Mám nárok na porodné, když má přítel exekuce?

zuuzannah
27. led 2016

Ahoj. Chtěla bych se vás zeptat, jestli nevíte, zda mám nárok na porodné? Jsem v 15tt a jsem na neschopence. Můj přítel, který bude zapsán v RL mimča, má podle smlouvy čistou mzdu 16.000 kč, ale bohužel mu každý měsíc strhávají kvůli exekucím 7.000 kč, takže ve finále domů přinese jenom 9.000 kč. Mám ale strach, aby při výpočtu porodného nepočítali pouze s příjmem před shrnutím exekucí. Nevíte, jak to tedy funguje? Jsem prvorodička a vůbec se v tom nevyznám. Moc vám všem děkuji za rady. 😉

tulikiss
27. led 2016

@zuuzannah nikoho vase exekuze zajimat nebudou, vezmou jeho oficialni plat a co je mu z platu strahavane, je vas problem to urad nezajima, takze pocitat se bude 16.000

mitchie
28. led 2016

Bude se počítat čistý příjem(Vás obou), ale před exekucí takze tech 16 000 plus tvá neschopenka. Jsme na tom podobně a bohužel pokud Váš příjem dohromady bude vyšší jak 21 000 tak porodne nedostanes :(

zuuzannah
autor
28. led 2016

No, tak to jste mě teda moc nepotěšily. ☹ ach jo, to je pěkně naprd. To porodné by se nám fakt hodilo. No nic, moc vám děkuju za pomoc. 🙂

mitchie
28. led 2016

To mi povidej ;) taky mě to štve, musíme ty penizky splasit jinde....

rprprp
13. kvě 2016

Prosím Vás holky je tu někdo kdo se vyzná v zákonech?

tulikiss
13. kvě 2016

@rprprp promin nechci byt urypana, ale pokud potrebujes neco vedet tak se proste zeptej a pak se clovek co tomu rozumi ozve. Ono napsat kdo se vyzna v zakonech je sirokej pojem. Ja treba ted mam super nastudovany zakony tykajici se mezinarodniho prava, protoze mam za par hodin zkousku. Takze ano vyznam se v zakonech, ale jenom nekterych 😀

rprprp
13. kvě 2016

Týká se exekuce která byla před manželstvím,jestli je možno zablokovat účet v bance,když ten druhý z manzelu v tom nehrál roli,bylo to před uzavřením manželství

rprprp
13. kvě 2016

@rprprp no jde o to,že mám ucet a zablokovali mi ho a manžel má exekuci,která je z doby kdy jsme se ješte neznali a manžel nemá ani podpisový vzor k memu uctu a mám na nem exekuci a nemohu vybrat peníze,které my poslal klient

tulikiss
13. kvě 2016

@rprprp bohuzel podle noveho obcanskeho zakoniku to jde, je jedno ze to bylo pred manzelstvim.

rprprp
13. kvě 2016

Opravdu?já četla recenze a tam odpovídala právnicka poradna a bylo tam napsané,ze nemohou pokud to bylo před manželstvím

martinal08
15. kvě 2016

@rprprp Ale nyní jste manželé,jak se říká v dobrém i zlém a účet ti zablokovat mohou,bohužel.