Záchvat vzteku u skoro ročního chlapečka

misule55
9. bře 2016

Holky prosím o radu, docela mě to vyděsilo, ale nechi hned letět k doktorce, pač za dva týdny máme poradnu a už tak jsem za šílenou matku, co tam běží s každým snoplíkem :D
Malý je poslední dva týdny šílený vztekloun, hlav ně teda u oblíkání- to se propne do luku, mi přes koleno, hlavu na zemi a nejde s ním hnout, někdy se u toho směje někdy bulí - nikdy to nedělal :(
Hlavně, ale když mu chci vzít nějakou hračku nebo spíš předmět, který pro něho není na hraní ideální, začne se strašně vztekat, otevře pusu dokořán a trochu jakoby zakloní hlavu a ztuhne, vypadá strašně urputně a občas se jakoby trochu zatřese, ale ne vždycky - no vypadá to strašně, jak kdyby křeč...pozoruju to dneska celý den a nepřipadá mi to úplně normální, že mě uklidníte? 🙂
Jinak je šikovný, umí navlíkat kroužky, hezky leze, stojí, začíná obcházet nábytek, povídá, tak nevím jestli mám plašit... 😲
Moc děkuju za rady

madulinka
9. bře 2016

Kolik malému je? Mě to spíš připadá, že testuje hranice, co si může dovolit. Zkouší co si může vyvztekat + co mu pláčem projde a bude po jeho a co už ne 😅 Já bych to přičítala počátku vzdorovitého období a odhaduju věk tak (+-) 12 - 18 měsíců?

drakenn
9. bře 2016

Za mě normální reakce ročního dítěte. Ročnímu prostě nevysvětlíte, že je třeba pro něj něco nebezpečné a že mu to nedáte.. příjde vzdor - vztek.
On něco chce - nedostane se mu to - příjde jeho reakce.. a tou je v tomto věku vztek. Také nechápe, že ho oblíkáte proto, že např jdete do obchodu.. Já v tohle věku na nějaké snahy si něco vyvztekat nevěřím - beru to jako normální reakce na situace, které mu vadí, děcka nechápou čas, souvislosti nebo následky..
Asi to chce opravdu se obrnit a zkoušet vysvětlovat či motivovat...
Ve třech letech už mu leccos vysvětlíte a tam to začíná - to zkoušení...

iveta93
9. bře 2016

Já bych taky řekla, že testuje co mu projde. Sousedovic klučina sebou plánce na zem a začne řvát když mu něco nedají. Podstatné je neustoupit. Můžeš se zeptat na poradně jestli chceš být v klidu, ale podle mě je to normální. 🙂

letadlo13
9. bře 2016

U nás je to podobné. Vezmu mu něco, co nemá mít a řev, řev řev, někdy sebou i flákne na zem, nebo rudý jak rak a slzy mu tečou, ale vzteku. Jinak zlatíčko, ale s roličkou toaleťáku nebo vidličkou si hrát prostě nebude. 😀 Rozhodně nikam extra nechoď, zmínit se potom můžeš na poradně.

misule55
autor
9. bře 2016

Holky mi ani tak nejde o to, ze se vzteka,my oba s manželem jsem temperamentní, takže necekam, ze budeme mít jehnatko, spis me zaskocil typ reakce, vypadá to fakt divně, jak nějaká křeč, nevím, jak to popsat. Je mu 11 měsíců

lajla
9. bře 2016

Normální s běžné... Nevidím na tom nic patologického, křeče byste poznala

misule55
autor
9. bře 2016

Tak snad jo, holt je to asi přecitlivělý vztekloun 😀

letadlo13
9. bře 2016

@misule55 on neví, že má bušit pěstičkama a kopat nožičkama 🙂 prostě vymyslel tohle, jinak to neumí. Ať to vypadá jak chce, pokud se mu něco neděje, nemá křeč, nepřestává dýchat apod. Ale to bys poznala na 100%, kdyby to byl nějaký vážný stav. Každé dítě jinak leze, jinak mluví, jinak se vzteká.

