Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

cerstvamama
20. dub 2010

Ahoj holky, všechny zdravím. Ivul, dodatečně taky přeju vše nej k narozeninám. To je mládí 😵 Cori, a jak vy to máte, malej se narodil na tvoje narozky? Dzej, my dnes taky trochu slavíme úspěch. Po odpoledním probuzení jsem zkusila Adélku posadit na nočník a nechtěla. Tak jsem jí nechala běhat v tričku a ponožkách a upozornila, že se čůrá do nočníku, kterej jsem postavila doprostřed obýváku. Pak jsem šla krájet jabko a najednou slyším jak Adí říká "čííí" a když se otočím, vidím jak peláší na nočník, vyčůrala se, vstala a šla si zase hrát - jako by to dělala každý den. Zírala jsem s pusou dokořán, protože do nočníku se už dřív vyčůrala, ale jen po pětiminutovém sezení. Že by si sama takhle došla, to bylo poprvé. Nicméně pak si zase poručila plínu 😀 Jdu ke tchýni na jednohubky, pěkný večer

jajabmw
20. dub 2010

Ivul vše nejleší též dodatečně 🙂 . Teda ty se máš, mě čeká 30 a to je docela naprd 😝 . Všem vám holky blahopřeju k úspěšnému boji s nočníkem 😉 . My jsme trošku dál, teď jsem Martínka zkusila dát bez plínky spát po obědě a včera dobrý ale dnes si trošku cvrknul. Hned ale volal, a říkal mami tochu.
Jinak u nás doma to je pořád naprd, šílený napětí ☹ . Nejhorší je jak všichni okolo říkají, že manžel je prostě sobec, když to ani nechce zkusit. Ach jo měla bych stát při něm, ale nějak mi to nejde.
Jo a Lucinka mi dnes ukázala jak se jí kejve další zub 😝 , málem to se mnou seklo 😀 . To jsem hrdinka co 😀 ? Přeju vám dobrou noc.

dzej
autor
20. dub 2010

ahoj holky 🙂
Jani, nám přijde teprve 30.4. stavební povolení 😠 😠 a všichni radí, že nemáme spěchat a nechat hrubou stavbu vymrznout, tzn..hotovo až příští rok ☹
Moni tak super s nočníkem, blahopřeju 😉
my dnes měli oslavu s kamoškama Sabinčiných narozek, bylo krásně, byli jsme celou dobu venku.
Ivul...dodatečně vše NEJ k narozkám...mě letos čeká 32 😒 ty jsi ještě mladice 😵

cerstvamama
20. dub 2010

Dzej, tak to tě trumfnu, já mám letos Kristovy léta ☹ Taky jsem to slyšela, že si má stavba přes zimu sednout. Lepší počkat než pak opravovat co se uspěchalo. Jaji, je to těžký, ale když i odborník potvrdil, že by vás koupě domku teď mohla zruinovat, tak asi bude lepší počkat. A příští rok jdi tvrdě do toho 😉 Cori, sopka se snad zatím uklidnila, ale jak říkáš, o týden dýl bych tu klidně zůstala 🙂

cori
21. dub 2010

Jani vy rekonstruujete nebo stavíte? Jj říká se, že hrubá má sednout, ale pokud cihly lepíte tak si myslím (teda i nám odborníci říkali) že nemusí... takže my omítky dělali v prosinci a kamarádka co je dělali po zimě - aby hrubá sedla - tak jim stejně popraskaly, takže je asi jedno, kdy je uděláš, stejně prasknou 😠
Moni, malý se narodil 24 a já 27.3 takže sem ještě byla v porodnici s tím, že mi řekli, že druhý den du na revizi dělohy, tož pěkný dárek 😠 a Kristova léta to je hezký 🙂 , holky šak ste ještě mladice - sme 😀

