Vzteklé a zuřivé batole

pralinkan
6. zář 2009

Holky, mamimky..prosím poraďte mi..Moje 15měs holčička má neskutečné záchvaty vzteku..Vím, že děti v tomto věku mají období vzdoru, ale to co dělá moje Naty, z toho už jsem na prášky. Když ji to chytne, mává rukama, kvílí, řve, rve si vlasy, bouchá se do hlavy. Vůbec neposlouchá a když jí dám na zadek nebo odejdu, tak je to ještě horší. Včera jsem dokonce skončila s rozseknutým rtem ☹ Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak na to?

berblin
3. únor 2017

@yelowangel u nás nočník je snad to jediné, co funguje, dokonce na něj chodí sama, ale to je tak všechno. Posílám fotku, jak mě včera vylepšila ksicht. V zápalu radosti se na mě vrhne, rve mi vlasy, škrábe mě, kouše. Vztekání je na denním pořádku. Je zajímavé, jakmile je u babiček, tak je největší zlatíčko. Nevím, co dělám špatně. Ale už nemůžu.

yelowangel
3. únor 2017

@berblin mě na štěstí ještě takhle nepodrápal ale partnera jo. Mě rve vlasy po hrstech. Taky dneska u nás byl můj taťka na chvilku na návštěvě a to byl milionovej, ani jednou se nevztekal ale jakmile jsme sami a něco chce a nedostane to nebo mu něco nejde okamžitě se vzteká. A to mu taťka taky několikrát řekl že nesmí a dobrý jenom na něj koukl a bez problému. Jo a oba už nás pokousal tak že jsme měli modřinky. V noci se budí po hodině a míň. Jsme vyřízení. Partner si aspoň v práci od toho vzteku a řevu odpočine i když je rád když je doma a s malým. Ale poslední dobou od něj taky slýchám že mě to nezávidí a nechápe jak to zvládám. Kdyby už aspoň bylo teplo vypustím ho ven a tam ať se vzteká a běhá aspoň pak třeba bude dobře spát...jenže to si ještě počkám...

yelowangel
3. únor 2017

@berblin a když si vezmu že tebe to za rok čeká na druhou tak ti ale vůbec nezávidím

anniesfibis
3. únor 2017

@berblin rekla bych ze se nudi...

berblin
3. únor 2017

@anniesfibis to ne, ona tak vyvádí při jakékoli aktivitě :(

kackakastanka
3. únor 2017

@berblin a rekla jsi naprosto vazne, ze se to nedela, ze to boli a at toho necha... a to opakovane, dokud to nevzala vazne, z oci do oci, prisnym tonem, chycene rucicky?

berblin
3. únor 2017

@kackakastanka ano, pokaždé.

drndoslavv
20. kvě 2017

Ledova sprcha, aby se dite uklidnilo? No to me poser, to bych neudelala. Myslim, ze je uplne normalni, kdyz ma dite zachvat vzteku. Proste v klidu, pretrpet to obdobi, dat na jevo, ze se to nedela a odvratit pozornost ditete. Maly treba ted sili, kdyz ho prinesu domu z venku. Nejrasi by byl venku porad. Tak si doma kleknu na ctyri, udelam mu kona, chvilu ho povozim a je klid.

kata267
8. říj 2017

Tak bohuzel je to u nas stejne,mala 16mesicu zacala mit kvuli kazde blbosti hysteraky (ted nemyslim takovy ten mirny plac a vztek ktery nektere maminky povazuji za zachvat, ale vylozene hysterak kdy se vylozene vali a nekdy prestava dychat)...trva to par mesicu, pri prebalovani, kdyz nekdo odchazi nebo odchazime odnekud my, zalomena pri nakupj v kosiku nebo vlastne mnohdy ani nevim proc proste kdyz neni po jejim 😀...zila jsem taky v predstave ze se to da diteti dokola vysvetlovat, komunikovat atd.ale uprimne to fakt s takto malym ditetem nefunguje a za tu dobu kdy se to tak snazim resit bych rekla ze se ty hysteraky spis zhorsuji, fakt na to nemam nervy...prece si nemuzu nechat "skakat dite po hlave?" jak dlouho tyto obdobi vzdoru trvaji? Asi me do te doby svihne....

