Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

dzej
autor
14. lis 2009

ahoj holky 😵
díky že se mě zastáváte, teda jsem to nečekala 😀
Moni no ten typ napiš a nejlépe do té diskuze, třeba poradíš víc maminkám 🙂
Já měla dneska malou u mamky, dělala jsem pořádnej úklid a pak byla v práci. Jirka je na víkend zas na trati. Tak se těším na večer, dám si lahvinku a v noci se kráásně vyspím bez chrápání 😀 🤐 Dělala jsem tiramissu a dala jsem tam višně v rumu a nebezpečně to na mě kouká z ledničky tak nevím nevím 😀

cerstvamama
14. lis 2009

dzej
posli mi trochu tiramisu!!!!!!!!

Ja si jdu dat ovocne pivo (letosni rumunsky letni hit) a jdu zehlit.

S tim spanim to neni zadny extra figl. Vychazela jsem z toho, ze spat jednou denne jeste Adelka musi. Po obede byla desne unavena,ale do postele nechtela. Kdyz se zacala valet po zemi po svem plysakovi, tak jsem ji prenesla do postylky a rekla ji, ze bude spinkat. Jela jsem metodu 5-7-9.. minut. Kdyz plakala, sla jsem po tom danem intervalu za ni, polozila ji, pohladila, chvili jsem zustala a pak jsem zase sla. Jakmile uz jsem ji neslysela plakat, bylo vyhrano. Vetsinou jsem tam sla tak 3x. Trvalo to 4 dny nez pochopila. Ted chodi spat po obede bez "reci" a dokonce se do postylky tesi, sama citi, ze to potrebuje 😉
Dalsi problem byl, ze spala 30 minut, ne dele. Tak jsem nedavno NAHODOU po tom co se probudila zkusila jen nakouknout do pokoje, rekla jsem ji at udela haji a spinka jeste a ona poslechla. Chvili jsem mela hlavu ve dverich, protoze na me parkrat koukla jestli tam jsem a pak zase usnula. Nakonec teda spinka po obede tak 75-90 minut, nekdy s prestavkou, nekdy bez.
Nikdy jsem neusinala s ni v posteli, protoze kdyz jsem to zkusila tak po mne akorat lezla a delala blbosti.

Psat vedle to nebudu, nenecham si nadavat. Tohle je proste muj postup ktery funguje, nenechala jsem ji ani usnout z vycerpavajiciho place, ani jsem kvuli ni nedelala psi kusy jen proto aby usnula.

Vylet byl fajn, bylo to tam moc hezky, az takovy "nerumunsky" 😀

lenkavano
14. lis 2009

teda Mončo jaktože vínko a ne pivko?nějak se ti mění chutě 😉

lenkavano
14. lis 2009

holky mrkněte ještě na volnou diskuzi na téma S poctivostí nikam nedojdeš ,taky zajímavé téma.

cerstvamama
14. lis 2009

jo,pivko 😉

ajvi
14. lis 2009

dobrý večer holky,
jani, se spaním jsme to nacvičovali jako Monča. někdy usne hned, někdy tam párkrát jdu, občas je to s velkým brekem, ale většinou je to ok.
hlásím, že nám dnes začalo téct z nosu (už dnes v noci se mi zdálo, že to není ok), ve čtvrtek jsme byli v herně, tak asi jsme tam něco pochytili 😠 . snad to bude jen ta rýma a ne další zánět průdušek. čekám až prďola opravdu zabere a půjdu mu přes postýlku hodit mokrý ručník. je to holt období, dokonce i náš pes má kašel (včera jsem s ním jela k dochtoru, nechala jsem tam 440 korun a odvezla si nějaké prášky, sirup,který je lautrtosamý jako imunoglukan co dávám Matýskovi, akorát je to vyloženě pro zvířata a je to dvakrát dražší než ten člověčí a doporučila mi dávat mu Mucosolvan 🙂 . Jo mazlíčci stojí penízky.... 🙂

lenkavano
14. lis 2009

moni já ted nevím jestli jsi to ty kdo u žehlení popíjí pivko.chodím ještě na jiný diskuze a mám pocit,že to bylo asi někde jinde,tak jestli jo tak promin.

