Kolik má být přesně bazální teplota pro zjištění ovulace?

veverkamaminka
19. říj 2017

Dobrý den,

Od konce menstruace jsem měla 10.10.-13.10. 36,7 a od 14.10.-17.10. 36,8 a 18.10. jsem měla bazální teplotu 37 a dnes je taky 37. Chtěly bych se zeptat kolik má být ta 🙂hraniční teplota co naměří šanci otěhotnět? Děkuji.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
beruda
19. říj 2017

Asi úplně nerozumím dotazu. Kolikátý den cyklu přesně jste?
V den ovulace teplota poklesne, pak vystoupá a drží se zvýšená až do dne menstruace, kdy buď zůstane nahoře - v tom případě jsi těhotná, nebo klesne a v tom případě přijde menstruace.
Předpokládám, že vás zajímá, kdy máte ovulaci. Měřte trpělivě určitě alespoň dva cykly. Některé ženy mají ovulaci hned po menstruaci, já jí mám 11 den a některé zase těsně před menstruací. Ideálně by měl pohlavní styk proběhnout den před ovulací.
U bazální teploty přesné hodnoty neexistují, každá žena si musí vypozorovat svůj cyklus a své rozpětí teplot. Já měla například při ovulaci i 35 stupňů, pak se do konce cyklu držela nad 37 a při menstruaci skokově klesla.

andelka
19. říj 2017

37 je mýtus. Piš si do grafu,tam uvidíš zda a kdy byla ovulace. Když za max.16 dní nepřijde ms je to jisté. Jinak cokoliv se naměří je čistě individuální a nejednoznačné,nelze nic zevseobecnovat.

veverkamaminka
autor
21. říj 2017

Dnes je 37,1. a to jsme měli styk, ale v minulou sobotu, takže to úplně odporuje možnosti otěhotnět a nemocná( nachlazení atd nic... žádné léky) tak je to zvláštní v pondělí jdu k dr. aby mi dal odbornější radu , ale jinak děkuji i za Vaše zkušenosti.

Já u prvního miminka nic neřešila a nedělala a přišlo úplně čekaně i nečekaně samo od sebe.

Akorát to druhé chci mooooc.

veverkamaminka
autor
21. říj 2017

@beruda Ano správně. Zajímá mě kdy mám ovulaci. Přesně to se s lékařem snažíme teď díky grafu zjistit. Totiž až tento cyklus jsme s měřením začla, minulý a před minulý jsem dělala ovulační testy z lékárny a byly negativní, takže to vypadalo, že ji vůbec nemám.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverkamaminka
autor
24. říj 2017

Myslím , že z něj moudrý nebudete píšu tam číslicí teploty a dnes jsem s malým byla u doktora a říkal, že byl sex 3 dny před ovulací a, že buď přijde 31.10. nebo 1.11. menstruace nebo ne a , že 12 den od prvního dne menstruace mám přijít na ultrazvuk a tak to bude každý den dokud nenačapáme tu ovulaci. Dále říkal, že pokud to spadá na víkend což podle kalendáře ano když začne 30.10. a nebo 1.11. , vypadá to na buď 11.11. nebo 12.11. což je sobota neděle a on dělá jen do pátku do 16 nák tak má dobu v pátek.
Tak prý uvidíme říkal, mohlo se už za dařit pokud spermie nějaká byl odolná.

veverkamaminka
autor
24. říj 2017

@veverkamaminka A četla jsem , že spoustě se povedlo otěhotnět 3 dny před ovulací. Můj doktor neříkal, že by si myslel , že s to dá 3 dny před ovulací povést, ale holčička prý je vhodná 3 dny před ovulkou. Takže to teď souvisí na menstruaci. A pak holt příští týden budu chodit od 12. dne na ultrazvuky kvůli vychytání možnosti otěhotnět.

andelka
24. říj 2017

@veverkamaminka klidně tu graf dej,nebo jen teploty,já s tím nemám problém, klidně si to přepíšu do grafu.
Ano,3 dny před ovulaci je plodné období,několik mých kamarádek takhle otěhotnělo,i já,a jedna dokonce 5 dní před ovulaci,a většina z toho máme kluky.

veverkamaminka
autor
28. říj 2017

aha takže popisuji: menstruace byla 4,5,6,7,8.10 pak teplota 9.10. až 17.10. 36,9 stupňů, 15.10. byl pohlavní styk 18.10-22.10. byla 37 stupňů, 23.10. a 24.10. byla 37,2 a 25.-26.10 byla teplota 37 a 27.10. byla 37,2 a dnes byla 28.10. také 37,2

Je tedy možné těhotenství? když zůstává u 37 a neklesá pod 37?
Děkuji.

