Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

jajabmw
11. bře 2010

Ahojky holky. Tak u nás je to dnes konečně bez větru. Už bylo načase, protože se nedalo chodit pořádně ven 😠 a s dětma nebylo k vydržení. Ale ani sníh k nám nedorazil, jen si ho holky nechte u sebe 😉 . Manža se z virozy vyspal a já jsem taky docela v pohodě, tak se půjdu vrhnout na žehlení 😝 . Jo a Martínek se mi opět pozvracel, jakmile jsem mu dala druhé jídlo ☹ . Asi to vzdám a bude mít jen polívky, snad mu to bude stačit.

muminek
11. bře 2010

Jaji můj Martínek má taky k objedu jen polívku a nebo druhý obojí my nikdy nesní tak že mu to asi stačí. Tak už ho pak nepřemlouvám

cori
11. bře 2010

Ahoj holky,
dneska nestíhačka - dopolko sem byla u dr. tak u nás stále všechno v normě, vždy mě dr. pobaví jak mi říká, že už hlavičku hezky cítí, ale asi fakt spěchat prcek ještě nebude. Hlavně, že je zatím vše OK. Ještě sem se pobavila, ptala sem se jí, kdy jet do porodnice, když mám toho streptokoka - plodovka je jasná - hned a kontrakce říkala po 15 min. tak jsem se pobavila, bo u Káji mně začaly hned po 5 min. tož snád to stihnem a opolko sem byla na stavbě, už se to zase hne - konečně.
Tak já tu budu asi strašit 2v1 ještě dlouho 😅 , no on malý chce být určitě beran a my bychom tak rádi rybičku 😀 , ale furt mám skoro 14 dní do termínu, anebo už nééé?

Taky mě dneska ten sníh skoro až nas...l, fakt už chci jaro, tohle je už moc 😀

cerstvamama
11. bře 2010

Ahoj holky, Adi právě usnula, ale předcházel tomu docela horor. Asi 5x za sebou vylila pití (ona totiž chce pít ze sklenice, ne z dětského netekoucího hrnku), pak vyházela hračky z bedny, do které jsme je předtím společně půl hodiny uklízely a ve finále poblindila celý gauč, takže teď peru potah, pyžamo... bohužel trefila i svýho psa Káju, který teď leží na topení. Musela jít spát bez něj, takže usínání provázel srdceryvný křik "Kája!!!", no děs. Jdu ještě něco uvařit a pak házím kopyta nahoru.
cori - u mně by nic z toho neplatilo, voda mi nepraskla, kontrakce po půl hodině, ale bylo mi tak nějak divně a světe div se, nechali si mě tam. Vodu mi nakonec museli prasknout oni a pak ještě jednou, prže jsem měla nějaký dvě vody 😀 a pak se teprve dostavily kontrakce. Sama bych asi nikdy neporodila 😀
Holky, Adél taky nesní polívku i druhý.

dzej
autor
11. bře 2010

ahoj holky,
tak v Brně je sníh 😠 já už fakt nechci!!!!
My taky nesníme polívku a hlavní...malá jí tak nějak divně..někdy sní skoro jak já a někdy 3 lžičky. Takže spíš má k obědu jen hlavní a polívku mívá večer.
Jani... 😀 😀 tak snad to stihnete dojet včas, kdyžtak proškol manžu, co má dělat 😲
Moni tak už si ted odpočni, tyto stavy taky nemám ráda..naštestí jich není tolik 😀 ale když chce, tak to opravdu umí potvůrka 😵
Dneska Zoufalky nedám, za chvíli jdu spát...tak hezký večer 😉