cerstvamama
21. dub 2010

Cori a co to vlastně je ta revize dělohy? Budete s Ondráškem slavit spolu, ne? Já se snažila porodit 15., aby Adél slavila s mojí mámou, ale nakonec jsem to do půlnoci nestihla, tak to mají den po sobě 😀

cerstvamama
21. dub 2010

Jinak nás příští léto čeká komplet rekonstrukce baráku, jeho podsklepení (je jen částečně) a nová zahrada. Takže až vy budete v klidu bydlet tak si budu pro změnu já vylívat srdce 🙂

ivulinda
21. dub 2010

Jééé holky všem děkuju za blahopřání 🙂 .Taky mě ta třicítka čeká 😀

dzej ten kdo ti vrdí,že se má nechat hrubá stavba vymrzout tak ti radí dobře,protože tak se to dělá a déle ti to všechno vydrží...Takže asi není fakt kam spěchat.a ted bydlíte kde v bytě?

ajvi
21. dub 2010

ahoj holky,
taky se přidám, Máťa je 27.5. a manža 29.5 🙂 (prosil Matýska, aby vydržel a byl taky blíženec 😀 )
koukám, že všechny stavíte a přestavujete. vůbec vám nezávidím, my předělávali vnitřek před 4 lety za provozu a 6 týdnů bydleli v hrozným bor...u, bylo to strašný, říkali jsme, že už nikdy více. výhoda ani je, když stavíte a pak se máte kam vrátit.
dneska nám mají přivézt uhlí, tak už je vyhlížíme, Máťa bude asi vykulenej až to budou dopravníkem skládat 😀

dzej
autor
21. dub 2010

ahoj holky,
no my děláme rekonstrukci, domek je 119m2, nesplňujem žádnou podmínku, abysme museli mít stavební povolení....tak se prosím nedivte té paní...nemám slov....tak sprostý slovo ani neznám, jak bych ji pojmenovala....jediný je to, že ten původní majitel to používal jako nebytový prostor..ale v katastru je bydlení...no prostě je to kráva a hotovo, takže musíme mít povolení.
Zvedáme patro nad původní domek a budem přistavovat "L" Ivi my bydlíme v bytě, a ten domek bude stejně jen jako chalupa, takže nás to netlačí, ale už to chci!! Už se to táhne vč. prodeje 2 roky a už jsem si plánovala léto se psem a malou tam na zahradě 😠 no bohužel...tak snad příští, pokud teda nebudu už v práci 😀 😝
Holky ale letí to strašně..si pamatuju, jak loni manžel Monči dal 33 růží 😀 a letos bude dávat zas 😀 😵

cerstvamama
21. dub 2010

Dzej, ty si na ty růže pamatuješ???? Já už skoro zapomněla 😀 Jsem to ale nevděčná manželka. Jojo, nic není důležitějšího než úřednice. Ségra taky přistavovala a nadávala úplně stejně jako ty. My snad nebudeme potřebovat povolení, když nezvyšujeme ani nerozšiřujeme. Leda snad na odbagrování kousku zahrady od domu. Dzej, proč tam nebudete bydlet nastálo?

dzej
autor
21. dub 2010

no jasně...jsme právě řešili, proč jsi jich dostala 33 😀 Je to 20km od Brna a je to vesnička, kde nic není, takže kvůli malé zůstanem v Brně, školka, škola, kroužky atd...a pak se tam přesunem na stáří 😉

jajabmw
21. dub 2010

Ahojky holky. Tak jsem dnes zkusila malého dát spát bez dudlíku. No ale nevím jestli to vydržím 😒 , protože vůbec nevím co mám dělat, když začne v noci brečet a do postele si ho brát nechci. Řekla jsem mu že mu dudika odnesl čert a má místo něho medvídka na spinkání 😅 (to ho ale oblbuju, co?) a docela to vzal. Jen mi přijde že dýl usínal a mám hrůzu, jak bude usínat po obědě. Jakou máte zkušenost vy? Teď si říkám, že jsem mu asi měla nechat ☹ , je ještě přece jenom malinkej. Ach jo, to je dilema.
Dzej dnes nám dávají Džungli, tak ponocujem viď 😉 ?

