Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
13. bře 2012

U nas noveho nic, ted pojedu do Motola s Vendy akorat na odbery na genetiku, a zacla cvicit Vojtu, mame dva cviky a bojujem 😅 Moc mi to nejde, dnes jsme byli na prvni kontrole, trochu me poopravila, pridala druhy cvik a za 14 dnu zase. Taky absolvovala kontrolni UZ bricho a MP, vse OK, ledviny ciste, do Motola na onko jedem v cervnu. Martin pokracuje v nocnickovani a jak ted k doktorovi chodi jen jako doprovod, tak je tam uzasnej hodnej vzornej, doma se oba vztekaji a jsou celkem ujeceni 😝 A rymu si predavame od ledna, ted mame nejakej motolskej bacil uz asi 14 dnu 😝 Jak potkaji v cekarnach ty cizi deti, hned neco chyti. Jinak se s detmi stykame jen venku, tak moc nejsou zvykli na kolektiv, holt asocialni matka nechodi do MC a na krouzky a s kamoskama jsme radeji venku. Takze deti pak vidi jine dite v uzavrenem prostoru a je zle.

helulela
autor
13. bře 2012

@jasekd to jsem teda taky asociální matka 😀 Když já tam dvě děti nezvládám a nakonec z toho nemá nikdo nic. Ještě tak chodíme občas do MC na cvičení pro miminka - cvičím s Adámkem, tomu se to děsně líbí, a Víťa si tam zatím hraje. Že je tam sám, nemá se s kým prát o věci a do koho strkat, tak na něj nemusím dávat pozor.

jasekd
13. bře 2012

@helulela Mne se tyhle akce docela prici, kdybych aspon mela kamosku, co by tam chodila se mnou, ale maji deti starsi nebo mladsi, a kdyz uz nekam chodi, tak na plavani, a tam jednak nemuzem kvuli M. VUR, jednak mi nejak ta negativa prevladaji nad pozitivy i uz draveho ditete, jednak co s tim druhym deckem... Pak jsme samej doktor, takze i ocenim dny, kdy nikam nemusim, proste me tohle nebavi 😅 Dost by se mi siklo hlidani v prac. tydnu, obcas nekdo pohlida chvili o vikendu, ted jsme treba vybehli na 3 hodky na bezky v sobotu, ale v tydnu nikdo neni a vsechno absolvuju s obema detmi a jsem vyrizena. Dnes ve spitale, jak clovek potkava ty bily plaste, se mi zase zastesklo po praci, jenze, kdyz uz tam jdu, tak s detmi, cili nervy navic akorat 😝

helulela
autor
13. bře 2012

@jasekd já někdy dostanu takový záchvat, že bych měla děti trochu organizovat 😉 Tebe úplně chápu, že organizování máš plný zuby...

cell
13. bře 2012

@bublina09 : tak ty noci tiše závidím, u nás stále á 2-3 hodiny, ale nebrblám, on je jinak zlatý. Děkujeme, tentokrát bylo profifocení dost prima. S pračkou neporadím, nám se do koupelny vejde jen malá na 3,5 kg a ty jsou na trhu snad jen dvě ...

jasekd
13. bře 2012

@helulela prej organizovat deti 😀 Jj, to mi nechybi, jen do konce brezna a na duben ma Vendy naplanovano cca 8 kontrol/cviceni/odberu, UZ apod, do toho mam minimalne 3x jit do prace, oslavit narozeniny Martina, tchyne , Vendy svatek a narozeniny, narozeniny manzelovy babicky... Ani do jedne oslavy se mi nechce. Me to nejak moc nebavi, i kdyz jsou deti v pohode, mam hodne rada Vanoce, ale organizovat narozeniny, na to nejsem, a protoze vloni jsem se vymluvila na blizici se porod a v podstate M. narozky zrusila (posedeli jsme jen asi 2hodky u nasich, mama si to vzala na starost), ani narozeni Venduly jsme neslavili (jen manzel zapijel s kamarady), tak zejmena rodina od manzela oslavu ceka. Ja jsem proste asocial 😀 Dala bych detem darky jen doma s muzem a bylo by, ale chapu, ze babicky si musi taky prijit na sve. Na dort bych se vyprdla uplne, nebot ty vhodne pro deti M. neji a jiny mu nedam. Doufam, ze ted nevypadam, ze na detech skudlim. Jen me to proste neba 😅