jajabmw
12. bře 2010

Dobré ránko holky. To jsem si večer užívala, Martínek se poblinkal 😝 , ale jak holky, to byl mazec. Před osmou jako vždy, jsme si šli čistit zoubky a on najednou přiběhl, že pupik bolí. Tak jsem ho zvedla a už to lítalo. Pozvracel fakt všechno, dvoje dveře takový malý kobereček(no ten bude na vyhoz) a zeď. Lítalo to z něj, no hrůza. Byla jsem úplně v šoku, na nic jsem se nezmohla jen jsem ho držela. Ale je fakt, že se mu pak ulevilo a bříško ho přestalo bolet. Než jsem to uklidila, tak bylo skoro devět, tak šli s Lucinkou spát dlouho. Pořád jsem se ho ptala, jestli ho něco nebolí, jak blázen, ale měla jsem strach. Ale celá noc proběhla v klidu, vzbudil se jen jednou na čůrání a do rána jsme měli dokonce suchou plínu. No a teď tady řádí jak černá ruka 😀 , takže je mu asi dobře. Radši jsem mu uvařila meduňku na žaludek, ale když on je s tím pitím teď tak na štíru 😠 .
Jé holky to jsem ráda, že taky jí vaše děti jen jedno jídlo. Tchyně se totiž hrozně divila, jak je možné že to nesní. Že už je dost velký na to aby to snědl. No nevím ona sama nejí polívky, prý aby nestloustla.
Jani teda to bude asi dost rychlý porod co 😉, však to je lepší než když se to táhne. Ale jak píše Dzej tak radši proškol manžu, mohlo by se vám to hodit.
Moni koukám že jste měli taky veselý večer zakončený blinkáním. To jsou radosti viď, ach ty dětičky 😅 .
Dzej Zoufalky jsem včera zvládla a stály za to, jen jaksi skončili dost nejasně, tak už se těším na novou řadu. Jenže to si počkáme, jelikož budou dávat Chirurgy, ale ty jsou tady dobrý.
Jdeme s prckem za chvíli ven, vypadá to na pršení, tak ať nezmoknem. Zatím páá holky a dětem zdar 😀

cerstvamama
12. bře 2010

Jaja
koukám, že byl včera nějaký blicí den 🙂 Já si pak taky radši dala k posteli chvůvičku, abych slyšela co se děje. Slyším teda Adélku i přes dveře, ale zvracení bych asi nepostřehla. Naštěstí už byl klid. Asi se opravdu jen přejedla. Rady tchýně vypouštěj, kolikrát se mi potvrdilo, že babičky mají dost zkreslený vzpomínky a když říkají "no můj... Pepíček... jedl svíčkovou v devíti měsících" tak ve skutečnosti myslí ve dvou letech. Řiď se sebou a tím co chce Martínek.

Dnes večer jdeme se známými posedět a příjde nám paní na hlídání. Tak držte palce, bude to premiéra.

dzej
autor
12. bře 2010

😲 ahoj holky, jejda, tak at máte děti v pořádku ☹ to je nepříjemný....
mě se zase stalo se psem, večer jsem mu dala granule a on jak to hltal, tak se začal dusit, sekl sebou o zem. Jirka mu musel strčit prst do krku aby se vyzvracel...jsem byla zoufalá, byl to strašnej pohled. No pak už byl v pořádku...
Jaji a chceš vědět, co bude dál v Zoufalkách?? 😀 😀 😀 😝 😝 😝 myslím, že ta další série je naprosto super...některý díly jsou hodně citový...
Moni, tak si to užijte večer 😉
Já dnes s malou vezla na Fu nějaký papíry a vzaly jsme to šalinou bez kočárku, a byla jsem překvapená, jak malá pěkně capkala, docela kus ušla, ale zpět už jsem ji musela chvíli nést...docela mě bolí ruce. Ale šla jsem kolem obchodu se spodním prádlem a udělala jsem si radost 😀 😀 to bude Jirka koukat 😲 Jinak Brno pořád pod sněhem....je to hnus

jajabmw
13. bře 2010

Holky tak to bylo fakt jednodenní. Kamarádce se taky pozvracel chlapeček, jelikož jsme byli v kontaktu, tak to asi chudáček chytil od nás. No ale koukám, že jste si s pejskem taky užívali, manže je dobrej že tak rychle zareagoval, ten můj by spíš hysterčil 😅 . Dzej vy tam máte pořád sníh 😕 ? Tady ráno byl taky ale naštěstí slezl, šmejd jeden bílý 😀 . Dzej písni jen koho si vzal Mike, ať mám navrch před manžou. Já ho pak budu napínat, on je totiž horší než ženská, je děstně zvědavý 😀 😀 .
Moni jak dopadlo hlídání? To jsem si zas od tchýně vyslechla. Jedna známá jela do divadla a nechala na hlídání svému dědovi malého klučinu. Prý to ona by to vživotě neudělala, nechat dítě doma a jet se bavit. Téda nechci snad radši ani vědět co si myslí o mě když jdu někam sama s manžou 😝 . Dnes jedu na babinec ke kámoškám, tak se docela těším, jednu jsem už pěkně dlouho neviděla. Tak zátím páááá

