Mateřská po rodičovské - jak o ni nepřijít?

fififjonka
9. únor 2019

Prosím o radu. Dcerce budou v dubnu 3 roky, v červenci budu mít druhou. Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Pobírám ještě Rodičovský příspěvek. Co dělat, abych nepřišla o 2. mateřskou? Na měsíc v mé profesi nastoupit do práce ani nemá smysl.

miba10
9. únor 2019

@fififjonka protáhla bych rodicak až do doby než půjdu na mateřskou. Ale o mateřskou bys prijitnemela ani tak. Ta se přece vypočítává z příjmu od zaměstnavatele. Ale jestli se pletu tak se omlouvám.
Nejlepší by bylo zeptat se na socialce

jitka_cv
9. únor 2019

@fififjonka než nastoupíš na druhou mateřskou tak v práci buď zažádat o neplacené volno nebo se domluvit s doktorem na nemocenské.Jinak by ses musela vrátit do práce,protože zaměstnavatel ti musí držet místo do tří let dítěte

margaret88
9. únor 2019

Než nastoupíš na mateřskou,tak na tu chvíli na neschopenku.O mateřskou nepřijdeš.

kittyy17
9. únor 2019

Já jsem mezidobí dvou měsíců vyplnila neschopenkou

kittyy17
9. únor 2019

@fififjonka jestli máš strach, že ti ji lékař nenapíše, vlitni k němu párkrát neplánovaně na prohlídku, že jsi spinila růžovou až světle červenou krví...

budouci_maminka
10. únor 2019

Na mateřskou se může jít 8 týdnů před termínem porodu. Nevychází ti to ani tak?

fififjonka
autor
10. únor 2019

@budouci_maminka asi o 3 týdny ne

fififjonka
autor
10. únor 2019

Nechci prave “falešnou” neschopenku, zajímalo mne, jestli mám na mateřskou nárok nehledě na rozhodnutí zaměstnavatele mi místo držet další 3 roky. Jestli není nějaká ochranná lhůta nebo tak něco. Jedná se v podstatě o 3 týdny mezi 3. narozkami dcery a nástupem na event. Mateřskou.

budouci_maminka
10. únor 2019

@fififjonka ochranna lhuta neni. Bud se domluvis ohledne tech 3 tydnu se zaměstnavatelem, pokud bude ochoten souhlasit, tak zákon umožňuje být doma do 4 let věku ditete, ale zaměstnavatel už nemusí držet místo...ale verim ze by mohl byt zamestnavatel rozumný...no a druhá možnost je vyprosit si neschopenku na 3 týdny u lékaře a říct mu i ty důvody...jinou možnost krom nástupu do práce nemáš...Ještě mě napadlo, nemáš narok na dovolenou? Nebo sis ji nechala proplatit?

fififjonka
autor
12. únor 2019

Tak prý o mateřskou nepřijdu, i když ukončím pracovní poměr. Platí 180 denní ochranná lhůta🙂