Konec mateřské. Jak to tedy je?

lilly67
22. čer 2021

Ahoj holky, měla bych dotaz ohledně mateřské a rodičáku, jestli jste to některá taky řešily🙂 16.7. Mi končí mateřská a od 17.7. Bych měla nastoupit na rodičovskou. Paní na úřadě mi rekla, ze mi ten zbytek měsíce doplatí oni (rodicak). Dneska mi přišel dopis, kde je napsáno, že mi rodičák začíná 1.8. A o vyplacení peněz tam nic není. Zítra tam budu ještě volat, ale jak to tedy je? Doplatí mi tu půlku měsíce oni? Nebo budu mít jen polovinu mateřské? A rodicak až další měsíc celou částku?
Dekuju za odpovědi kdyžtak ☺️

evika_1105
22. čer 2021

@lilly67 doplatí Ti to z rodičáku. Mě došly dva dopisy. Jeden výši měsíčního příspěvku a druhy o doplatku.

lilly67
autor
22. čer 2021

@evika_1105 Dekuju moc☺️

j.a.n.i
22. čer 2021

@evika_1105 To ale není pravda, pokud je v dopise napsáno, že rodičák je od 1.8., tak za červenec nic nepřijde.

j.a.n.i
22. čer 2021

@lilly67 Nic ti nedoplatí, přijde ti rodičák až za srpen. Tipuju, že za těch 17 dnů mateřské máš víc, než sis zvolila rodičák, ne?

evika_1105
22. čer 2021

@j.a.n.i rikam jak to bylo u me

j.a.n.i
22. čer 2021

@evika_1105 Aha, a proto ji píšeš: doplatí ti to z rodičáku. To je asi jako kdybych někomu, kdo nastupuje jako asistentka pedagoga napsala: budeš mít 40 000 hrubého, protože je mám já...

evika_1105
22. čer 2021

@j.a.n.i klidek at se ti neprehrejou zavity

lilly67
autor
22. čer 2021

@j.a.n.i no to prave ze nemám..

j.a.n.i
23. čer 2021

@evika_1105 Já jsem naprosto v klidu, jen nemám ráda, když někdo píše bludy a ani není schopen přiznat chybu.

j.a.n.i
23. čer 2021

@lilly67 No a co máš vyplněno v žádosti o rodičák, ideálně začerni údaje a pošli ji.

lilly67
autor
25. čer 2021

@j.a.n.i žádost nemám, to si vzala paní na úřadě. Mám akorat ten dopis

j.a.n.i
25. čer 2021

@lilly67 Nicméně pokud je v dopisu od 1.8., tak ho prostě máš od 1.8.

cikitkapb
25. čer 2021

A jak to budeš mít s proplacením dovolené? Po dobu, kdy jsi na mateřské ti vznikl nárok na dovolenou za tento rok. Tedy pokud ti neskončil pracovní poměr před nástupem na MD a nešla jsi v ochranné lhůtě. Částka za dovolenou by to mohla pokrýt zbytek MP. Pokud máš v dopise, že RP čerpáš od 1.8. Tak ti první peníze za rodičák přijdou až v září.

j.a.n.i
25. čer 2021

@lilly67 No a kolik mas materskou a kolik sis volila rodicak?

cikitkapb
25. čer 2021

@j.a.n.i To je, si myslím, naprosto irelevantní. 😉

j.a.n.i
25. čer 2021

@cikitkapb Ano, naprosto irelevantní, abys mi odpovídala ty.

michaela666
25. čer 2021

Teď jsem řešila to stejné...10.6 končila mateřská a od 11.6 začíná rodičák. Paní se mě rovnou ptala kolik mám mateřskou, jestli toho 10.6 budu mít víc než 10 tisíc, které jsem si zvolila, tak mi nic doplácet nebudou. Není to i tvůj případ? Možná jsi špatně napsala datum od kdy chceš pobírat rodičák?

cikitkapb
25. čer 2021

@j.a.n.i Za prvé, nevím, proč jsi tak jedovatá. A za druhé, k čemu potřebuješ vědět kolik brala MP a v jaké výši si žádala RP? Tyhle informace nemají vliv na to, jak a kdy jí bude vyplacena první dávka RP a poslední dávka MP. 🤷🏻‍♀️

drep
26. čer 2021

@cikitkapb já jsem taky přesvědčená, že ty informace mají vliv. Měla jsem ppm 40000 a rp 11000, takže v měsíc, kdy mi ještě přišla ppm, mi skoro na 100%nepřijde rp, protože i jen část ppm bude vyšší než ten rp a rp dojde prvně až další měsíc.

j.a.n.i
26. čer 2021

@cikitkapb Samozřejmě, ze vliv mit mohou. A hlavne ptam se ji, takze je pouze na ni, zda mi bude chtit odpovedet, tobe je po tom houby.

somalicats
26. čer 2021

@drep Měla jsem to loni stejně - PPM 40k a RP jsem si tak dávala až od dalšího měsíce, protože v tom měsíci, kdy ještě poslali PPM, by ta její výše byla taková, že by RP stejně neposlali. Letos to bude stejně, PPM mám stejnou a až půjdu žádat o RP, tak ho taky dám až od dalšího měsíce, stejně by mi tu měsíční dávku neposlali, protože by mi PPM měla končit někdy v půlce měsíce, takže dojde kolem 20k.

drep
26. čer 2021

@somalicats já ještě dokonce až od dalšího měsíce, protože v mezidobí bych vybrala dovolenou a přišlo mi zbytečné to dublovat

lilly67
autor
26. čer 2021

@cikitkapb Ano, pracovní smlouva mi skončila před mateřskou, dovolenou tudíž nemám🙂

lilly67
autor
26. čer 2021

@j.a.n.i mateřská byla cca 13tis a rodicak mám 10tis

lilly67
autor
26. čer 2021

@michaela666 no mě se prave ptala taky a říkala ze mi to doplatí, ale v tom dopise o tom nic není. Vyplněné to mám dobře od prvního dne po skončení mateřské

somalicats
26. čer 2021

@drep ja cerpala dovolenou, ale ty penize od zamestnavatele jsem si pak ukladala zvlast. Rodicak cerpal manzel, pac byl bez prace a jako osvc sel diky tomu na vedlejsi cinnost.

j.a.n.i
26. čer 2021

@lilly67 Tak to je podle mě problém v datu, od kdy si o rodičák požádala, je škoda, že nemáš kopii, šlo by se kouknout, protože to vychází PPM za ten červenec baj oko na 7400,- a tím pádem by ti cca 2600,- z rodičáku přišlo, ale bez té kopie se to blbě řeší. A hlavně je otázkou, zda by mělo smysl tím trávit čas, o ty peníze nepřijdeš, jen je prostě dostaneš na konci místo na začátku.