Na RD jsem si založila živnost, co musím odvádět?

spimy
12. srp 2014

Dobrý den,
s úmyslem nás se synem (5 měsíců) uživit, jsem se rozhodla zřídit eshop a založila jsem si prvním dnem nástupu na RD živnost. Myslela jsem si, že po rozjezdu eshopu (zatím neexistuje) budu danit zisk 15% a že sociální a zdravotní je součástí RD a nemusím se o něj starat. Na ÚP mi řekli, že to není problém, že je jim jedno, kolik si přivydělám. Zřejmě je situace ale složitější a já netuším, jak se dopátrat povinností, abych něco nezanedbala a také zda jsem neudělala chybu a čas a investice do eshopu se mi nevyplatí. Navíc pronajímám byt, který vlastním, z něj mám drobný příjem, který jsem také měla v úmyslu zdanit. Dokáže mi někdo poradit, jak se v tom ještě více nezamotat? Pokud by to celé bylo nevýhodné, mám živnost jen jít pozastavit?

j.a.n.i
13. srp 2014

@spimy Nemusíš hradit zálohy ani na sociální, ani na zdravotní... na konci roku (resp. reálně v dubnu následujícího) zaplatíš zdravotní podle skutečného výdělku. Co se daně týká, tak tu pravděpodobně platit nebudeš, to ti pokryje sleva na poplatníka a sociální bych platila, pokud bys měla zisk nad cca 65 tis.