jasekd
13. bře 2012

@cell Kde mas profi fotky? Nevidim 😕 Ze by na FB? Tam ja nejsem. Ale i ty "normalni" mate moc pekny. U nas bylo spani jak kdy, obdobi, kdy V. spala celou noc i obdobi po hodine. Ted spi bud od 21 do cca 6, nebo jednou vstane, treba ve 3 a pak spi do 6,30. Nebo vecer dlouho rve a celkove je to naprd, ale uz to jde.
@bublina09 my mame nejakou Whirlpool, ale myslela jsem , ze to nejsou uplne nejlepsi pracky... Ta nase ale drzi, i kdyz perem latkovky, cili temer denne, vytkla bych piskavej zvuk pri prani a spatne, velmi spatne, cistitelnej zasobnik. Mame plnenou vrchem na 5 kg, mame ji asi 6 let.

cell
13. bře 2012

@jasekd : zatím je jedna na FB, ale až budou všechny, udělám tu album, takže o nic nepřijdeš, neboj 😉. Já se budu muset naučit narozeniny slavit - u nás v rodině se tak nějak nikdy nic neprožívalo, dostali jsme dárky den předem (dodneška nechápu proč), na nějakou oslavu z dětství si nepamatuju vůbec - holt vesnice, kde byla práce na prvním místě. Vím, že jako dítěti mi to bylo líto, takže se pokusím Šimonka neošidit. Ale nemyslím nějaký hogofogo párty, třeba si jen ten slavnostní den pořádně užít 😵

jasekd
13. bře 2012

@cell U nas se slavilo hezky, narozeniny i svatky, celkem nechapu, proc mam ted k tomu nechut, ale nejak se mi nechce, ale deti neosidim, kor kdyz budou vetsi 🙂 Spis jsem lina zvat lidi, treba tchana, ktery bude brblat, jak se mu v nasem kresle blbe sedi atd atd. Navic mame 1+1 a varim na dvouplotynkovym varici 😀

cell
13. bře 2012

@jasekd : tak to chápu 😉

bublina09
13. bře 2012

@helulela tý jo na 8 kg? to jsem snad ještě neslyšela...jen na 7. Díky za tip, kouknu.
A co máte, rýmu? nebo něco horšího?
Fotku nějakou dám, i vy byste mohly 😉

bublina09
13. bře 2012

@jasekd ty asociální matko 😀 já chodí do MC a nemám pocit, že by mu to nějak extra něco dávalo. Stejně křest ohněm bude ve školce. V pondělí jsme byli na zápise, líbilo se mu tam, nechtěl odejít tak si zadupal kozáčka 😀 Super, že výsledky vychází dobře!

bublina09
13. bře 2012

@cell haha tak u nás pračka na 3,5 kg by jela snad furt. Laura nekdy ublinkává takže peru dost...navíc peťa, že...
S Peťou jsem vstávala po 2 hodinách snad do půl roku! pak jsem si řekla, že ´hlad mít nemůže a začala výchova 😀 teď jsem to podchytila daleko dřív.

bublina09
13. bře 2012

@jasekd tak s těma oslavama jsem na tom úplně stejně, raději v kruhu rodinném.