sajmon113
14. lis 2009

Jani já už tam do té diskuse taky nepolezu. Připadají mi tam všechny ty rádoporadkyně, jako nějaké teroristky 😀 . Vyloženě čekají kdy má nějaká mamina problém a pak místo aby jí fakt něco poradily tak jí budou donekonečna otloukat o hlavu, že všechno dělá špatně a když je nějaká mamina slabší povahy tak by z toho mohla mít ještě mindrák, že je špatná matka. Ještě jsem si jenom všimla, že tam píšou pořád ty stejné maminy, které takhle bombardujou na každé diskusi, takže tak.
Včera tu byli brácha se švagrovou a Kubíkem. Kluci si už krásně spolu hráli, pouštěli si auta a balony a nejlepší bylo jak jeden druhého pořád hladili po hlavách. Jo a taky se jeden po druhém opičili. Vojta říká Kubovi Buba a když návštěva odcházela, dali si dokonce kluci pusu na rozloučenou. 😎 😎 😀 Jo holky dneska jsem zase padla na zadek. Vojta si prohlížel časopis s autama a před každým otočením stránky si naslinil prst, očuměl to od mojí maminy.
Ivi vy se snad z toho nevyhrabete, chudáček malý.
Nemáte nějaký tip co budete zítra vařit? Mě už docházejí nápady. 😖

lenkavano
14. lis 2009

saj já budu vařit prejt a brambory.ježíš že já bych šla na nějaké téma o zdravé výživě? 😀 😀
ted jsem se dozvěděla,že terapie pevným objetím má být šok a trest.to mi napsaly všechnovědělky.takže to je vlastně o.k 😒 no a pak si vyberte.no ale ženský tam stojí spíš při dzej zrovna ted jedna po mě.

ajvi
14. lis 2009

do pr..., já vždycky na něco máčknu a ono se mi to smaže. ☹ ,mě už se to nechce psát znova..... 😖
Simčo, psala jsem, že už jsem se nějak smířila, že budem marodný (vypadá to na astma, i když se to v těch pěti letech nakonec prokázat nemusí) a že tady u nás na základce řádí virový zápal plic.
vařit budu mořskou rybišku 🙂 . my jsme to hrozně flákali a vůbec ty ryby nejedli. a to se mají jíst 2x týdně. manža přes týden chodí na obědy, tam ryby nemají, tak jsem si řekla, že každý víkend buď v sobotu nebo v neděli bude rybka z moře (ostatní mořský potvory moc nemusím 😉

dzej
autor
14. lis 2009

holky v poho 😵
já udělám zítra asi couc cous s kuřecím steakem a nějakou zeleninu k tomu..
Ivi, dej pesanovi zinek, ten je super!! Já už tím léčím uplně všechno 🙂

hezký večer holky, jdu ještě na to tiramissu a Moni tobě virtuálně posílám 😉

lenkavano
14. lis 2009

dzej já chci takyyyy 😉

ajvi
14. lis 2009

jojo, kuskus můžem taky. co je Matýsek hodně jsem najela na tyhle zdravý věci. Jáhly, pohanka, různý semínka, červená čočka- a super je, že nám to chutná.... 🙂

lenkavano
14. lis 2009

ajvi moc vám přeju at je malý brzy zdravý 😉

sajmon113
14. lis 2009

Já jenom ještě Jani, jak jste se tam bavily o tom zatemnění, já dávám Vojtovi na postýlku deku, přes ty šprušličky, které jsou k mojí posteli, když jsme chodili v noci spát tak ho budilo světlo, které si zapnu u postele. Ještě si chci někdy něco třeba v posteli přečíst, no a osvědčilo se mi to i opoledne, jelikož to zatemní i denní světlo.
No na to tiramisu jste mi teď ale taky nadělaly chutě 😠 😠 😠
Ivi držím palce, ať to není astma a ať se to čase zlepší!!!!!
Leni tohle jídlo mám taky moc ráda, ale dělám to se zelím a chlebem 🙂. Akorát, že jsme měli dneska slovenské halušky se zelím a uzeným, takže to udělám určitě v týdnu. Ta rybka taky není zlý nápad, ale musím si nějaké nakoupit do mrazáku. Asi to vidím taky na nějaké to kuřecí, teď mě napadly závitky, ty jsme už dlouho neměli. Díky za tipy!!!! 😉