cerstvamama
13. bře 2010

Ahoj holky, hlídání dobrý. Paní přišla dřív, aby se s ní Adél seznámila. (Viděly se už dvakrát předtím, ale ne u nás doma). Vykoupala jí, dala jí najíst, prohlížely si knížky, já u všeho jen asistovala. Adélka s ní byla v pohodě, dokonce jsem mohla i odejít na záchod 😀 Pak jsem Adí uložila a když usnula tak jsme odešli. Prý jen jednou vykřikla "máma", ale to bylo ze spaní. Takže dobrý. Dneska jsem jak praštěná pádlem a to jsem si včera dala jen tři koktejly, jenže tam bylo nahuleno a to mě vždycky omámí. Jinak jsem zírala, tančilo se na stole, majitel stál na baru a s mikrofonem v ruce vítal nově příchozí a z výšky je usazoval ke stolům 😀 Holt "jižní krev".
Dnes jsme vyplenili Ikeu a Adél má "nový" pokojík. Jestli chcete tak se mrkněte do fotek. Taky jsme jí tam koupili obrovského pavouka, jenže po otevření jsme zjistili, že se má nafouknout s pomocí fénu. Což se mi asi s mojí žehličkou na vlasy nepovede, že?? 😀
Dáme si s manžou víno a jdeme chrnět, zatím pa.

dzej
autor
13. bře 2010

Jaji, no jasně, že Susan 😀 😀 😀
Moni tak to je super ,že hlídání dopadlo dobře. 😉

cerstvamama
13. bře 2010

Holky, ještě jsem při smyslech. Musím se tu pochlubit, včera jsem dělala poprvé knedlo-vepřo-zelo a byla jsem moc pochválená!!! To je asi moje nejsložitější jídlo co jsem kdy dělala 😀 😀 😀

jaja
My tu máme už 2 dny sluníčko a dokonce se čím dál víc otepluje. Ta tvoje tchýně mi leze krkem a to o ní jen čtu. Lituju tě, že jste pod jednou střechou ☹

Víno už mě otupuje, jdu opravdu do hajan. Dobrou! P.S. dávají Posledního skauta s B. Willisem, to je moc dobrý. Kdyby už nebylo tak pozdě tak se dívám, ale vám to doporučuju 😉

dzej
autor
14. bře 2010

ahoj holky,
kde jste všechny?? Dneska strašně fučelo, ale na sluníčku bylo kráááásně 😵 Byli jsme na výletě, trochu provětrat těla. Moni tak gratuluji k úspěchu dobrého jídla.
Když jsme u toho, nemáte někdo recept na něco dobrého, ale studeného...může to být tepelně upravené, ale aby se to dalo jíst studené??

cerstvamama
14. bře 2010

dzej
Díky 😉 Jen se po tom zaprášilo. My dnes taky byli venku. Svítilo sice sluníčko a bylo celkem teplo, ale jak trošku pofukoval vítr tak nás to všechny unavilo. Adí usnula děsně brzy.
Co se týče toho jídla tak mě napadá babiččin recept - nechat zesklovatět cibulku, pak na na ní osmahnout na kostky pokrájenou anglickou a pak na to dát podusit pokrájenou kapustu /na to se dá nějaký koření, co tě napadne/. To vše se pak přendá do pekáče a zalije se to trochu hustším palačinkovým těstem a nechá zapéct. Pak se to krájí jako koláč, za tepla i za studena. Je to žravý. Snad jsem to napsala správně 😉
Jdu spát, dobrou!

dzej
autor
14. bře 2010

hmm Moni to zní dobře 😉 tak díky za recept. Koukám, že v Rumunsku je podobný počasí jak tady...tak dobrou noc

muminek
15. bře 2010

Ahoj děvčata, u nás strašně fučí vítr byli jsem chvíli venku, ale ještě nechci moc riskovat aby se to Martínkovi nevrátilo.
Moni ten recept zní fakt dobře jen by mě to doma chlapíci nejedli.

muminek
15. bře 2010

Dzej a kde jste byli na výletě.

cerstvamama
15. bře 2010

Evi, proč? Že je tam kapusta? Ono to ve finále ani moc kapustově nechutná. A navíc je tam maso, to by mohli zvládnout 🙂 Já jsem teda děsně masová, rodina si vydupala, že chce aspoň jednou týdně jídlo bez masa a v ten den já si musím dát aspoň nějakýh hambáče nebo párek k večeři, mně to prostě chybí.

