Používáme cookies. Více informací zde. OK

Mezi RD a 2. MD několik měsíců. Smlouva na dobu neurč.

jmaki
30. kvě 2016
Holky potřebují řadu,jak to je..jsem na RD do půlky září pak mám nastoupit zpátky do práce,druhe dítě se mi má narodit v lednu.prvni otázka😛udu si moct vybrat délku rodicaku,respektive můžu jít znovu ná mateřskou? A z čeho si když tak vypočítám vyšší?.. Dále původně jsem měla v plánu otevřít si Žl jak by to bylo pak. Děkuji ta odpovědi a prosím fakt co mají s tím zkušenost😃
xpila
30. kvě 2016
@jmaki Nárok na druhou mateřskou samozřejmě máš, opět na ni nastoupíš 8-6 týdnů před TP. Tím, že máš nárok na mateřskou, si můžeš zvolit i výši RP. Pokud nenastoupíš před druhou MD zpět do práce, tak budeš mít druhou mateřskou stejnou jako první. Pokud do práce nastoupíš, tak se vezme část, co jsi odpracovala teď a část, co jsi odpracovala před první MD, aby to dohromady dalo 12 měsíců. Navíc pokud na druhou mateřskou nastupuješ do 4 let věku prvního dítěte, tak máš zaručeno, že bude minimálně stejně tak vysoká jako ta první.
ŽL si samozřejmě otevřít můžeš, to s tím nesouvisí.
j.a.n.i
30. kvě 2016
@xpila To s tím výpočtem je blbost, nebude se brát žádná část před teď a část před první mateřskou, vezme se pouze doba od nástupu po RD a pokud tam bude dostatek dnů (teď nevím zda 7 nebo 30) tak se pro výpočet použije tato doba, pokud ne, tak se hledá v minulém roce a zas pokud se najde dost dní, tak se vezme ten, jinak se couvá o další rok. Rozhodně se nehledá celých odpracovaných 12 měsíců.
xpila
30. kvě 2016
@j.a.n.i Máš pravdu, psala jsem to ve spěchu a už myslela na něco jiného 😉
j.a.n.i
30. kvě 2016
@xpila Ale ten zbytek je každopádně správně 😉
jmaki
autor
30. kvě 2016
Takže chápu to správně,ze když půjdu na zkrácený úvazek dejme tomu do prosince od té půlky září,tak se mi to bude vypočítávat z toho zkráceného úvazku? Ikdyz před mateřskou a rodičovskou jsem měla plný úvazek.
j.a.n.i
30. kvě 2016
@jmaki No, tam záleží na tom, zda nástup na tu další mateřskou bude do 4 let věku předchozího dítka, pokud ano, tak se ti ten aktuální poloviční plat porovná s tím, co byl použit pro výpočet předešlé mateřské a pokud bude menší, tak se pro výpočet použije ten minulý, ale platí to je do těch 4 let a jed v trvajícím zaměstnání, pokud bys nastupovala později, tak už by se to počítalo jen z toho polovičního.
jmaki
autor
30. kvě 2016
Tak to bude do čtyř let..malá bude mít necelé 3,5.. děkuji moc,uz jsem se bála že by se mi to počítalo z těch 3mesicu,ze zkráceného úvazku..a živnost si Teda otevřít znovu můžu,budr to jako vedlejší činnosti to se do toho započítávat nebude?
j.a.n.i
30. kvě 2016
@jmaki Jojo, živnost můžeš, bude jako vedlejší a nebude se ti do toho nijak počítat, plus na ni můžeš pracovat i během PPM.
jmaki
autor
30. kvě 2016
Děkuji moc za rady..moc mi to pomohlo

Sem začni psát odpověď...

Odešli