Výchova nebo lakomost?

15. dub 2021

Byla jsem svědkem situace, kdy byly kamarádky nakupovat v drogerii, jedna sebou měla asi 4-5 letou dceru. Ta máma holčičky si nakoupila nějakou kosmetiku, a ne zrovna levnou. Holčička prosila, jestli jí nekoupí tašku s medvědem (za 20 korun). A máma že ne. Holčička se zeptala smutně proč, a máma na ní vyštěkla, že prostě ne. A já si tak říkám proč, je v tom lakomost, nebo styl výchovy? Neříkám že dítě musí mít vše na co si ukáže, ale kravinu za 20 korun? Bylo mi té holčiny líto...

zelenaesmolda
16. dub 2021

Takze kdyz si pujdes koupit treba bundu za 2 litry tak dveri koupis taky jenom aby neco dostala?

mimco
16. dub 2021

Dostala jsem se do věku, že by mě ani ve snu nenapadlo se nad něčím takovým pozastavovat...
V jeden den jsem dceři koupila trika, kšiltovku, gumičky do vlasů, vše dle jejího výběru, pak něco v papírnictví a hnedka v dalším obchodě, i přes dohodu, že stačilo, ztropila scénu kvůli totální tretce, i když přísahala, že už to dělat nebude, protože je velká. No ani omylem princezno, neexistuje a jestli máš problém, běž čekat ven!!! Jinak to prostě nejde, prachy netisknu a nebudu si dělat z baráku skladiště.
Pokud by ke mě v tuhle chvíli přistoupil cizí člověk a začal jí to cpát, poslala bych ho někam! To se prostě nedělá! Nestarejte se o cizí lidi!!!!
PS: starala bych se pouze v případě, že bych měla díky delšímu sledování (např. sousedi), podezření na týrání a hladovění dítěte, to bych ohlásila na pčr/ospod

mimi1004
16. dub 2021

@mimco Naprostý souhlas. Cpát mému dítěti cizí člověk něco, na co jsem řekla ne, budu pěkně nepříjemná. Denně se tu řeší, že babičky nerespektují přání rodičů a pak se budou tolerovat cizí!? 🤦‍♀️

sudylichozrout
16. dub 2021

Hele, nebylo by lepsi, kdyby ses starala o sve dite a neresila veci, do kterych ti a) nic neni, b) vis o nich prd? Na svete by bylo hned lepe...

barulina
11. črc 2023

A já nekoupím každou kravinu kterou chtějí a peníze v tom nehrají roly

autor
11. črc 2023

@barulina A sobě?

brunetka11
11. črc 2023

Kopie: “Když SI jdu něco koupit, koupím i své dceři.”
Ne. Jdu koupit sobě - koupím, co jsem měla v plánu a jdu. Stejně tak - když něco kupuji dětem, nemám potřebu kupovat něco sobě.
Nákupem něčeho pro někoho nikomu neubližuji, nic nikomu nedlužím.

barulina
11. črc 2023

Ano, koupím si co chci a co potřebuju a na co mám. Kdybych měla svým dětem a převážně tomu mladšímu koupit vše co chce, tak máme doma i nelegálně drženou zbraň například. A nechápu jak tohle můžeš srovnat, dospělého člověka a dítě. Ty koupíš svému dítěti například ohňostroj který uvidí v obchodě, ať si s ním hraje?