ladyhacek
8. říj 2017

@kata267 syn 2,5 stále má 🙂 ale jen někdy je to horší.
u nás dost zabírá dohoda. tzn - jsem na hřišti řeknu jdeme domů - NE . Ondý tak si ještě pohraj, ale pak už musíme ano? dáme si na to placáka, že platí. Ondý tak jdeme - NE , ale dali jsem si paltí přeci tka musíme . a jde to . chce to tedy čas. Chce to lákadlo - Ondý musíem nakrmit pejsky už mají hald - granule jím dává sá.
V obchodě zatím žádný řev - když něco chci řeknu je tam mlíčko bolelo by tě bříško (má intoleranci) Zkusila jsi dát navýběr? dej dvě možnosti ať si zvolí > třeba Ondý půjčíš mi autíčko? NE ale vždyť máš dvě - tak si vybert jedno a to mu pujči - nepotřebuješ obě > podívla se na ně a dal . TV Ondý vyplene televizi a jdeme - vypnují a řev. Ondrášku zachvíli jdeme spinkat tak dokoukáme pohádku a vypneme TV - můžeš jí vypnout sám > a vypne > musí mít pocit, že sám že on chce. Né že vy jst emu to "nakázali" zkusit to udělat tak aby se cítil, že rozhoduje, že má navrch, ale přitom udělala co chcete 😀. Také zabírá tak se vyvzteke-vyřvy když si mysíš že ti to pomůže, ale tohle prostě nesmíš . Dovol jí ať se vyventiluje - ale dej jí najevo že může že ti to je jedn > pak se nevzteká tak dlouho dojdemu, že i kdby tady řval půl hodiny tak se mno to nehne. Má svůj vztekací koutek. Tak si tam běž a ž se ulidíš tak přijď - jde tam pak vystrčí hlavu (ještě řve) zeptám se už jsi klidný? řekne že jo a s mírným fňukáním jde ke mě to ho obejmu 🙂.

Také by mělo zabrat když se vzteká tak jí obejmout dát jí najevo, že tu jste-ale nechat jí ať se vyřve.

Na každé dítě platí něco jiného. Syn se začal hdoně vztekat před 2 rokem a asi po 2 roce se to zhoršilo (ale já nastoupila do práce) také nedýchla, modral až jsem měla hrůzu v očích) u nás se to zlepšilo když mu přišli na intoleranci na mléko a to jsem vysadili > i když nám DR tvrdila, že to tím být nemůže 🙂

ladyhacek
8. říj 2017

mě kousnul a hodně a já ho kousla také (né moc) a říkám tebe to bolý? ale maminku tka když jsi mě kousnul. pak dlouho nic až nedávno zase. Ale ajk- štenici, trohcu krvea malinko odchlíplá kůže zase jsem mu to opatila a je to asi 2m a nic.

Někdo by byl proti, ale když řekěnte že Vás to bolý nebo že se to nedá tak tomu nemusí rozuměnět - ukažte jim proč to dělat nesmějí - aby pochopili co jím říkáte. Nkědy malé děti neznají význam slov a nechápou je.
Musete samozřejmě vzít v potaz svojí sílu a nedat do toho vše - ale když mi vyškubnal vlasy a já zaječala až manžel přes dvoje zavřené dveže břiběhl tak jsem ho tkaé zatahala od té doby nikoho netahal. A tvrzení že u babiček je hodný dítě ví kdy si co může dovolit a když ho v tom necháte tak Vám bdue ubližovat dál - myslí si že je to legrace když může

