• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

3 nebo 4 letá varianta mateřské? Výhody+nevýhody

11. ledna 2014 
Ráda bych se dozvěděla výhody a nevýhody těchto dvou variant mateřské...Zrovna mě čeká tohle rozhodnutí a opravdu váhám a nevím... Mám 2 děti, u prvního jsem zvolila 3-letou var. a tím, že se nám v jeho 2 letech narodil sourozenec, přišla jsem o možnost být o rok dýl doma a taky o spoustu peněz.. :angry: Další mimčo zatím nechceme a tak váhám, jestli nezůstat doma o ten rok dýl...? Říkám si, že peníze asi hrozné, ale makat se pak bude až do důchodu, že.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Jen se obávám, co zase ti naši šetřiví politici "chytrého" vymyslí a jak to zase skrouhnou... :angry: Poraďte prosím někdo, kdo se v tom vyznáte nebo máte zkušenost.. :wink:
13. zář 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
mam taky 2 deti a zvolila jsem si ctyrletou variantu, protoze je to nejspis moje posledni rodicovska a vydelat si muzes i behem ni. Nechala jsem si teda cas na rozmyslenou a rozhodlo se to vlastne az v tech asi 21 mesicich veku ditete.
13. zář 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Niki, díky za tvůj názor! Koukám, že máš na to stejný pohled jako já-třeba je to naposled... proto mě taky tahle varianta láká, ale bojím se s těma financema, hypotékou apod. sice zatížení naštěstí nejsme, ale kdo ví co bude za pár let, co zas ti politici "poškrtají"...? Slyšela jsem, že chystají právě nějaké změny a snižování či co, ale nemám přesné informace... :unamused: A to se dá rozhodnout až v těch 21 měs.?? Já myslela, že už se to musí stanovit, když se končí mateřská a nastupuje na rodičák..
13. zář 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, to si musis pozadat o rodicovsky prispevek, ale na variantu je druhy papir. Pokud by jsi chtela tu dvouletou, tak zadat soucasne s tim prispevkem, ale na toto je cas. Navic, pokud tu zadost v te dobe nepodas, tak oni ti to automaticky prevedou na tu ctyrletou.
13. zář 2010 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky chci se zeptat ,jestli nevíte jestli je jít na 2letou mateřskou lepší nebo na 3letou ?Nebo to víde finančně stejně ?
11. led 2014 v 15:05  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikoleta4 RP je v jednotné výši 220 000,- , takže je zcela jedno, jak dlouho budeš doma.
11. led 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurital děkuji ti za odpověd
11. led 2014 v 17:56  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek