Mám nárok na PPM, když jsem od března na úřadu práce?

souckovakatka
21. pro 2013

Ahojky, vím, že takových otázek je tu spoustu... ale. Budu mít nárok na PPM když jsem od března 2013 na úp? Předtím jsem pracovala půl roku na HPP, a ještě před tím jsem byla vedená na sociálce a starala jsem se o osobu blízkou - nemohoucí babičku. Nevím jestli se mi tam ta péče počítá nebo ne.... :/ Děkuji moc za odpovědi 🙂

deniii89
21. pro 2013

Ahojky, myslím, že ne. Musíš mít odpracováno alespon 2 roky a nastoupit do 180 dní po výpovědi v práci. To je ochranná lhůta. Já pracovala roky, když jsem otěhotněla, tak v cca 9 tt jsem dala výpověd, z osobních důvodů a akorát mi vyšlo jít na mateřskou.těch 180 dní jsem stihla atak mi ji dali. Jinak bych nárok neměla...Snad se tedy nepletu....Třeba někdo zkušenější poradí lépe. PS-Zavolej na sociálku, tak mi to řeknou přesně🙂

megy
21. pro 2013

obávám se, že ne. odpracováno musíš mít v kuse 270 dní - lépe řečeno, v zaměstnaneckém poměru bys měla být min. 270 dní, aby ti nárok vznikl. i kdyby jsi měla půl roku HPP, tak je to velmi málo - PPM se právě počítá z počtu odpracovaných dní u zaměstnavatele, ne z vedení na ÚP či sociálce, i když ses starala o osobu blízkou,