Máte čas při mateřské na koníčky?

alterna
6. led 2009

Máte čas při mateřské na koníčky(cvičení, jazyky, knížky)??
Jak si organizujete čas?A jak to stíhate vy, které nemáte nikoho na hlidání a a babičky nekolik sekm daleko?

aponchie
6. led 2009

ja nemam nikoho a presto stiham cist po vecerech v posteli pred spanim,chodit na kosmetiku a s kamoskama na kafe a kdyz je treba manzel pohlida a ja jdu za svejma vecma a kdyz chceme jit spolu tak domluvime hlidani u sousedu a jdeme ,ale spis sme radsi doma s vinkem a jidlem jsme takovi papucaci domaci krbovi 😀

karot
6. led 2009

Já měla odjakživa v oblibě focení a natáčení kamerou.V tom mě dítě nikterak neomezuje(ba naopak mě to víc baví 😵 )a stíhám to. 😎
Dřív jsme teda chodili každý pátek na véču nebo si posedět s kamarády a teď se z nás stali taky papučáři(api,.......výborný výraz 😀 ).My jsme děti chtěli,takže se dá říct,že nám to posedávání v hospůdkách až tak moc nechybí.Ke kadeřnici si dojdu,kdy je potřeba................to mi manža vyjde velice rád vstříc,protože se těší na změnu mého zevnějšku. 😀
Babičky sice máme,ale ty mají jiné zájmy,než o vnuka,
takže jsme se s tím "museli" smířit a přizpůsobit se situaci. 😎
Čas si organizuju podle potřeb dítěte.Když člověk chce,tak to jde.

aponchie
6. led 2009

presne tak..akorat ze startu je to sok a clovek nevi jak se s tim ma poprat,ale az si prizna ,ze je na to sam a musi to tak brat tak to uz potom jde mene krecovite,alespon ja jsem to tak mela a jsem i klidnejsi..dite bylo nase spolecne prani ba manzel chce moc deti ja jen 2 😀 sme oba stejni takze sme v klidu sice ma mysky obcas ,ze jde na poker do hospody ,ale bud se snazi me vzit sebou nebo jde max jednou za mesic pac vic mu nedovolim v ramci financi 😀 a on je spokojeny kdyz jezdime spis spolecne na vylety viz hory voda prochazky atd a kdyz je nejhur lehne si a ja ficim s malou ven at si dachne,ale vetsinou ho najdu na netu jak se vratim 😀 😀 az deti vypadnou z hnizda zacne uzivani uz to planujeme oba ,manzel rikal,ze bud na koleckovem kresle a ja ho dam k oknu na slunko a znepristupnim mu poker na netu a budu ho trapit hladem a jednim programem v tv a ja si prej budu chodit honit triko do parku za dedkama 😀 😀 😀

karot
6. led 2009

Api,.............tak u nás to byl šok hlavně pro manžu,ikdyž jeho dítě nikterak neomezovalo.Na pivko si s kamarády jednou týdně došel(je teda fakt,že brečel kvůli tomu,že s nimi nemůžu 😅 ),koníčky si taky ponechal a já se totálně odřízla od civilizace. 😀
Já tím netrpěla.Ono,když máš vymodlený dítě,čekáš na něj 6 let,tak jsi pak najednou ráda,že si to mateřství můžeš užít.Za pár let nás Adam už potřebovat "nebude",tak pak si začneme znovu užívat.Rozhodně pro mě v 50ti život neskončí(pokud teda nezaklepu bačkorama 😅 ),jak pro moje rodiče.Ty nás vypustili z hnízda,nudí se a čekají na smrt. 😅

aponchie
6. led 2009

presne tak

martinka79
6. led 2009

já so myslím, že čas se dá najít na cokoliv a jinak jde s dětmi podnikat vše. a takové to oddechnutí jééééééééé to je příjemné oběma partnerům jak odděleně atak společné. není nad přátele co umí pohlídat. já si 1mateřskou užila stačila jsem studovat pracovat a teď si užívám a pracuji cestuji. depky se samo občas zjeví, ale brzy zase zmizí. 😉
Užívat si začneme také až děti vykopnem pdoplatíme úvěr a budem jezdit a jezdit a jezdit a nakonec nás budou děti opatrovat. 😀

suki
6. led 2009

jasně dá se cokoli, samozřejmě, člověk se musí trošku dítěti přizpůsobit, ale v pohodičce s malou zvládám spoustu aktivit 🙂 😉

andrealiskova
3. říj 2009

suki má pravdu, když se chce, všechno jde. Já mám to štěstí, že mám úžasnou rodinu, a jen díky ní jsem se nemusela vzdát ničeho a žiju stejný život jako před tím, než přišly děti.