Jak máte dneska? My sluníčko a 6 stupňů, půjdeme do parku. Paráda.

cori
15. bře 2010

Ahojky,
tak to foukání doletělo k nám, ale chvílema je i slunečno, takže už by to jaro, cooo? mohlo se aj ukázat...
My stále 2v1 - takže kindervajíčko na nožičkách. Asi tu rybičku nestihnem, holt chlap chce být asi beranem 🙂) si užijem.
Jáji máš to radosti s tchýní 😠
Moni to je dobrý takovéhle hlídání, aspon si můžete sema tamo s manžou někam vyrazit.
Jani, vy ste teda výletníci a malá jak ti chodí, kolik toho už ujde?

dzej
autor
15. bře 2010

ahoj holky 😵

dzej
autor
15. bře 2010

ahoj holky 😵
no to mi to dneska ale jde 😀 😀 😀
Moni, víš co zvažuju? Že tam dám místo kapusty špenát.....
Evi bylo dobře na výletě, ale strašnej fičák. Malá pořád chtěla koukat na zvířátka, ale my už byli zmrzlí, Arson se klepal jak ratlík. A pak mi malá říká - mami, v létě poletíme letadlem k moři 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jani no jo no...to jsou ti naši beránci 😉 už na vlastní kůži vím, co to je, mít doma berana....tak hlavně ať je dobře a porod proběhne rychle 😉
My máme na sluníčku dneska krásně, ale pořád fučí. Ted jsme došly ze cvíča a malá konečně spí..ráno vstávala v 4.15 😠 já si dávám rychlý kafe a jdu pracovat..ještě tenhle týden a pak konec uffff

cerstvamama
15. bře 2010

dzej
No určitě to jde nějak obměnit. Se špenátem to musí být taky dobrý, ale to by zase neprošlo u nás. Vlastně jsem si vzpomněla, že nám máma dřív dělávala palačinky na slano se špenátem a uzeninou, to máš vlastně ty samý ingredience.

cori
ahoj kindervajíčko, to víš, že jsme rádi vypadli společně ven. Hlavně že Adí byla v pohodě.

jajabmw
16. bře 2010

Ahoj holky, tak u nás dnes ráno bylo bílo 😠 . Fuj fuj, ale nakonec se udělalo dopo krásně a bylo i teplíčko, takže sníh naštěstí slezl. Ale jak tak koukám z okna, tak zase sněží 😝 , to počasí si z nás dělá fakt blázny. Odpo dost foukal vítr, tak jsem pro Lucku šla sama.
Dzej díky za info už jsem včera napínala manžu, kdo že si Mika vezme 😀 . Ale jsem měkká, řekla jsem mu to 😀 .
Cori ještě nic? Je šílený to čekání, ale zase ten výsledek bude stát za to uvidíš 😉 . Hlavně ať to máš rychlé a téměř bezbolestné.
Jdu cvičit, ale dnes se mi nějak nechce.

cori
16. bře 2010

Jaji no jo pořád 2v1, pravda čekání už je nekonečné, mě už tak niiiic nebaví 😀 jak mě někde loupne, tak už přemýšlím - ha žeby kontrakce, no prostě zábava 😀 a prcek už se taky mín vrtí, bodejd by - už tam nemá skoro žádné místo 😅 a s tím téměř bezbolestné jsi to hezky napsala. Normálně já už se snad těším i na klystýr 😀

ivulinda
16. bře 2010

cori neboj ani se nenadáš a malý bude venku 🙂 a to čekání je nejhorší no.já pamatuju sebe jak už jsem to chtla mít za sebou a bylo to tak všechno rychlé,že jsem se nestačila ani divit! 😀

Jaji cvičení??to jsem taky dělala a zhodila tak 10kilo a ted se snažím v tom pokračovat.a jak cvičíš ty???

