Porod v ČR. Co všechno po porodu vyřídit?

ra1210
30. kvě 2023

Zdravim chcela by som sa spytat či stym ma niekto skusenost som slovenka a budem rodit v čechách priatel je tiez cudzinec máme tu len prechodny pobyt takže dieta bude mať slovenské občianstvo chcem vediet co všetko potřebujem vybavit po porode stačí ked pojdem s českým rodným listom na poistovnu vybavit pojistku před tehotenstvom som normálně pracovala a už som na mateřskej a potom na Slovensko vybavit slovensky rodný list a pas a stym na cudzinecku policiu pre prechodny pobyt? alebo je nieco co potrebujem pred porodom okrem určenie otcovstva. Dakujem

zelenaesmolda
30. kvě 2023

Na zaklade ceho by melo dite ziskat cesky RL kdyz jste oba cizinci?

vladienka
30. kvě 2023

@zelenaesmolda pretoze sa tu narodi.. jasne ze dostane cesky rodny list

@ra1210 lepsie je ten slovensky rodny list vybavit na ambasade a az potom s nim mozete poziadat o pas. A ano, potom s pasom na cudzinecku policiu. Na poistovnu pridete s ceskym rodnym listom, myslim ze do 8 dni po porode

zelenaesmolda
30. kvě 2023

@vladienka
Ale dite neziska obcanstvi automaticky narozenim.

vladienka
30. kvě 2023

@zelenaesmolda obcianstvo samozrejme nie, ale to s rodnym listom nic nema

ra1210
autor
30. kvě 2023

@vladienka ja som prave že niekde čítala že na prechodny pobyt musím hlásit do 60dni a cez ambasadu by sa cakalo dlhsie tak preto sa pytam

vladienka
30. kvě 2023

@ra1210 o tom nic neviem, prechodny pobyt hlavne nie je povinny. Na ambasadu s rodnym listom staci ist bez dietata

mia_von_prag
30. kvě 2023

@zelenaesmolda
občianstvo má dieťa po rodičoch a český RL dostane, keďže sa v Česku narodí.

S českým rodným listom treba ísť buď na ambasádu SR v Prahe alebo na Slovensko. Dieťa zápišu do matriky a vystavia slovenský rodny list. Potom s tým slovenským RL vybavia pas.

rebe
31. kvě 2023

@zelenaesmolda Rodný list nesouvisí s občanstvím, je to doklad o tom, že se dítě narodilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru