,vem si jak to najednou začalo řádit tady.a tak tam syna přestala dávat?

jajabmw
12. lis 2009

Jo přestala protože má doma roční holčičku. Kdyby se to u nás objevilo tak bych taky okamžitě Lucku stáhla ze školky.
Holky mám asi blbý dotaz, ale přetahujete u kluků předkožku 😅 ? Ta naše doktorka říkala, že se to nemá, ale pak jí zastupovala jiná doktorka a ta říkala, že můžu ale opatrně 😒 . Tak co si mám vybrat? Přiznám se bez mučení, že tak ob den mu ji zkusím přetáhnout, ale opatrně. Dnes se konečně objevil maličko žaloudek. Manža s tím měl jako dítě problémy, asi v šesti mu to násilně přetáhly a říkal, že to bylo něco hrozného. Mám strach aby Martínek taky něco takového nemusel zažít 😢 .

jajabmw
12. lis 2009

Holky dobrou, jdu chrupkat.

lenkavano
12. lis 2009

Jaji já klukům přetahovala předkožku od malinka a třeba Kuba si ji přetahuje už sám.dělala jsem to pří každém koupání,nic to není chce to jen cvik a hlavně opatrně.postupně by to mělo jít čím dál víc.kdybys mu to nepřetahovala tak by se mu za předkožkou usazoval lidově řečeno tvarůžek a štípalo by ho to.čím déle bys to odkládala tím víc by mu to pak bylo nepříjemné.to je tím,že když se ta předkožka nepřetahuje tak není pružná a nepřejede přes žalud a pak se to musí třeba řešit i operativně.nechápu jak ti mohla doktorka říct,že se to nemá.ta nemoc se jmenuje zúžená předkožka.u nás ji doktorka klukům i přetahovala při každé kontrole,aby viděla jestli jim to jde.

sajmon113
12. lis 2009

Holky tohle jsem právě včera objevila, je to docela zajímavé. Jak jste se tu bavily o těch předkožkách. A docela tomu věřím. Mému bráchovi to kdysi taky dělali násilně a od té doby s tím měl hrozné problémy. Takže jsem ráda, že jsem to našla a přečetla. No a jelikož jsem spíše pro tu přírodu, že sama ví co kdy a jak tak mi to moc vyhovuje 😵

http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=

sajmon113
12. lis 2009

Tak znova, ten první odkaz je špatně

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2269

lenkavano
13. lis 2009

ahoj saj přečetla jsem si i názory maminek pod článkem a tam se dost názory různía je tam že ani doktoři se bohužel neshodnou.já nevím ale nedovedu si představit,že by si dítě stahovalo předkožku v 6letech ,když by to neudělalo někdy předtím.určitě by to měl dost problematické.když byl Bob malý tak jsem o tom taky nic nevěděla a zajímala se o to a když jsem pak slyšela o těch lékařských zákrocích tak v tomhle razím spíš prevenci.

jinak já dnes zaspala a musela vézt Klárku autem do školy,to byl budíček,Lenče svetzr a kalhoty na pyžamko,já málem neučesaná a hurá směr škola 😝 😝 😝 ale prošvihla češtinu tak byla ráda potvora 😀 😀

sajmon113
13. lis 2009

Ahoj holky,
Leni já ti nechci nějak proti argumentovat, je to čistě můj názor, ale mě to zase připadá logičtější. Nevím jestli kdysi dávno se to dělalo taky, ale myslím si že ne a dětí se rodilo jako smetí, takže chlapi museli mít ten inštrument funkční a určitě se tenkrát nedělaly žádné obřizky a násilné přetahování. Taky jsem četla tu diskusi pod článkem, a víceméně s tím všechny maminky souhlasily. Ale jak píšu, je to fakt jenom čistě můj názor. 😉 🙂
Jani s tou husou jsi mi taky nadělala obrovské chutě. No my bohužel žijeme fakt v zapodákově, a podobné akce se tady nevedou ☹

lenkavano
13. lis 2009

Saj jasně taky jsem to tak brala přece se nebudeme dohadovat kvůli předkožce 😉 😉 😀 každý má jiný zkušenossti a to je ve všem takže v pohodě.jestli to ode mne vyznělo nějak útočně tak to mě mrzí to mě nenapadlo.prostě na to třeba každá koukáme jinask ale to neznamená že bysme si nerozuměly ne 😉 to by mě moc mrzelo. ☹
jinak u nás se nic takového jako u Janiny taky nekoná,tady na to nejsou lidi.u nás lidi ,závidí a strašně pomlouvají,s těma by se špatně sedělo. 😉