Holky bez těch plínek je to super,nikdo se mi při přebalování nerušá a neutíká 😀 sem tam jí to ujede,ale je šikovná.Hezký večer

dzej
autor
16. bře 2010

ahoj holky 🙂
no u nás je teď každý den ráno bílo, ale naštěstí přes den to roztaje, dnesk bylo 6st, ale zase fučelo...takže žádná paráda. Podle idnes má být ve čt 12st tak jsem teda zvědavá 😀
Jani, tak já porod tipuju na první jarní den 😉
Moni a kdy vy teda dojedete?
Jaji a kdo hlídal Martínka když jsi šla pro Lucinku do školky? 😕 A co chodíš cvičit??
Já jsem se teď domluvila s kámoškou, ona dělá ve fitku, že tam budu po zavíračce za ní chodit a budem spolu na tom vacushape a budu to mít za poloviční cenu, tak se těším 🙂

dzej
autor
16. bře 2010

jé Ivi ahojky...a jak cvičiš ty? Já od listopadu mám dole 6kg mám doma něco jako orbitrek..tak jezdím 3x týdně 45min 🙂
holky musím se pochlubit..malá už umí pojmenovat všechny prsty na rukách. A dneska jí říkám - Leonka (to je naše kamarádka) hodila dudlíček do koše, hodíme ho taky do koše? A Sabinka na to...jo hodíme ho do koše a koupime novej 😝 😝 takže nevím nevím jak to budem dělat a to samý s plinkama 😀 😀 😀 😀
Je super Ivi, že jste se jich zbavili!!!

cerstvamama
16. bře 2010

dzej
Co to je ten vacushape? Nemáš zkušenost se strojem powerplate? Nebo ta tvoje fitness kámoška.
Přiletíme posledního března a zůstaneme kolem 3 týdnů.
V neděli odlétá kámoška s hočičkou co jsme se spolu hodně stýkaly, holky si hrály a my kecaly. Vracejí se už napořád domů, to je smutný. Teda pro nás, oni se určitě těší 😀

U nás plíny pořád trvají. Když Adél posadím na nočník tak po pěti vteřínách vstane a rozhodným hlasem přikáže "plína!!!" a jde. Jinak je to pěkněj otesánek, pořád by jedla. Tuhle jsme se odněkud vraceli autem, Adí už byla protivná, tak jsme se jí snažili zabavit otázkama. Manža se jí zeptal kdo na ní netrpělivě čeká doma (myslel její plyšáky) a ona celá šťastná vykřikla "chleba!!" 😀

Zítra vyrážíme do Sofie tak jdu něco zabalit ať toho ráno není tolik. Zatím dobrou.

cori
16. bře 2010

hi koukám, že už nám dítka začínají dávat dobrý hlášky 😀 U nás bylo nedávno tohle: šla za babičkou - babi číst, babi číst - babička jí povídá - Kájo já nemám brýle a Kája na to - máš oči 😀

a s plenkama sme taky na štíru, ale u nás to jistí jaro-léto, vždycky kolem jen přejde, plácne se po zadku a řekne bobek 😀

jani to je malá šikulka, Kája furt místo prsteníčku říká prstýnek, ne a ne to změnit 😀 a hodně ji baví říkat barvy, třeba venku jak jezdí auta, tak - říká - malé modré, velké bílé - to docela lidi koukají, ale dudlíka a plínek tak to se nezbavíme 😀

jajabmw
16. bře 2010

Dzej těžká závist vacushape bych taky brala. No víte já totiž cvičím doma. Sice v pondělí a ve čtvrtek chodím tady na vesnici na aerobik, ale doma si dám ještě tak 2x do týdne kalanetiku. Ta jediná mi totiž vytvarovala postavu, že břicho mi závidí nejedna kámoška. Ivul a nabídla se vyjímečně tchýně, ale to si myslím, že byl jen takový záchvěv, protože když jsem přišla, tak už pak nesměli děti ani za ní do obýváku. Prostě klasika. Ale to že pohlídala bodlo.
Dzej s tím dudlíkem to máme koukáme stejný. Když jsem dnes četla dětem pohádku, tak si na něj kupodivu Martínek ani nevpoměl. Tak jsem si říkala, že budu ticho a nebudu to připomínat. Hele jen co lehl do postýlky tak řekl : didi, mami didi. no a měla jsem po radosti že na něj zapoměl 😅 . Ale pořád si říkám, že má čas. Má ho jen na spaní, a když usne tak ho vyplivne.
Moni tak teď jsem se nasmála. U nás taky vede chleba a ještě ke všemu suchej 😒 .
Jo a Dzej s těma prstíkama jste fakt dobrý, šikulky. To já si o tomhle můžu nechat zdát. Marťa maximálně chodí s dědou na veterány a prohlíží si auta. U toho vydrží i hodinu.
Přeju vám dobrou noc.