Konec pracovní smlouvy, co teď?

monca_24
10. led 2020

Ahoj holky, jsem v 8 týdnu těhotenství a začínám řešit otázku zaměstnání. V práci jsem zaměstnaná tři roky a koncem března 2020 mi končí pracovní smlouva na dobu určitou. Za normálních okolností by mi smlouvu prodloužili, ale teď se obávám, že až zaměstnavateli řeknu o těhotenství, že mi smlouvu dál neprodlouží. Jak mám postupovat dál? Pokud budu pracovat do posledního dne smlouvy a půjdu na pracovní úřad, budu dostávat nějaké peníze? Nebo mám jít marodit před koncem smlouvy nebo až po skončení? Opravdu si nevím rady. Děkuji za odpovědi. ❤️

marcicek84
10. led 2020

@monca_24 ten mesic a pul bych vyresila v pripade neprodlouzeni PS nemocenskou na kterou bych nastoupila v poslednim tydnu zamestnani

lenoulinkaa
10. led 2020

když ti neprodlouží, tak půjdeš na pracák a budeš dostávat podporu. Smlouva na dobu určitou ti výpočet podpory krátit nemá. Není potřeba jít "marodit".

andelka
10. led 2020

Bez problémů se vejdeš do ochranné lhůty. Též jsem měla na dobu určitou. Po skončení jsem šla na ÚP, bylo to nějak v 5 měsíci. Měla jsem nárok na podporu ( 5 měsíců běží) a 6 týdnů před TP jsem se odhlásila a šla na MD. Pokud zvládneš pracovat do konce smlouvy, není důvod jít na pn. Já teda šla, 2 měsíce před koncem smlouvy, nezvládala jsem zdravotně.

lenickakl
10. led 2020

@marcicek84 proč by měla chodit na nemocenskou a být omezená vycházkama, když může jít na pracák a bude dostávat podporu

marcicek84
10. led 2020

@lenickakl myslim si,ze financne na te nemocenske bude lip,je placena od 1. dne a zacina na 60 procentech u dlouhodobe se narok pak zvysuje na tusim 70 procent a z pracaku by mela kolik,tusim ze 60 procent a pak to klesa...Procenta tedy nevim jiste ale at si pozjistuje a propocte a uvidi...

andelka
10. led 2020

@marcicek84 jj,je to finančně tak nějak. Ale třeba pro mě bylo dost omezující mít vycházky. Dodržovala jsem je poctivě. Tak jsem nakonec byla 2 měsíce na pn a 2,5 měsíce na ÚP. Finančně to zas takový rozdíl nebyl.

marcicek84
10. led 2020

@andelka tak zalezi na prederencich,6 h denne vychazky,kdyz si to da clovek na odpoledne mi prijdou fajn,navic bude to mit cca do pulky cervna,kolikrat duben,kveten proprsi a pochybuju,ze se s briskem bude vydavat na dlouhe cesty...kdyz pak bude na materske,tak uz na vychazky muze bez omezeni a to zrovna zacne leto...

journals
10. led 2020

NEMOCenska... 🤦🏻‍♀️

blondynka400
10. led 2020

@monca_24 nejlépe ti to napsala andelka, když ne ti smlouvu neprodlouží, jít pak na UP, budeš v ochranné lhůtě, tak potom přejít na MD. Určitě ne neschopenku, být omezená vycházkama a ještě k tomu podvádět....
Každopádně zaměstnavateli bych nic neříkala, není to tvá povinnost. Když by se zeptal, tak říct pravdu a nelhat, ale jinak proč to říkat. Prodloužení smlouvy se obvykle dává tak měsíc dopředu, to na tobě nemusí být vůbec nic vidět a mohlo by to vyjít.

marcicek84
11. led 2020

@blondynka400 s tim podvadenim to neprehanej,za prve vubec nevis,zda nakonec fakt nebude treba a za druhe kdyz to delaji lidi co jim hrozi vyhazov,tak jako sorry ale ta nemocenska u tehotne,ktera 3 roky predtim pracovala a odvadela pojistne a vsechno mi neprijfe podvod,protoze si vyberr zpet co odvedla statu na socce...nehlede na to,ze plno zen chodi na nemocenskou automaticky hned od dostani tehotneske prukazky a kolikrat jenom proto,ze do prace se jim nechce...

blondynka400
11. led 2020

@marcicek84 nepřeháním,je to prostě podvod a tečka. A je jedno, jestli je to, žena, co jí po 3 letech skončil PP a nebo se jí prostě jenom nechce, viz to co píšeš. V konečném důsledku je to stejné. Ano dělá se to a neustále se to toleruje jako normální a vždy se najde někdo, kdo toto poradí.