lenkavano
13. lis 2009

jo Saj funkční inštrument 😀 😀 😀

sajmon113
13. lis 2009

Cori já dávám Vojtovi v poledne před spaním taky jenom polívku a druhé až se probudí. Někdy dám hlavní jídlo místo polívky, ale to mi toho moc nesní, ta polívka mu nějak jde rychleji do žaludku 🙂. A někdy má třeba jenom polívku. Jí už víceméně to co my, takže tak.
Jaji to u nás zase musí být maso denně, Vojta je hrozný masožravec, šunka atd. Dokonce jsem mu nedávno zkusila dát kousek takové té bagety zapečené se slaninou, měl až boule za ušima. Když mu nachystám třeba na snídani chleba se šunkou, narájím mu to na kostičky (my říkáme šoférky) k tomu mu dám malou vidličku na jednohubky a on si to jí sám, tak občas sní jenom ten salám a chleba nechá. Nebo z housky jí taky vyjedl a suchou housku mi dal zpátky 😀 😀
Peti přeju Ádovi ať mu je co nejdříve líp. Já musím zaklepat na dřevo, ale prozatím nás to taky míjí ty nemoci, a doufám, že ještě dlouho míjet budou.
A koukám, že čmárací období je všude i u nás. Museli jsme teď malovat spoustu aut, traktorů, domečků, stůl byl taky celý, ale já mu dala jenom tužku, to jde naštěsí dobře smýt. Ale v nestřeženém okamžiku šel na stěnu. Na naši krásnou novou bílou stěnu, mě se až zatmělo před očima 😝 😨 😨 Takže jsem tužku zase hezky schovala, nenápadně a asi dostane předčasně jeden vánoční dárek, tu magickou tabulku, jak se tam čmárá a přejede se knoflíkem a zase to zmizí. 😅 😅

sajmon113
13. lis 2009

Nene Leni, určitě to neznělo útočně, a každopádně beru i tvůj názor, přece jenom máš 4 děti, určitě už víš co a jak. 🙂 🙂 A určitě to není o tom, že bychom si nerozuměly. 😉 😉

jajabmw
13. lis 2009

Ahojky holky. Tak je to v háji 😢 . Před chvílí než Martínek usnul, jsem mu na to koukala a má tam praskliny 😢 😢. Ale včera večer tam nebyli. Normálně jsem to ořvala 😢. Přitom jsem násilně nic nedělala byla jsem hrozně opatrná. Asi půjdu radši v pondělí k doktorce co s tím ☹. Ale asi ho to nebolí, protože si na něj nechal normálně šáhnout, ještě se na mě smál a ani při čůrání ho to nebolí. Ach jo proč já ☹.
Holky já si myslela, že mi čmárací období ještě nemáme, jak jsem se zmýlila 😅. Jelikož už postupně dělám větší úklid na vánoce, myla jsem dveře. A ejhle co tam nevidím, modrou pastelku 😀. Ještěže to šlo dolů. Lucka nám v tomle věku pomalovala čerstvě vymalovanou zeď v ložnici. Nejhorší bylo, že jsem jí to nevědomky schválila 😀, tudíž jsem pak nemohla říct ani popel. Jen jsem si sedla a domalovala tam sluníčko, mráček a kytičku 😀. No a nově vymalujeme až děti odrostou, jestli tu ještě budeme bydlet. Martínek už po té zdi taky dost zálibně koukal 😅, tak jsem zvědavá kdy ukořistí nějakou tužku a něco přikreslí.
Jdu si přečíst ten článek co dala Saj odkaz.

jajabmw
13. lis 2009

Holky super článek. Tak si říkám, že jsem zase asi něco zvorala 😠 . Já se z toho zblázním 😢 . No nic jdu se uklidnit stíráním a pak jdu balit. Jedeme k našim, ségře přiletěl přítel z Holandska. To bude sranda, když neumím ani kváknout anglicky 😀 . No ale zvládli jsme to v létě, zvládneme to teď.

lenkavano
13. lis 2009

ahoj jaja hezky si to u rodičů užijte.a z tamtoho si nic nedělej,časem uvidíš co je lepší varianta.určitě jsi mu neublížila neboj.

lenkavano
13. lis 2009

nebo koukni na téma kousek pod náma Satování předkožky pomoc!

lenkavano
13. lis 2009

oprava Stahování

dzej
autor
13. lis 2009

ahoj holky 😵
dneska máme sluníčko, to je paráda.
My máme pro malou takovou tu tabuli na malování. Speciální tužkou na to maluje a pak se to jen přejede takovým knoflíkem a smaže se to. Docela ji to baví a po zdech nám nemaluje 😀 zatím 😝

lenkavano
13. lis 2009

holky o té tabulce taky uvažuju.Lenina s oblibou maluje po koberci tak máme veškeré psací potřeby někde ve vzduchu.
dzej taky jsme tu měli sluníčko ale už se schovalo.ale jedno mi přijelo 😉 Kubík

lenkavano
13. lis 2009

teda dzej ta simlenka na jiným tématu je nějaká ostrá ne?nějaká mimo.