lajla
9. bře 2016

@misule55 a bude hůř🙂

misule55
autor
9. bře 2016

@lajla já vim 😀

japona
9. bře 2016

@misule55 Mate normální dítě, které se učí vyjádřit svuj názor. Ještě pár let a vyroste z toho🙂)

hojda
9. bře 2016

Klasická gumóza ze vzteku, neboj za pár let to přejde 😀 aneb vítej období vzdoru 😀 Asi nejlepší je na to nereagovat (doma), aby pochopil, že tudy cesta nevede a nemá to kýžený efekt. Pokud je to na veřejnosti, tak sbalit dítě a rychle pryč(většinou bývá technicky nejnáročnější dítě prolomit do sedu a dát do kočárku🙂) někam do soukromí, jinak tě z těch komentárů klepne, ať zareaguješ, jak zareaguješ, tak to bude podle publika vždy špatně 😉 .

dana3262
10. bře 2016

@misule55 hm..nas sestiletej to dělá taky. Zkus ho z toho prohnuti do lilie obrátit zpět jakoby do prenatalni polohy (kolena k bříšku) a jemné ale docela silné ho k sobě pritisknout.

mrskato
10. bře 2016

....kamarádčina dcera dělala od malička takový výjevy na veřejnosti také a jednou na kamarádku nějaký postarší pán ječel, že má okamžitě zavolat záchranku neb její dcera má záchvat 😀 😀 😀
Holt děti to prostě umí 😀
Moje dcera je už větší, ale zkouší to stále, sice ne takhle, ale občas mám pocit, že by bylo nejlepší vzít vařečku a seřezat jí 😀 na to ale nemám 😀

misule55
autor
10. bře 2016

@mrskato No reakce okolí jsou občas zvláštní.Já včera jela v buše a malý neustale vylizal z kočárů, já ho za šíleného révu dávala zpátky a tak furt dokola,Vedle seděly postarší dámy a strašně se podivovaly, co to s těmi dětmi je, za nich to samozřejmě nebylo. Už se úplně bojím s nim někam chodit, všude dělá kraval.A takové zlaté miminko to bylo, Chjo 😎

mrskato
10. bře 2016

@misule55 Za nich to nebylo, protože se nevešly s kočárem do autobusu nebo nebylo obvyklé jezdit tak často autobusem jako v dnešní době 😀
..Možná, že ty starší lidi už zapomněli, že měli také malé děti 😀 nebo to fakt nechápu 😀
Nedávno jsme byli na jednom takovém hodně velkém hřišti v parku, i s manželem, a dcera tam udělala taky pěknou scénu, řvala šíleně, vůbec jsme si ji nevšímali a šli jsme dál, což samozřejmě zapříčinilo, že na hlasu ještě víc přidala. A ty babky a dědci kolem koukali vyjeveně, ale nikdo nic naštěstí neřekl.
Je potřeba tohle asi prostě přejít, každé děcko je jiné a aby maminky seděly doma jen kvůli tomu, že dítě prochází obdobím vzdoru a holt je jeho projev trochu silnější, přece nejde, protože tohle období nemá konce a pak mi přijde, že na něj navazuje nějaká taková dětská puberta, což bude pravděpodobně taky brutální 😀

tabeu
10. bře 2016

Náš prcek to taky občas dělá, když mu něco zabavím. Příjde mi to normální v tomhle věku. Akorát se bojím, že se praští do hlavy o plovoučku nebo něco☹ A 2x už jsem to pěkně schytala i já, když jsem ho odnášela od televize, kterou se snažil shodit a on se ve vzteku prohnul a tak mě praštil do nosu, že jsem myslela, že mi ho zlomil! No ještě si s nimi užijeme 😀

luciana2111
22. bře 2016

Je to normální, děje se to všude, ale je třeba dodržovat hranice, plácnout po zadku nebo po rukach a razantně říct nesmíš to dělat, pokud se to dodržuje a nepoleví se tak to brzy začne chápat že se to nedělá, jen vydržet, moje malá má taky takový třes či napětí,ale spíš to dělá když má z něčeho radost 🙂 jinak ji nechávám vyvstekat se a vůbec si ji nevšímám, ona musí pochopit že tímhle nic nezíská, jen ostudu sama sobě, ostatní at si myslí co chtěji. Samozřejmě že si s ní ráda hraju a mazlím se s ní, ale ty hranice musí být.