kata267
8. říj 2017

@ladyhacek 2,5 a porad to.trva? Neee 😀 no ja se pokousim furt vysvetlovat a mluvit a tak aby si nemyslela ze je to o prikazech ale prijde mi prave ze v tomto veku to jeste moc nechape a ten vyber z ruznych moznosti muzu zkusit ale myslim ze je na to jeste moc mala....bohuzel nejsem ta z tech super matek se super trpelivosti, fakt me to vytoci

ladyhacek
8. říj 2017

@kata267 já také nemám trpělivost a teď jsem si vzpomněla. Syn zase kvůli něčemu řval něco chtěl a já zrovna měla své dny mohla jsem křičet nebo začít brečet sedla si na zem a začala brečet on je mě přišel a mámo ne a já jen když můžeš řvát ty tak já taky a zase mámo ne přestala jsem a on také.

hatalinda
14. říj 2017

@pralinkan Zdravim,studenou sprchu bych neradila,dítě může začít koktat.Je fakt,že některé maminky doporučují,ale dítě tak akorát bude nemocné a dle psychologů bude citit ponížení.

terezapetrova
14. říj 2017

@ladyhacek to s těmi babičkami řekl kdo? To, ze jsou deti hodnějsi u prarodičů, tet, atd nez doma opravdu neni zásluhou babiček, tet, deti anebo neschopnosti rodičů. Jediné o co se jedna je to, ze rodiče mají vždy "nejmenší" respekt. Výchovou se jistě dá zvládnout mnohé nicméně rozdíl mezi respektem pred babičkami a pred rodiči vždycky nějaký. Bude. Nemyslím to na tebe.. Jen, ze se tady o tom asi diskutovalo. Me taky dává zabrat, ze synek bezkonkurenčně nejvíc zlobí me nicméně mohlo by byt hůř.. Kdyby zlobil úplně vsude

ladyhacek
14. říj 2017

@terezapetrova ano bude. Dle a zkusenosti je to i tím že babičky vidí jednou závad a 100% se mu věnuji to já vždy mohla. I když vaříme a uklizime většinou spolu přes den se tam vždy najde sklínka kdy si Sednu a chci klid to pak prostě zlobí a svoji energii ventiluje různé. Nejvíc když je hnusné nebo je nemocný a ven nemuze

anelamates
14. říj 2017

@drndoslavv Ledová voda - sprcha - se používala. Ale ne tak jak se to prezentuje tady - děcko se vzteká, tak šup tam s ním. Ne, používalo se to leda v případě hysterického záchvatu, ale skutečně hysterického. Jako ekvivalent toho, že dospělému dáte třeba facku. No dítě nefackujete, a je potřeba tu hysterii zastavit. Zažila jsem jednou hysterickou neteř, byla vyčerpaná, a nemohla to zarazit. Prostě pořád jen lapala po dechu. A vzlyky, že se dusila. Stačilo opravdu na obličej ledovou vodu a přešlo to. Byl to strašný pohled na tu chudinu malou.

sedmikraska84
1. pro 2017

Tak s tímto se potýkám také,dcera má 2 roky a je to tragédie a nejen doma,všude dělá jen scény,doma dokáže zuřivě řvát i dvě hodiny v kuse a a víc jak půl dne jen řve a vzteká se,už jsem i zkusila tu metodu studená sprcha,no nevím,na ní to nezabralo...jsem v 6m a musím říct,že je to na mě moc-nevím už rady a každý den brečím co se to děje.

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
foxxi
20. dub 2018

Ahoj maminky přidávám se z naší čerstvou zkušeností - jsme z toho docela špatná, protože jsem to zažila poprvé a nevím zda je to jen záchvat hysterie nebo něco víc. Dcera má 17 měsíců a vzteká se poměrně často - když jí nodovolíme co zrovna chce, ale to nepovažuju za nic výjimečného, řve a mlátí věcma, ale dnes se při hraní začala válet po zemi, řvát, ječet, mlátit se do hlavy a na nás vůbec nereagovala - jako by vůbec nevnímala jen řvala, válelala se a když jsme ji chtěli vzít tak prostě pokračovala v pohybu, ale opět bez reakce na nás, prostě byla úplně mimo. Opravdu jsem se o ni začala bát, jak píšu tohle jsem nikdy nezažila. Brečela, vzlykala, ale nešlo s tím nic dělat. Asi po 20 minutách se nám ji podařilo uklidnit, byla úplně vyčerpaná. Mám se připravit na to že tohle je období vzodru? máte s takovými stavy kdy je dítě opravdu úplně mimo a nevnímá někdo zkušenost?