cerstvamama
21. dub 2010

Dzej, mas pravdu s tema ruzema. Ted bych chtela dostavat tech 33 ruzi tak 10 let a zamrznout v tomhle veku ;) To chapu, ze kdyz u toho domku vsechno chybi tak je to nepohodlny. Aspon budou mit vase vnoucata kam jezdit 🙂 Jaja, Adelka ztratila vsechny svoje dudliky v asi 9 mesicich a proste uz zadny nedostala. Manzel chtel koupit novy a ja to zatrhla. Dva dny se po nich ptala a pak dobry. Jo a dneska se pridavam k cekatelum na Dzungli!

jajabmw
21. dub 2010

No tak Martínek se zatím nevzbudil, ale jsem jak na trní 😒 . Moni asi to taky tak udělám, jenom přece když už bez něj usnul a bez brečení, tak by to potom mohlo být i horší odvykání. A Džungle je tu 🙂 . TAk hezké podívání holky a pak přeji dobrou a klidnou noc.

cerstvamama
21. dub 2010

Přesně, když už je jednou konec s dudlíkem tak ho znovu nedávat.To by pak v tom ti prckové měli guláš. Džungle jsem se dnes dočkala, abych neusnula tak jsem na sebe nakydala pleťovou masku a dala si sklenku bílýho. Takovej holčičí večer v jednom 😀

muminek
22. dub 2010

Jaji to chce vydržet já ho Martínkovi vzala taky tak nějak v tom věku. Hodili jsme ho do popelnice a odvezli ho popeláři a my mu zamávali. Odpoledne si zvykl brzo spíš přes den jak se mu neco stane tak ještě teď plače o dudu. Musíme to překonat 😀

dzej
autor
22. dub 2010

Jaji, já jsem slyšela od dost maminek, že vyhozením dudlíku děti přestaly spát po obědě...takže já jí ho zatím nechávám 🙂 Ona stejně s ním jen usne a pak ho vyplivne..takže myslím, že to není zas taková tragedie...a kolikrát vidím děti, který jsou s dudlíkem do školky, což je teda síla 😕
NA tu džungli jsem nevydržela..já vlastně viděla asi jen pár dílů, zkouknu to na netu....nějak na to zapomínám, že to běží ve středu 😀 Tím jsi mi ted připomněla, že jdu rychle na Zoufalky, dokud malá spí. Už vyšel novej díl 😉
Dneska jsme měli přeočkování spalniček...a uplně v pohodě..jsem Sabě slíbila, že když nebude plakat, že dostane dobrůtku a když jsme ji položili na lehátko, tak hlásila doktorce - Sabinka neplače, dostane dobrůtku 😀 😀 😀

jajabmw
22. dub 2010

Ahojda holky, tak noc jsme přečkali v pohodě 🙂 . Sice usnul až v 21.15, ale to jsem čekala protože spal odpo skoro do čtyř 😕 . Trošku jsme pak nestíhali pro Lucinku do školky 😅 , ale tady to docela chápou. V noci se ani jednou nevzbudil, takže to bylo ok. Ale ráno hned po probuzení volal didi, tak jsem mu znova řekla, že si odnesl čert a vzal to. Přes den není problém, to si ani nevzpomene, ale před spaním po obědě jsme měli menší slzičky ☹ . Ale zase jsem mu to v klidu vysvětlila, dala jsem mu pusu a odešla. Slyšela jsem jak si tam něco povídá, ale mě nevolal, tak jsem tam nešla. Je pravda, že mu usínámí trvalo asi 20 minut, což před tím nebylo. Ale teď krásně spinká a doufám, že ještě tak hodinku bude. Ale jen tíše doufám, že si to spaní neodbourá, protože je už před obědem úplně hotovej, takže si myslím, že by to do večera nevydržel.
Dzej Sabinka je šikula, to ten náš řval jako tur. Dobrůtku si zasloužila 😉 .

