Co vyřídit, když jsem otěhotněla a jsem na UP?

verolipri
11. čer 2019

Ahoj holky prosím vás můžete mi poradit? 31.5.2019 mi skončil rodičák se synem..... 5.6.2019 jsem byla nahlásit na UP no a včera 10.6.jsem zjistila že jsem těhotná a teď se chci zeptat jestli nevíte jak to chodí dal absolutně nemam tušení kdy se co vyřizuje když nemám zaměstnání jsem jsem na UP... U syna jsem to měla jednodušší to jsem šla na neschopenku s rizikovým těhu a pak mateřská a rodicak.... Moc děkuji všem co poradí 😊 hezký den

lachtanice86
11. čer 2019

@verolipri nejsi zamestnana takže ppm nedostaneš až rodicak. No úp je pro lidi co hledají práci, takže buď budeš na úp a chodit na schůzky a na pracovní pohovory, nebo se z úp odhlásíš a půjdeš na pojišťovnu a nahlasis se jako osoba pečující o dítě do 7mi let věku. Tim padem za tebe bude zdravotní hrazeno. A nebo si najdeš práci a tak býti mohl vzniknout nárok na ppm

verolipri
autor
11. čer 2019

@lachtanice86 takže chápu dobře že musím mít platnou pracovní smlouvu aby mi vznikl nárok na ppm

jitka_cv
11. čer 2019

@verolipri ano a nebo být v ochranné lhůtě, kterou ale teď nestihneš. Takže po porodu budeš mít hned rodičovský příspěvek.

verolipri
autor
11. čer 2019

@jitka_cv děkuji já jsem na tohle uradovani úplný blbec proto se radši ptám a navíc jsem si teď uvědomila že si vlastně budu žádat o rodicak v Německu když tam muž pracuje 🤦‍♀️