dzej
autor
13. lis 2009

Leni no jsem fakt z toho našeho spaní neštastná, tak jsem chtěla názory... Je to její názor..neberu jí ho. Ale slyšela jsem, že si to děti nepamatují...tak fakt nevím.

lenkavano
13. lis 2009

já se tam ted dohaduju s tou druhou mě to fakt hlava nebere.to jsou ty jejich psychobrožurky,ale realita je úplně jiná.jsem zvědavá co mi ted napíše to zase bude argument.určitě že může chodit dítě do školky nevyspalé,hlavně když ráno vstane.mám dost.nejvíc mě naštvalo jak se do tebe navezly.

dzej
autor
13. lis 2009

Ne, Leni v pohodě, to tak neber, co člověk, to názor. My máme na ulici školku a já to vidím, jak ty maminky v BMW vozí děti do školky v 10h, jsou protivný nevychovaný...ty děti co chodí ráno v 7,8 a mají nějakej řád, tak jsou uplně někde jinde 🙂 mě jen srdce trhá ten její pláč 😢

lenkavano
13. lis 2009

teda ted jsem tam mrkla a koukám jaká si provokatérka,ještě se ptáš jak dlouho násilí museli praktikovat.to až přečtou tak vyletěj z kůže.já už tam raději psát nebudu.né promin,nechci to zlehčovat opravdu.ale....je nepřesvědčíš.děti by měli mít řád,koukám třeba často na sama doma a tam jsou o tom věčně témata.když mají děti pravidelnost,tak se i cítí bezpečněji.jinak jsou vykolejené a mají chaos.

dzej
autor
13. lis 2009

jj, je to dobrý i do života..mít věci uspořádaný a ne chaos jak píšeš. No a nemáš recept jak na to usínání??

lenkavano
13. lis 2009

no to je to co nemám.ona usne jedinně když si lehnu vedle ní ale to taky ne vždy.oni už jsou prostě větší a v posteli je neudržíme.

sajmon113
13. lis 2009

Teda Jani nedalo mi to a nakoukla jsem taky do té diskuse, a taky tam trochu přispěla, no myslím si svoje. 😠 😠
Taky nevím jak ti poradit, my právě s tím usínáním nemáme problém, to spíš ještě někdy večer, ale po obědě kolem půl 2 mi vyloženě odpadne sám. Je fakt, že se mu to spaní trošku zkrátilo. Posledních pár dní spinká jenom něco přes hodinu. Ale teď mě napadlo, co kdybys jí to zkusila posunout na dříve to spaní? Dneska tu byli brácha se švagrovou a malým Kubou, má přesně rok a chodí spát jednou denně, ale už kolem 11. Vstává kolem 1 a do večera v pohodě vydrží. Připadá mi, že Sábula vstává docela brzy ráno, mě Vojta už teď vydrží do té
půl 8-8, proto chodí i později odpoledne. Ale taky zastávám názor, že by takhle malé děti měly ještě spát i přes den. Pokud vím, tak spánek posiluje, ve spánku děti rostou a hlavně se jim ukládá do hlavy všechno co před tím zažily. 🙂

cerstvamama
14. lis 2009

Ahoj holky, teda se stahovanim predkozky nemam zkusenosti, ale co se tyce spinkani po obede tak jsme s tim taky dost bojovali. Nastesti se nam podarilo Adelku presvedcit 😉 Uz jsem i prisla na trik co delat aby Adi spala po obede aspon hodinu.

Manza nam rano odletel do Prahy tak jsme ted samy. Ve ctvrtek se vrati i s babickou (tchyni) a vyrazime vsichni spolecne na nejaky prodlouzeny vikend. Babi uz se na Adelku hrozne tesi, byla zvykla ze ji vidi denne a ted ctvrt roku nic.

Ja ted cekam az se Adi vyspi a jedeme se znamyma za mesto, je tam pry hezky zamecek a pekna priroda na prochazku. Musime na chvili vypadnout z te betonove dzungle 🙂

Zatim ahoj a hezky vikend vsem.

lenkavano
14. lis 2009

ahoj holky 😉 já před chvílí přijela z nákupu a jsem k.o.ty lidi se snad zbláznili 😝 😝 .chtěla jsem jet na velký nákup až zítra s tatkou,ale když jsem to viděla tak jsem si raději nakoupila hned a zítra budeme aspon relaxovat.
mončo napiš ten trik na usínání,budeme s Dzej rády.užijte si s malou výlet na zámeček. 😉