jeudi
3. říj 2009

chodim obcas vecer jinak se pomalu nestiham ani namalovat..licim se dopoledne kdyz malej usne.jinak na cviceni budu chodit az malej povyroste

lennis
3. říj 2009

já zvládám 2,5dne v týdnu pracovat, chodím na spinning, na němčinu, v zimě do sauny, včera jsem byla s kámoškou v kině, s prckama chodíme často na kafčo, přes léto na zahradní kafárnu s pískem a houpačkama, ty dny, kdy nepracuji si užívám maximálně s prckem a hrozně se na to vždy těším. 1-2 v práci týdně fakt doporučuju, kdo může mít hlídání a nemá problém s prckovou závislostí na mámě, tak je to relax a zároveň jste zase na ten 1-2 dny "normální"!!!
Ale berte to tak, že já mám hlídání v jakoukoli denní dobu a all inclusive, když to tak řeknu....
S mým velice aktivním a neposedným prckem si nedovedu představit jít první půl rok kamkoli, řval vždy a všude! Takže teď si to náležitě užívám, jsou taky děti a děti!
S manžou razíme občas zapařit, zrovna min pátek jsme byli, ale vždy se snažím kolem tý půlnoci být doma, druhý den jsem stejně jako praštěná lopatou 😀 😀 😀 a i proto chodíme zřídka, chci být funkční i o víkendech 😵 😵

dagina
3. říj 2009

Ahojky,
Karot, pěkně jsi to napsala..., za pár let nás potřebovat nebudou...., já se snažím malé věnovat maximálně, nechci příjít o žádný okamžik, a u nás to ani nehrozí, bo jsem s malou opravdu pořád, tchánovci moc nefungují jako pomoc, spíš jsou někdy pro zlost.
Chodím jednou týdně na spinning, ke kadeřnici, kosmetiku.... si zajdu kdy potřebuji, hlídá manža, pravidelně se sházíme s maminama..., takže super.
Někdy by sice nějaká ta pomoc bodla, aspoň na chvilku, je to někdy dost náročné, ale co..., malá je zdravá, co víc si přát 🙂 🙂

luciusek
3. říj 2009

Ahojky,já mám taky vymodlené dítě,ale pokud si chci zajít ke kedeřnici nebo někde na chvíli jen tak sama,tak pohlídá manža.Jinak jsem pořád na modrém koňovy 😀 a občas si ráda po večerech přečtu nějakou knížku.Za ten půlrok nám hlídala jednou večer tchýně.To jsme si s manžou vyšli ven,ale stejně jsem z toho nic neměla a před půlnocí jsem už byla doma. 😅 Telátko,no. 😀

sisi.v
3. říj 2009

zvládnout se dá hodně, ale je to vždy něco za něco - také chodím 2 dny v týdnu do práce, a moc ráda, ale zase přijdu o ty dny s malou. hlídací babi nemám, takže máme chůvu. v červnu jsem dodělala dálkově druhou VŠ, před státnicema hlídal hodně manžel, ale bylo to psycho, už bych do další školy při malém dítěti asi nešla. letos jsem si dala jen jazyk 😉.

bez knížek si neumím představit život, takže než jdu spát, vždy něco málo přečtu, i kdyby to bylo ve dvě v noci, přes den to nestíhám. cvíčo občas večer na běhacím pásu, kadeřnici mám kamarádku se stejně starou holčičkou, takže paráda.

tedy určitě si umím představit lepší dopoledne, než na kroužku "Výtvarka ve dvou", kdy malou musím doma vzít houbou od hlavy až k patě, ale zase si vyrobím indiánskou čelenku 😉.