letadylkokane
20. dub 2018

@foxxi asi to tak bude, prichazi obdobi vzdoru. My mame rok a trictvrte starou dcerku, byla super, vztekala se, ale v mezich. Pred tydnem se nam narodila druha holcicka a doma a zacalo peklo. Predvadi hysteraky s valenim po zemi, mlati hlavou do nabytku, dela vsechno naopak a vylozene provokuje. Pritom se ma k miminku dobre, hladi ji a tuli. Ale zaroven se asi zkombinovalo obdobi vzdoru s touhle novinkou. Je to na palici a vubec nic nezabira. Domluva, placnuti, vetsi placnuti, sednuti na zem k ni, objeti.. Nic. Studenou sprchu ale davat odmitam.
Napada nekoho neco, jak to zkorigovat?

kackakastanka
21. dub 2018

@letadylkokane jedine laskou, objetim, respektem a pochopenim, placat nekoho za to, ze zarli, pripadne je rozhozen z neceho jiného a neumi ještě emoci zpracovat, je opravdu nehezke..., predstav si to naopak, chlap si privede domu jinou, ty se zacnes zlobit a budes z toho rozhozena a on te k tomu ještě zbusi.... trochu nehezke...

letadylkokane
21. dub 2018

@kackakastanka tak za situace, ze po tydenim miminku hodi nocnik tak, ze ho zasahne do hlavy, presto, ze jsme ji rikali, at to nedela a polozi ho na zem (naprah a cekani na nasi reakci) se dle meho skromneho nazoru neda delat nic jineho, nez striktne zasahnout. Jinak ji samozrejme mazlime, objimame, vysvetlujeme. Nejsme zadni tyrani... Jeste nejakou radu mas?

misakri
21. dub 2018

Asi jsme měli štěstí nebo nevím.. obě děti to jednou zkusili,hodit sebou v obchodě o zem,dostali na zadek a byl klid.. od malá vysvětlujeme max 3x,fakt jsem nepotřebovala vidět,jak opakovaně něco delali a koukali při tom na mě,co já na to.. teď chodí na základní školu,pozdraví,podekuji,požádají,uklidí si pokoj,pomůžou nám doma.. a hlavně jsem se nikdy nemusela za ně stydět,že mám nevychované spratky,za což jsem moc ráda.. takže pevné nervy holky 😉

kackakastanka
21. dub 2018

@letadylkokane tak před tim jsi psala, ze ublizuje sobe a vzteka se, ale ze k miminku se chova hezky, ted jsi popsala zcela jinou situaci..., tezko se radi, když menis fakta podle situace 🙂, kazdopadne, pokud ty ublížíš ji, ona bude ublizovat druhym 🙂

letadylkokane
21. dub 2018

@kackakastanka nemenim fakta dle situace, jen rozvadim situaci, protoze jsi napsala uplnou pitominu. Reagovala jsi, aniz bys vedela, za co jsem sahla po placnuti. Jinak ona mu neublizuje, ona provokuje nas. To neni o tom, ze by chtela ve zlem umyslu neco udelat sestricce. Vynucuje si nasi pozornost i skrze to, ze neuvazene udela hloupost. Jinak my ji neublizujeme, to jsou fakt silna slova (asi slovnik nevychovy), dostala placnuti pres plinu a info o tom, ze tohle uz opravdu nikdy nesmi udelat. Jinak jestli nemas nejakou opravdovou radu, jak se v konkretnich situacich totalne hysterickeho zachvatu zachovat, tak moc prosim, radeji stopneme debatu, jo?

