Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co všechno dokládá OSVČ k žádosti o porodné?

jaaaaba
27. říj 2013

Máte prosím někdo zkušenost s tím, jak se postupovat při vyřizování žádosti o porodné, pokud oba s manželem pracujeme jako OSVČ? Je třeba mít nějaký doklad z finančního úřadu a další doklady o platbách zdravotní pojišťovně a sociálce za uplynulý rok? Jsou na to nějaké speciální formuláře, nebo stačí kopie z daňového přiznání a Přehledech o příjmech? Díky za radu. J.

ivajaro
27. říj 2013

Pochybuju že OSVČ bude mít nárok na porodné, ale vše Vám řeknou na sociálce...

sonik05
27. říj 2013

O porodné? Porodné už bylo v roce 2011 zrušeno, dostanou ho jen ti sociálně slabí, takže nevím, jestli se tě to bude týkat.

j.a.n.i
27. říj 2013

No, OSVČ obecně na porodné nárok mít může, ale pokud jsou oba OSVČ, tak už 2x ten minimální započítávaný příjem myslím překračuje hranici pro porodné, takže nic nedostanou... leda by se narodila dvojčata, tam to vyjde.

dlabinecka
27. říj 2013

Zcela určitě zbytečné žádat. i pokud jste oba dva hodně špatní podnikatelé, tak se bere paušální výdělek - asi 11600, což vám krát 2 rozhodně na porodné nikdy nedá. Jinak se teda předkládá vyplněný formulář a potvrzení ze sociálky a ze zdravotní pojištění o placení záloh -vydají obě dvě instituce na požádání na místě.

Sem začni psát odpověď...

Odešli