• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Konec pracovní smlouvy během mateřské

2. srpna 2014 
nevíte někdo jak to jde když jsem na mateřské a skončila mi pracovní smlouva co jsem měla na dobu určitou? mam se někde hlásit jako UP, zdravotní pojištovna apod? nebo až po rodičovské?
9. črc 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud nebudeš chtít hned druhé dítě, tak si musíš po skončení rodičovské najít novou práci nebo se nahlásit na ÚP... v případě, že znovu otěhotníš, budeš potom přecházet z rodičovské rovnou na rodičovskou, na mateřskou od zaměstnavatele nárok bohužel nemáš, pro to musíš mít zas myslím 9 měsíců odpracováno... mám to úplně stejně, počítám s tím, že budu na druhé dítě bez PPM :/
9. črc 2014 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám to trochu podobně. Skončila mi pracovní smlouva, pak jsem ihned nastoupila na mateřskou. Nyní mi končí mateřská a bude začínat rodičovská. Na úřadu práce mi poradili, že se mám evidovat ihned po skončení mateřské a budu dostávat 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti vypočítanou ještě podle mzdy. Na rodičovský příspěvek to nemá vliv, ten můžu čerpat taky. Potom evidenci ukončím a znovu se zaeviduju až po skončení rodičovské a dostanu podporu znovu, tentokrát počítanou podle průměrné mzdy v ČR. Hodně maminek to bohužel neví a ne všude to tak poradí.
9. črc 2014 v 18:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Já jsem nastoupila na md ted 7.7. a smlouva mi končí 31.8..Takže já mám jít v lednu na pracák a nahlásit se tam a oni mi dají podporu??????A ještě budu dostávat rodičovský příspěvek????Tomu nerozumím....
16. črc 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by mě taky zajímalo nebo 1.1.2015 mi končí pracovní smlouva...a nástup na mateřskou mám koncem listopadu..
2. srp 2014 v 15:11  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek