Může jít manžel na úřad místo mě?

ahojcau
20. led 2018

Ahoj 🙂

Může jít za mě na ÚP vyřídit rodičovský příspěvek manžel ?
Nechce se mi tam s mimčem sedět celý den.
Tak se ptám jestli stačí dát manželovi moje doklady a může to jít vyřídit za mě ?! 🙂

swetlusska
20. led 2018

To nevím, možná lepší dát manželovi dítě a jít si to zařídit radši osobně 🙂 S dítětem bych nelezla nikam-všude samej bacil a nemoci, kor na úřadech...

jesica11
20. led 2018

Musíte si formulář vyplnit doma a podepsat (da se stáhnout z internetu) a pak musí mít manžel tvoji občanku a rodný list dítěte 😊

j.a.n.i
20. led 2018

A jaký je důvod tam sedět celý den, si stáhnu formulář, vyplním ho, podepíšu, udělám kopii OP a RL a mrsknu to na podatelnu... a jsem během 5 minut pryč.

evaaskalova
20. led 2018

Dnes uz existuje i elektronicky formular. Me ho poslali na UP rovnou z partnerovo prace. 🙂

majovasnazilka
20. led 2018

A nejde se u vás objednat on line? Od té doby, co mám dítě to ani jinak nedělám a strávím tam max 15 minut.😉

jablecna
20. led 2018

Ahoj, jde to, musí mít ale úředně ověřenou plnou moc. Já kvůli nemoci taky nemůžu, tak tam celou dobu za mne chodí jiná osoba. Jinak pokud by šlo jen o hlídání, je asi lepší si to domluvit, přece jen osobně to je lepší 🙂

j.a.n.i
20. led 2018

@jablecna Proč by musel mít úředně ověřenou plnou moc, když se ta věc dá poslat i poštou... a upřímně, co je na tom osobně lepšího? na to abych se trefila do pár kolonek nepotřebuju asistenci úřednice...

misa357
20. led 2018

@j.a.n.i ne všude maji podatelnu

jablecna
22. led 2018

@j.a.n.i no pokud to jde poštou, je to jiná věc, dáte tam svůj podpis a je to ;) Když jde někdo za vás a musel by něco podepsat, no to už je složitější. V čem je lepší jít osobně, no v některých případech ano, ale když jde něco poslat poštou, pravda, tam asi osobní účast zas tak důležitá nebude ;)

eloise02
22. led 2018

My tohle vyřizovali v odpoledních hodinách, nebylo tam živé duše, takže nikde jsem celý den sedět nemusela.

j.a.n.i
22. led 2018

@jablecna No jasně, kdyby to chtěl podepisovat, tak je to problém, to pak tu plnou moc potřebuje, bylo samozřejmě myšleno to vyplnit doma a jeho to tam jen nechat odnést. Jako u nějakých složitých věcí taky beru, že je lepší to vyřídit osobně, ale zrovna třeba ten rodičák je tak triviální, že to není nutné, složitější dávky, kde se dokládá příjem, kor když je jeden OSVČ, tam bych to taky raději řešila osobně, než si pak natřikrát dopisovat s úřednicí.