chiwule
14. lis 2009

ahoj holky, tak jsem zas jen nakoukla a všimla jsem si, že řešíte spaní... U nás není problém se spaním přes den, ale v poslední době je problém s večerním usínáním... Anet spí hodinu až dvěapůl dopoledne a stejně tak odpoledne no a pak mi nechce večer usnout... nějak si to celé přehodila a nevím jak jí to vrátit, přijde mi líto jí budit, asi to tak potřebuje, jinak by přeci tolik nespala... a bohužel si to i posunula, takže odpolední spaní má kolem 3-4hodiny a pak se vzbudí v podstatě ve chvíli, kdy by se měla pomalu chystat na večerní spánek... mám jí dávat spát teda o to dýl večer? ale pak zas nemáme s manžou chvíli pro sebe a taky o to dýl zas vstává a o to víc se to celé posunuje... co myslíte?
jinak choroba se mě už asi pouští, mám druhé atb a ty už snad konečně ty bacily zabili, Anet se taky dostává z rýmy, pozitivní je, že se díky tomu naučila opravdu skvěle smrkat, už umí i troubit když jí zacpeme jednu dírku 🙂
a děláte mi chutě, zítra zkusím upéct husu a zelí a br. knedlí, tak mi držte palce 😉 odpoledne máme návštěvu s miminkem, tak to pak půjdeme vychodit na procházku 😅
mějte se fajn a nedejte se otrávit blbejma lidma 😎 páček

cerstvamama
14. lis 2009

Lenka
jo, popíjím při žehlení pivo a dnes jsem taky psala o pivu ne o vínu, asi ses přehlídla 😉
Pevný obětí je podle nich trest? Jé, já bych tak chtěla být tímhle způsobem trestaná 😀

Simčo
Adélce vytáhnu skleničku z mrazáku a já skočím vyplenit Mekáč, přece nebudu vařit když jsem doma sama (každá záminka pro návštěvu McD je dobrá 😀 )
Mně zase Adélka odrovnává když veme hadr, položí ho na zem a leští podlahu 🙂

Ivčo
taky držím palce ať jste zdravý

jdu spát, děláte mi chutě - prejt, tiramisu, ryba... až přijedu do Čech tak sním na posezení 10 obyčejných rohlíků a nechám si od tchýně udělat povidlové buchty. A knedlo-vepřo-zelo.

cerstvamama
14. lis 2009

chiwu
já jsem právě chtěla mít večery pro sebe, a to i když jsem byla v Čechách a manža tady. Prostě chci večer relaxovat. Takže jsem to denní spaní trochu směřovala tak, aby Adélka večer usnula včas. Prý mají být prckové před spánkem min. 4 hodiny vzhůru, aby byli unavení.

lenkavano
14. lis 2009

ježíš Mončo a jo já četla ovocné a nějak to domyslela,takže vlastně nedomyslela.teda ovocné pivo to by mě fakt nenapadlo.vidíš co u mě vyvoláváš za zmatky? 😀 😀 😀 😀

cerstvamama
14. lis 2009

no taky jsem koukala, ale je to teda hooodně pitný 😅

lenkavano
14. lis 2009

hele a když je to tak hodně pitný vyžehlilas vůbec něco? 😀 😀 😀

cerstvamama
14. lis 2009

no jasně, s pivem žehlím turborychlostí 😉 a je to i opravdu vyžehlený
měla jsem už stejně poslední lahev, prý to byla limitovaná série tak zase až napřesrok ☹

lenkavano
14. lis 2009

hm tak to se ti klaním já bych u toho s pivem usnula 😀 😀 😀 takže ted ti zase bude dobré klasické pivko do napřesroku nebo nebudeš žehlit 😀 😀 😀 hele a jak to ovocné pivo vlastně chutná?jako víno?

sajmon113
14. lis 2009

Chiwu, my jsme to měli podobně jak píšeš. Mě Vojta spal dopoledne od 10 do 12, někdy i dýl a odpoledne chodil spát kolem půl 5-5 a pak se taky budil když už měl jít pomalu znovu spát a tím se všechno posouvalo až do noci. Ale možná by jste mohli už vypustit to spaní dopoledne. Anetka už má přes rok, v té době my jsme už taky začali spát jenom jednou denně. 😉
Mončo já bych taky občas zhřešila Mc, jenže manžel to nesnáší 😠 . Já když jsem byla tak dlouho v tom Řecku, zase jsem se těšila na klasický český chléba. Mě tam ty přerostlé veky už lezly i z uší 😝 😝 😝 Jo a "hadžik" u nás tady jede, Vojta zase utírá prach na poličkách a stole 🙂
No a to pevné obětí za trest, to už ani radši nebudu komentovat, mám nutkání si klepat na čelo!!! 😀 😀 😀

lenkavano
14. lis 2009

teda holky vy dneska nějak ponocujete 😀 😀
Saj ale v podstatě když dítě obejmeš když se vzteká nebo bojí tak ho uklidníš a zároven mu dáš najevo lásku.nebo néééé?a ony že je to trest.ted už tam je další provokatérka za dzej.

ajvi
15. lis 2009

ahoj,
simčo prosímtě, dáváš malému Oscilococcinum (nevím jak se po píše)? je to jen na chřipkové stavy nebo i na nachlazení (rýma, kašel bez teplot)? a celou tu tubičku rozpustíš nebo polovičku? dík

cerstvamama
15. lis 2009

Lenko
žehlit až napřesrok - to by se mi líbilo, ale doma to asi neprojde 😉

Simčo
já jsem na mekáči závislá už od studentských let. Pracovala jsem tam při vejšce a to teda stoprocentně platilo pořekadlo "udělat kozla zahradníkem" 😀
Tady taky mají jen toastový chleba nebo chleba který má vevnitř takový nadýchaný nic. Radši si občas upeču, ale stejně to není ono. KDyž občas někdo letí do Čech tak třeba přiveze špekáčky, kremžskou hořčici a takový různý pochoutky.

lenkavano
15. lis 2009

ahoj holky 😅 máme dnes krásné počasí 😉 už se nám vrátil tatka tak je veselo.odpoledne půjdem asi na údržbu kamionu.Kuba chce vyfotit za volantem. 🙂

sajmon113
15. lis 2009

Ivi prozatím jsem mu to nedávala ještě neměl chřipku. Je to přímo na chřipku a na prevenci chřipky a akutních virových respiračních onemocnění. Kdybys mu to chtěla dát tak celou tu globululi, nebo mu to rozpusť v trošce vody a dej mu to vypít. Při počínající chřipce 1 doza co nejdříve a pak 2x až 3x v šestihodinových intervalech. Když už chřipka je, jedna doza ráno a jedna večer po dobu max. 3 dnů. Jinak na kašel je pak z těch homeo stodal, a na rýmu coryzalia, ale u té si nejsem jistá, jestli to můžou i děti, když tak se zeptej v lékárně. Doufám, že jsem ti aspoň trošku poradila 😉 Každopádně oscillo je na tu chřipku fakt super.
Tak kozla zahradníkem 😀 . Já jsem ve svých 17 byla na brigádě v cukrárně, měla jsem tam být původně měsíc, jenže po 3 týdnech jsem zjistila, že mám navrch 3 kg 😠 😠 a měli jsme jet na dovolenou k moři 😖 , tak jsem to zkrátila. A na sladké se pak nemohla nějakou dobu ani podívat. Mončo, co tam jíte? Já vlastně ani nevím jaká bukukuchyně.
Leni pošli sluníčko i k nám. 😉 Jo a dej pak fotku z kamionu.
No nic, manžel vzal Vojtu ven, tak jdu vařit.

cerstvamama
15. lis 2009

Simčo
myslíš, že je to prevence i na prasečí chřipku? 🙂

Já jsem moc nepřibrala, docela jsem se nalítala. Ve dne jsem byla ve škole, odpo jsem si doma půl hodiny zchrupla a jela do práce, končila jsem v půl druhý v noci. Samozřejmě ne každý den, to bych nezvládla. Ale tak 2x-3x týdně.
Jíme tady to co doma, sice tu neseženeš třeba polohrubou mouku a strouhanku, ale jinak tu všechno je nebo seženeš adekvátní náhražku. Teda ty špekáčky tu opravdu nemají, to musíme dovážet. Udělám pak vždycky buřty na pivu a je z toho velký svátek. Rumunská kuchyně - no není moc chutná. Jsou zvyklý hodně solit a pepřit, ale ve skutečnosti to nemá moc valnou chuť. Jakoby neuměli používat koření. Jedí hodně mamaligu a miči - první je taková kukuřičná kaše a to druhý je něco na způsob čevabčiči. Hodně tu frčí držková polívka, ale je jiná než naše. Taková nakyslá bez další chuti, k tomu ti dají ve dvou mističkách chilli a česnekovou vodu, tím si to podle libosti dochutíš. To si teda dávám, mňam!