Nahlásit se na ÚP, než se vyřídí rodičák?

terinkaaaa
28. zář 2015

Zdravím, mám otázku, skončila mě mateřská, teď vybírám dovolenou a pak mám nastoupit na rodičák. Ale ještě mě nedošel papír ze sociálky, abych ho šla vyřídit. Tak se ptám jestli se musím nahlásit na pracák, než to vyřídím? Děkuji za odpověď.

lenula4
28. zář 2015

Na jaký papír ze sociálky čekáš? Rodičák si musíš vyřídit sama na ÚP, tam si vyzvedneš žádost a papír na potvrzení o vyměřovacím základu, s tím pak skočíš na sociálku to potvrdit a pak spolu s žádostí odneseš na ÚP, nikam se hlásit nemusíš. Rodičák by měl navazovat na dovolenou.

xpila
28. zář 2015

@terinkaaaa Nechápu, na co čekáš - na papír, který tě vyzve, že si ho máš vyřídit? To fakt ne, ten ti žádný nepřijde! RP si máš vyřídit sama. Nehledě na to, že jestli jsi zaměstnaná (což očividně ano), tak tě logicky ani na pracáku nezaregistrují.

terinkaaaa
autor
28. zář 2015

No já byla na sociálce a dostala jsem papíry, tam byla příloha a řekli mě, že tu přílohu musím poslat na potvrzeni na sociálku tam kde sídlí firma. Takže ten jsem poslala do Brna na socku a čekám na něj.

xpila
28. zář 2015

@terinkaaaa A kdy jsi to posílala? RP se má vyřizovat cca měsíc před koncem mateřské, aby se to všechno právě stihlo. Nicméně o nic nepřijdeš, RP můžeš začít čerpat později. Na ÚP by tě nezaregistrovali.

terinkaaaa
autor
28. zář 2015

@xpila už koncem srpna, do dneška mě žádnej papír nedošel.

xpila
28. zář 2015

@terinkaaaa A to jsi tam za celou dobu ani nezavolala? Tak tam hned zítra zavolej, kde to vázne. Povětšinou to vydávají i sociálky v místě bydliště, pokud tam budou ochotní.

leikkka
28. zář 2015

a za další, rodičák hned navazuje na mateřskou dovolenou, to že vybíráš dovolenou na to nemá vliv. žádá se o rodičák měsíc předem, aby ten přestup byl plynulý a co by mělo ze sociálky přijít, já vždy vše vyřídila osobně v jeden den, na nic jsem nečekala, vše potvrdily na místě a s potvrzeným papírem jsem šla hned na úřad práce žádat o rodičovský příspěvěk. za dopoledne vyřízené.

xpila
28. zář 2015

@leikkka Rodičák nemusí navazovat na mateřskou, může ho začít brát až po vybrání řádné dovolené, je to čistě na ní. Přiznávají ho až 3 měsíce zpětně.
Navíc některé sociálky potvrzení nevydají, pokud zaměstnavatel spadá pod jinou.