Můžu o porodné žádat zpětně?

eliiis
24. bře 2017

Dobrý den, prosim vyzna se tu někdo jak je to s porodným? zajima mě jestli můžu žádat zpetně v tomto případě: porodila jse, v září 2016. cca od března 2017 mám rozsudek o tom že mám malou v péči. Již před porodem přítel bydlel jinde ale trvale bydliště jsme měly pořád stejné. od 1,4 se stěhuji takže už i trvalé bydliště budeme mit jine. mam narok na porodne když v době porodu jsme již nesdileli společnou domacnost? popř. jak se to dokazuje? diky moc

lenickakl
24. bře 2017

U porodného se nehraje na domácnosti, ale na příjmy rodičů dítěte

blahova_andrea
24. bře 2017

žádat o porodné se smí myslím až rok zpětně. nejde o trvalý pobyt. pokud je otec v rodném listě, je třeba doložit příjmy obou rodičů za čtvrtletí předcházejí čtvrtletí narození dítěte. ty tedy musíš doložit duben, květen, červen 2016. pokud jste neměli vysoké příjmy, tak si zkus o porodné zažádat, ale pravidla platí stejná jako loni. to, že máš teď dítě v péči, jiné bydliště a řádnou nájemní smlouvu ti může pomoct k získání např. příspěvku na bydlení nebo přídavku na dítě.

eliiis
autor
25. bře 2017

Dekuji za objasneni. Otec je v rl takze na porodne mit urcite narok nebudu.moc diky😉

blahova_andrea
25. bře 2017

@eliiis třeba vyjde jiná dávka, když ji budeš potřebovat 😉

absintka19
25. bře 2017

@eliiis tak supky dupky vyzivne pro tebe a dite.