Jak na výpočet peněžní pomoci na mateřské po nemocenské?

zlolda
15. únor 2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jak na výpočet PPM peněžní pomocí na mateřské. Poslední dva dny mě zachvátilo šilenství jak si správně vypocitat mateřskou. Již vím, že trvá 28 týdnu, nástoupit na ni mohu 8 týdnu před termínem porodu. Vím že se počitá jako nemocenská z průmeru, ale zajíma mě jaký ten průměr se bere jestli se mi do toho pocitá průměr z nemocenské nebo průměr z platu?
Pracovala jsem dva roky s minimalnim platem 9900. Jsem na nemocenské tu mi vypočitali z platu je to 178 kč na kalenařní den v měsicí. Takže za leden přišlo 5518, únor by mělo přijit 4984, březen zase 5518, duben 5340, květen 5518. V červnu bych měla nastoupit na materskou a zajima mě výše dávky na kalendářní den, našla jsem žeby to mělo být na internetu 228 kč. Ale pak jsem počitala podle průměru z nemocenské a ten mi vyšel 205 kč. Prosím hodnou duši která mi tohle počitaní pomuže vyrěšit. Děkuji za jakou koliv pomoc.

salenas
15. únor 2017

@xpila já v těch odpracovaných měsících měla nižší plat,než jsem měla,když jsem koncem července nastoupila na rizikové.

No a je to horší, než jsem si myslela, pouze březen mám celý,18 997, duben 22 388,ale dva dny ošetřovák a pak už všechno s nemocenskou. Já měla rok 2016 těžký, podstupovali jsme ivf,operace,potrat atd.. zato rok 2015 jsem měla parádní,bez neschopenky,škoda že se to nepočítá z toho

xpila
15. únor 2017

@salenas Ony se ale počítají jen ty skutečně odpracovaný dny, takže třeba ošetřovák se opět vyloučí.

salenas
15. únor 2017

@xpila není ošetřovák počítám jako nemocenská,jo ? Takže se mi započítá i tento měsíc? Já v některých měs mám třeba jen 4 dny, ale už to je prý vyloučení celého měsíce z výpočtu na ppm? Já tomu fakt nerozumím,tak se ptám jak blb,promin

xpila
15. únor 2017

@salenas Ony se ti započítají čistě jen odpracované dny, ne že se vyloučí celý měsíc.

kytkata
15. únor 2017

@zlolda rozhodne období pro výpočet ppm bude od 24.5.2016 do 23.5.2017. počet dní v rozhodné období že kterého se bude počítat bude 167=8 dní v květnu + 30 červen+ 31 červenec + 31 srpen+ 30 září+ 31 říjen + 6 listopad, vyloučene doby budou 198= 24 listopad+ 31 pros+ 31 leden+ 28 únor+ 31brezen + 30 duben + 23 květen. 167+198=365

salenas
15. únor 2017

@xpila aha,já myslela,že se vyloučí celý měsíc ! Takže mě se ppm bude počítat od ledna 2016 do července,než jsem nastoupila nepřetržitě na neschopenku,je to tak ? A těch 270 dní odpracovaných,abych ppm dostala ,se tedy počítá i z roku 2015.omlouvám se,že se furt takto ptám

xpila
15. únor 2017

@salenas Ano, odpracované dny jsou za poslední dva roky před nástupem na mateřskou.

salenas
15. únor 2017

@xpila ty máš zlatou trpělivost,děkuji moc 🙂

kytkata
15. únor 2017

@salenas 270 dní nemocenského pojištění za poslední dva roky...Nemocenské pojištění je i doma,kdy člověk marodí-pokud trvá práv.pomer.

zlolda
autor
16. únor 2017

@kytkata děkuji ... po propočitání jsem na vyžší častce než jsem byla ... Uvidime jak to spočitaji v práci, ale jelikož mě už jednou o penize připravily teďka je chci nechat platit každou korunu kterou mají! A celych 28 tydnu zadne ze o tyden mene ne proste nastoupim na materskou v 22 tydnu tak do 50 tydne platit budou. Chovaly se ke me hodne nefer a pritom jsem delala vsechno i vic za minimalni plat.

cizinkaa
16. únor 2017

Pokud chcete vedet presnou castku, staci zadat denni vymerovaci zaklad do tabulky, kterou poskytuje na strankach urad prace... Pak vam vyjde presna sazba vasi PPM. 😉

xpila
16. únor 2017

@zlolda Oni ale nic neplatí, mateřskou platí sociálka.

@cizinkaa Jenže spočítat DVZ není tak snadné, když tam má různé vyloučené doby.

babovka_babovicka
16. únor 2017

@zlolda to chápu.. v dnešní době pracovat za minimální mzdu jak fakt na hraně bídy.. (záleží na okolnostech..).. pokud je to opravdu finální částka, je to šílené..
Pokud mám správné info, tak PPM stejně nejde jakoby z kapsy zaměstnavatele, ale z pojištění, co ti strhával z výplaty a vyplácí ho sociálka, takže z tvých peněz...

cizinkaa
16. únor 2017

@xpila no jestli je na nemocenske, jak pise, tak ma castku DVZ napsanou v kazde prijate platbe od CSSZ. 😉

xpila
16. únor 2017

@cizinkaa To samozřejmě má, ale jelikož se bude jednat o jiné rozhodné období, tak se může DVZ výrazně lišit.

cizinkaa
16. únor 2017

@xpila muze, ale jestli, jak sama pise, pracuje dva roky pred nastupem na nemocenskou za minimalni mzdu, tak tam asi velkej rozdil nebude...

xpila
16. únor 2017

@cizinkaa Tak vzhledem k tomu, že se výše minimální mzdy několikrát měnila, tak ten rozdíl právě být může.

cizinkaa
16. únor 2017

@xpila a vidis, to mi ani nedoslo... Pardon.

zlolda
autor
5. čer 2017

Tak dámy ? Kolik máte ppm ?

gissa
Autor odpověď smazal
Zobraz