kackakastanka
21. dub 2018

@letadylkokane fakta menis, v prispevku na který jsem reagovala radou, ze je třeba to resit laskou a respektem k te starsi, protože zarli a chce vasi pozornosti, a ty jsi podrazdene napsala, co jako radim, ze když hodi na mimco nocnik, tak, ze si snad přes zadek zaslouzi... ja na to reagovala, ze menis fakta, protože před tim jsi psala, ze se vzteka a zlobi, ale z k mimcu se chova moc hezky..., takze opravdu si trosku prekrucujes situaci, aby ses citila dobře... ja samozrejme chápu, ze si tim chce získat vasi pozornost, to jsem nakonec psala hned ve svém prvním komentu... moje rada byla věnovat ji maximum pozornosti a lasky, protože zarli, pripadne ji to durazne vysvětlovat, co delat nesmí..., osobne bych tohoto broucka v této situaci urcite neplacla ani přes plinu... nemá to smysl, není to spravne ani adekvatni situaci...ale timto debatu s tebou koncim, jak sis nakonec prala, jen se vymezujes a vysvetlujes recene... me je to tak nejak fuk, jak se chovas ke svým detem, jen jsem chtěla poradit, ze placanim bych toto neresila...

letadylkokane
21. dub 2018

@kackakastanka no jo, jenze tvoje rady jsou k nicemu, nebot vsechno, co pises, delame. Hrajeme si s ni, mazlime ji, objimame, rikame ji, ze ji milujeme, chodime s ni na hriste. Jen ji nechceme uplacet a dovolovat ji vic, nez predtim. A kdyz ted zacala hazet vecma, prestoze vi, ze se to nesmi, vzteka se, mlati hlavou do zidli a skrini, vali se po zemi, tak nevime, co delat lepe. Pocit viny ve me svym psanim nevyvolas, to, ze dostala poprve ve svych temer dvou letech pres plinu (ne na hole telo), nevidim jako problem, pokud jsem si vedoma toho, ze tato metoda se musi vyuzivat opravdu jen v krajni nouzi. A to mrsknuti nocniku po novorozenci bylo.
Ptam se tady na KONKRETNI rady, ty jsi mi zadnou nedala, jen se tocis na placnuti a delas ze me Heroda. Proto jsem chtela debatu ukoncit. Mas-li opravdovou radu z praxe, jak se zachovat v t, m a tom pripade, pis, budu rada. Nemas-li nic jineho, nez obecne plky o domluve (ktera neni univerzalnim vselekem, nebot kazde dite je jine a objimani, tak uz mi radeji nerad vubec 🙂

kackakastanka
22. dub 2018

@letadylkokane přečti si naši komunikaci od mého prvního komentu v reakci na tvůj, zkus si dát odstup a trochu nadhledu, nijak na tebe neutočím a ani z tebe nedelam Heroda..., radu jsem dala, pokud nepomohla, a vse delate spravne, musí poradit někdo lepe..., prijde mi, ze se chces a hadat a utocit a ja opravdu nemam cas asni chut se s tebou vybavovat o blbostech, co kdo jak napsal a proc chces davat male přes zadek, delej vse, jak myslis, nemam potrebu ani chut ti do toho kecat..., jen poradim trochu méně konfrontace a utoku k okoli, všichni s tebou nebojuji, i když ti to tak mozna pripada 🙂

dokument
22. dub 2018

Prosim, napiste mi vas nazor. Ciste ze zvedavosti se ptam. Syn totiz v tomto veku nic takoveho nedelal, ale zato ted. Ma to nejak posunute. Ale to je jedno, k otazce . Co kdyby vam nekdo rekl, ze za to muzete vy a je to proto, ze nejste v pohode a at jdete k psychologovi vy. Zajima me jen vase reakce co si o tomto myslite. Jak byste reagovaly? Dekuji (ptam se jen ze zvedavosti, nic takoveho si totiz ani nemyslim)