astyna
6. čer 2016

to je ještě dobrý....Můj 6měsíční syn zase začal mi vzteklé etudy takového stylu, že si trhal i vlasy a mě škrábal a dokonce i serval znaménko na tváři 😖 No vyřešila jsem to (zatím) tak, že ho dám na lehátko a otočím do kouta - jakmile nemá publikum, tak se postupně zklidní, přestane řvát a otáčí se ke mě...Od té doby, kdy to tak dělám, tak se už nevztekal...

luciana2111
8. čer 2016

To je pravda,když nemají publikum jsou klidnější, když třeba sedíme venku s kočárkem na lavičce,otočím kočárek tak aby nás neviděla a ja klid 🙂

jankana13
13. čer 2016

Nas prcek je taky stejnej. Momentalne je mu skoro 11 mesicu a vzteky kdyz mu neco zakazu, nebo vezmu tak se zacne nervovat a chce se zakousnout do sve rucicky. Nebo kdyz mu neco nejde otevrit,otocit atd. tak zrudne a zakousne se dotoho. Uklidnuji ho at se nenervuje, ale nic nepomaha 😑 otocit nemam do rohu ho nemuzu, jelikoz uz chodi, tak by ta

jankana13
13. čer 2016

Jsem to nedopsala 😃 nemuzu ho otocit do rohu by tam nezustal 😉 je to malej satanek 😘 jinou radu nemate ?😉

hapovab
13. čer 2016

@jankana13 nase ma 11m a dale neco podobneho kdyz ji neco nejde tak zatne pesticky a zacne strasne kricet, ma teda poradny kricak.V obchode to dela kdyz chce neco z kosiku a nedam ji to,to je cirkus na cely obchod.

jankana13
13. čer 2016

@hapovab tak v kramu to nastesti mame zatim vpohode 😃, oni proste zkousi kam az muzou zajit potvory 😆 tak uvidime co se z toho vyklube 😉

zmuzle
13. čer 2016

@jankana13 Vydržet 😁 Syn busil hlavou o zem, strkal ruce do pusy a davil se, aby upoutal pozornost. Jindy strašný řev na procházce v takovém parku. V neděli, fakt rval hodinu v kuse, než jsme jim projeli. Ostuda desna. Ted je mu 7. No a teď to je kňouráni a desne reci. Pevne nervy nam všem.😊

astyna
14. čer 2016

Moje neteř se jednou vyválela v kaluži u Billy 😀 ségra ji tam nechala a odešla...ona ji doběhla samozřejmě, byl to malý pokušitel 😀

deea26
18. srp 2016

@mrskato Asi máš pravdu, spousta věcí byla jinak a ty staré "moudré" ženy kibicují cizí mladé maminky, protože vlastní dcery už to nemohly poslouchat a dávnos nima vyběhly :D já mám osmimesíční pravou, nefalšovanou hysterku a tak si teprve zvykám a když slyším (často), že to "za nás nebývalo", říkám si, že je to vlastně hezké - že časem člověk zapomene, že i jeho děti zlobily, řvaly, vylízaly z kočáru a házely kolem sebe křupky a ve vzpomínkách mu pak zůstanou ty rozkošné, usměvavé, čisté miminka :D

bbibianca
20. srp 2016

Mame to podobne. Nas to dela cca od 8. Mesice. Nejdriv se zacal jen propinat do luku. Ja na to nebrala zretel az me vydesila instruktorka z plavani ze bysme se meli vysetrit fyzioterapeutem. Tak ja hned druhy den volala pediatrovi jestli mi muze napsat zadanku a fyzioterapeutka ze ted nema xas az za 3 tydny a jestli poleze tak uz ani cvicit nebuddme. Prej to je normalni ze deti to delaji. Byli jsme se dvakrat ukazat jak leze seda si stoupa si a vse ok. Prejvto deti tak delaji bektere naji i krece a promodravaji. Je to normalni a casem to vymizi. Malej to dela dodnes za tyden bude mit rok. Bechce do kocarku, oblect se, prebalit. Je to jak kroceni dive zvere.

lucykal
20. srp 2016

Také mě to přijd normální reakce. Stímto bych trda k dr opravdu nešla. už to není miminoo má vlastní hlavu.