Jsem na rodičovské dovolené a čekáme druhé dítě - z čeho vypočítají rodičovský příspěvek?

joelur
30. črc 2018

Jsem na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek, který do narození druhého dítěte nevyčerpám. Bohužel během mateřské dovolené u prvního dítěte mi skončila pracovní smlouva a logicky mi ji neprodloužili a nemohu nikde najít z čeho mi vypočítají nový rodičovský příspěvek? Případně jestli ji mohu čerpat na manžela, který pracuje a já jsem pracovala od svých 24 let až do mateřské, jen jsem rok před otěhotněním nastoupila do jiného zaměstnání a smlouvu jsme měla na dobu určitou.

lajla
15. srp 2018

@simi68 protoze nemate za urcitou dobu odpracovan urcity pocet dni..nevim presne kolik to je ..ale 2m je sakra malo

lachtanice86
15. srp 2018

@simi68 máte stále platnou pracovní smlouvu?

lenoulinkaa
16. srp 2018

@simi68 co to znamená "přerušit"? Jako skončit PP? Ono bez časových údajů se těžko odpovídá a jen se může spekulovat.

simi68
16. srp 2018

@lachtanice86 ano, mam

simi68
16. srp 2018

@lenoulinkaa ne, mineno tak, ze PP trva a ja jsem na materske

simi68
16. srp 2018

@lajla ono kdyz jste doma s ditetem, tak toho nemate sanci moc napracovat

lajla
1. zář 2018

@simi68 ale jde to kdyz se chce..deti mam 5..a az u posledniho zatim do prace nechodim..je to horsi skloubit..ale jde to

nupta
10. říj 2018

Moc nerozumím, že není nárok na MP, když na první dítě MP měla a druhé dítě se narodí do 4 let věku prvního dítěte. Takové informace mám z Čssz. Na webu https://www.cssz.cz/czmají poradenskou telefonní linku, tak bych konkrétní situaci konzultovala tam, ať ti nedávám planou naději.