Mateřská po rodičovské

verusa110
30. pro 2018

Dobrý den. Mám kamarádku, která je na rodičovské dovolené a čekají druhé miminko...Před nástupem na první mateřskou pracovala (smlouva jí skončila během rodičovské) Na mateřskou má nastoupit za 2 měsíce a teď dostala možnost "přivydělat si" na HPP...Mám tedy 2 dotazy...Pokud tedy začne pracovat, bude mít právo na mateřskou na další dítě? (Někde jsem četla, že, když je žena na rodičovské, vztahuje se na ní jen podmínka, že musí být zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, že nemusí mít odpracovaných těch 270dní). A můj druhý dotaz je...V případě, že na mateřskou bude mít nárok, z čeho se bude počítat? Všem velice děkuji za odpovědi...

lenoulinkaa
30. pro 2018

@verusa110 pokud před nástupem bude mít 270 dní pojištěných, tak ano. Asi tam bude mít v předchozích dvou letech spíše nezaměstnanost. pokud by nárok byl, tak by se to počítalo z toho, co by si teď vydělala.

makronka222
30. pro 2018

Me skoncila smlouva behem RP a musela jsem na 3mesice na UP jako nezamestnana, dostala jsem podporu. Na PPM nebude mit narok, musela by na HPP odpracovat za 2 posledni roky 270kalendarnich dni. To za 2 mesice tezko... takze bude mit zase RP od data narozeni ditete...

makronka222
30. pro 2018

Na webu ministerstva je to dokonale popsany a vysvetleny