Kdy nejlépe jít na úřad zažádat o rodičovskou?

bauskka
2. led 2018

Ahoj maminky prosím poradíte mi někdo? V pátek 11.8. jsem nastoupila na mateřskou. Kdy nejlépe jít na úřad zažádat o rodičovskou? Ještě mám 16 dní dovolené z práce, kterou by mi měli proplatit. Prodlouží se mi tim rodičovská? Vůbec tomu nerozumím 😥

simona2103
2. led 2018

Ja byla Zadat alespoň 2 měsíce před ukončením MD, aby ti pak navazovali penízky-víme jak vse dlouho trva... dovolenou co mi zbyla mi zaměstnavatel proplatil-domluv se v praci

jaaaninda
2. led 2018

Ahoj 🙂 žádat o rodičovskou je nejlepší měsíc před jejím započetím.. A rodičovská se ti o dovolenou neprodlouží, dostaneš oboji zároveň...

zmrz_lina
2. led 2018

Můžeš pobírat buď RP a současně si nechat proplatit dovolenou, nebo nastoupit dovolenou a vyplácení RP nastavit až v návaznosti na dovolenou,
tzn. pobírání PPM-vyplaceni dovolené-pobirani RP (takhle jsem to měla u prvního já, u druhého budu postupovat stejně).

veroniquecz
2. led 2018

Nepleťte termíny rodičovská dovolená s rodičovský příspěvek. Na rodičovské dovolené jsi u zaměstnavatele, navazuje na mateřskou dovolenou a lze mezi nimi čerpat i řádnou dovolenou (je to lepší, nebude se ti krátit). A rodičovský příspěvek je sociální dávka, stejně jako při mateřské dovolené pobíras peněžitou pomoc v mateřství. Ideální je o RP Zadat cca 1-2 měsíce před koncem pobírání PPM. Musíš
Mít potvrzení o výši PPM a s tím pak na urad práce Zadat o RP. RP se vyplácí zpětné, napr. V únoru dostaneš za leden a první měsíc pokud navazuje na ppm tak se vyplácí jen poměrná částka, další měsíc už je taková jakou ksi si zvolila v žádosti.

veroniquecz
2. led 2018

@zmrz_lina
@zmrz_lina ano, tak je to ideální 👍

pikl
3. led 2018

Pokud nemáš finanční nouzi, tak si o rodicak můžeš zažádat i zpětně, proplaci to až do 3 měsíců. Já jsem to v prosinci nestihla vyřídit a na úřadu práce mi doporučili přijít až v únoru, protože v lednu je tam nával