dzej
autor
22. dub 2010

Jaji, tak to je paráda, že to mělo tak hladký průběh, já myslím, že to bude dobrý a za pár dní si ani nevzpomene 😉
Holky, jakou děláte ráno hygienu s dětma? Umyjete obličej, zuby, dáte nějakej krém? Já právě malou nemažu, a přijde mi, že má tvářičky takový drsnější...mažem ji jen po koupání večer.

cerstvamama
22. dub 2010

Jaja, s tim dudanem to vypada slibne. Adi po jejich ztrate normalne spala dal i po obede, snad to bude i vas pripad. Dzej, my rano myjeme oblicej, zuby, zadek, ceseme, mazeme oblicej. Mazu nekdy i pres den, napr.kremem proti vetru, slunci... Za prve jak Adelce porad myju pusu od nejakyho jidla tak ma obcas taky tu plet hrubsi a za druhe ja mam ultracitlivou plet a musim mazat porad, tak tenhle svuj zvyk asi prenasim i na Adel. Pekny vecer vsem

jajabmw
22. dub 2010

Holky tak Martínek spal jen 1,5 hodiny, ale to bylo tím, že se počůral ☹ do postýlky a to ho vzbudilo. Jinak by spinkal bez dudina dál. No teď večer to bylo pravda těžké, odolat těm smutným očičkám, ale začal se muchlovat s medvídkem a už je tam ticho. Tak snad to bude v poho.
No my ráno umejeme obličej, vyčistíme zoubky a musím mu mazat tvářičky. Dřív jsem nemusela, ale po té zimě je má takové drsné a to jsme mazali jak o život. Ale už se mu to lepší. Je ale pravda, že jak vidí mě(protože já se mažu pořád jako Monča 😅 ), tak chce taky.
HOlky tak dnes zase ponocuju dávají mi Chirurgové 😀 .

dzej
autor
22. dub 2010

no já se právě mažu jen občas, takže zapomínám i na malou...tak já ji budu mazat i ráno, ať nemá pak špatnou pleť 🙂
Nooo Chirurgové ☹ taky by mohly být Zoufalky.
Já ted došla z vacushape a jsem nějaká živá, bych mohla jít na nějakou taneční párty 😵

jajabmw
22. dub 2010

Jé jak já ti závidím, za tenhle týden jsem se nedokopala ke cvičení 😠 , leze na mě jarní lenora 🙄 . Ale je fakt, že to mám dostat a to se mi pak nechce vůbec nic 😀 . No Martínek spinká a usnul v pohodě. Holky umí vaše děti barvy? Kamarádky synátor je stejně starý jako my a umí je. Je fakt, že se od něj nemůže skoro odtrhnout, je na ní dost závislý. Já se snažím Martínkovi barvy opakovat, ale on nereaguje, normálně dělá že neslyší 😀.
Jdu dělat manžovi k večeři Troubelína, pak vykoupat a akorát mi to na ty Chirurgy dá. TAk dobrou noc!!!

dzej
autor
22. dub 2010

Jaji, co to je Troubelín?? Sabula umí bílou červenou a černou a zelenou...jinak nic. tak dobrou 😉

cerstvamama
22. dub 2010

Tak Troubelína taky neznám 🙂 Adi barvy neumí, i když už má svoje oblíbený. Jo akorát když jí řeknu "červená" tak odpoví "auta stojí" 😀 Ale umí zase jiný věci, takže se z toho nehroutím. Tuhle tady byla moje skorošvagrová, nedávno vystudovaná pedagožka, a ptala se mě naprosto vážně, jestli už Adélka umí počítat. Jsem myslela, že mě šlehne. Naštěstí se svému oboru nevěnuje 😀 😀 Dzej, takovou dobíječku energie bych teda potřebovala. Manža píše jak se těší na den kdy přiletíme a já se bojím, že až usne Adí usnu i já a bude mít smůlu 😝 Poslední dobou jsem vycucaná jako citrón. Jo a cvičit jsem šla naposledy před měsícem, takže moje předsevzetí být v létě hezká do plavek bere za svý. Dobrou noc, zítra nám přijede brzy ráno návštěva tak už jdu zalehnout.