veverkamaminka
autor
28. říj 2017

@andelka Vyznáš se v tom co jsem ti tu napsala?🙂 a děkuji za radu😉

andelka
28. říj 2017

@veverkamaminka máš docela vysoké teploty obecně. Ale pravděpodobně 17.10. byla ovulace. Ohledně těhotenství,tak hranice 37 je mýtus. Zvlášť pokud máš vysoké teploty před ovulaci. Někdo má predovulacni kolem 36 a ani v těhotenství se na 37 nedostane.

veverkamaminka
autor
1. lis 2017

Mám už mít menstruaci druhý den a teplota bazální je pořád 37 od 29.10.
Je to zvláštní , no pan doktor mi říkal minulý týden na kontrole, že si mám koupit nejcitlivější klidně i dražší test... no to je teda milé😒... nejdražší, zas tak nemám na utrácení takže počkám pár dní co menstruace a pak si koupím levnější klidně 45 korun , který už to prokáže když si ho koupím za 7 dní tak už by to bylo průkaznější, možná i dřív ,ale první dva dny bych se na něj nemusela spoléhat , co když bude negativní a pak za týden už pozitivní, jednou mi přišla menstruace až za týden.

andelka
1. lis 2017

@veverkamaminka ještě bych počkala pár dní. A pak stačí test obyčejný z drogerie. mně pěkně ukazoval z Rossmann za 40 Kč.

veverkamaminka
autor
1. lis 2017

@andelka dobře počkám a nebudu předčasně vyšilovat aby se to v klidu snad uhnízdilo ...doufám

veverkamaminka
autor
2. lis 2017

31.10. mi měla přijít a nepřišla, včera večer špinění a dnes teplota 37,1 a včera byla 37. Není na tom něco divého? S testem ještě pár dní počkám

andelka
2. lis 2017

@veverkamaminka jestli se ms nerozjede,tak bych zkusila zítra test.

veverkamaminka
autor
3. lis 2017

Menstruace nikde a teplota stále 37,1 v pondělí jdu k doktorovi, jelikož tam mě zase svědí od včera, takže mi asi předepíše nový léky, jenže pokud jsem těhotná tak musí být opatrný v tom předepisování,ale to on ví nejlépe co udělá.

andelka
3. lis 2017

@veverkamaminka test sis nedělala? Než půjdeš k Dr tak si ho udělej.

alkuska
3. lis 2017

@veverkamaminka Kup si test, vůbec nemusí být nejdražší, když se teplota drží vysoko, je to možné že to klaplo 🙂

veverkamaminka
autor
3. lis 2017

ale bylo by to super jelikož by bylo tohle narozeno s předpokladem 11.7.2018 a Mireček je 1.72015 takže bych měla oba v létě,ale Míru jsme měla mít v srpnu tak doufám, že nebudu po druhý si zopakovat předčasný porod, jsem nervozně netrpělivá na výsledek

andelka
3. lis 2017

@veverkamaminka tak šup pro test 🙂

veverkamaminka
autor
3. lis 2017

A ještě dotaz vadí když nosím dvouletého bublíka? Jak ho v těhotenství nosit aby to nevadilo miminku a to v prvních měsících?

veverkamaminka
autor
3. lis 2017

Tak je to taky námaha ho pořád zvedat a přenášet a při přebalování na pračce zvedat, snad abych neměla v těhotenství kýlu, nebo
nepotratila jak to děláte vy?

andelka
3. lis 2017

@veverkamaminka ve dvou letech už chodí ne? Tak učit samostatnosti a zvedat z podřepu, rovně,ne švihem. Mazlit se v sedě,v leze.
Já jsem s druhým otěhotněla když starší měl 14 měsíců a ještě nechodil.

veverkamaminka
autor
3. lis 2017

ále prosimtě to je éro ten už lítá, ale přebaluju ho protože je vyčůranej a nočník přinese až když je po všem, takže ho zvedám a do židličky taky zvedám

alkuska
3. lis 2017

Já se snažím zvedání omezit, ale taky musím na přebalovák, do vany, sedačky a pod. Před pár minutama jsme se vrátily z vycházky s řevem, ona prostě nechce chodit domů, takže často po půlhodině courání a posedávání na chodníkách a přemlouvání nakonec vypěním a musím ju donést dom a ještě do schodů a ještě se u toho nakonec vytočím a dám jí na zadek. Takže je to tak, že to někdy jinak nejde.

nikolinka23
3. lis 2017

@veverkamaminka moje 🙂 zelene uz byly pozitivni testy

veverkamaminka
autor
6. lis 2017

Dnes jsem byla u dr. a je tam malá roztomilá tečka....jsem těhu a neroztrubovat to prosím

andelka
6. lis 2017

@veverkamaminka nooo,vida,čekala jsem to. Gratuluji a držím palce.