bublina09
13. bře 2012

@jasekd a zásobník mi teda jde čistit taky strašně blbě, takže nic moc tip 😅

cell
13. bře 2012

@bublina09 : tak poraď výchovu, já nevím, co s ním a to prso je v noci taková jistota ... ale nemám nějak sílu zkoušet na něj nějaký triky

bublina09
13. bře 2012

@cell tak s peťou jsem to dělala od půl roku tak, že jsem prostě dávala ob jedno kojení dudel. Hlásil se po 2 hod. a já kojila po 4, v mezičasech dávala dudel. Zpočátku křičel i 15 minut, v noci, docela na nervy...po týdnu se ale budil jen na ty kojení, kdy jsem mu fakt dala napít. A zbytek už se nebudil a chrněl 🙂 A komplet prospal celou noc až když jsem přestala kojit, tj. v 9 měsících.
Teď jsem to tak dělala od začátku, častokrát když se vzbudily jsem dala dudlík jen. a třeba někdy se vzbudí v ty 3 a já jsem hotová tak jim dám dudel a ony ještě usnou...nějak jim to nevadí, to mám štěstí. A hlavně! Dávám ji po večerním kojení 120 ml sunaru každé! Mně totiž nikdo nevymluví, že to mateřské mlíko ty děcka nezasytí natolik, aby po něm prospaly celou noc. Ale zase přes den kojím po 2 hodinách takže ony to doženou přes den....

bublina09
13. bře 2012
cell
14. bře 2012

@bublina09 : děkuju, už jsem ho jednou obelstila dudlíkem - ale bylo to bohužel jenom jednou. Když já nevím, jestli na to není ještě malinkatý. Navíc on strašlivě kope - svazuju ho teď do deky, ale stejně se většinou vyprostí. A ten důdl vyplivuje - musím mu ho namočit do BabyCalmu, aby ho chvilku udržel.
Holčičky jsou kouzelný - máš můj velký obdiv. Jsem na Tebe tuhle vzpomínala, když v Sama doma ukazovali kojení dvojčat stereo 🙂

jasekd
14. bře 2012

@bublina09
@cell co delat, kdyz dite dudel naprosto odmita? Zatim jsem na to nocni buzeni nevymyslela nic, krome kojeni, jenze tim, ze pres den kojim jen 1x (celkove za 24 hodin 2-3x), tak kdyz je pak nocni krize, mliko nestaci a micham UM 🙄 Jako dneska. Navic jsme zacly cvicit Vojtovku a spis chyta hysteraky nez ze by po tom byla spavejsi a unavenejsi, naopak je jak nakopnuta. Holky krasny, taky obdivuju, mam pocit z toho, co pises, ze fakt zvladas s prehledem. Ja ty svoje skoro dvojcata ted moc ne, a to k tomu nemam to treti.

bublina09
14. bře 2012

@cell @jasekd děkujeme 🙂
@cell malý na to není. se svýma zkušenostma vím, že dítě se fakt dá naučit spát v noci. Já peťovi taky furt strkala prso a vždycky když se v noci byť jen trochu probudil potřeboval ho prostě v té puse mít a nejlépe aby si cucnul trochu sladkého mlíčka, že...nebyl prostě naučený,že když je prso v puse tak se prostě jí a hodně. Dudlík měl naštěstí rád. Já jsem teď i s dudlíkama šla do porodnice..@jasekd takže neporadím 😕 A máš to určitě daleko náročnějsí než já! já mám sice děti 3, ale jedno je kromě oblíkání a jídla samostatné a spí celou noc a je s ním ješt ke všemu sranda..a 2 mají úplně stejné potřeby, takže je to náročné akorát tak na čas. prostě všechno udělat dvakrát. Teda to kojení jsem vybojovala, aby bylo současně, taky kvůli úspoře času. ale co jsem se u toho nabrečela.
Takže s tebou se to asi nedá moc srovnat, navíc máte to lítání po dr...
A co příkrmy? to jí vendy dobře? a co dávat to UM přes den a kojení si schovat na večer a jednou v noci? třeba by jí to UM nasytilo pěkně a stačila byjí jedna dávka kojení večer a v noci. A dál by se ti pěkně tvořilo, když bys kojila v noci...

