Jednorazový přísvěvek na dítě. Poradíte, prosím?

degi90
14. pro 2022

Ahojte,chcem sa spýtať,či pri vybavení jednorazového príspevku na dieta na Czech pointe je potrebné to splnomocnenie mať úradné overené?Dnes išiel priateľ požiadať o ten príspevok za mňa,vypísala som mu to splnomocnenie čo má ministerstvo na stránke,kde je napísané,že není potrebné ho overovať a povedali mu,že musí byť overené a poslali ho preč.Takisto má zaujima,či môžem o ten príspevok požiadať kdekoľvek,alebo to musí byť výhradne v mieste,,bydliska,,resp miesta práce,kde priateľ má sídlo firmy (Prerov),tam aj vybavujeme vždy prídavky na deti ,pretože som zo Slovenska ak to budem musieť ísť vybaviť osobne,tak mám oveľa bližšie ísť do iného mesta Ďakujem krásne

somalicats
14. pro 2022

@degi90 To dite, na ktere zadate, neni dite toho pritele? Pokud je, proc nepozada on?

degi90
autor
14. pro 2022

@somalicats áno je to jeho dieťa,ja som si myslela,že to môžem žiadať iba ja lebo aj rodičovský príspevok a prídavok na dieťa poberám ja na seba.

similenka
14. pro 2022

@degi90 Tak muze zadat on jako otec.

degi90
autor
14. pro 2022

Ďakujem!!veľmi ste pomohli,aspoň sa tak nemusím trepať ja...pritom tam bol ,ale on sa nevie spýtať nič sám od seba.Nuž pôjde tam teda znova. Ďakujem ešte raz