Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
brunetka11
16. čer 2018
Tak letos se zadařilo :slight_smile:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
brunetka11
19. zář 2017 Čtené 198x

Ráda bych navázala na článek https://www.modrykonik.cz/blog/anetka1701/article/z-8aukyg/#comment-51862699 

Asi se shodneme, že hledat si práci po či při rodičovské dovolené není právě jednoduché. A to i v dnešní době, kdy se říká, že "berou všechny". Neberou, nebudeme si nic nalhávat - skloubit rodinný život s pracovním umí být opravdu zapeklitá věc a vůči ženám s malými dětmi je zakotveno mezi zaměstnavateli stále dost předsudků.

Vracíme se do práce povětšinou po určité pauze (mnohdy i pěti a víceleté) - chybí nám potřebné znalosti, nejsme extra časově flexibilní, na rozdíl od bezdětných nám extra nezbývá sil na pracovní "dodělávky" večer či o víkendech.

Spousta z nás by však asi ráda práci, která nás baví - přece jen v zaměstnání trávíme mnohdy více času, než co se nám podaří naspat za noc s malými dětmi.

Anetka1701 nás v základu provedla úskalím napsání životopisu. A co dál?

Zaujme vás inzerát a říkáte si: "Jo to by mohlo být právě pro mne!". Jenže podobných jako vy, jsou třeba desítky. Takže jak zaujmout? Motivačním "dopisem". Respektivem oslovením potenciálního zaměstnavatele v e-mailu (asi už nás moc není, co bychom životopis v dnešní době posílaly poštou).

Není potřeba sáhodlouhého představování své osoby (P.S. ne, fakt není potřeba popsat celou A4 s podrobným a dalekosáhlým popisem vašich dosavadních pracovních "zásluh" - věřte mi, odrazuje to a málokdo to bude ochotný číst). Opravdu stačí třeba 3 - 8 jednoduchých výstižných vět. 

Hodně také zabodujete slušným a milým oslovením, poděkováním a dovětkem, že rády více informací sdělíte osobně na případném pohovoru.

Znovu si přečtěte pracovní inzerát, na který reagujete - promyslete si, proč vás právě tato pozice zaujala. Protože popisuje to, co byste chtěla dělat? Protože nabízí práci na částečný úvazek? Protože chtějí po uchazečkách práci a znalosti, které máte z předchozích zaměstnání?

Vyberte si to, co vás zaujalo. A napište to oné personalistce nebo personalistovi na rovinu. Vyzdvihněte své znalosti a důvody, proč vy jste ta pravá.

Názorný příklad - vkládám okopírovaný text inzerátu: 

Popis:

Hledáme zaměstnance na pozici junior účetní - požadujeme:

• Min. základní znalosti účetnictví a min. znalosti daní

• Psaní nejlépe všemi 10 prsty na klávesnici

• SŠ vzdělání nejlépe obchodní akademie

• výhodou je praxe na obdobné pozici je, ale není podmínkou

• Dobrou znalost práce na PC (Word, Excel, Internet, E-mail, apod.)

Hlavní náplň práce:

• Vedení účetnictví, příprava podkladů, spolupráce s hlavní účetní

• Spolupráce s vedením společnosti a hlavní účetní

• Ostatní administrativa ve firmě

Co HR v tomto případě třeba napsat?

Dobrý den, paní Vomáčková,

reaguji na vaši pozici "Junior účetní" zveřejněnou dne 19.9.17 na ucetni.cz. Na této pozici jsem pracovala v letech 2013-15. Připravovala jsem podklady pro hlavní účetní, mám praktické znalosti s účetními systémy Pohoda a ABRA, pracovala jsem také v týmu, který připravoval podklady pro roční uzávěrku. Také jsem vedla Knihu jízd a měla na starosti pokladnu s hotovostí obchodního oddělení společnosti.

Věřím, že bude příležitost sejít se s Vámi osobně na pohovoru a doplnit případné informace k mé praxi a znalostem - jsem vám k dispozici na tel.č. ...

Mějte se hezky,

Marta Jandásková

V tomto textu shrnujete vše potřebné a vyzdvihnete své znalosti - i kdyby v dané firmě používali jiný účetní systém - vy máte praxi s dvěma, tzn. že by neměl být pro vás problém se naučit další. Ročními uzávěrkami si dopředu naženete 100 bodů oproti jiným uchazečkám, nemluvě o informaci o svěřené hotovosti (tedy zdůraznění své spolehlivosti) a spolupráce s obchodníky (kdo má s tímto oddělením zkušenosti, jistě ví, o čem mluvím ,-) ). Uvedením personálního serveru a datumu inzerátu zaujmete smyslem pro detail. A svým milým a vstřícným jednáním si prošlapete cestičku mezi těmi, které se ani mnohdy neobtěžují s oslovením kontaktní osoby u inzerátu.