cori
23. dub 2010

Ahojteeeee,
Moni, noo my pedagožky sme fakt asi ulítlé, mně to třeba ani nedojde, že bych Káju něco účelně učila, ale asi to furt opakujem a ona to hned pochytí 😀 Barvy my teda už umíme dlouho - ty základní 😅 Sranda když jdem po ulici a ten náš malý špunt říká - malé bílé auto jede 😀 , za chvíli šedá velká motorka 😀 , teď je její oblíbená otázka - Mamí, co to je, já nevím?
A počítání 😅 do tří umí a dneska sem kukala, že spočítala 7 koleček, ale teda nám to nikomu neukáže, ale slyšela sem ji z vedlejšího pokoje - nevěřícně sem se šla podívat a vidím, že jich bylo jen 6 - ale ona to 7mé měla v ruce 😀 , ale to víte na nočník chodit nebudem 😀 😀 😀
A nejlešpí je, že by se jeden i rád pochlubil, co už všechno umí, ale ona to nikomu nechce říkat 😀 Teď se jí každý ptal, kolik má roků, tak jsme jí ukazovali a říkali, že dva,jenže jí na ručíčkách ta dvojka zprvu moc nešla ukázat, tak jsme jí ukazovali jak (že má jen dva) na to a teď Kája říká - "mám jenom dva roky" 😅
Ale je to sranda s těma prckama jak už pouští slovní hlášky a perly 😀

jajabmw
23. dub 2010

Ahojda holky. Tady je tááák krásně,že mi je líto, že Martínek spinká. Sákra měla jsem ho dát spinkat do kočárku, že mě to nenapadlo dřív.
A co je troubelín 😀 😀 😀 ? Koupila jsem to v Tescu a je to hermelín který se rozpíká pomalu v troubě a holky, je to taková dobrota 😀 . TAkže jsem si při chirurgách dala a přesně jak píše Monča moje předsevzetí být v plavkách krásná bere za své 😅 .
Týjo Cori tak nevím, jestli jsem něco nezanedbala, když vidím co Kája všechno umí. Marťa akorát ví, že naše auto je červené a když vidí jiné červené, tak říká, že je jako naše.
Zítra jdu s dětma na pochod pohádkovým lesem, tak se těšíme, má být hezky tak si to užijeme.

dzej
autor
23. dub 2010

ahoj holky,
u nás teda docela fouká. Na sluníčku je pěkně, ale ve stínu nic moc. Malá ted taky usla...dneska se mi nechce nic dělat, tak si vypiju kafe a kouknu na tu džungli rtěnek 😀 Aha....tak to neznám, já mám hrozně ráda Pepu na gril, dneska jsem si ho dala k obědu 🙂 hezké odpoledne 😉

cerstvamama
23. dub 2010

Ahoj holky, u nás je krásně, svítí sluníčko a je teplo. Kámoška s holčičkou před chvílí odjely, strávily jsme celé dopoledne na hřišti a na zahradě, takže Adí odpadla únavou. Já teď jdu "do banky" (internet banking) 😀 Už se docela těším až odletíme, protože tchýně mě vykrmuje a já jen kynu. Když musím vařit sama tak toho tolik nesním. A taky každý druhý den nepeču koláče a buchty, žejo 😝
cori - ona myslela jako jestli už umí Adélka sčítat, jinak umí říkat jedna dva tři nebo tři dva jedna teď, ale to není žádný počítání 😉