Budu mít nárok na mateřskou při 2 pracovních smlouvách?

radunka87k
1. zář 2016

materska v budoucnu

Dobry den.mam dotaz. nastupuji do noveho zamestnani a mam mit 2smlouvy.ale ne dohody. Napr. Mzda18000. 1. Smlouva bude na.13 tis. A 2.smlouva bude na.5000. Vim ze materska se pocita z prumeru posl.12 mesicu. Melo by toto rozdělení smluv a mezd na vysi materske v budoucnu?

mysonek
1. zář 2016

Ahoj, myslím, že by se Ti měla počítat z obou smluv. Já měla u jednoho zaměstnavatele dokonce 4 pracovní smlouvy - 1x HPP a pak 3 dohody (tak to chodí ve zdravotnictví, když je potřeba nějak vyřešit více než 24 hodinové služby) a mateřská se mi počítala ze všeho. Pokud ze všeho odvádíš ty i zaměstnavatel zdravotní a sociální pojištění tak by ti měli počítat vše.

xpila
1. zář 2016

@radunka87k Pokud z obou budeš odvádět nemocenské pojištění, tak se ti mateřská bude počítat z obou.

j.a.n.i
1. zář 2016

Ja jen dolnim, ze v obou musis splnit tech 270 dni, resp. pokud si doted mela pouze 1, tak dny v nem se ti pocitaji ouze pro jesnu z tech smluv.

radunka87k
autor
1. zář 2016

Ja prechazim od jednoho zamestnavatele k druhemu-novemu.takze doted jsem mela 6 let,18 tis.hrubeho.a ted od října nastupuji k novému a ten mi rekl,ze ma 2 firmy a ze budou 2 smlouvy at mi to da dohromady 18 tis.takze to rozdeli.jinak vse platim veskera pojisteni i on..takze jak?

j.a.n.i
1. zář 2016

@radunka87k No, pokud ještě nejsi těhotná, tak to stihneš, ale pokud už bys přecházela jako těhotná, tak bys na mateřskou měla nárok pouze z jedné smlouvy, protože v druhé bys nesplňovala podmínky.

kacca11
1. zář 2016

@radunka87k takto jsem to mela. Jedna smlouva HPP, druha DPP. Takze z DPP bych nemela na materskou nic. Uprimne pochybuju, ze budes mit obe smlouvy na hlavni pracovni pomer.

radunka87k
autor
2. zář 2016

Tehotna nejsem a zduraznoval ze to budou obe normalni prac.smlouvy.zadne dohody!

astyna
2. zář 2016

@radunka87k

až to budeš mít v rukou, tak uvidíš sama. Slibovat mohou cokoliv.

xpila
2. zář 2016

@kacca11 Hlavní pracovní poměr dávno neexistuje. A mateřskou klidně může mít i z DPČ nebo DPP.

j.a.n.i
2. zář 2016

@xpila No teoreticky může, ale z té DPP je to spíše takové hodně teoretické a v reálu ne příliš realizovatelné.

kacca11
2. zář 2016

@xpila mne tedy rekli, ze se mi z dpp nepocita nic. Jen odvedu dan a v nemocenske ci materske z toho nic neuvidim.

xpila
2. zář 2016

@j.a.n.i Jasně, že u DPP je ta pravděpodobnost nejmenší, ale jde to...

@kacca11 Tak protože jsi z ní neodváděla nemocereské, tak je to jasné.