P.S.

Držím vám pěsti, ať si najdete práci, v níž budete spokojené.

Čti celý článek
brunetka11
11. bře 2017
Naše 8,5 letá...
"Maminko, chtěla bych být jako ty..."
"Proč?" A přiznám se, že jsem čekala něco o vaření.
E. se zasněným výrazem: "Chtěla bych být taky tak hezká..."
Zobraz celou zprávu
brunetka11
17. únor 2017
#fykyska Je to zvláštní, včera jsem si na tvůj "procentní" příspěvek vzpomněla...
Pracuji s lidmi - kombinace HR a IT s marketingem, takže jsem tak trochu profesně deformovaná a stále mám tendenci selektovat a vyhodnocovat informace o lidech, sociálních skupinách na internetu, prostředí a chování ovlivňované podprahovou reklamou, nástroji, jak prodej podpořit.
Lidé a jejich jednání, jejich nicky jsou docela rychle čitelné. Čest výjimkám :grinning:
Když jsem se sem přihlásila, trvalo mi, než jsem se tu nějak zadaptovala... přišlo mi to tu domácké, spousta lidí se tu znala a mne i postupně dostalo to, jak se tu lidé vzájemně podporovali. Sice občas za každou cenu.. plurál tu občas rve oči, ale... byla tu spousta normálních a velmi šikovných holek, které inspirovaly svými dovednostmi, šikovností, praktickými tipy, osobní odvahou.
Od loňského léta však pomalu sleduji změnu... velmi podobný scénář - nový nick a výrazná fotka - krásná holka. Hurá, dočkali jsme se mimíska! Mužíček mne rozmazluje! A čistě náhodou profláklou značkou šperků, drahého vína, botiček - a čistě náhodou mají nožičky téže značky i pro děticky! Za dva tři měsíce od oznámení se na profilu objeví naštelované na gauči značkové deky a "hnízda" pro "mimíska". A vystajlovaná kára... a profi fotky od.., a těhotenské oblečení značky...
Tak nevím, buď se tu změnilo zvláštně osazenstvo - což je trochu divné, protože tahle skupina žije Instagramem, FB apod. Výborně tohle zafungovalo třeba u spojení Mareše a oficiálně značky Blažek a méně oficiálně nejmenované klenotnické značky...
Na MK to začíná nabírat zvláštní směr...

Mno nic, jdu si zazálohovat fotky :sunglasses:
Zobraz celou zprávu
brunetka11
28. led 2017
Lépe to vystihnout snad ani nejde Víc to vystihnout ani nešlo... http://www.cnews.cz/problemy-dnesnich-mladych-z...
Zobraz celou zprávu
brunetka11
8. led 2017
Je to strašně divné takhle po 1,5 hod. cvičení... Ale znám se - kdybych si to neužila, tak mi to pak bude líto... Tak jo - loučení s dobrotami ve vší opulentnosti a zítra zase nanovo...
Držte mi pěsti, těch 10 kg dolů letos půjde. Chci si to běhání užít :sparkling_heart:

P.S.
Moc vám všem děkuji za dosavadní podporu... Vážím si toho :bouquet:
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)
brunetka11
5. led 2017
#2procenta - dostupnost některých informací jen pro přátele - to byl základ, proč jsem tu zůstávala
Zobraz celou zprávu
brunetka11
5. led 2017
Wow... Po nějaké době otvírám MK na notebooku a ne na rychlovku z mobilu. Chtěla jsem napsat jedné zdejší uživatelce, co mne má v oblíbených. A najednou nic - místo fotky obrázek.
Ale kolik obrázků místo fotek?!
Jako jo, udělala jsem po novém roce totéž...
Ale že nás bude do pár dní tolik...

Když #admini jedou takhle na procenta, o kolik procent tedy ubylo uživatelek s fotkami v profilu po ohlášení změn v nastavení soukromí a funkcionality "přátelé"?
Koho to také zajímá, dej lajk, prosím ,-)
Třeba budeme stát někomu za odpověď...
Zobraz celou zprávu
(1 fotka)