marcicek84
11. led 2020

@blondynka400 - víš co, moralizovat můžeš jít někde jinde...a doufám, že až ty budeš v životě v nějaké svízelné nebo hloupé situaci, tak se nikdy žádného podvodu na nikom a na ničem nebudeš muset dopustit...kdo z nás je bez viny, ať hodí kamenem...

blondynka400
11. led 2020

@marcicek84 a víš co ty? Co začít psát slušně? Zakladatelce jsi neporadila nic a já se tě opravdu na nic neptala.
Navíc nevím, neřekla bych, že je v nějaké svízelné situaci. Je to běžná situace, která má normální řešení a opravdu nemusí podvádět.
Jinak ano, opravdu nevím, co by se muselo v životě stát, abych podváděla. Ale jak vidím, pro tebe je to v životě asi běžná záležitost.

marcicek84
11. led 2020

@blondynka400 myslim,ze prehnane moralizujes a jeste ted dokonce osocujes,mela by ses uklidnit...a mozna bys mela postavit do late vsechny nemakacenka,romy a dalsi individua,protoze to vypada,ze se asi hodne nudis...ja jsem poradila tak,aby to pro ni bylo financne co nejlepsi sice s omezenou moznosti vychazek a je na ni,co si zvoli ona,nikdo k tomu nikoho nenuti...
Apropo k takovym vecem jsem se zatim uchylit nemusela,ale kdyby nebylo zbyti,tak nemocenska je moznost pro kazdeho,mozna pro tebe zrovna ne pokud jsi zrovna na materske,ale ja teda odvadim takovy balik,ze odmitam z nej zivit kde jake individuum (2 cikany zivim urcite)a nakonec kdybych to sama potrebovala tak mam dle tebe mit spatne svedomi?🤦🏻‍♀️Nezlob se,nemela bych uz z principu,co jsem odvedla bych za rok co bych byla na marodce nevybrala ani co se za nehet vejde,proto by ses mela uklidnit s temi podvody a jit plakat na jiny hrob,mozna do nejakeho romskeho gheta🤷🏻‍♀️,tam dostavaji prispevky na bydleni a dalsi davky a podvadeji ve velkem...Timto si zrejme uz nemame co rict.😜

blondynka400
11. led 2020

@marcicek84 jediný, kdo by se tady měl uklidnit jsi ty 😀 A tímto svým příspěvkem jsi to akorát potvrdila. Už dlouho jsem se takto nepobavila, odsuzuješ Romy a přitom se chováš stejně... Je jedno, zda je to někdo "černý" a nebo bílý, když se chová jako prase a podvádí.
A právě proto, že já ze svých odvodů platím víc než "dva cikány", není mi to jedno, bohužel s podobným myšlením se jako stát nikdy nikam nedostaneme. A nemocenská není možnost pro každého, nemocenská je už od názvu pouze pro nemocné. A to myslím dokáže pochopit i cvičená opice.

marcicek84
11. led 2020

@blondynka400 ne, jenom sis vybrala diskuzi, kde chceš moralizovat...tak sis udělala dobře, stejně si to každý udělá podle sebe...možná by ses měla smířít s tím, že ne vždy má každý na toto stejný názor a že se to bud dít dál, bude ti o dost líp 😝

blondynka400
11. led 2020

@marcicek84 a ty sis vybrala diskuzi, kde chceš prudit. A není to tvá první, takových tu je.... A všude se chováš stejně.
Jasně, ať si to každý udělá dle svého a dle svého svědomí. To já nikomu neberu...
Mně je dobře, díky za starost .-)

marcicek84
11. led 2020

@blondynka400 teď jsi tomu dala korunu 😀 asi máš potřebu si vyřizovat nějaké účty, tak good luck...konečně mi docvaklo o co ti jde...momentálně miss prudičku vyhráváš ty, takže tímto se loučím, snad si své zklámání užiješ...

blondynka400
11. led 2020

@marcicek84 potrefená husa zakejhala, že? .-) Jenom potvrzuješ své vystupování zde. Hezký večer

monca_24
autor
12. led 2020

Děkuji všem za názor. 🙂

andelka
12. led 2020

@marcicek84 tak záleží..já měla k tomu dvě děti, začala škola, kroužky,schůzky, akce..ani k prarodičům jsme nemohli jet pořádně..takže jsem zvolila UP.