bublina09
14. bře 2012

@jasekd a někdy je to u nás pěkně na budku, nemysli si 😉

jasekd
14. bře 2012

@bublina09 Podle me dvojcata jsou narocnejsi, ale to je asi tim, ze kazda jsme si natrenovaly to svoje, navic clovek ma dve ruce a ty mas na to tri deti, nevim, jak te Peta posloucha, kdyz nekam jdete atd. Pokud aspon trochu ano, je to trochu lehci, jestli furt zdrha, tak je to sila, ja mam tandem kocar, tak ho privazu a jedem. Ja mela takovou hrisnou myslenku, ze kdyby bylo treti dite, ze by byly super dvojcata, aby jako meli partaka, protoze pokud treti, tak az tak za 6 let 😀 Dvojky nechci, je to prece jen rizikovejsi (i kdyz ty jsi nemela problemy, ne?), ale jinak bych si snad i troufla 🙂 Ale to by bylo v dobe, kdy uz by M. a V. byli ve skole, a jen v pripade, ze prace by se nejak zaridila, deti by byly jakztakz zdrave, abysme nejezdili furt po spitalech, a slo jim to ve skole, jinak se budu venovat jim, nemusime mit vsechno, po cem touzime. To soucasne kojeni si predstavit neumim, ale kojit postupne taky ne, kor ty mensi deti, co piji dlouho, ty vetsi se zas vztekaji a zavidej 😅
Vendy ji hezky, nemam vubec problem v tomhle. Jinak rano ma UM (Martin taky, lezi vedle sebe a cucaj flasky, ona by mu jinak zavidela), pak ovoce, obed a pred odpolednim spanim kojeni, pak nejaka svacina/vecere, UM (driv jsem kojila, ted vecer kojim pokud nemuze usnout, kdyz usne hezky, ma jen UM), a pak kojim, kdyz se vzbudi v noci, a pravidelne nad ranem kolem 5. Takze 2-3 za den, pokud bych vymyslela, jak na ni, kdyz v noci jeci, kojit uz nebudu, ale michat UM se mi nechce a to buzeni to neresi. Dudlik proste nevezme, Martin ho mel a na spani ma doted.

helulela
autor
14. bře 2012

@bublina09 rýmy, kašlíky, apod. 😉 Ještě k pračce - 8 kg je program na bavlnu, nejvíc peru na program "běžné oblečení" - 6 kg, jemné je myslím 3 kg... Popravdě si neumím představit, že se tam 8 kg vleze.
Taky se pořád rozhoupávám k tomu, že zredukujeme noční kojení, ale v noci řevík nevydržím. Ještě ke všemu si říkám, co na to sousedi, aby se nevzbudil Víťa a tak, takže většinou stejně nakojím, dudlem se nechá oblbnout málokdy. Když já si taky nejsem jistá, že opravdu nemá hlad, tak ho nechci trápit. To kojení není nikdy jen tak podudání, ale zase vypasený je pěkně, večer sní kaši a před spaním se dopije mlíkem. Dodalas mi trochu odvahu, že režim v noci opravdu udělat jde.
Fotky krásné 😵 Takhle to vypadá jako idylka, hned bych holky chtěla domů, ale je mi jasný, že běžný provoz žádné lážo není...

helulela
autor
14. bře 2012

A přidávám fotku, ať tu jen nemámím z ostatních 😉 Naše nejlepší rodinná z Víťovy oslavy druhých narozenin, pózování nám moc nevyšlo 🙂

bublina09
14. bře 2012

@jasekd tak to jí pěkně. bude to tedy zvyk to buzení. já jsem tvrďas a nechala bych vyplakat a za 3 dny máš v noci klid. Ona se taky dorůžova vyspí a bude i přes den ukázková.
Peťa je prostě úplně super syn, můžu říct. Docela i pomáhá, např. dávat dudle, nebo držet flašku s mlíkem. Když jsme venku, jde způsobně vedle kočáru, nikam neutíká. Ono to udělá strašně moc třeba i pár měsíců. Např. ve 2 letech vůbec nechtěl chodit, všude jsme jezdili golfkama. Myslím, že se i u nás na vsi si baby říkali, že jsem praštěná. A vida - nic nám neuteklo, chodí sám, i na delší trasy. a koupila jsem super kočár, easywalker (je i sourozenecký, tak ho možná znáš) a ten má vpředu takový stupínek, na kterém se peťa veze a strašně ho to baví. Takže když s něma všema nakupuju např. v tescu nebo albertu tak si tam klidně sedí a veze se. Akorát nesmím rychle do zatáček, to už jednou ležel na zemi 😅
A nežárlí, což je perfektní. samo, že jednou letěla do postýlky papuč, když jsme holky dovezli. ale furt je hladí, pusinkuje teď...občas po nich řve, když ječí a on neslyší dvd..to odkoukal ode mně 😝

bublina09
14. bře 2012

@helulela u pračky to vypadá na sjeté uhlíky (i když byly měněné před rokem, ale peru denně, že) a to by bylo za 500,- celkem. Uvidí se zítra, až se dá motor do pračky, jestli pojede......no popravdě jsem se dost hodně začala těšit na novou 😅
Četla jsem článek z dtestu a co se týče těch velkokapacitních praček - tak je to zavádějící údaj, přesně jak píšeš ty. Jsou prý i na 12 kg 😕
Rodinka jste k pohledání, škoda, že není vidět Áďa 😀 😀

bublina09
14. bře 2012

@helulela jasně že režim funguje. Já musím při těch dvojkách. musím říc, že je to super věc. Holky ví co bude a jsou klidnější, míň řvou atd....s peťou absolutně nesrovnatelné.
Ale dnes kolem oběda jsme měli po dlouhé době řev. Asi mají spurta a chtěly UM. jenže ho chtěly asi už v 11 místo v 12.30, kdy dostávají. Tak jsem nabízela po půlhodince prso, nechtěly, řvaly dál. tak jsem to dělala až do 12.30 a dala UM. Zítra se samo zařídím jinak, třeba dostanou UM už k snídani. Hlady je nenechám. Tím jsem chtěla říct, že jedou stále podobně ty aktivity přes den. Možná proto jsou v klidu i v noci. Jo a potom obědě mi v kočáře spí 13 - 17...

jasekd
14. bře 2012

@helulela Nejak nam tam chybi kus Adamka 😀 A jeste sekundu a chybi tam i Vita. Jak chce zdrhnout 😀
@bublina09 Verim, ze je to spis zvyk, jenze v tom malem byte se bojim, ze se vzbudi Martin, protoze ten jak se vzbudi v noci, mame i hodinu az dve co delat (rekord ma 4 hodiny, z toho 3 nonstop rev 😅 ), je to proste spis moje pohodlnost. Hlad mozna ma, ale na 10 mesicich vazila 9 kg, coz je podle me dost, tabulkove je na 50 perc., uplne standardni dite (my ji mame promerenou od hlavy k pate z te antropometrie), jen ja jsem zvykla na hubenejsi dite diky Martinkovi. Petulka se na fotkach tvari spis jak otec nez jako braska, co mu nejsou ani 3 🙂 Krasa. Ten kocar znam jen z fotek, je z drazsich, bude asi super. Ja mam Jane powertwin, tandem za sebou, a jsem spokojena. Korbicku jsme nemeli, rovnou 2 sport. sedacky a vloznou tasku, na dvojcata to ale moc neni, tam je lepsi kocar vedle sebe, jenze to bych se zas nedostala do vytahu a baraku atd. Zalovim ve fotkach a dam sem aspon deti...

helulela
autor
14. bře 2012

Tak ještě Adík 😀