Existuje limit, kolik si může maminka na RD vydělat?

luciebx
3. led 2016

Ahoj maminky. Jde mi o to ze byvala od brachy vsude vyklada jak ma materskou 7500 tisice... alimenty na 3 deti od 2 ruznych tatinku 7500 tisice a ona vsude vyklada jak si vydela v praci 15 tisic. Ja si myslela ze je limit kolik si muze vydelat kdyz je stale na materske.. teda pokud to nema nacerno a penize na ruku. Nebo se pletu? Nevim zda nemachruje.. ale kdovi v dnesni dobe. Ona momentalne zije s chlapem co ma v peci 3 ze svych 6 deti a on pobira duchod neco kolem 16 tisic... takze jako rodinka si uzivaji asi krasne. Existuje limit teda nebo si clovek muze vydelat extra kolik chce. Dekuji

j.a.n.i
3. led 2016

Nezáviď... může si vydělat kolik chce. A jen tak mimochodem nemá mateřskou, ale rodičovský příspěvek.

jamia
3. led 2016

Teda, z tebe ta přejícnost vyloženě kape. Žádný limit neexistuje, já si taky při RD vydělávám, na tom je něco špatně? Ony alimenty 7500 na tři děti nejsou žádný vejvar a je úplně jedno, od kolika tatínků je pobírá, a pokud mají v péči celkem 6 dětí - každý 3 svoje, tak to žádní milionáři nejsou.

tajemna30
3. led 2016

K otázce - může si vydělat kolik chce. A já bych naopak viděla pozitivně že se snaží ..... nehledně na to, že částky které uvádíš na 6 dětí mně teda tak horentní jak si ty myslíš opravdu nepříjdou.

ivankasedlackova
3. led 2016

Na mateřské si může viděla kolik. Chce když pobírá dávky jako třeba na bydlení tak ne to už by neměla příspěvky

haniccka
3. led 2016

Taky pracuji na RD a vydělat si mohu kolik chci 🙂 přesně jak ostatní, je dobré, že se snaží pracovat a neni doma na zadku a nebrečí že nemá.

lucienn5
5. led 2016

Tak je limit u mateřské dovolené? ... vím, že u jednoho z toho limit je. Je to stejné, jak s přivýdělky a úřadem práce...

xpila
5. led 2016

@lucienn5 Není limit ani u mateřské, ani u rodičáku. Jen na mateřské nesmíš pracovat na tu samou smlouvu, ze které čerpáš PPM, ale přivydělat si můžeš kolik chceš. Takže ne, není to jak s přivýdělkem a ÚP.

natyanicka
10. srp 2016

@jamia ahojky prosim vas muzu se zeptat opravdu si muzu oficialne privydelat na rd kolik chci? mam nabidku jit delat do nemocnice akorat ted zjistuji jak to funguje s tou rd.dekuji moc za vase rady

j.a.n.i
10. srp 2016

@natyanicka Ano, můžeš.

xpila
10. srp 2016

@natyanicka Ano, můžeš.

natyanicka
10. srp 2016

dekuji moc 🙂

alena86
17. srp 2016

Můžete mi prosím poradit . Mám rodičák do listopadu 2016 a pracuji na půl úvazek v nemocnici .Kdybych do listopadu otěhotněla, tak bych asi musela jít na neschopenku( nemůžu těhotná pracovat na rizikovém pracovišti) a nevíte z čeho by se mi počítala ta neschopenka?

xpila
17. srp 2016

@alena86 Neschopenka by se ti počítala jako vždy z příjmu. Nicméně PN neřeší rizikové pracoviště, v tom případě si máš požádat o přeřazení na jinou pozici.

alena86
17. srp 2016

Ale z jakého příjmu? Z toho co jsem měla před otěhotněním? Nebo z toho příjmu teď od března -to je poloviční uvazek a pobírám rodičák pořád.

xpila
17. srp 2016

@alena86 Tak záleží na tom, jak dlouho jsi na polovičním úvazku a jestli je ten poloviční úvazek pořád z té samé smlouvy jako u prvního.

alena86
17. srp 2016

Říkám -od března na poloviční úvazek a smlouvu mám stejnou, jen dohoda o změně úvazku na 0,50

vannilla
17. srp 2016

@xpila Sestřičky pokud vím, chodí vždy hned na rizikové kvůli rizikovému pracovišti. Kam by je asi přeřadily ?:D

alena86
17. srp 2016

🙂 Asi tak

chicina
17. srp 2016

@xpila na materske - kdyz se pobira penezita pomoc v materstvi si vydelat nemuzete nic,tak mi to bylo receno... na rodicovske - pobirate rodicovsky prispevek, si muzete vydelat neomezene

zmrz_lina
17. srp 2016

@vannilla až na to, že to není jejich problém, že zaměstnavatel je nemá kam přeřadit. Že se to tak dělá neznamená, že to tak je správně. Správně je požádat o přeřazení a nemá-li zaměstnavatel takové místo, zůstanou doma na základě tzv. překážek na straně zaměstnavatele. Navíc jsou ještě ke všemu hloupé - samy sebe obírají o peníze a ještě se omezují vycházkami, protože pokud jsou na překážkách, tak berou plný plat a nejsou žádné vycházky.

vannilla
17. srp 2016

@zmrz_lina OK, to jsem nevěděla. Mám jich v okolí několik a byly na rizikovém. Díky, budu šířit dál 😉

alena86
17. srp 2016

No spíš by nás přeřadili na ambulanci, kde by mi plat klesl o několik tisíc, každý den ranní-větší výdaje za benzín atd....A klesl by pak průměr o dost skrz mateřskou i pn.

xpila
17. srp 2016

@vannilla Když je nemají kam přeřadit, tak se jená o překážky na straně zaměstnavatele, tudíž bude doma za 100 % a bez omezení vycházkami.

@chicina I na mateřské si můžeš vydělat kolik chceš, jen nesmíš pracovat na tu samou smlouvu, ze které čerpáš PPM.

@alena86 Pokud by ti kvůli přeřazení klesl plat, tak stačí na sociálce požádat o dorovnání příjmů. Všechno má svoje řešení, jen o tom málokdo ví a málokdo se o to zajímá.
A PN se ti bude vypočítávat z polovičního úvazku.

cukricek123
17. srp 2016

@vannilla třeba do kantýny :D :D :D

alena86
17. srp 2016

@xpila Tak to je zajímavé, že mi dnes paní na sociálce říkala, že pn se bude počítat z platu ještě před otěhotněním🙂Si to budu muset ověřit do třetice🙂

xpila
17. srp 2016

@alena86 Tak ti řekla blbost. To se totiž týká mateřské, pokud na druhou mateřskou nastoupíš do 4 let věku prvního.

alena86
17. srp 2016

Však malej má v listopadu 2 roky

xpila
17. srp 2016

@alena86 Vždyť jo, píšu, že se to týká mateřské, ale ne nemocenské.

ha_ja
17. srp 2016

Je možné mít během mateřské a rodičovské i několik DPP, třeba i současně?

xpila
17. srp 2016

@ha_ja Ano.