Hlásit zdravotní pojišťovně nástup na mateřskou?

nikol996
2. bře 2018

Ahoj, potřebuju prosím poradit.. 😊 jsem od září na neschopence, 28. února mi skončila smlouva v práci a 7. března nastupuju na mateřskou (ukončení neschopenky a žádost o PPM teprv do práce ponesu) ale teď sem se dozvěděla v jedný diskuzi, že by se mělo na zdravotní pojišťovně hlásit, že nastupuju na mateřskou 😌 nevíte, jestli je to pravda?jestli ano, tak kdy a s jakýma papírama na pojišťovnu dojít? A nebo to nahlásí (teď už bývalý) zaměstnavatel pojišťovně sám? Moc děkuji! 😊

moni1989
2. bře 2018

Minulý týden jsem řešila to samé. Bylo mi řečeno, že to za mě vyřídí zaměstnavatel.

herminka
2. bře 2018

Raději si to nahlas sama. Byla jsem v podobné situaci (31.12. mi končila smlouva a 1.1. jsem nastupovala mateřskou), myslela jsem si, že mi to vyřídí zaměstnavatel, ale ten mi pak volal do porodnice, že si to musím nahlásit sama (pojišťovna mu zřejmě dala vědět, že jsem najednou ve "vzduchoprázdnu") a já jsem lítala po pojišťovně s novorozencem 🙄
Co máš mít za papíry, bohužel neporadím, já jsem tehdy už měla rodný list dítěte.

dupys87
2. bře 2018

Nejlepsi je zavolat na infolinku pojistovny. Oni presne vysvetli jak postupovat.

priefi
2. bře 2018

@nikol996 obvykle to hlasi zamestnavatel ve svem hromadnem.oznameni, ale doporucuji si tam zavolat,.zda uz nahlasili zmenu, ze jsi na MD. Staci zavolat, kdyby Te chteli videt, tak tam hold skocis

lenoulinkaa
2. bře 2018

Pokud bys byla zaměstnanec, tak tě nahlásí. Protože už nejsi, tak se o to starat nebude.

priefi
2. bře 2018

To je fakt, ze kdyz nejsi zamestnana, tak uz jsi u zamestnavatele odhlasena. Nez pujdes k.zamestnavateli s papirem o md, skoc na zp, ukaz papir,.ze nastupujes na md 😉

garalela
24. kvě 2018

Já zaměstnána jsem s zaměstnavatel to nenahlásil, zjistila jsem to až po porodu při přihlašování novorozence. Obvykle to prý dělají,ale jeho povinnost to není.