Jde studovat na rodičovské dovolené?

dadanana
12. únor 2015
Chtěla bych se zeptat, studuji střední školu. a otěhotněla jsem, miminko jsme si rozhodli nechat, ale rodiče jsou na školu hodně přísní. a i já bych jí chtěla dodělat. Jenže jak se miminko národí, tak to asi nepůjde... Nemáte s tímto skušenost? a nevíte o nějakých školách kde jde studovat dálkově? 🙂 :-|
yamdena
12. únor 2015
@dadanana Zkus si nejprve se domluvit na individuálním studijním plánu ve škole, kterou studuješ teď. Mimo téma - nebyl z Ivančic V. Menšík 🙂?
dadanana
autor
12. únor 2015
Právě že co takle vím, tak na tady té škole to nejde 😞
Ano byl 🙂
fillipepi
12. únor 2015
Můžeš se zkusit přihlásit na vysokou školu a pak si zažádat o status "Uznaná doba rodičovství". K němu stačí doložit rodný list miminka, vztahuje se na dobu do jeho 3 let a nepočítá se do celkové doby studia - tedy kdybys za tři roky nedostudovala, nebudeš muset platit školné za překročení standardní doby studia. Většina škol tímhle opatřením vychází vstříc právě rodičům, co mají malé děti a chtějí studovat. Pokud ji uznají, můžeš dál zažádat o individuální studijní plán a posunutí termínu zkoušek. Nevím, zda se to vztahuje i na nové uchazeče, ale nevidím důvod, proč by nemělo. Každopádně nejlepší bude informovat se přímo na příslušném studijním oddělení.
dadanana
autor
12. únor 2015
a na vysokou by mš vzali bez střední školy? to nejde ne?
fillipepi
12. únor 2015
Aha, pardon, měla jsem dojem, že se bavíme o vysoké škole. Na střední škole je podle mě individuální plán možný, já ho měla kvůli zdravotním důvodům. Záleží ale na konkrétní škole a na domluvě s vyučujícími. Znovu nejlépe řešit se studijním referentem.
dadanana
autor
13. únor 2015
v pořádku. jojo ve škole to proberu 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli