Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

bayt
27. bře 2019

@drep Ahoj, ja to zvazovala, cena je cca 600 denne. Ale ze bych nekde byla skoro osm hodin denne a dite dala...kam? No nevim jak to resit. Mam 2.5 let, 2.5 mi chybi a mezi detma to asi nestihnu.

drep
27. bře 2019

@bayt pro mě jde o měsíc gynekologie, měsíc pediatrie a rok u praktika, což rozloženo na zkrácený úvazek se za tři roky stihnout dá. Navíc u praktika počítám, že se nechám normálně zaměstnat, takže to snad nebudu dotovat. Třeba si dám další atestaci těhotná, už jsem tak atestovala s dcerou 😉

setba
29. bře 2019

Zdravím kolegyně, mám otázku-nemate některá zkušenost s přestupem v předatestační příprave? Mám na mysli přechod z jednoho z těch starších systémů do toho úplně nejnovějšího (2018). Vím že mezi těmi staršími nebyl problém, ale ten nový se dost změnil.

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
29. bře 2019

@bayt u nás to teď změnili a při rodičovské jeto snad až 0.2

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
29. bře 2019

@bayt a vás se to netýká? To moc nedává smysl, proč uroložce započítat 0.2 a psycholožce ne.

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz
pipi_puncocha
Autor odpověď smazal
Zobraz
pele89
Autor odpověď smazal
Zobraz
kebule123
18. kvě 2019

Ahoj, je tu nějaká chirurgička? 🙂

polednic
9. čer 2019

@pipi_puncocha delam na pneumologii, mame i chemo resp. vidam lidi po chemo a ono zarej i lidi po nuklearce (scinti skeletu, perfuzni skeny atd) a samozrejme infekce pneumonie a tuberkulozu. Kdybych resila kde jaky riziko, nevysla bych z domu. U prvniho tehotenstvi sem delala do 27tt,pak mi uz moc tvrdlo bricho, tak rizikovy a donu. Ted u druhyho budu cca do 34tt pak dovyberu dovolenou. Ja verim v to, ze kdyz je embryo silny, chytne se at chces nebo ne 🙂 a to sem predtim potratila a taky sem se chtela ma vsechno vysrat.... Ale ne, doma bych zcvokla. A flusnout na tebe muze kdekoliv, kdokoliv. Samozrejme chodit k infekcim a tak v rousce a na chemo bych aktivne nechodila/nesahala, ale jinak ok.

kanirrmeg
13. čer 2019

Ahoj holky, založila jsem skupinu Matky lékařky: https://www.modrykonik.cz/group/8630/
Žádnou jsem totiž nenašla a budu ráda za prostor, kde si můžem vyměnit zkušenosti, poradit atd. Jestli se připojíte, budu ráda 🙂

gabraf
26. čer 2019

Ahoj,
mam 8m dceru a planuji cca na podzim nastoupit na polovicni uvazek. Bohuzel jsem absolovent uplne bez praxe. Mate nekdo podobnou zkusenost s hledanim prace? Nejbliz mam Tomayerovu nemocnici. Nemate nekdo drby, jake jsou pomery na jednotlivych oddelenich?
Diky a preji hezky den 🙂

pipi_puncocha
Autor odpověď smazal
Zobraz
ammp
26. čer 2019

@gabraf Ahoj, bydlím také nedaleko Thomayerky, konkrétně kousek od Filosofské. Nechodíme náhodou na stejné hřiště? Mohly bychom probrat osobně... já mám praxi 3,5 roku a pak děti 3r a 1r. Do práce nastupuji na podzim do služeb, ale určitě nehodlám drahocený čas s dětmi vyměnit za otročinu v práci. Byť mne práce baví...

didus286
30. čer 2019

Ahojte, čítala som si vaše predchádzajúce komentáre, ale aj tak by som potrebovala radu.
V auguste nastupujem do 6.ročníka LF a už uvažujem nad konkrétnym odborom. Ja už som viac- menej rozhodnutá, ale zaujímal by ma váš názor. Rozhodla som sa pre psychiatriu, jednak ma baví už od 2.ročníka a chcem ísť smerom niečoho nie veľmi praktického ako interna a pod., keďže mám z toho strach a naskytla sa mi možnosť pracovať na psychiatrickom odd. v našej okresnej nemocnici.
Preto by som sa chcela opýtať či je tu nejaká psychiatrička a napísala taký bežný deň zo života psychiatra na oddelení a čo vlastne táto práca obnáša a či je to odbor vhodný aj do rodinného života. A tu je moja druhá otázka.
Nakoľko už som rok vydatá a s manželom sme už dokopy 10 rokov a veľmi túžime po dieťatku. Rozmýšľali sme, že by sme sa pokúšali o dieťa ešte pred promóciou a ak by sa zadarilo išla by som hneď ako absolventka na materskú. Bojím sa ale, že keď nepôjdem aspoň rok do praxe tak doma za tie cca 3 roky stratím všetky nadobudnuté vedomosti a bude ťažké vrátiť sa späť...
Vopred ďakujem za názor 🙂

bayt
30. čer 2019

@didus286 Nechci byt moc kriticka, ale nikdy mi neprislo, ze by si medik ze skoly odnesl mnoho znalozsti z psychiatrie. To je obor, kde se asi nejvice clovek uci az praxi 🙂 A hlavni je taky sledovat novinky na trhu, porad jsou nova zajimava leciva...
Jinak tam budes slouzit nocni? Pokud ne, tak pro rodinu ideal 🙂
A bezny zivot? Vypozorovala jsem tunu a tunu prijmu 🙂 Nekdy hodne, nekdy malo, nekdy na konci pracovni doby. Vizity, porady, zapisy, pripadna uprava medikace a individualni pohovory-minimalne. U nas lekari nedelali psychoterapii, nebyl na to cas.

didus286
30. čer 2019

@bayt Máte pravdu, ja to viac- menej samoštúdium, ale myslela som to tak, že mám ako také vedomosti z farmakológie, toxikológie a pod. Myslela som, že práve na tomto oddelení je čas na komunikáciu s pacientom, viac ako na iných odd.

bayt
30. čer 2019

@didus286 Asi hrozně záleží na tom, kam jdeš. Nejsem lékař, ale pracovala jsem na psychiatrii a u nás toho času bylo opravdu hodně málo. Vem si, že si měla na starosti jako lékař třeba 80 pacientů. Všem udělat dvakrát do týdně vizitu, případná změna medikace, do toho příjmy a propouštěčky, všechno to oběhat...Ale věřím, že existují i místa, kde je na pacienty víc času, zejména, když budeš chtít. Na druhou stranu si myslím, že je fakt dobré začínat ve větší nemocnici, ta zkušenost je k nezaplacení.

blackhole
30. čer 2019

@didus286 ahoj, já jsem psychiatr, tak ti kdyžtak napíšu SZ, až budu mít chvilku 🙂

blackhole
30. čer 2019

@bayt co se týče tý školy, tak se to dost liší. Na 3.lf mají třeba státnici z neurověd, takže tam ji umí studenti lépe než třeba na 1.lf, kde jí je věnováno minimum času. Já jsem se většinu naučila až v praxi.

bayt
30. čer 2019

@blackhole Jo vidíš, tak to nevím, sestra je z 1. LF UK, a tam to bylo přesně jak říkáš - naprosté minimum 🙂 A můžu se zeptat, kde děláš? Kdyžtak do SZ? Můžeme pokecat a tak 🙂

didus286
30. čer 2019

@blackhole ďakujem to by bolo super, veľmi by mi to pomohlo 🙂

gabraf
30. čer 2019

@ammp Ahoj, rada se sejdu osobne 🙂 dcera je jeste na hriste moc mala 🙂 Muzes si me najit na fb - Gabriela Fialová

cell
5. črc 2019

@ammp : tak to jsme donedávna bydleli skoro stejně. Vavřenova. Jen teď jsme se kousek přestěhovali - do Modřan

adelenka11
30. srp 2019

Ahoj, rada bych vás požádala o radu. Jsem teď v 6. ročníku medicíny a chtěla bych se stát praktikem. Přemýšlím, jak nejlépe bych si to mohla rozvrhnout (je mi jasný, že plány a hlavně plánování dětí je ošemetné). Zda se o mimčo pokusit třeba už teď a nebo si udělat atestaci, chvíli pracovat a až potom děti. Jenže je tu ta nevýhoda, že jako praktik bych nemohla ordinaci uzavřít a musela bych za sebe hledat náhradu.

majus6
30. srp 2019

@adelenka11 Podle me je urcite dobry chvili pracovat a az pak zustat doma s ditetem, jestli nejdriv atestaci nebo az po detech, to vidi kazdy jinak, ja 3 roky pracovala, ted jsem s detma a atestace bude... nekdy. Muzes se nechat zamestnat a pak muzes s klidem zustat na matersky a nemusis nic zavirat, stejne chvili trva nez budes mit atestaci a pak nemusis hned neco kupovat, praktiku, co hledaji lekare na par dni v tydnu je dost. Taky se muzes nechat zamestnat v retezci.

pipi_puncocha
30. srp 2019

@adelenka11 Já nevím, jak mají praktici teď nově to vzdělávání, ale za sebe bych si aspoň chvilku odpracovala, my teď čekáme miminko a mám 3roky po škole - mám hotový interní kmen, s tím se práce pak taky lépe hledá a navíc mám nárok na mateřskou dovolenou.

drep
30. srp 2019

@adelenka11 jak říká profesorka Seemanová, děti se nehodí nikdy😂 já zvolila cestu nejdřív atestace a pak rodina a neměnila bych, ale to samozřejmě neznamená, že to tak musí vyhovovat všem.
Teď si chci dodělat ještě atestaci z praktického lékařství a moje zkušenost je, že soukromý praktik si tě vezme za školence jen pokud mi slíbíš odkup praxe, alespoň u nás to tak je. Take nastupuju k řetězci, sice se za sebe trochu stydím, ale nemám ani tři miliony ani chuť opustit teď definitivně nemocnici, spíš to plánuju tak, že pak budu mít v nemocnic 0.6-0.8 úvazek a jeden den v týdnu budu někde zaskakovat a teprv za čas trmeba půjdu dělat praktika na plný úvazek. Mám už jedno dítě, plánuju ješťe jedno a chvilku jsem zvažovala jednu docela dobrou nabídku, ale ustoupila jsem právě proto, e nevím, co bych dělala s ordinací, na kterou mám úvěr a nemůžu ji na rok zavřít, kdybych další těhotenství proležela na riziku, měla náročné dítě, pd kterého se do dvou let nemůžu vzdálit nebo děti první roky ve školce na střídačku marodily a já byla na očr víc než doma.