Budu mít nárok na PPM, kdybych již nepracovala?

anulis
14. čer 2016

Ahoj holky, chtela bych znat vas nazor na vec:v kvetnu 2014 jsem porodila a smouva mi koncila k 30.6.2014. Pobirala jsem PPM, nyni RP. V zari 2015 jsem zacala opet pracovat, ale pouze na dohodu o provedeni prace ( vzhledem k vysi vydelku si myslim, ze jsem socialni a zdravotni odvadela). O ledna 2016 jiz pracuji normalne na smlouvu na HPP, ale na zkraceny uvazek. Smlouva mi konci opet k 30.6.2016. Dalsi praci jiz nemam a s manzelem se snazime o druhe dite. Ted k otazce...kdybych otehotnela a jiz nepracovala, budu mit narok na PPM?

xpila
14. čer 2016

@anulis Ne, neměla. I kdyby měla odpracováno, tak nesplníš druhou podmínku - nebudeš k datu nástupu na MD zaměstnaná, ani v ochranné lhůtě.

anulis
autor
14. čer 2016

@xpila dekuji...ja na tu druhou podminku uplne zapomnela :( A kdybych si teda jeste praci nasla, tak musim odpracovat jeste tri mesice, abych narok mela?

xpila
14. čer 2016

@anulis Tak ono záleží na tom, jakou tu dohodu jsi měla. Jestli DPP nad 10 tisíc, tak jsi odváděla i nemocenské pojištění, tudíž by se ti i ta DPP do 270 dní počítala. Nicméně zas je otázka, jestli by ses s ní vešla do těch 2 let před nástupem na MD...

anulis
autor
14. čer 2016

@xpila prave DPP nad 10 tis. jsem mela a myslim, ze jsem vsechno odvadela. Takze bych uz vlastne mela odpracovano...ted jeste vyresit tu smlouvu...a jeste otazka...kdyz bych teda nasla novou praci, vyse PPM by se pocitala pouze z prum. vydelku z nove prace nebo by se to pocitalo standardne za cely rok?

xpila
15. čer 2016

@anulis Pouze z nové práce.